Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elkeserít, hogyha nincs lélekvándorlás, akkor ez az egy... fórum

Elkeserít, hogyha nincs lélekvándorlás, akkor ez az egy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. máj. 23. 07:57

Nem vagyok elég okos ahhoz, hogy halál biztosan tudjam, hogy nincs lélekvándolás 😉, de elég érdeklődő és széles látókörű ahhoz, hogy érdekeljen, olvassak, kutassak. Úgy gondolom, hogy a test halandó, a lékek örök. De az én zsebemben nincs a bölcsek köve.


Viszont azt is gondolom, hogy nincs múlt, nincs jövő, kizárólag a MOST van. Csak a mostot kell jól csinálnom, és akkor nem kell szégyenkeztem a múlt miatt, és félnem a jövőtől.


Ha elcseszett az életed, változtass!

15. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 07:16
Ki cseszhette el vajon az életedet? A budhisták azt mondják: Ahol vagyok, oda én jöttem. És mennyire igaz!
14. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 07:08

Én hiszem, hogy a lélek örök, tehát lesz következő életünk is, és már volt is. De azt is hiszem, hogy az életek sorozata egy hosszú tanulási folyamat, vagyis "addig nem léphetünk magasabb osztálya", amíg azokat a leckéket meg nem tanuljuk, ami erre az életre adatott.

Hát ne sírdogálj, hanem fogj hozzá, és legalább annyit tégy meg, hogy a vizsgán ne bukj el!

Ehhez nem kell mást tenned, mint odafigyelned másokra, segíteni, boldoggá tenni, szeretni másokat!

13. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 00:56
Ha az elet szar, miert akarsz belole tobbet?
12. Nem Szendi (válaszként erre: 2. - _Berry_)
2022. máj. 22. 23:20

De jól megfogalmaztad! Már ugye, ha így van. :)

Viszont, ha mégis így van, akkor nekem ez "agymosásos" rész nagyon nem tetszik.

2022. máj. 22. 22:20
Szerintem te az újraszületésre gondoltál, nem a lélekvándorlásra. A kettő nem ugyanaz.
2022. máj. 22. 22:18
Akkor ebből az egy elcseszett életedből kell kihozni valahogy a legjobbat.
2022. máj. 22. 20:21
Ne keseregj. Élj a mában, élvezd a pillanatot. Ez a feladatod, nem véletlen, hogy nincs bizonyosság arra, hogy van bármi, ha véget ér ez az élet.
8. K-né Zsóka (válaszként erre: 5. - Alessandro)
2022. máj. 22. 18:28
Honnan tudod, hogy porhintés? És honnan tudnád, hogy nem az ? Sok minden van, amit nem értünk, nem látunk. Ebben az életben egy dolog biztos, az, hogy semmi sem biztos :)
2022. máj. 22. 17:51
Ki cseszte el?
2022. máj. 22. 17:18

1, Van akinek elég 1.


1, Van aki ezt sem akarja. (Olvasd a fórumot.)

5. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 17:00

Nocsak! Rájöttél végre, hogy csakis ez az egy életed van, mint mindenkinek. Aki mást mond, az csak porhintés.

Sose feledd:



"Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!"

/Paulo Coelho/



"Ne vedd túl komolyan az életet! Úgysem éled túl."

/Elbert Hubbard/



"Az életről tudom, hogy véges, de akadnak pillanatai, melyek felérnek az örökkévalósággal."

/Vavyan Fable/

4. 820e00bff1 (válaszként erre: 2. - _Berry_)
2022. máj. 22. 16:39
Így van. Nagyon ritka, aki emlékszik az előző èletère.
3. globus (válaszként erre: 2. - _Berry_)
2022. máj. 22. 16:03
Hát ez sajnos így van...carpe diem! 🙂
2022. máj. 22. 15:57
Ne azzal foglalkozz, hogy van-e lélekvándorlás vagy nincs, mert teljesen mindegy. Ill. foglalkozz vele, ha érdekel, de ne határozza meg a mostani életed, mert ha van is, az nem ez az életed és tudatod lesz. Akkor majd egy új tudattal döntesz mindenről, mint ahogy teszed ezt most is, és ennek a tudatodnak nem fog fájni, hogy majd hogyan döntesz, mert tudni sem fog róla. Ennek a tudatodnak most fáj, ha nem gondoskodsz róla, ezért érzed elcseszettnek az életedet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook