Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élő állat húsvéti ajándéknak. fórum

Élő állat húsvéti ajándéknak. (beszélgetős fórum)


1 2 3
13. ab3619a9cd (válaszként erre: 11. - Lávli)
2019. ápr. 18. 19:28

Persze, ez megint más kategória, meg maga a mentés. De ezek nem tesznek értük semmit, csak hőzöngenek hogy ne vegyen nyuszit senki...

De lehet hogy 3 hónap múlva ugyanez az ember fog hozzám egy másfajta kisállatért jönni a gyereknek, mert ugye szép színes..

Ezért nem értem a húsvéti helyzetet.

2019. ápr. 18. 19:24
Ismerek olyan helyet, ahol húsvét után visszaveszik az nyuszikat, ha nem vált be a gyerek, mint nyuszi gazda.
11. Lávli (válaszként erre: 9. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 18. 19:19

Ez igaz. Ők ebben élik ki magukat, a saját fontosságukat, nekik ez az életcéljuk, elhivatottságuk, jellemzően harcos, agresszív emberek, de ez nem baj olyankor, mikor csontig lesoványodott cane corsot mentenek 2 nm-es kennelből, bokáig sz@rban dagonyázva, a "gazda" meg vasvillával megy rájuk.

Ők látják a sok kidobott szenvedő állatot nap mint nap, talán ezért olyan vehemensek.

10. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 18. 19:18

Én sem értek egyet azzal a felfogással, hogy a gyereknek kisállat kell.

Akkor való neki, ha már el is tudja látni azt az állatot az igényeinek megfelelően.

A nyúltartás hosszú távon, városi lakásban elég nehézkes még akkor is, ha a nyúl tágas ketrecet kap egy még tágasabb szobában. Viszont tényleg bármikor vásárolható, nem csak húsvét táján.

A szájtépő állatvédőket szeretettel meghívom az átlag magyar faluba, nézzék meg, hogyan tartanak állatot azok, akikről még az állatorvos sem tud....

9. ab3619a9cd (válaszként erre: 7. - Lávli)
2019. ápr. 18. 19:12
Nem tudom, de függetlenül az említett sztoritól mindenhol megjelennek ezek az önkéntes állatvédők. :(
8. ab3619a9cd (válaszként erre: 6. - 04424e865e)
2019. ápr. 18. 19:11
Jogos!! 😁
7. Lávli (válaszként erre: 5. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 18. 19:07
Lehet, hogy az állatkereskedés "jóakarói" voltak.
2019. ápr. 18. 19:05
Én az élő állat mellett teszem le a voksomat a döglöttel szemben. Nem hiszem, hogy bármelyik kisgyerek örülne egy kivasalt macskának, vagy egy félig feldolgozott szarvasmarhának.
5. ab3619a9cd (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. ápr. 18. 19:05
Jó lenne ha valóban csak azért csinálnák hogy a figyelmet felhívják, de sajnos csak a köpködést ment. Komplett sztrájk hogy senki ne vegyen állatot. :(
4. Lávli (válaszként erre: 1. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 18. 19:01

Én bízom benne, hogy csak a figyelmet szeretnék felhívni a felelősségre.

Ezt teszi sok állatorvos is, nincs ezzel semmi baj.

Én egyszer vettem nyuszit, nem meggondolatlanul, de a gyerek mint kiderült, csak riadozott tőle, a nyuszka is félt, ontotta a bogyókat, és nagyon nem volt könnyű felelősen megszabadulni tőle!!

Sokkal nehezebb dolog, mint felelősen tartani..

Ez a probléma gyökere.

3. ab3619a9cd (válaszként erre: 2. - Birebora)
2019. ápr. 18. 18:57

Ma olvastam egy hatalmas veszekedést egy kisállat kereskedés nyuszis posztja alatt. Olyan szinten estek egymás torkának az emberek hogy köpni-nyelni nem tudtam!

Jött a hülye szöveg hogy karácsonykor sem veszünk rénszarvast ...

Bezzeg májusban már senkit nem zavar ha valaki kisállatot vesz!

Miért kell ez az arcoskodás??

Nem értem!

2. birebora (válaszként erre: 1. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 18. 18:53

Szerintem nem baj, mindenki döntsön felelősen. Én még ezért senki torkának nem estem, se pro, se kontra:)

Kellemes ünnepeket mindenkinek:)

2019. ápr. 18. 18:49

Sziasztok!

Ilyenkor mindig megjelennek az önkéntes állatvédők ami azért szomorú mert csak ilyenkor megy a sztrájk. Az év minden napján eladóak és még is veszik!

Miért kell egymás torkának esni? Miért baj az ha nyuszit vagy bármi más kisállatot kap a gyerek ajándékba?

Persze, aláírom hogy vannak meggondolatlanok , de több a jó gazdi!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook