Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


154. katlina
2007. jan. 17. 18:02
Volt egy vetélésem,és amikor a rutinműtétre került a sor,pont olyan szobában voltam ahol csak abortuszosak voltak,azt hiszem lelkileg igazán ez tört össze,ők úgy beszéltek erről"De jó már mindjárt kikaparják ezt a kis dögöt belőlem"!!!!Én akartam a kisbabmat,tőlem elment,valahol igazságtalannak éreztem!
153. szika (válaszként erre: 152. - Csupaszabo)
2007. jan. 13. 20:27

Én ezt pedig egy előttem elhangzott hozzászólásra írtam, ami arról szólt, hogya férjét, élettársát nem tudja rávenni óvszerhasználatra. Szóval ez nem alkalmi partneren múlik. :)) És persze, az ember válogasson, de ebben az esetben a "nevelés" sem rossz megoldás.

Nyilván alaphelyzetben én is azt mondanám, hogy vélhetően nem vetetnék el egészséges magzatot...DE mint írtam mindig adódhat oylan szituáció, amikor a sok rossz közül kell a kevésbé rosszat kiválasztani, és akkor sajnos előfordulhat, hogy még az abortusz a legkevésé rossz megoldás. És a leírt példák mutatják, hogy nem biztos, hogy az a kíméletesebb megoldás, ha a megszületett csecsemőt fojtják meg, vagy dobják a wc-be, mintha a pár hetes sejtcsomó elvetetetését választaná a delikvens.

152. csupaszabo (válaszként erre: 151. - Gpetra)
2007. jan. 13. 19:35

"nem a nő az egyetlen, akinek a következményeket vállania kell. Szokjunk már le erről a középkori felfogásról. Annyi tisztelet legyen már egy férfiben, hogy vigyáz a társára, és nem akarja őt fölösleges szenvedésnek kitenni"

Erre válaszulk írtam, hogy a nőnek kell megválogatnia a apartnerét. Ha egy pasas nem tiszteli a nőt, akkor legjobb, ha nem bújik össze vele. És akkor nem lesz terhes tőle.

persze hogy becsúszhat még egy jó kapcsolatban is, nekünk is így lett a 3, a mensim kellős közepén gyártottuk le, elméletileg nem lehettem volna terhes. Mégis az lettem.

Igaz, én elvből egészséges babát sose vetetnék el, de ez csak az én véleményem. Szerintem ugyanis a megtermékenyített petesejtben már benne van minden genetikai információ, azaz GENETIKAILAG már ember.

151. gpetra (válaszként erre: 149. - Csupaszabo)
2007. jan. 13. 19:23

Szerintem a teherbe esés nem csupán azon múlik,hogy valaki megválogatja-e a partnerét. Ez is nagyon fontos, de több éves, tökéletesen működő kapcsolatban is "becsúszhat" egy bébi, amit sajnos a szülei nem szeretnének megtartani.

Ráadásul ha valakinek dok férfi megfordul az ágyában, az talán méginkább odafigyel a védekezésre. Legalábbis én így tennék.

150. csupaszabo (válaszként erre: 134. - Gpetra)
2007. jan. 13. 19:20
Így igaz,m én pl. már terhesen lettem még egyszer terhes.
149. csupaszabo (válaszként erre: 141. - Szika)
2007. jan. 13. 19:18

Én nem ítélek el senkit, de mindannyian egy kis sejtcsomóként kezdjük. Ezen is el kellene gondolkodni.

Mellesleg nem hiszem, hogy középkori gondolkodásra vall, ha valaki megválogatja apartnerét. Ha egy pasas csak köpőcsészének tekinti a nőt, akkor annak a kezébe kell nyomni egy Babaszappant, hogy használja csak azt a Marok Marcsához, jobban csúszik tőle!

/Én megtettem többekkel, volt is nagy pofára esés!/

A nőnek kell választania, és nem mindegy, hogy kit.

148. 7130b15964 (válaszként erre: 146. - Betti82)
2007. jan. 12. 22:44
Én ismertem olyat (igaz Angliában), akinek erőszak következményeképpen lett gyereke, de sosem bánta meg, hogy megszülte. Mondjuk az biztos, hogy nem erről álmodnak a lányok...
147. szika (válaszként erre: 144. - PALINGRID)
2007. jan. 12. 22:35

Épp egy hónapja volt egy közeli településen egy eset. nekem a rendőrök mesélték. A lány 16 éves. Nem tudták róla hogy terhes. De azt igen, hogy könnyen kapható. A helyi srácok szopós M..-nak hívják, mert csak szólni kell neki, és bárkit bármikor....mindegy

Lényeg, hogy miután megszülte nem maradt abba vérzés, és erős görcsei voltak, ezért bvitette magát a kórházba. Ott megállapították, hogy szült, és miután majd egy órát tagadta(ezta mentőstől tudom), kinyögte, hogy igen, és apottyantósba dobta. Kimnetek a rendőrök és mentősök. És mivel mély volt a gödör az immáron nagyapa horgász száját akarták használi, mire az közölte, hogy szó sem lehet róla, mert akkor mivel megy holnap horgászni. Sajnos már nem élt a pici, amikor kiszedték, de a fiúk szerit teljesen egészséges baba lett volna.

Tudjátok, akkor inkább vetette volna el.

És nagyon örülök neki, hogy a csecsemőgyilkosságot kivették az emberölés privilegizált (kedvezőbben megítélt) esetei közül, és most már minősített eset, azaz sokkal súlyosabban büntetig. Mert nekem iylenkor senki ne magyarázzon a zaklatott lelki állapotáról...robbanni tudnék, amikor iylenről hallok.

146. betti82
2007. jan. 12. 22:09
Én azokat elítélem akik felelőtlenül esnek teherbe,és úgy vannak vele hogy kit érdekel,majd elvetetem.Akiknek beteg vagy fogyatékos gyerekük születne,vagy erőszak miatt,azokat megértem.Sajnos sokan vannak akik nem védekeznek és csak becsúszik.Nekem már a fogantatás pillanatától kisbabának számít.
145. 12667dcac6 (válaszként erre: 144. - PALINGRID)
2006. dec. 14. 16:01
Abszolut egyetértek veled.én is eü. dolgozó vagyok igaz én sebészeten dolgoztam,most gyeden vagyok.De még gyakszis koromban nem1-nem2 abortuszt néztem végig.Annál nagyobb büntetést nem kívánok senkinek.
2006. dec. 14. 12:00

Sziasztok! Én szülésznőként dolgoztam. Sokat asszisztáltam az abortusz-műtőbe. Tartottam a lapocot, és csurgott a vér a kezemre, hallottam a küretkanál hangját, és találkoztam olyan esettel is, amikor a műtét után nem tudták elállítani a vérzést, és hallottam a dokik megjegyzéseit az adott páciensről. Néha jót, többször rosszabbat. Akkor már tudtam, hogy a fiatal lányok mindegyikét legalább 1 hétre küldeném a küretműtőbe asszisztálni. Talán meggondolja, hogyan védekezzen.

Sokféle emberrel találkoztam. A többségük gyógyszer és spirál mellett maradt terhes, és pontosan azért védekeztek, mert nem akartak gyereket. Nagy lelki trauma volt számukra az abortusz. De találkoztam olyan asszonnyal is, aki a kert végében ásta el az 5 hónapos magzatát, aki idő előtt született, halva. A mentősök pedig zacskóban hozták be a kis testet, amit a kezemben tartottam. Igen nagy kihívás volt ez a kis gyakorlat. Én akkor határoztam el, hogy soha nem fogok abortuszra menni. Nagy a kockázat. Aztán kerültem olyan helyzetbe, amikor azt hittem terhes vagyok, és nagyon rosszkor jött volna, és meghasonlottam magammal, hogy akkor most műtét vagy sem. (hála Istennek csak hiszti volt, egy ciklus kimaradt, de szar érzés)

Most, hogy lassan 40 leszek, és nem szedhetem a tablettáimat, a hormon nem ajánlott, a spiráltól reszketet (látott-hallott tapasztalatok alapján), marad a gumi. Szívem szerint azt is duplán.

És senkitől sem fogadom el, hogy nem jó zokniban lábat mosni. Mert a felelőtlen szex csak problémákat szül. És az a baj, hogy a férfiak is hibásak ebben. Semmi felelősségérzetük nincs. Ezért kell nekünk nőknek odafigyelni. De azt nagyon.

143. figarina (válaszként erre: 142. - Nike)
2006. dec. 13. 22:27
Ezt hogy érted??
142. Nike (válaszként erre: 137. - Figarina)
2006. dec. 13. 20:02
Ja, csak a MINDEN nem biztos, hogy elég.
141. szika
2006. dec. 13. 19:58

Az abortusz alapvetően nem elítélendő dolog, mert minden nőnek joga van ahhoz, hogy a saját testével rendelkezzen. És az az az embrió, amit még még el lehet veteni nem több mint egy sejtcsoportosulás. Nna ezért most kapni fogok, gondolom. De akkor is így igaz, sajna, kát szépíteni.

Nagyon sok oylan szituáció van, amikor még teljes mellszélességel támogatni is tudom a terhességmegszakítást. Vegyük például gpetra által említett esetet - nemi erőszak. Ti komolyan megtartanátok??? Aztán hogy nézel annak a gyereknek a szemébe? És mit fogsz látni benne? Vagy vegyünk egy tizenéves lánykát. MI értelme megszülni a saját testvérét??? Merthogy se anyagi bázisa, se felelőssége, se kedve, türelme, akarata nincs felnevelni egy gyereket, anyicinak meg ugyan nem kell még egy. Pláne, hogy örök életére nagy hibaként, és az élete elrontójaként tekint arra a gyerkőre, aki nem ezt érdemli. Mint ahogy egyik esetben sem.

És én is ismerek sok oylan csajszit, akiről lesír, hogy gyereket aztán soha...no iylennek sem adnék a kezébe csecsemőt, emrt tönkreteszik egymást.

És ehhez jön, hogy én valószínűleg nem veteném el. Még úgy sem, hogy nagyon nehéz lenne nekem is, és a családomnak is. És sajnos még mindig csak valószínűleg, mert ha azt látják, hogy egész életében súlyosan sérült lesz, akkor mégis inkább az abortosz, mint a tehetetlen és kiszolgáltatott lét egy életre... Szóval nehéz ez.

Továbbá igenis elítélendő az a pasi, aki nem hajlandó óvszerrel védekezni. mert a szex igenis felelősség...persze sok más mellett. És nem a nő az egyetlen, akinek a következményeket vállania kell. Szokjunk már le erről a középkori felfogásról. Annyi tisztelet legyen már egy férfiben, hogy vigyáz a társára, és nem akarja őt fölösleges szenvedésnek kitenni.


Ugyanakkor el kell gondolkodni azon is, hogy vajon hová vezet az, hogy nagyon sokan ezt használják fogamzásgátló módszernek, és 20 éves korukra az ötödik hatodik abortuszon vannak túl. Mert sok ilyen van.


Szóval mindenképpen nehéz kérdés, és nem ítélhető meg egy oldalról. A válasz pedig sosem lehet egyértelmű. Aztán mindenki dönt a saját normái, lelkiismerete szerint. Ítélkezni pedig csúnya dolog.

2006. dec. 13. 18:51

Mindenkinek a saját dolga, hogy mit tesz.

Később úgyis neki lesz vagy egy nyomasztó teher, vagy egy új, akadály nélküli lehetőség az életben.

139. 12667dcac6 (válaszként erre: 137. - Figarina)
2006. dec. 11. 14:16
Abszolut egyetértek veled.Szerintem azért látjuk sokan másképpen ezt a dolgot mert nem egy korosztály vagyunk.
138. Darien (válaszként erre: 137. - Figarina)
2006. dec. 11. 09:45
Ezzel teljesen egyetértek. Felelősséggel tartozunk a tetteinkért, de én még mindig azt mondom, hogy inkább az abortusz, mint egy nem kívánt kisgyermek, akinek pokollá teszi az életét a környezete.
137. figarina (válaszként erre: 131. - Jay néni)
2006. dec. 10. 09:29

Mi az ,hogy megfeledkezik róla??!!

Arról nem feledkezik meg,hogy d...ni akar???

Alapvetően azt gondolom,hogy MIMDENT meg lehet tenni azért,hogy ne kerüljek abba a helyzetbe,hogy döntenem kelljen...

136. gpetra (válaszként erre: 135. - 12667dcac6)
2006. dec. 9. 18:19
Nem ide akartam kilyukadni. Én csak azt mondom, hogy nem minden a védekezés, és ha valaki védekezik, akkor többek között azért teszi, hogy ne essen teherbe. Ha ennek ellenére mégis várandós lesz, teljesen érthető, hogy elveteti a babát. Nem támogatom, de megértem.
135. 12667dcac6 (válaszként erre: 134. - Gpetra)
2006. dec. 8. 15:58
Ebben igazad van,de akkor ennyi erővel ne szexeljünk???
134. gpetra
2006. dec. 8. 15:27
Mindenképpen fontos a védekezés, de a legtutibb módszer mellett is teherbe lehet esni...
133. 12667dcac6 (válaszként erre: 131. - Jay néni)
2006. dec. 8. 15:11
Nézd,erről viatkozhatunk de nincs túl sok értelme.Mindenkinek megvan a vélemlnye.Az nem elítélendő ha egy férfi nem hajlandó óvszert használni de ezt a párok nagy többsége ezt letisztázza előre.Én is kerülhetek még ilyen helyzetbe és ha most teherbe esnék valószínű elvetetném mert van 2 kislányom és a jelen helyzetben nem tudnám megtartani,de éppen ezért védekezünk.
132. gpetra
2006. dec. 8. 13:02

Nem olvastam végig mind az öt oldalt, lehet, hogy már felmerült a kérdés... Mi van akkor, ha valakit megerőszakolnak és teherbe esik? Akkor is elítélendő az abortusz?

Egyébként én azt gondolom, hogy ezt mindenki saját maga döntse el. Alapvetően nem értek egyet vele, de biztos vannak olyan élethelyzetek, és mindenki kerülhet ilyenbe, amikor ez az egyetlen megoldás.

2006. dec. 8. 12:37

Ennyi erővel:

Elítélendő az a férfi aki nem hajlandó óvszerben szexelni? Vagy megfeledkezik róla?

2006. dec. 8. 12:26
Ez egy nehéz kérdés és eléggé vitatott téma.Az biztos amikor a két gyerekemet szültem sajnos az abortuszok 95%-át fiatal lányokon végezték ritka volt a többgyerekes anyuka.Ezek a lányok valószínű rossz nevelést kaptak.Egy doboz óvszer nem drágább mint egy doboz cigi és cserébe egy pici életet vesznek el.
2006. dec. 8. 08:55
Általában nem ,de kivételes esetekben igen.
128. Darien (válaszként erre: 122. - M_marcsa)
2006. nov. 22. 08:44

Soha ne mondd, hogy soha.


Én nem tartom az abortuszt elítélendőnek, mert inkább ez, mint egy szeméttárolóba rejtett apró holttest. Persze, ha valaki ezt a születésszabályozás eszközeként használja, nos, az semmiképpen nem nevezhető erkölcsös magatartásnak.

2006. nov. 6. 23:23

csajok !

Fáni írt nekem és üzeni jól van !

Csak kicsit pihen!

Gondolom ez minden szentek után érthető!

126. 4726e582cf (válaszként erre: 118. - 2ab728965c)
2006. nov. 6. 21:55

Fáni!


Egyáltalán nem követendő példa, ha akarod kicsomagolom priviben miért is!

Aki eldobja magától az életet az egyáltalán nem nevezhető bátornak, sőt inkább pont az ellenkezője! Pont az a gyávaság, amit tett! Hidd el. Nem a lelkedre akarok beszélni, de ez nagy butaság, amit írsz. Miért gondolod így? Ne hagyj itt minket!

125. figarina (válaszként erre: 118. - 2ab728965c)
2006. nov. 6. 21:47

Fáni!

Ngyon sürgősen orvosi segítségre van szükséged!!!Légyszíves tedd meg,h elmész!

Nem számoltál le az életeddel,és ezt Te is tudod,mert aki leszámolt,az nem"beszari"....És te maradtál!!!!

Vannak,akik itt a földi életben számítanak Rád,rájuk gondolj,hogy mit éreznek,mit jelentenek számodra!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook