Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Először lesz mosogatógépem, segítenétek, hogyan használjam hatékonyan? fórum

Először lesz mosogatógépem, segítenétek, hogyan használjam hatékonyan? (beszélgetős fórum)


1 2
30. ,zumba
2022. febr. 26. 13:05
Nem volt, nincs, nem is lesz.Igen, ha mindent beleraknak, fa alapú tárgyakat is az csupa egészséges lesz.
29. c9155193c4 (válaszként erre: 28. - Bless the child)
2022. febr. 26. 13:04
Ezt én nem tudhatom, nem ismerlek.
28. Bless the child (válaszként erre: 27. - C9155193c4)
2022. febr. 26. 12:55
Nem tudom, én hülye vagyok.
27. c9155193c4 (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2022. febr. 26. 12:53

Azzal te ne törődj, milyenek a megnyilvánulásaim. Azt írtam, én nem vagyok lusta elmosni az edényeket. Tudod értelmezni a mondatokat?

A fórumokon mindenki leírja a saját tapasztalatait, véleményét. Ha a tied ezzel nem egyezik el kell fogadd. Azt hiszem ezt már egyszer leírtam neked.

26. Bless the child (válaszként erre: 25. - C9155193c4)
2022. febr. 26. 12:44
Miért is lustázod le azt, akinek van mosogatógépe? Nagyon erdekesek a hoxás megnyilvánulásaid.
25. c9155193c4 (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2022. febr. 26. 12:39
Én nem vagyok lusta elmosni az edényeket. A Csináld magad elv mindig jobban működik . Ha te nem ezt tapasztaltad, mosogass a géppel!
24. Bless the child (válaszként erre: 23. - C9155193c4)
2022. febr. 26. 12:31
Akkor car volt a géped. Szemmel latható a különbség a kézi mosogatás és a gépi mosogatás után. Nekem csak 1 éve van gépem, de soha többé kézzel mosogatás. Ragyog minden. A poharakon egy csepp folt sincs. Pedig eléggé kényszeresen végzem a házimunkát, így a mosogatásra is kiemelt figyelmet fordítottam
23. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 26. 12:27

Ha kézzel mosod el, rendesen az eredmény jobb lesz. Én nem használok mosogatógépet és nem is fogok.

De használtam régen és igen a poharak foltosak maradtak.

22. simple (válaszként erre: 20. - Solar-Tochter)
2022. febr. 25. 20:28
Havonta kell bele só? Az enyém fél évente szokott csak kérni.
2022. febr. 25. 19:16
Fazekakat, tepsiket mindent amit a főzéshez használtam beleteszek.Felső kosárba fektetve a fakanalakat, fanyelü evőeszközöket is. Ételmaradékokat letörlöm, elöbliteni nem szoktam. Lidl és a rossmann all in one tablettái váltak be a legjobban, melyekröl a fóliát (hiába oldódik elvileg) minden esetben lefejtem. Nem az adagolóba teszem hanem a gép aljába dobom. Adagolóba kb. 10 ml somat vagy finish gélt teszek, ezzel a kombinációval minden makulátlanul tiszta. Sót kb. havonta utántöltök, nagyon kemény vizünk van. Sóból a durva szemcsézetü vált be (lidl,finish). Öblitöt nem használok, nem szeretem. 12 teritékes gorenje gépem van, egy órás 55 fokos programon mosogatok, félprogram gomb is van rajta. Napi egyszer inditom el, este. Már reggeli utántól folyamatosan pakolom bele napközben, mert a mosogatótálcában semmit nem akarok halmozni. Szagokat igy sem tapasztaltam.
2022. febr. 25. 18:45
Folyékony mosogatószert használok. Havonta feltöltöm sóval, öblítővel,az én gépem jelzi, hogy mikor mi kell bele. Az edényeket mindig leöblítem, mert nem lesz tele minden nap. Ezért én 30 perces programot használok.
2022. febr. 25. 12:02
Köszönöm szépen a tanácsokat! :)
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Barai)
2022. febr. 25. 12:02
Miért?
2022. febr. 25. 11:54

A fa dolgokat azért nem ajánlott bele tenni mert a fa magába szívja a koszos vegyszeres vizet mosogatás közben.

Kinek melyik szer jön be egyéni. Én törekszem öko cuccokat használni. Régen dm-ben vettem, most biobubit használok, mivel azzal is mosok. Ugyanolyan szép minden mint a nem lebomló, környezetszennyező cuccokkal.

2022. febr. 25. 11:46
Havonta egyszer lidl-s mosogatógép tisztítóval rövid programon takarítom
2022. febr. 25. 11:44
Mindent belerakok, a nagylábasoktól kezdve a tepsiig. Aldi, Lidl sajátmárkás tökéletesen megfelel. Intenzív programon mosogatok, ez nálam 1 órás és 65 fokos. 14 terítékes a gépem
2022. febr. 25. 11:34

Ha olyan a maradék, ami beleszáradhat a tányérba, de nem pakolom be mindjárt a gépbe, akkor először a mosogatóban tárolom, és onnan teszem át a gépbe.

A szilárd darabos maradékot viszont ki kell dobni, mert elzárja a kifolyó víz útját, ami rontja a hatékonyságot és a gépnek is árt.


Nem szoktam a tablettának kialakított rekeszt használni, csak bedobom a tablettát a gépbe - így biztosan feloldódik, míg a rekeszben nem biztos. Sokan csinálják így.

Létezik folyékony gépi mosogatószer, azzal elkerülhető a probléma, viszont drágább is.

A sajátmárkás tabletták (Lidl, Aldi, DM stb.) teljesen jók.

13. simple
2022. febr. 25. 08:51
Én mindent belerakok, nem lesz foltos semmi. A drága tabletták nekem nem váltak be, nem oldódtak fel, mindig egészben maradtak a program végéig. A saját márkás termékek váltak be a legjobban, például az Aldi Tandil tablettája kiváló, általában az van itthon. Nálam hamar megtelik a gép, minden nap megy, délután vagy este szoktam elindítani. Ha belepakolsz és nem mondjuk csak félig van és még vársz bele edényt, akkor van rajta öblítő program, ezt érdemes elindítani, akkor pár perc alatt csak vízzel átlögyböli a dolgokat.
12. Channa* (válaszként erre: 10. - C85d1d200b)
2022. febr. 25. 07:30

Hétköznap esténként eszük főtt ételt, hétvégén pedig kora délután.

Nincs rendetlenség. Megy a mosogatóba a tányér, ahol megy rá víz, ahányszor kinyitjuk a csapot;)

A nagy edényeket nem rakom be a gépbe, mert olyan főzős edényeim vannak, amiket nem lehet gépbe mosni, azokat külön mosogatom.


Tehát, én nem szeretem, hogy a mosogatógépbe büdösödik a kajás cucc, mert nem biztos, hogy elég egy mosogatás, hogy a szag kimenjen belőle.

11. Channa* (válaszként erre: 9. - Sz123)
2022. febr. 25. 07:25

Érdekes...

Nem tudom, hogy mi lehet az oka, hogy sokszor megmaradt egybe, ezért is kezdtem el kipróbálni másikat.

2022. febr. 25. 01:05

Otthon anyam is a Lidlet hasznalja, neki ugy altalaban jok a tisztitoszereik.

Berakhatod a fat, csak idovel kiszarad, elreped.

Ha esetleg olyan kuktad van, aminek befelee hajlo karimaja van, azt nem erdemes betenni, nem lesz tiszta.

En regen a szuleinel bepakoltam azonnal mindent ( sajnos a tesom nem nagyon :P), inkabb legyen szaga bent, mint kupi mindenutt. Hozzateszem, mi valamikor 6fo csalad+2 pasi laktunk egyutt, es jobban fott kajasok vagyunk, mint Channa csaladja. A morzsas tanyer nem u.a., mint a szaftos maradek, amire nyaron majd jonnek a legyek. Es eletleg le lehet obliteni, ha lassabban jon ossze a teli mosogatogep. Nalunk egy vacsoranal megtelt ugy, hogy a fazekak be sem fertek volna mind.

9. Sz123 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. febr. 24. 22:45
Nálam sokkal jobban működik, pl tepsit is szépen elmos, meg leégett dolgokat is.
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Sz123)
2022. febr. 24. 22:34

Nem vettem észre különbséget, ráadásul az maradt meg legtöbbször egészbe.

Járt ezért sem szeretek venni, mert sokszor nem olvad el...

2022. febr. 24. 22:28

Mindent belepakolok :D És szokott állni az edény előtte (sajnos, nem sajnos, ez van).

Most Jar Platinumot használok, de érdemes szétnézni a szupermarketek polcán és összehasonlítani a különböző márkákat illetve márkán belül is, hogy melyik mit tud-a hátoldalán szokott lenni. A Jar platinum mérföldekkel jobb, mint a sima Jar, mondjuk drágább is...

2022. febr. 24. 22:26

A vasból készült edényeket ne tedd bele, illetve az aluminimot, mert a vas rozsdás lesz, az aluminum pedig fekete.

Én a fa vágódeszkákat és fakanalakat is beleteszem, egyedül a fanyelű késeket nem.


Én nem pakolok bele azonnal mindent, hanem este pakolom bele a mosatlanokat, mert belebüdösödik, így meg este telepakolom és elindítom. Valamikor hajnal körül befejezi a mosogatást, reggel már onnan vesszük ki a kedvenc kávés bögréket.


Én lidl-s mosogató tablettát használok. Nem jobb a finish. 3 évig azt használtam, majd elkezdtem a lidl-s és semmi különbséget nem látok a mosogatás minőségében, de lényegesen olcsóbb. Ugyan így lidl-ben veszem a sót is.


Én egy programot használok, a leghosszabbat. Próbáltam rövidet, de szerintem tisztább a hosszú programmal.


Nem lesznek foltosak a poharak és semmi. Szárazon veszem ki az edényeket, mindig akkor mielőtt bepakolom a következő esti adagot.

2022. febr. 24. 22:13

Mindent mosogatunk benne, kiveve a kristalypoharat. Ha a 100forintos fakanalam tonkremegy miatta, lecserelem. 🤷🏽‍♀️

En szeretem, ha azonnal bepakolunk, de neha elcsuszunk a kipakolassal, de minden este elinditjuk.

Vegigprobaltunk sok kapszulat, a jar platinum jott be, erdemes black friday kornyeken bevasarolni (emag) a kapszulakbol.

A ferjem max hetente kitakaritja a szurot, igy mindig szepen mosogat.

4. szabot.88 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 22:03

Fakanál, vágódeszka(fa), fanyelű evőeszköz

Jar

Van egy-egy pohár ami igen

Nem, de ez rossz szokás.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 21:59

Nagy műanyag edényeket, mert helykiszanálás szempontjából nem gazdaságos


Somat duo gélt


Nem


igen

2022. febr. 24. 21:59
Részvétem.
2022. febr. 24. 21:55

Olyan tanácsokra lenne szükségem, melyeket nem írnak le a használati utasításában.


Néhány kérdés, ami eszembe jutott:


Milyen konyhai dolgot nem mostok a mosogatógépben?


Milyen szert használtok bele, melyik vált be legjobban?


Foltosak maradnak a poharak, evőeszközök?


A mosatlant rögtön belepakoljátok?


Minden érdekel! :) Előre is köszi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook