Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elrontott csokikrém, nem akar besűrűsödni, mit tegyek? fórum

Elrontott csokikrém, nem akar besűrűsödni, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
19. _kleo_
2009. márc. 11. 14:14
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azt hiszem megyek megpróbálom előbb a zselatinnal rendbe tenni a fagyóban, ha nem sikerül, még mindig ott a tejmártás. Este köszöntetnénk, de közben még a tesót is be kell gyűjtenünk az oviból, az ünnepelt még alszik, úgyhogy a keverőgépet nem nagyon tudom most beindítani.
2009. márc. 11. 14:11
Én még megpróbálkoznék egy kis liszt hozzáadásával, illetve lisztből és tejből készült sűrű krém elkeverésével ... De szerintem ha adsz hozzá lisztet és felforralod, az erősen összerántja majd (ezért kell sűrűn kevergetni) és nem lesz folyós. Ízén, minőségén nem változtat, legfeljebb az állagán...
2009. márc. 11. 14:10
Nem tudom, mikor akarod köszönteni a kisfiadat, de én is csatlakozom Bévi48-hoz, az ő ötlete a legjobb. Ugyanis ha még nekiállsz forralgatni, stb. nem fog estére sem kihűlni :). És nem tudom, mennyi a krém, de fél csomag zselatin nem is biztos, hogy elég. Csinálj olyan tejkrémet, aztán keverd össze, és ha nem elég csokis, olvassz bele még egy kis csokit.
16. Katinkaboszi (válaszként erre: 13. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:07
neeeem, nem szabad forralni, még ha azt írja is, bár még ilyet nem olvastam, ahogy a zselatin lanygos vizet ér, már olvad is, és mire lehűl, összeáll keményre :))
15. 9c8432d068 (válaszként erre: 13. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:06

Ha forralni kell,akkor csak a zselatint forrald,és ha félig kihűl,akkor add a krémhez.

Nem azért,mert az én ötletem,de a tejmártással járnál legjobban. Ha jól kikevered a meglévő krémeddel,akkor jó habos lehet.

A zselatin csak teljesen kihűlt állapotban adja a sűrű állagot a krémnek. Próbálkozhatsz fagyasztóval is (ott gyorsabban hűt)és utána a többi mahinációval.

Írd meg a végén,sikerült e rendbehozni a krémet?

14. m.gery (válaszként erre: 6. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:03
A zselatinnal csak langyosítani szabad, én úgy tudom, tedd be kicsit a fagyóba a krémet, hátha a túlmelegítés miatt nem akar keményedni. Ha ízre jó, akkor szerintem kb 2 dl tejet langyosíts meg, keverj bele egy zacskó zselatint, majd ha elolvad benne, zárd el. Mikor kezd hülni, keverd a krémhez robotgéppel. Talán ez megfogja. Esetleg egy tábla étcsoki olvasztva ugyanúgy elérheti a keményítését.
13. _kleo_
2009. márc. 11. 14:01
És a zselatinnal forralni kell még, vagy elég csak langyos vízben feloldani és hozzákeverni? A zacsin azt írja, hogy forralni kell.
12. Nattine (válaszként erre: 10. - _kleo_)
2009. márc. 11. 13:59
De az az ötlet a tejkrémmel, az is nagyon jó. Olyan arányokban kellene,mint egy besamel (pl. 3 dkg vaj, 3 dkg liszt, 3 dl tej). Ez jól be tud sűrűsödni.
2009. márc. 11. 13:58

Ne tegyél bele tojássárgáját, mert csak folyós lesz, ugyanis annak csak egy funkciója van, színt ad, a fehérje az, ami összetartja az ételeket, vagy bármit, de ide nem való egyik része sem.


Ha a hűtés után, ahogy Nattine írja,mg mindig nem keményedik meg, tegyél bele egy kis zselatint, de előtte kevés langyos vízben kell megkavarni.

10. _kleo_
2009. márc. 11. 13:56
Most a hűtőben van, még nem hűlt le telesen. Zselatin van még itthon egy fél csomaggal.
2009. márc. 11. 13:54

Az a baj, hogy a keményítőt csak egyszer szabad felforralni. Utána már folyóssá válik.

Egyébként a zselatin meg meglepően meg tud dermedni, ha kihűl, sokszor az ember nem is gondolná. Talán tedd be a hűtőbe, és várjad meg, hátha keményedik. Ha nem, akkor talán még több zselatin kell bele. Van esetleg instant zselatinod?

2009. márc. 11. 13:54
Főzz egy sűrű tejkrémet (vaj,liszt,tej)és ha kihűlt,keverd hozzá a kész masszádat.Talán ettől sűrűbb lesz.
2009. márc. 11. 13:53
Az arányokról: 10 dkg csoki, 2 ek keményítő, 4 tk zselatin, 3 dl tej, 2 dl tejszín, + 2 dl tejszín habbá verve habfixálóval, 1 tojás sárgája.
2009. márc. 11. 13:51
A csokit gőz fölött megolvasztottam, közben egy másik edényben felforraltam a tejet és a tejszínt. Hozzátettem a keményítőt, felfőztem vele. Mikor a csoki megolvadt, azt is beletettem és tovább főztem, míg sima lett. Aztán bele a zselatint. Hűtöttem, de még túl folyósnak néztem, ezért beleütöttem egy tojás sárgáját és óvatosan melegítettem, míg újra sűrüsödni kezdett. Lehűtöttem, de még mindig nagyon folyik ahhoz, hogy tortába kenjem. Mit kezdhetnék vele?
2009. márc. 11. 13:51
Írd le a sorrendet, hogy csinálod!
2009. márc. 11. 13:49
Na, mesélj! Miből gondolod, hogy elrontottad? :o))
2009. márc. 11. 13:49
Kisfiamnak ma van a szülinapja, nekiálltam csokitortát sütni. A piskótával nincs is nagyobb baj, de a krém nem akar besűrüsödni. Van benne keményítő, zselatin, 1 tojás sárgája, tejszínhab habfixálóval. Mit rontok el? Már harmadjára rontottam el, pedig nem vagyok egy antitalentum a konyhában.
2009. márc. 11. 13:48
Mi a baja?
2009. márc. 11. 13:48
Elrontott csokikrém, SOS!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook