Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élj a mának, avagy élj boldogan! fórum

Élj a mának, avagy élj boldogan! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élj a mának, avagy élj boldogan!

1 2
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 3. - Szabadmadárka)
2011. márc. 8. 19:08

"Mert amikor az ember még gyerekként soksok vágyakozással a szívben nekiindul a világnak,azt gondolja,hogy minden csodaszép lesz"

Nah, számomra itt volt a lényeg, a gyerekkor nem azt mutatta, hogy minden csodaszép lesz, sőőőőt, így aztán ami ért utána, már csak pozitív lehetett. :) Sok-sok pofon kell, fájdalom, újra és újrakezdés, amire az ember rájön, hogy ura az életének, és hogy CSAK Ő AZ URA a saját életének, és nincs lehetetlenség (max tehetetlenség). Sajnálom, hogy nem jöttem rá előbb, de háááát ugye sosincs késő. :))

2011. márc. 8. 19:05
Sok dolgot megéltem már ezalatt a rövid idő alatt,sajnos nagyonnagyon sok rosszat is...és volt időm gondolkodni azon,hogy még is hogy lehet élni így, szenvedésekkel teli világban... Mert amikor az ember még gyerekként soksok vágyakozással a szívben nekiindul a világnak,azt gondolja,hogy minden csodaszép lesz...és ha jön a rádöbbenés,hogy mégsem így van akkor nagyot tud zuhanni...és olyan reménytelen helyzetek alakulnak ki, amire sosem gondolt volna...de aztán ha meg belegondolunk,hogy sok szép dolgot is ad az élet akkor mégiscsak könnyebb...sajnos sokszor én magam is, beletudok merülni a fájdalmakba, és a vidám pillanatok mellett meg csak úgy elmegyek, mert azt gondolná az ember,hogy az a természetes...de ezt nem szabad...minden attól függ,hogy hogy állunk hozzá...
2011. márc. 8. 18:52

Szia!

Kapásból az adatlapodra kattintottam a cikk végén. Kíváncsi voltam, mennyi idős vagy, és lám, sokkal fiatalabb mint gondoltam. Én kb. 40 körül jutottam el ezekig az érzésekig, gondolatokig.... hogy örülni tudjak még a fájdalomnak is, hogy megtörténhetett, hogy erősebbé, többé, kicsit mássá tett. Idő és rengeteg tapasztalat kellett ahhoz, hogy ne hagyjam magam visszafogni, hogy túl tudjak lépni lehetőleg sérülések nélkül fájó, kellemetlennek tűnő dolgokon, és hogy meg tudjam élni a napokat a maguk teljességében... várakozással, tervekkel a fejemben várva a következő napot.

Ha 21 évesen már tudsz ilyen mentalitással, gondolatokkal élni, az nagyon jó, gratulálok! :)

2011. márc. 8. 16:08
Annyi sok külső tényező van, ami formálja életünket, de azt gondolom, mi magunk vagyunk azok, akik végül eldönthetik, hogy mennyire hagyunk behatást ezen tényezőknek, vagy tudunk-e megálljt parancsolni, hogy életünk szekere ne fusson ki lábunk alól.
Hogy mit is értek ezalatt? Bővebben kifejteném, ha van pár perced kérlek tarts velem!

Ugrás a teljes írásra: Élj a mának, avagy élj boldogan!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook