Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elítélendő-e, ha a kedvencek velünk alszanak az ágyban? fórum

Elítélendő-e, ha a kedvencek velünk alszanak az ágyban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. nov. 12. 12:50
nekünk macskánk van- az nem kérdez jön, arrébb taszigáljuk, letoljuk, visszajön
2008. okt. 19. 11:00
Én alapos áztatás után engedném be a kutyáimat az ágyba. De akkor se lehetne tőlük aludni, mert igen bújósak és egyből rámfeküdnének. Szal ott nem lenne alvás, max harc a helyért, amíg meg nem unom és ki nem zavarom őket :D
124. Cadence
2008. okt. 19. 10:30
Hát én nem hiszem hogy be engedném az ágyamba ha lenne de attol még szeretem nagyon is az állatokat!!
2008. okt. 18. 22:47

Én kb 1 éves koromtól fogva macskával, macskákkal aludtam. Sosem volt semmi bajom, sőt amióta a szüleimtől külön lakom és panelban nem igazán tarthatok állatot, hiányzik. Ha tehetem otthon összekuporodom az állatkáimmal... Szerintem ezt nem lehet elítélni...

Ha egészséges az állat, akkor mitől kellene félni?

2008. okt. 17. 13:02
Háát lehetőleg inkább ne...
2008. okt. 17. 12:49
az én cicám is velem alszik.
2008. okt. 13. 10:08

Az igényes állattartó szinte több gondot fordít a kedvencére, mint saját magára. Középschnauzerem volt 9 évig. Évente négyszer hordtam kutyakozmetikushoz, kétszer állatorvoshoz, ahol megkapta az oltásokat, féreghajtást stb. Volt idő, amikor én nem jutottam el csak évente 2x a kozmetikushoz, orvoshoz meg egyszer sem úgysincs semmi bajom alapon :-)

Miért is ne engedtem volna meg a kutyusnak, hogy felkuporodjon az ágy végébe éjszakánént? :-)

119. lufi
2008. okt. 13. 10:02
Én biztos nem engedném az ágyamba, de ezért még nem ítélem el azokat akik beengedik a kedvencüket.
118. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 115. - Pmjudit)
2008. okt. 13. 09:56
Igazad van, én is így gondolom!
117. a74de3d08a (válaszként erre: 116. - Supin)
2008. okt. 13. 09:51
ha helyesen tartják, akkor egy egészséges állattól nem betegedik meg az ember.
116. supin (válaszként erre: 115. - Pmjudit)
2008. okt. 13. 08:56
Így helyes. Sok betegség hordozói a lakásban tartott állatok.
115. pmjudit
2008. okt. 13. 08:46

Mindenki maga tudja.

Az én ágyamban biztosan nem alszik semmiféle állat + a lakásomba sem engedem be.

2008. okt. 13. 08:42
Azt írta egyszer egy állatorvos (elképzelhetőnek tartom, hogy tapasztalatból beszélnek a tudósok is) a Kutyaújságban: a kutya védi, őrzi a gazdáját az ártalmas hatásoktól.Pl: Ott, érzi jól magát, oda teszi a vackát ahol nincs ártalmas hatás. Nálunk a lábunkhoz is felfekszik néha. Az ágy végébe.
113. Cszsuka
2008. okt. 13. 08:37
Én nem szeretném, hogy a kutyám szőre mindenhol ott legyen. Teljesen mindegy, hogy "kinti" vagy "benti" kutya, a helye a földön van, nem az ágyamban. Az ágyat mi úgy tiszteljük, hogy este, ha lefekszünk, előtte megfürdünk és olyan ruhát (pizsamát, hálóinget, trikót, stb) veszünk fel, amit napközben nem hordunk, s abban bújunk be az ányneműbe. A kutya és a macska hullatja a szőrét és egésznap mezítláb járkál abban a lakásban, vagy udvaron, ahol élünk. Én fürdés után nem mászkálok mezítláb, mivel arra nincs időm, hogy naponta mossam fel a lakást. De még akkor sem tenném. Elég sokmindent hordunk be a cipőnkkel. A kutya felszedi a tappancsaival, aztán be az ágyba. Szó sem lehet róla! Még azért is haragszom, ha valaki utcai ruhában az ágyneműre ül! Az egyetlen hely, ahol mentálisan is tisztulni tudunk, de ahhoz olyannak kell lennie, hogy az energia akadálytalanul keringhessen. Ehhez pedig a tisztaság elengedhetetlen. Az állat bármilyen tiszta is, nem ember, s nem úgy tiszta, ahogy egy ember.
2008. szept. 25. 14:48
Mikor Pesten laktam albérletben a pici yorkshire terrierem állandóan felugrált az ágyamra, mert csak húsz centi magas volt, de ő például nem nagyon járkált ki. Ott szeretett velem aludni. Amióta hazaköltöztem Kecskemétre, már nem jön be a szobámba, az ágyba meg főleg, mert itthon, a kertes házban, az egész naot kint tölti, s csak este jön be a másik kutyussal.
2008. szept. 25. 14:46
nem elítélendő, de szerintem ne bújjon az én ágyamba, én sem fekszem az ő helyére. :-)
110. Mya01
2008. szept. 25. 14:18
Mindenkinek más a véleménye erről,én nem engedném be az ágyba,szerintem nem ott a helye,van saját kis kosara.Persze mindenki máshogy gondolkozik..
2008. szept. 25. 13:52
Sztem nem! Aki meg elitéli ne engedje fel a kedvencét az ágyba:)
108. Akymo
2008. máj. 6. 19:23

Speciel én együtt alszom a kutyámmal :-)

Le sem lehetne zavarni a lábamtól.

2008. ápr. 26. 08:27

Azért azt nem hiszem, hogy egy kutyának a természetes közege a lakás és az ágy lenne.A városiassá tenyésztett szobakutyák megint csak nem túl állatbarát cselekedetnek tűnnek a szememben.

Persze egy kinti kutyával is foglalkozni kell, és "társaságba" vinni, mozgásteret hagyni neki.A pórázon, szájkosárral sétáltatás(mert a városban máshogy elvileg nem lehet) azért messze van a szabad, természetes mozgástól.Persze vannak a kertekben tartott kutyák között is elhanyagoltak, vagy rövid pórázon tartottak- ez is kínzás.

106. drnéni (válaszként erre: 105. - Ritamoto)
2008. ápr. 25. 13:02
A macskákhoz nem értek, a kutyákról viszont jól tudom: nem az a a szenvedés, ha lakásban van, hanem az, ha nem lehet a gazdájával, és teljesen mindegy, hogy ő eközben hol van. Az udvari kutyák a ritka kivételtől eltekintve napi fél-egy óránál többet nem lehetnek a gazdájukkal, általában nem sétáltatják őket, tehát sokkal kevesebbet mozognak (ugyanis a kutyák nem szoktak maguktól szaladgálni, főleg nem az unalomig ismert udvaron), nem tudnak a többi kutyával kapcsolatot teremteni, ellentétben az általad sajnált lakásban tartottakkal, akiket napi 3-5x visznek sétálni. Nem tudom, szerinted milyen természetes hajlamaikat tudják kiélni az udvaron tartott kutyák, akik szinte egész nep egyedüllétre vannak kárhoztatva, és egész életüket egy udvaron töltik. Az ideális persze egy ház nagy kerttel, ahol a kutya ki-be járhat, este séta, és gazdi egész napotthon van, de ha már ez nincs, bizony a kutyák 99%-a kanapét választaná a kutyaház helyett! Ja, és persze a kutyám 2 hónappal ezelőttig velünk is aludt, soha semmi bajunk nem lett tőle, csak már nem bírtam, hogy egész éjjel ketten horkolnak a fülembe.
2008. ápr. 25. 12:44
Soha nem tartanék lakásban kutyát, macskát, mert ez az állatnak szenvedés. Nem élheti ki az ösztöneit, mesterséges életre van kényszerítve.Velünk egy ágyban aludni pedig soha nem hagynám, mert nem oda való.A lakótelepeken tartott-sokszor idegbeteg- hobbikutyákat, macskákat sajnálom, a gazdáikra vagyok mérges, akik állatbarátnak tartják magukat, és közben egy állat szenved az ő hobbijuk miatt, és a többi ember pedig nem mer végigmenni a járdán, mert a kutya megtámadja( velem többször megtörtént), nem beszélve a terek, játszóterek, járdák tisztaságáról, amiről megint csak nem az állat tehet, valahol szerencsétlennek el kell végeznie a dolgát, de sajnos nincs rá lehetősége egy betonrengetegben, hogy úgy éljen , ahogy az egy állathoz méltó......
2008. ápr. 25. 12:24

Hááát,nem.

Unokahugom együtt alszik a macskájával,ami kinti és benti cica egyben.A portájukon van patkány,meg nyest is.Ő meg a macska lábát törölgeti,mikor viszi be.Sz...á röhögjük magunkat rajta.

2008. ápr. 24. 20:31
Szerintem egy kutyának vagy macskának kint a helye. Ha lakásról beszélünk, akkor saját helyen aludjon! Ágyban? Ugyanmár!
102. fe6fe7671f (válaszként erre: 99. - Ördike)
2008. ápr. 24. 20:24

Írtad, hogy a cicád "...benti cica..."


Tudod, hogy mi van írva az egyik macskaalomra? Az a neve az alomnak, hogy BENTI.


"Kinti budi nem az álmom, benti az, amire vágyom!"

101. Pocy88
2008. ápr. 24. 19:44
Nem ítélendő el, de én nem aludnék együtt a kutyámmal. Legjobb barátnőm mindig a kutyussal alszik, egy nyári találkozás alkalmával pedig nem is volt hozzá "szerencsém".
2008. ápr. 24. 19:31

NEM :-)

Nekem yorkim van és az első naptól velünk alszik sőt a párom a főkedvence ha alvásról van szó:-) összebujnak és ugy néznek rám,hoyg "te mit akarsz itt" :-))))

2008. ápr. 24. 19:22
Az én cicám egy fekete, egy éves félperzsa cica és a mai napig velem alszik. Mondjuk ő még nem volt kint,csakis benti cica!! :-)
2008. febr. 20. 14:50
miért lenne?megvan nekik is a saját ágyuk,de azért mindig feljöönek.imádjuk őket,nekünk így jó és kész:)
97. I 35
2008. febr. 20. 14:46
Szerintem sem.Gyerekként nekem is az ágyamban voltak.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook