Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elkeserít a látvány, hogy mindenhol telefonjukat nyomkodó... fórum

Elkeserít a látvány, hogy mindenhol telefonjukat nyomkodó... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. márc. 10. 08:00
Én megtisztelem a másik embert azzal, hogy rá figyelek, vele foglalkozok, nem a telefonomat nyomkodom. Igenis siralmas, amikor egy pár ül például egy étteremben, és ahelyett, hogy egymással beszélgetnének, nyomkodják a telefont egymással szemben ülve, miközben egy szót sem szólnak egymáshoz. Aki ezt nem látja problémának, annak a fejében bizony gond van.
2023. márc. 10. 05:50
Akkor sajnos én is elkeserítenélek.
2023. márc. 10. 01:15
Engem nem zavar.
2023. márc. 9. 21:08
A tömegközlekedèsen kifejezetten örülök a telefonozóknak, mert addig sem a másik embert bàmulják . Èn is vagy telefonozok vagy újságot olvasók a buszon, vonaton.
16. michelle.r (válaszként erre: 14. - You_know_who)
2023. márc. 9. 20:58
Sok embert láttál sz@rás közben telefont nyomkodni?
15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 14. - You_know_who)
2023. márc. 9. 20:40
Látid, mennyivel praktikusabb üvegtáblát cipelni..-))
14. You_know_who (válaszként erre: 13. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 9. 20:18

Ezek a telefonnyomkodók gyalog is veszélyesek. Egy tábla gipszkartont vittem be még régebben, nem elég, hogy alig érem át és vajmi keveset látok tőle, még én figyeljek oda azokra, akik a telefonjukba mélyednek, mert nem bírják sehol nélkülözni.

Vagy normális lenne, hogy sz@rás közben is ezt nyomkodják?

13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 9. - You_know_who)
2023. márc. 9. 20:07

Igen. Ilyen is van.

Ebben nekem is más a megítélésem. Itt már fennáll mások veszélyeztetése is. Az azért teljesen más tészta.


Viszont itt nem erről van szó. Fórumindítónk nem tett erre utalást. Őt más keseríti el.

2023. márc. 9. 20:01
Javítom, mert beírtam olyat is, amit nem kellett volna.úA távolságtartás, elszigetelődés nem abból adódik, hogy az emberek itt-ott belebújnak a telefonjukba.
11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 10. - Elbb)
2023. márc. 9. 19:58

Látod, hogy nem mindenki kezeli ezt így. Te sem, és a fórumindító sem. Rajtatok kívül bizonyára még rengetegen.


De én most is azt mondom: semmi, az égvilágon semmi közöm ahhoz, hogy számomra vadidegen emberek hol és mikor nyomkodják a telefonjukat. Nem tudhatjuk, hogy éppen miért teszik pont akkor.

A távolságtartás, elszigetelődés nem abból adódik, hogy azon kesergek, hogy az emberek itt-ott belebújnak a telefonjukba. Idegen emberekről beszélünk. De bizony, tudomásul kell venni, hogy idegen embereket nem vonhatok felelősségre, és nem rángathatom meg, hogy ne a telefonját bújja, hanem beszélgessen a másikkal. Majd jól elküldenének nemkívánatos helyre. Hozzáteszem: jogosan. Milyen alapon vonhatnék felelősségre bárkit, akit nem is ismerek, hogy miért bújja a telefonját, ahelyett, hogy beszélgetne? Még ismerőst sem. Én ugyan biztos nem tennék ilyet.


Mindenki rendezze otthon, a saját családjában! Mert családon belül, az más. Ahhoz tényleg van közöm. De nem fogok elmerengeni azon, hogy mások miért nyomkodják a telefonjukat.

10. elbb (válaszként erre: 7. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 9. 19:34

Talán pont ez a baj. Hogy mindenki így kezeli az egészet. "Nincs közöm hozzá, mert idegen." És ezzel is csak annyit érünk el, hogy egyre inkább távolodunk egymástól. Nem moralizálni akarok, de hidd el, pont az ilyen távolságtartó dolgok azok, amik aztán az elszigetlődéshez vezetnek.

És nem biztos hogy vállvonva kell az ilyet tudomásul venni. Nyilván én sem tudom a receptet ellene, nem mehetek oda senkihez megrángatni, hogy hééé, beszélgessetek egymással. De nem rossz az sem, ha van aki ezt észreveszi és mondjuk elmereng rajta.

2023. márc. 9. 19:30
De még vezetés közben is nyomkodja a sok zombi.
2023. márc. 9. 18:58
Mert"ez" is ott ingerli magát, ahol tudja, más udvarán!
7. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Elbb)
2023. márc. 9. 18:49
Feltűnik, persze. De őszintén: nekem miért kellene szomorkodni azon, hogy más emberek a telefonjukon lógnak? Idegen emberek. Számomra idegen emberekhez semmi közöm.
2023. márc. 9. 18:40
Kukoricát nyomtam, mert gusztustalanul írtál valakinek, akit kedvelek!
5. elbb (válaszként erre: 4. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 9. 18:32
Általában nekem is feltűnik, mikor két ember egymással szemben ül, és mégsem szólnak egymáshoz. Szerintem is szomorú látvány :(
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 18:26

Egy dolgot nem értek: miért zavar téged az, hogy számodra vadidegen emberek a telefonjukat nyomkodják?


Igen. Van olyan, hogy akkor is nyomkodják a telefonjukat, amikor együtt vannak. Neked ez gondot okoz? Engem nem zavar. Semmi közöm ahhoz, hogy ki mikor és miért babrál a telefonján.


Ha te nem teszed, legyél büszke magadra, mert te ritka üdítő kivétel vagy. Persze ez tőlem nem egy igazi dicséret. Bocs.

3. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 9. 17:41
Függők.
2023. márc. 9. 15:58

Sok esetben én utazás közben rosszul hallom az emberi beszéd frekvenciáját a beszűrődő zajokkal szemben, ezért én a közös buszozás során szoktam emaileket olvasni és megválaszolni, valamint olvasni (könyvet vagy közéleti híreket).


A telefonomon fizetem be a csekkeket, anyósomnak a telefonomról küldök képeket a mindennapi életünkből.


Ez szerintem nem elkeserítő. Az, hogy te nem tudod használni értelmes dolgokra a telefonod, és ugyanezt feltételezed másról, sokkal inkább elkeserítő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook