Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elrontotta a varrónő a függönyömet, te mit tennél? fórum

Elrontotta a varrónő a függönyömet, te mit tennél? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. febr. 17. 10:10

Én ha függönyt veszek mindig ott varratom meg ahol veszem, így nincs kockázat, ha elcseszik nem kell.


Tapasztalatom az, hogy mindent ott kell megcsináltatni még ha drágább is ahol veszed.

2011. febr. 17. 10:08
Tegnapelőtt levittem egy anyagot a varrónőhöz, hogy szeretném, ha 2db függönyt csinálna belőle nekem + fölülre drapériát.... Cetlivel a kezemben mentem, amire lerajzolva a pontos méretek és még az is, hogy miként kell szabni, hogy kijöjjön az anyagból. Ez egy hímzett taft anyag, 150 X 200 cm és 3000 Ft volt. Amikor mentem érte közölte, hogy mimaradt egy darab, amit szintén beszegetett, mert "jó lesz terítőnek"! Kicsit csodálkoztam ezen, hiszen a mi számításunk szerint egy kb 80 X 35 centis téglalapnak kettett volna kimaradni, ennek meg mind a 4 oldala más méretű, de 70 - 83 centis.... + maradt még egy csík, amire meg azt mondta, hogy kidobja..... Mondom azt ne, kérném azt a darabot is..... Itthon, miután elkezdtük méregetni, kiderült, hogy egyetlen méret sem akkora, mint amekkorákat kértünk!:((((( A drapériánál még el is menne, de a függöny hossza is 21 centivel rövidebb, mint kellene!!! 165 centi helyett 144!:((((( Így most semmire nem tudom használni!:((( A drapériát viszont úgy szabta ki, hogy egy részét az anyag széléből, így a felén csak félig van hímzés!!! Természetesen blokkot, nyugtát, semmit nem adott. És mindezt 1900 Ft-ért + kárba veszetett az anyagom, ami ugye 3000 Ft és (bár nem egy vagyon), de a behúzó is pénzbe került, az 400 Ft volt. Tehát összesen 5300 Ft-omba van a dolog és mégsincs függönyöm!!!:((((( Most éppen arra készülünk, hogy visszavisszük és megmondjuk neki, hogy fizesse ki ezt a kárt, a függönnyel meg csináljon, amit akar! Szerintetek jogos lenne?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook