Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmű-nél új szerződéskötés esetén, van lehetőség méltányosságot kérni a magas költség csökkentésére? fórum

Elmű-nél új szerződéskötés esetén, van lehetőség méltányosságot kérni a magas költség csökkentésére? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. aug. 7. 13:15
A visszakapcsolás költsége is tartozásként funkcionál!
12. aszparagusz (válaszként erre: 8. - 7fb46f7777)
2019. aug. 7. 13:14
Az ügyvéd hibázott. Az adásvételi szerződésbe bele kellett volna írni, hogy az utolsó vételárrész kifizetése csak a nullás igazolások bemutatása után jár. Így kiderült volna, hogy mennyi a tartozás, amit vissza lehetett volna tartani.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2019. aug. 7. 13:13
Tartozás remélhetően nincs rajta. Még csak az kéne.
2019. aug. 7. 13:10

Óra átírásnál szükség van a két fél aláírására,adásvételire,birtokbavételire,személyi iratokra.

Épp ezért célszerű ha eladó és vevő együtt megy,minden órát átiratni.elvileg mig tartozás van rajta,át sem írják!

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - 7fb46f7777)
2019. aug. 7. 13:07
Mondjuk az lehet, hogy nem tudta, hogy az ELMÜ szerződést bont. Nem nagyon szeretnek értesíteni dolgokról.
8. 7fb46f7777 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. aug. 7. 13:02
Az ügyvéd előtt jelentette ki hogy csak vissza kapcsolni kell amire oda is adta az összeget.Pár nap múlva ahogy szerepeltünk már a tul.lapon,akkor mentem be az elműbe intézkedni.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 7fb46f7777)
2019. aug. 7. 12:58

Rémes!

Pláne, hogy csak így költözés előtt derült ki.

Az eladó ne vacakoljon, majdhogynem csalást követett el.

Ti sem kérdeztetek rá, az igaz.

6. 7fb46f7777 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. aug. 7. 12:52
Annyi mert mar volt kint 2 hitelesîtett szerelő
5. 7fb46f7777 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. aug. 7. 12:50

Már regisztráltam de ott is úgyan az az email cîm van megadva,ahova,a kérelmet kellett ïrnom.Az a baj h 15 nap a válasz...nincs annyi időnk vàrni.

Az ingatlanos màr jelezte az eladónak,aki annyit reagált hogy majd vissza hîvják őt.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. aug. 7. 12:29

[link]


Bocs, az előbb lemaradt a h.

2019. aug. 7. 12:29

Online foglalhatsz időpontot, úgy látom, regisztráció nélkül is.

Nem biztos, hogy 150 ezer Ft az az új szerződéskötés.


ttps://elmuemasz.hu/egyetemes-szolgaltatas/ugyintezes/ugyintezesi-modok/ugyfelszolgalati-irodak


Itt jelöld be, melyikhez tartoztok.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - 7fb46f7777)
2019. aug. 7. 12:24

Szerintem regisztrálj az online ügyfélszolgálatra.

Elég rossz helyzetbe kerültetek, az eladótól viszont szerintem jogosan követelnétek a bekötés összegét, mert erre köteles lett volna figyelmeztetni.

2019. aug. 7. 12:18

Sziasztok

Pest megyében vásároltunk ingatlant és múlt héten szerettem volna a villany órát àt îratni.Kiderült hogy a villany nem csak kikapcsolva van,hanem mivel évek óta nem laktàk az ingatlant,îgy megszűnt a szerződés az Elművel.

Sajnos nagyon nem mindegy hogy 20 vagy 150 ezer forint plussz költséget jelent ez nekünk.

Kaptam egy olyan infot hogy nyújtsak be kérelmet az Elmű felé emailben hogy Önhibánkon kîvül kerültünk ilyen helyzetbe stb.stb Kaptam is egy automatikus válszt hogy 15 napon belül értesîtenek,de nekünk annyi időnk nincs.Az albérletből költözni kell.

Tudok valahol személyesen vagy telefonon érdeklődni az ügyemmel kapcsolatosan.Az Elmű ügyfélszolgálatát hiába hîvom,ott csak gép van.Max.azt a,menüpontot tudom választani hogy időpontfoglaláshoz kapcsoljuk kollégánkat,de az sosem történik meg,már órákat töltöttem ezzel.

Ha leutazom oda ahova tartozni fogunk,nem biztos hogy tudnak infot adni,mert lehet nincs jogosultságunk bele nézni a kérelmekbe és potyára nem utaznék órákat kismamaként,már îgy,is ebből áll az életem 1 hónapja.

Itt Pesten utána tudok esetleg járni személyesen?

Bocsi hogy hosszúra sikeredett és előre is köszi a válaszokat!☺

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook