Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmúltál már 45 éves és most szerzed a jogsit? Mondd el, hogy megy! fórum

Elmúltál már 45 éves és most szerzed a jogsit? Mondd el, hogy megy! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 24. 11:09

Fel a fejjel lányok, menni fog:)

Nem kell az autópálya ördögének lenni, elég ha elkocsikáztok a bolt és munkahelyed között napi szinten.

9. mmacus (válaszként erre: 7. - Mamcuka)
2011. jan. 24. 11:02

Köszi, aranyos vagy, hogy biztatsz.

Úgy gondolom, ha belevágok, először majd csak otthon-munkahely távot gyakorolnám be, aztán később meglátom, hogy menne. Nézegettem már a kreszt, tesztekkel is próbálkoztam, nem is az elméleti résszel lenne nekem gondom. Nulla önbizalmam van:(

8. mamcuka (válaszként erre: 6. - Mmacus)
2011. jan. 24. 10:32
Ja, és arra , hogy ,,biztosan ügyetlen lennék", csak azt tudom mondani, aki nálam bénább, az festi magát!!! Vannak dolgok amiket 100x elmondott már az oktatóm, és még 101x-re sem tudom. Ne aggódj, nálam nem leszel bénább az 100% !!!!! Vágj bele!
7. mamcuka (válaszként erre: 6. - Mmacus)
2011. jan. 24. 10:27
Szia! Hát igen, nekünk is mindig is volt autónk, de mindig csak húztam halasztottam a dolgot. Én is így vagyok vele, hogy ha menni akarok valahová, a férjemet kell ugrasztani. Szerintem teljesen mindegy melyik évszakban kezded el, akkor is fiatalokkal leszel leginkább a kresztanfolyamon. Aminek végülis semmi jelentősége, a mi csoportunkban is én voltam az egyedüli 20 év feletti. Velem nagyon aranyosak voltak a többiek, egyáltalán nem néztek rám hülyén. De ha komolyan gondolod, a kreszt már most elkezdheted tanulni pl. a netről, vagy kérsz kölcsön könyveket. Ezzel nagyon megkönnyíted a dolgod, mert így sokkal több időd lesz felkészülni. Én is így tettem, és bizony nagyon sokat számított! A kreszt 0 hibaponttal kb. 7-8 perc alatt megcsináltam. A rutinom is elsőre sikerült, igaz, hogy a kötelező 9 órán túl még vettem + 8 órát. Csak ez a vezetés megy nagyon nagyon döcögősen. És a legnagyobb baj, hogy felnőtt ember létemre olyan drukkos vagyok mint egy kisdiák, és ez nagyon hátráltat a haladásban. Egyébként most fogják behozni, hogy már interneten keresztül is el lehet kezdeni a tanfolyamot, így nem fog kelleni bejárni a suliba az elméleti részre. Ez mondjuk neked jó lenne, mert nem kéne kínosan érezni magad a nagyon fiatalok között. De mondom ne halaszd amiatt, nem fognak cikizni! Kezd el Te is minél hamarabb, ha szeretnél jogsit, mert minél tovább halasztod, annál rosszabb. Tapasztalatból beszélek!
6. mmacus (válaszként erre: 1. - Mamcuka)
2011. jan. 24. 07:06

Remélem, hamar túl leszel rajta és fogsz szeretni vezetni!

Nekem sincs jogsim, valahogy sosem volt rá igazán szükség.

Mostanában érzem azt, hogy jó lenne, nem kellene mindig valakire várni a családból, ha menni akarok valahová.

Úgyhogy bele fogok kezdeni, csak azt nem tudom, érdemes-e, mert biztosan ügyetlen lennék és tényleg nagyon sokba kerül.

De ha belevágok, csak a szúk családnak fogom elmondani, munkahelyen biztosan nem. És nem érdekel, mennyi idő alatt lesz meg, eddig is elvoltam nélküle. Majd ahogy pénzem lesz rá. A gyakorlati részt mindenképpen őszre, télre akarom hagyni, nem akarok csupa nyári szüneten lévő tinivel vezeti járni...

Majd követem az eseményeket, hol tartasz!

5. mamcuka (válaszként erre: 4. - E974230abd)
2011. jan. 23. 22:16
Köszi a bátorítást, valahogy csak végigcsinálom, ha már elkezdtem, mert már egy csomó pénzem is benne van. Csak nagyon stresszes vagyok, minden alkalommal tiszta ideg vagyok a vezetési órák előtt, és ráadásul még mindig nem tudok mindent úgy megcsinálni, ahogy azt kellene. Sokszor már bánom hogy egyáltalán belekezdtem. Akkor még nem gondoltam, hogy nekem ez ilyen sokáig fog tartani! Tavaly szeptember elején kezdtem el a tanfolyamot a kresszel. Már 5 hónapja szenvedek!!! Bár mondták, hogy minél idősebb valaki, annál nehezebb! De akkor nem hittem, hogy ez ennyire nagyon igaz! Vagy lehet , hogy csak az én esetemben???
2011. jan. 23. 22:03

Hát nyári szünet volt/tanár vagyok/és megláttam a bérletárakat...kölyköcskéim ugyanoda jártak mint én ....hármunk bérlete lett volna huszonezer..benya meg tizenöt körül...így augusztusban begyakoroltam a dolgot,és szeptemberben már azt a négy buszmegállónyit elvezettem....aztán egyre messzebb merészkedtem...bevásárlóközpontokig...fodrászig...most már három év után bárhová..:DDD

Legyél bátor..az első két-három honap a stresszes ,de utána nagyon nagy segítség!!!

3. mamcuka (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2011. jan. 23. 21:30
Szia! Örülök, hogy írtál! Hát hosszú kihagyás volt Neked az biztos! És csak úgy elkezdtél vezetni, vagy elmentél egy oktatóhoz és úgy elevenítetted fel a vezetést? Nem féltél újra ennyi idő után a volánhoz ülni?
2011. jan. 23. 20:04

Szia!

Bár az én jogsim is 20 évesen lett meg vezetni a 40. szülinapomon kezdtem....

Azt mondtam ,majd ,ha saját kocsim lesz...

Amikor megkaptam a jogsit a nagynénémnél laktam Pesten..egyetemista voltam,és elsőévesen szereztem meg...de őneki akkor lett új kocsija ..mellettem ülve sasolta és aggódta mit csinálok...apukám szintén akkor vett új autót..szóval én megfogadtam,hogy majd akkor vezetek ha lesz SAJÁT autóm...és ez három évvel ezelőtt jött el...a negyvenedik szülinapomon:DDDDDDDDDD

22 év......ennyi telt el vezetés nélkül jogsival....Azért kezdtem el vezetni ,mert a bérlet többe kerül mint a benzin...

Most már szeetem,és megy is,bár az én autóm automata,és óriási,de ezt már tudom kezelni:DDD

De hidd el nagyon nagy szabadságot ad,hogy eljuthatsz bárhová ,és nem szorulsz másokra....

2011. jan. 23. 19:56
Szeretnék beszélgetni azokkal akik ilyen későn kaptak észbe és most járnak autóvezetést tanulni, vagy már megvan a jogsiuk, és elmondanák, hogy boldogulnak-boldogultak ennyi idős fejjel. Én 49 éves vagyok és most tanulom. Bevallom, nagyon lassacskán megy,néha úgy érzem, elég vakmerőség volt belevágni, mert nem látom a végét, anyagilag is teljes csőd! A ,,Tanulóvezetők friss jogsisok gyertek csevegni" fórumon is fent vagyok, ahol nagyon aranyosak a lányok, és mindig lelket öntenek belém, meg mindenki másba is, ami nagyon sokat segít, de majdnem mindenki 20 év körüli, és ők talán lazábban tudják még ezeket a dolgokat kezelni, és jobban veszik az akadályokat. Ezért szeretném ebben a fórumban olyanokkal is megbeszélni ezt a ,,vezetősdit" akik már bőven túl vannak a 4.x-en! Ha rajtam kívül vagytok még akik ebben a cipőben jártok, kérlek írjatok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook