Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élmény egy magánrendelőben fórum

Élmény egy magánrendelőben (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élmény egy magánrendelőben

1 2 3
2020. jan. 17. 18:49

Én nem járok magán orvoshoz, mert elég sok TB-t fizetek, így azt gondolom, hogy belefér az a néhány vizsgálat, amit végeznek rajtam.


Kardiológia: a férjemnek is volt néhány éve gondja, kértem a háziorvostól beutalót, majd a kardiológián időpontot. Karácsony előtt kértem az időpontot és február közepére kaptunk. Nem voltam nyugodt, így egyik reggel odamentünk, kijött az asszisztens, elmondtuk, hogy a férjemnek problémája van és az időpont túl távoli. Mondta, hogy üljünk le, és kb. 10 perc múlva már hívták is be a férjemet. Elvégezték a vizsgálatot, lecserélték a gyógyszereit, néhány nap múlva megcsinálták a szív uh-t is, és 2 hét múlva kapott egy 24 órás vérnyomás ellenőrző gépet is.

Mind ez karácsonyra lezajlott, azaz kb. 2 hét alatt, de már szinte teljes nyugalomba az új gyógyszerekkel. A tünetek is elmúltak, stb.


Tehát, nem kell feltétlenül magánba menni.


Mi most kórházi fertőzésben vagyunk benne. A tesóm kapott ilyet csípőprotézis műtét közben/után. 3,5 hónapot töltött a szeptikus osztályon, ahol a betegek fele magán úton operáltatták magukat 2 millióért, és jöttek vissza az állami kórházba a fertőzés miatt. A komplikációval nem szeretnek már foglalkozni a magán dokik...

16. ab61752c45 (válaszként erre: 15. - Agis)
2020. jan. 17. 14:52
a fiatalok barátságosak voltak,de az idősebbek.gondolom,unták már az egészet. betegestül,kórházastul.
15. agis
2020. jan. 17. 14:39

Az elmult 10 evben akkor jartam allami intezmeny kornyeken, mikor a haziorvosomhoz kellett valami hivatalos ugy miatt menni, vagy mikor csaladtagomat latogattam meg korhazban.

Utobi esetekben mindig ledobbenve tavoztam, hogy milyen korulmenyek uralkodnak. Nem csak az epuletekre, felszerelesekre gondolok, hanem en bloc az orvosok ritka kivetellel turelmetlenek es faradtak, fasultak voltak.

14. Bless the child (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2020. jan. 17. 11:35
Ott voltál vele? Engem mindig érdekel a masik fél attitüdje is. El tudom képzelni, hogy most is csak információ részleteket tudtunk meg
13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2020. jan. 17. 11:15
A tapasztalatok, még ha szomorúak is, megosztása nem szidás. Mások legalább tudnak mérlegelni, nekik megéri-e annyit fizetni amennyit.
2020. jan. 17. 11:11
Egy újabb, szídjuk az eü-t fórum👎
2020. jan. 17. 10:48
Talán annyi előnye van, hogy nem kell annyit várni, mint az állami ellátásban, előbb kerül rád a sor.
2020. jan. 17. 10:29
Csatlakozom a negatív tapasztalatot szerzők táborához. Magánrendelésen hamarabb kapsz időpontot és ha további vizsgálatokra van szükség, nem kell annyit várnod, de az orvosok többsége magánban is sokszor nemtörődöm.
9. globus (válaszként erre: 4. - Syria)
2020. jan. 17. 10:27

Az elején még extrának számított, kevés beteggel.

Nemrég láttam, egy maszek bőrgyógyásznál kígyózó sor állt, le sem lehetett ülni a váróban.

8. ab61752c45 (válaszként erre: 2. - Papája)
2020. jan. 17. 10:26
ugyanazok.mikor a bőrgyógyászatra bejelentkeztem,3 hét. a fődoki másnap fogadott.5 ezer forint,meg a kenőcs.kb.15 éve,gondolom azóta nőtt a tarifa.számla az nem volt.
2020. jan. 17. 10:26
Szia! Nem semmi ez sajnálom. Kívánom, hogy mielőbb gyógyulj meg!
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. jan. 17. 10:20
Mármint ugyanabban a magánrendelőben, magán pszichológushoz bejelentkezve. A magánban még levegőt sem vehetsz ingyen!
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Anne57)
2020. jan. 17. 10:18

Szerintem itt azt az időt vetted meg, hogy nem kellett hónapokat várnod a vizsgálatra és annyival hamarabb jutsz így hozzá a szükséges gyógyszerekhez.

Ha beszélgetni szeretnél ezen felül, azt gondolom újabb 30-ért megteheted pl. egy pszichológushoz bejelentkezve, stb.

4. syria (válaszként erre: 2. - Papája)
2020. jan. 17. 10:14
Így van. Illúzió, hogy a pénzünkért magánrendelőben jobb ellátást kapunk, mint az államiban; persze nyilván vannak kivételek. Jó ideje láthatjuk, hogy az állami egészségügy mellett lerohadóban van a magánszféra is.
2020. jan. 17. 09:57
Sajnálom! Nekem nagyon jó tapasztalatom volt TB alapon szakrendelőben, alapos kivizsgálás, szív ultrahangtól kezdve minden, remélem ezután is így marad.
2. papája (válaszként erre: 1. - Anne57)
2020. jan. 17. 09:46

Tapasztalatom szerint a magánrendelésen többségében ugyanazok az orvosok dolgoznak, mint az államiban.

Tehát a tudásuk is ugyanaz. Régebben annyi volt a különbség, hogy a pénzünkért több időt és műmosolyt kaptunk.

Most viszont az a kevés orvos, aki megmaradt kis hazánkban, az igyekszik dolgozni az államiban és pénz keresni a magánban.

Gondolom itt is érvényes, hogy egy fenékkel két lovat megülni nehéz, tehát nem érdemes a magán rendelésen sem csodát várni.

Gyógyításhoz a tudásuk ugyanaz, a betegségekkel kapcsolatos protokoll szintén.

2020. jan. 17. 09:35
Tegnap elmentem egy magánrendelő kardiológiájára. Érdekes dolgokat tapasztaltam harmincezer forintért.

Ugrás a teljes írásra: Élmény egy magánrendelőben
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook