Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élni, de hol? Vidéken vagy városban? fórum

Élni, de hol? Vidéken vagy városban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. winny (válaszként erre: 35. - Encsy75)
2009. ápr. 19. 10:38

Így igaz.

Aki akar az a faluban is meg él aki meg nem képes az sehol nem tud boldogulni.

2009. ápr. 19. 10:35
Én a vidéki élet mellett teszem le a voksom :)
35. Encsy75 (válaszként erre: 34. - Winny)
2009. ápr. 19. 10:34
Mi Szeged mellett, szintén egy kisfaluban.Itt is sok diplomás felnőtt és nem is ment el mind a falúból.Az emberben az a jó,hogy nagyon leleményes és meg is vannak az eszközei ahhoz,hogy megvalósítsa.Nem kell rögtön a szomszédba menni,csak ha nagyon muszály.
34. winny (válaszként erre: 33. - Encsy75)
2009. ápr. 19. 10:29
Szolnok megyében.Egy kis faluban.
33. Encsy75 (válaszként erre: 32. - Winny)
2009. ápr. 19. 10:27
És Ti hol laktok?
32. winny (válaszként erre: 27. - Encsy75)
2009. ápr. 19. 10:25

Mi is idős szülők vagyunk a legfiatalabb gyerekünkhöz képest:)

De nagyon jól sikerült kölök.Diploma nyelvvizsga.

Zseni lett.

31. Encsy75 (válaszként erre: 30. - 5e48d37001)
2009. ápr. 19. 10:19
Szia!Én is az alföldön lakom és itt sok kisgyermekes család él tanyán.Mindenki gyereke bejut az iskolába az óvódába.Sőt Szegedre bejut a felsőbb iskilába.Van akinek a falúban is van háza még is tanyán lakik a gyerekekkel.A kominizmusban is voltak csavargók, bűnözök csak nam beszéltek róla nem szabadott beszélni róla.Azt hisszük,hogy ha valamiről nam beszéltek nem is létezett.De igazad van, vannak ma is védtelen egyedül álló emberek.Én városban sem sétálgatnék este egyedül a sötét utcán.
30. 5e48d37001 (válaszként erre: 2. - 5517c3cbeb)
2009. ápr. 19. 08:22

Miért pont tanya?

Ezt azért kérdezem,mert itta az Alföldön nagyon sok tanya van,de az idős embereken kívűl másnak nem jutna eszébe kint élni.Főleg nem egy kigyerekkel,akinek majd télvíz idején ,hóban fagyban ovódába és iskolába kell járnia.Nembeszélve a sok hajléktalanról akik az elhagyatott romos tanyákban húzzák meg magukat ,a legközelebbi szomszéd,legalább 1 kilóméterre,ha férfi nincs a közelben még segítséget sem tudsz hívni,mire kiér a rendőrség kitudja mi történhet veletek.


Az addig szép és jó,hogy állatok:tyúk,kicsirke,röfi stb.Veteményes kert,kukoricás.Milyen idili kép,csak,hogy ez már nem a kommunizmus ,amikor tanyán szépen el lehetett éldegélni,nem kellet tartani a csavargóktól akiket munkakerülés címén bebörtönöztek.


Akkor már inkább egy aprócska falu vagy közsség,ahol nem több 10kilóméterre van az iskola és az óvoda.

2009. ápr. 19. 01:45
A modern technika vivmányaiban az a jó,hogy bárhová el jut!Doxikri igazad van,anyósék tanyán laknak szebb és kényelmessebb otthonuk van mint sok városinak ill. falusinak.A tanyát nem feltétlen úgy kell elkébzeni,hogy az ajtóban is a trágyalé folyik.Ott lehet csak igazán elszeparálni a dolgokat.Az én lányaim most is kint vannak náluk.Három szoba,nappali,konyha, fürdő minden meg van.De este 8-kor még a jószághoz kikell menni.És reggel 5-kor megint.Ott mindig van mit tenni.Egyébként itt a mi falunkban 7 svájci család él tanyán.
28. doxikri (válaszként erre: 23. - Garamond)
2009. ápr. 18. 21:58

Amint írtam, ahol mi élünk az nem konkrétan tanya, de nincs szomszédunk, gyakorlatilag egyedül vagyunk ebben a kis, nem létező faluban.

Valóban sok mindent magunknak kell megcsinálni, de azért mégiscsak a XXI. századot írjuk. Bármit meg lehet manapság oldani. Minket sem vet fel apénz, mindent magunk csinálunk. Ellenben az évek során rájöttem, hogy amíg a városban éltem rengeteg tök felesleges dolgot tartottam fontosnak, ami nélkül igenis lehet élni. Sőt már nem is hiányzik. Szerintem az a baj, hogy túlságosan is elkényelmesedtek az emberek. Sírunk, hogy drága a gáz, holott lehet fával is fűteni /oké, nem a lakótelepen!/. Nincs is jobb, mint télen a meleg cserépkályha mellé ülni... Nálumk nem volt víz, de furattunk kutat, sőt esővizet gyűjtünk és mosni, zuhanyozni stb. az is remek. Az én mosógépem még csak hírből sem ismeri a vízkövet!

A gyerekeim meg a természetben nőttek fel. Szerintem ez sem elhanyagolható.

Amúgy teljesen úgy élünk, mint bármelyik másik középkorú házaspár. Kocsi, TV, internet stb.

A civilizációt nem kizárni kell, csak megszelidíteni...

27. Encsy75 (válaszként erre: 25. - Winny)
2009. ápr. 18. 21:13
Mi is hárman vagyunk testvérek.Bár már mind a hárman felnöttünk és különélünk a szülőktől.Itt a lakhelyemen is sok a nagy családos volt aki negyven elmúlt mikor jött az eddig utolsó béby.Hát nem is tudom,az én apukám 51 volt mikor elment,öcsém nem volt 20 éves.
26. Encsy75 (válaszként erre: 25. - Winny)
2009. ápr. 18. 21:06
Szép család! de a 7-et egy kicsit sokallom fel is kell őket nevelni.nem????
25. winny (válaszként erre: 22. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 19:46

Nem a szomszédnak:)

Nekem három gyerekem van.

2009. ápr. 18. 16:43
Magtól is függ,hogy lezs-e termés és milyen.A borsóm tavajelött nekem sem kelt ki,magot cseréltem.Mindennek van előnye és hátránya is egyaránt.
23. garamond (válaszként erre: 2. - 5517c3cbeb)
2009. ápr. 18. 16:20
Szia! Ha igazi tanyán akartok élni, az nehéz lesz. Ott neked kell előteremteni azokat a dolgokat, amelyek a városban magától értetődően vannak. A spektrumon volt egy sorozat River Cottage-ba költözött egy városi fószer és az ő sikereit, kudarcait mutatták be. Nagyon jó volt és életszerű. Sajnos nem úgy működik pl. egy kert, hogy jól elvetek, aztán csak szüretelni kell. Én pl. most néztem a borsómat, alig kelt ki. Most éppen mérgelődöm, mert a gaztól már alig látszik az a pár szál is ami van, de még kapálni nem merem, nehogy kivágjam az éppen csírázó magokat. Aztán a betegségek, bogarak, ja, és a szúnyogok. Nem elvenni akarom a kedved, tök jó, hogy ilyenben gondolkodtok, de érdemes lelkileg és mindenhogy felkészülni a nehézségekre is.
22. Encsy75 (válaszként erre: 21. - Winny)
2009. ápr. 18. 16:06
Jól értettem 7 gyermeked van?
21. winny (válaszként erre: 20. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 16:03

Sajnos:(

Visszatérve a szőlőre.Mindent a maga termőidejében kell enni.

Olyat ami ott terem ahol élünk.Nekem a banán pl.Árt.

Ez fehérke 7 gyerekkel!

20. Encsy75 (válaszként erre: 19. - Winny)
2009. ápr. 18. 15:53
Jól tetted,hogy elküldted.Nagymamámmal egyszer tavaszi veteményezésben voltunk benne nyakig jött egy c...nynő,adni akartunk neki palántát nem fogadta el.Ősszel megint jött a kész kellett volna neki,de elhajtottuk.Sajnos ilyen világot élünk.Az egyik küszködik,hogy legyen a másik kéreget és még minősít is mellé.
19. winny (válaszként erre: 18. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 15:34

Úgy látszik ezek az emberek mindenütt megteremnek:)

Pár éve már leszoktam az adakozásról.

Bírálni tud de dolgozni nem.

Nekem nem félméteres répám és zöldségeim vannak és beszólt.

Mondtam lehet haza menni ültetni:)

18. Encsy75 (válaszként erre: 17. - Winny)
2009. ápr. 18. 15:25
Ja!Ilyet én is ismerek.Aztán 50éves korára megárt a sok "méreganyag" és beteg lesz.Vannak akiknekbüdös egy kis meló.Nekem néha kifejezetten jólesik.Unokatesóm egyszer argentin szőlővel etette meg a gyerekét, mondván kell a gyümölcs télen is a gyereknek.Alergias rohamot kapott a kicsi.
17. winny (válaszként erre: 16. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 15:20

Tudod van olyan szomszédunk aki azt vallja,hogy nem éri meg kapálni locsolni amikor a boltban sokkal szebbet kap.

Igen látszatra:)

2009. ápr. 18. 15:17
Én is inkább kivágom a kukacot a sárgarépából/szokott benne olyan is lenni/,de én termeltem,tudom ,hogy nem volt permetezve és nem valami külföldi országból hozták be.A mi asztalunkra is házi baromfi és disznó jut.Hálás is vagyok érte a jóIstennek.
15. winny (válaszként erre: 7. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 15:11

Tudod nekem csak tyúkjaim vannak és az se sok.Esznek az igaz és pénzbe is kerül a takarmány,de tojnak és olykor vágunk is.Venni kell a fát a kandallóban és mellette gázt is fizetünk.Tudom,hogy a város kényelmesebb de nincs az a pénz amiért vissza mennék!

Amit "olcsón" a nagy áruházakban lehet venni egészségtelen a vegyszerek miatt.

2009. ápr. 18. 15:01
Van, volt farsang mindig a lányomnak. Sőt tavaly előtt még 18 évesen készültek anyáknapjára! Tavaly nem voltam, mert melóztam, az idén sajna nem melózok. De még nem szólt hogy meg lennék hívva a műsorra!!! :-)
13. Encsy75 (válaszként erre: 11. - Doxikri)
2009. ápr. 18. 14:57
Ez így van,sőt szülőiértekezleten kivül is be tudsz menni a suliba és tudsz a tanárral beszélni, legalább is nálunk így van.Az én lányom osztálya 9 fős.Nálunk pl.a farsangon kis előadást adnak elő ahol mindenkinek kötelező részt venni,nagyon komolyan veszik a gyerekek és a tanárok is akik a gyerekekkel eggyütt lépnek fel.Nagy rendezvény, más faluból is jönnek megnézni.A városiban is igy van?
2009. ápr. 18. 14:56
A falusi iskolába is csak a megfelelő végzettséggel taníthatnak. A könyvek is rendelkezésre állnak. Szertár, tornaterem stb eszközök is. Miért lenne külömb a két iskola? Sőt talán még korrepetálás az jobb is...
11. doxikri (válaszként erre: 10. - Encsy75)
2009. ápr. 18. 14:50
Nekem három gyerekem van. a nagyobbak városi suliba jártak, a kicsi falusiba. A falusi sem rosszabb semmivel, 14-15 gyerek jár egy osztályba, van idő mindenkire, a tanár és a szülő ismerik egymást, nincs elszemélytelenedve a dolog.
2009. ápr. 18. 14:46
Nem tudom milyen a városi iskola óvóda,de a falusiból ki nem venném a gyerekeimet.A kisközösség mindig jobb,bár van némi hátulütője is.
2009. ápr. 18. 14:43

Helló!

én 33 éves koromig éltem Pesten. Akkor gondoltunk egy nagyot a párommal és leköltöztünk Zalába. Nem városba, nem faluba, hanem a falutól 5 km-re egy erdő közepébe a domb tetejére. Régen ez lakott település volt, ma már csak mi lakunk itt. Hárman.Meg a kutya. Kocsink van, a gyerek a faluba jár suliba a férjem dolgozik, én hol igen, hol nem. Most éppen nem. Nem mondom , hogy könnyű volt a váltás, de az biztos, hogy átérékelődött az életünk. Nyugodtabb, stresszmentesebb mint régen. Ha bajom van, kiülök a kertbe, vagy sétálok egyet az erdőben és legalább lelkileg helyre rázom magam. Nem tartok állatot, /próbáltuk, de az sem olcsó/ vetemlnyes is csak annyi van ami éppen nekünk kell.

Annyi biztos, hogy nem bántam meg és semmi pénzért nem mennék el innen. Sok mindenért meg kell dolgoznunk /Tüzelő, kert, stb/ De szerintem erre szüksége van az embernek. Az sem baj, ha nem vagyok mindig a város közelében, mert legalább nem vásárolok állandóan. 12 éve lakunk itt és én azt mondom tök jó és nagyon emberi!!!

2009. ápr. 18. 14:42

Mi is egy budapesti garzonban éltünk 3 évig, de most, hogy megtanult járni a kislányunk el kellett költözni. Átmenetileg a Nagybátyámék házában lakunk, ők most külföldön vannak a három gyerekükkel. Sokkal jobb itt falun, mint a városban. Ha hazajönnek, és el kell költözni, inkább választjuk a tanyát, mint a panelt. Én nagyon szeretem, hogy van kert. Szeretek a természethez közel lenni. A Hedvig is nagyon szeret az udvaron játszani. Nem akarnám egy panelba bezsúfolni...


/Egy nem kézműves/

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook