Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elhunyt Popper Péter fórum

Elhunyt Popper Péter (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. ápr. 16. 14:27
Béke vele.
2010. ápr. 16. 14:26

Gyujtottam gyertyát érte!

szerencsésnek mondom magam, hogy megismerhettem irásait, és ezáltal része volt az életemnek.

2010. ápr. 16. 14:04
nyugodjon békében.
2010. ápr. 16. 14:03

Nagyon sajnalom! :(

Nyugodjon bekeben!

33. minerva223 (válaszként erre: 32. - D4464aaf8a)
2010. ápr. 16. 13:47
Igen láttam már három ég.
2010. ápr. 16. 13:24
Én gyújtottam ott gyertyát...
2010. ápr. 16. 13:20
Ez esti híradókban biztos benne lesz...
2010. ápr. 16. 13:20

Nekem is megvannak, ittam a szavait, amit csak lehetett, összegyűjtöttem, és kiraktam a profilomhoz... Annyira imádtam, akkora tisztelője voltam...


És olyan hihetetlen, hogy tényleg a jók mennek el...

2010. ápr. 16. 13:19

Drága Péter! Nyugodj békében.

Odaát találkozunk:-(

[link]

28. puritan (válaszként erre: 27. - OlíviaAnna)
2010. ápr. 16. 13:18

Végignéztem én is az összeset.

A humora, az embersége....nyugodjon békében.

2010. ápr. 16. 13:15
Éppen a Mesterkurzust néztem (hallgattam), mikor beúszott ez a fórum a képernyőbe... Hogy szerettem, hogy szeretem! Bennem biztosan tovább él, Isten nyugosztalja.
2010. ápr. 16. 13:00

Ó ne!!! :( =( nem is akarom elhinni...olyan csodás ember volt!

Peddig ugy szerettem volna egyszer találkozni vele :(


Nyugodjék békében :((

25. punku1
2010. ápr. 16. 13:00

Nyugodjon békében!:((

Nagyon szerettem őt olvasni , hallgani :((((

2010. ápr. 16. 12:55

"Játszani kell magunkkal és a vérségi hozzánk tartozókkal, a barátokkal, a szerelmekkel, a sikerekkel, a csalódásokkal, a pénzzel és a karrierrel, az egészséggel és a betegséggel, végül az élettel és a halállal is."


P.P


:((

23. Matica
2010. ápr. 16. 12:55

"Az ember sokszor végtelen hosszú láncot vonszol maga után: a múlt emlékeit. S előfordulhat, hogy már csak életének romjai között él. (...) Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Így lesz hiteles az életed."



Lehet, hogy elment, de tanításai mindig itt lesznek velünk. Én is nagyon szerettem, sok erőt merítettem írásaiból. Nyugodjon békében !

2010. ápr. 16. 12:54
Az én profiloldalamon vannak felvételek Tőle a Mesterkurzusról
2010. ápr. 16. 12:53
20. macs77
2010. ápr. 16. 12:53
Ne már! Ő tanított is engem :(
2010. ápr. 16. 12:52
Az nem lehet :(
2010. ápr. 16. 12:51

[link]


Hetvenhét évesen péntek hajnalra elhunyt Popper Péter pszichológus, pszichoterapeuta, író, egyetemi tanár - tudatta a Saxum Kiadó. temetéséről később intézkednek.


Popper Péter Budapesten született 1933. november 19-én. Fő kutatási területe a pszichoterápia, a társadalmi beilleszkedési zavarok és a valláspszichológia volt, tudományos tevékenységén kívül szívesen foglalkozott szépirodalommal is, maga is írt néhány színdarabot.



Popper Péter Budapesten született 1933. november 19-én. Fő kutatási területe a pszichoterápia, a társadalmi beilleszkedési zavarok és a valláspszichológia volt, tudományos tevékenységén kívül szívesen foglalkozott szépirodalommal is, maga is írt néhány színdarabot.


Képgaléria


Több tudományos tisztséget töltött be, szerkesztette a Magyar Pszichológiai Szemlét (1974-1990), az MTA Pszichológiai Bizottságnak és a Nemzetközi Alkalmazott Pszichológiai Társaság választmányi bizottságának is tagja, valamint a Népjóléti Minisztérium Klinikai Pszichológiai Kollégiumának elnöke (1986-1994) volt.


Közel harminc könyvet írt, több tankönyvet, és számtalan tanulmányt. Hivatásának tekintette a pszichológia, később a valláspszichológia tudományának népszerűsítését, köteteiben érthetően,sziporkázó stílusban írja le a tudomány alapjait. Az utóbbi időben leginkább az ezotéria felé fordult, e témában tartott előadásokat és írt könyveket. Számos televíziós műsorban láthattuk, rádiós műsorban hallhattuk.


"Nem volt olyan félév az egyetemen, amikor erkölcsi fejlődést tanítottam, hogy ne állt volna fel egy hallgató azzal, „Professzor úr, azt tetszik tapasztalni, hogy az erkölcsös embernek jobb sora van a társadalomban?” Nem, azt tapasztalom, hogy rosszabb sora van. Nem egy jutalmazott magatartás a tisztesség. „Akkor miért tetszik minket erre tanítani?” Mondom, nyuszi, én nem azt tanítom, hogy jó üzlet tisztességesnek lenni, hanem vannak emberek, akik annak ellenére megpróbálnak tisztességesek maradni, hogy ez társadalmilag hátrányos helyzetet teremt számukra. Ma minden kisiparos, meg egyéb ismerősöm azt mondja, hogy ha nem csal adót, akkor meghal éhen. Hát adót csal. Na, most az erkölcsileg hova vezet, ha lassan mindenki legálisnak érzi az adócsalást? Miközben az amerikai vagy a svéd társadalom kidobja magából az adócsalókat."



Tavaly márciusban az fn.hu-nak adott a pszichológus egy hosszabb interjút, amelyben kifejtette többek között, hogy egy hosszú tekintélyelvű rendszer után idő kell ahhoz, hogy kialakuljanak az együttélési szabályok. Beszélt a válságról, a magyar identitás hiányáról, az agresszív nacionalizmusról és a diktatúra kialakulásának veszélyeiről is.

2010. ápr. 16. 12:50

"A recept az, hogy az életben semmire sincs recept. A látszat borzasztóan csalóka. Ha például egy ötéves kisgyerek a tengerparton kettévág egy gilisztát, akkor mindenki azt mondaná, hogy ez agresszív cselekedet, miközben ha a kisfiú közelében lennének, hallanák, amikor azt mondja: „Te szegényke, most már nem leszel egyedül.” Az ítélkezéssel nagyon óvatosnak kell lennünk, hiszen nem tudjuk, mi van a másik lelkében, nem tudhatom, hogy a másik mit miért csinál."

Popper Péter


Nyugodjon békében!

2010. ápr. 16. 12:49

[link]


Meghalt Popper Péter pszichológus

Megjelent: 2010.04.16. 12:12

Frissítve: 2010.04.16. 12:33

Az ország egyik legismertebb pszichológusát hosszú betegség után, 76 éves korában érte a halál.

© MTI


Hosszú betegség után elhunyt Popper Péter pszichológus, aki népszerűségét televízió- és rádióműsorok egész sorának, valamint a leggyakoribb lélektani problémákat közérhetően tálaló újságcikkeinek és könyveinek köszönhette.


Popper Péter 1933. november 19-én született Budapesten, tanulmányait az ELTE-n és a moszkvai Lenin Intézetben folytatta. 1969-ben a pszichológia tudományok kandidátusa lett, 1980-ban docensnek, 1984-ben pedig egyetemi tanárnak nevezték ki, és megbízták a SOTE orvospszichológiai oktatási csoportjának vezetésével. Több külföldi és hazai felsőoktatási intézményben volt vendégprofesszor, emellett pedig több tudományos tisztséget is betöltött. Szerkesztője volt például a Magyar Pszichológiai Szemle című folyóiratnak és tagja volt a Magyar Tudományos Akadémia Pszichológiai Bizottságának is.


Ajánlott cikk:

Meghalt Popper Péter (FN.hu)

2010. ápr. 16. 12:49
Bár ahogy nézem, a citromail kilépő oldalán, nagyon friss a hír, pont délben érkezett...
2010. ápr. 16. 12:48
Csak azt csodálom, hogy a mostani déli híradóban nem volt benne...
2010. ápr. 16. 12:47

Én is nagyon szerettem, még itt a profiloldalamra is Popper Péter felvételeket raktam a YouTube-ról... Én sem hiszem el, hogy meghalt, imádtam Őt...


De nyugodjon békében!!

2010. ápr. 16. 12:47

:(((..nem is hallottam,de nagyon kedveltem,és az írásait is.Sok mindent hagyott maga után,amit majd még sok-sok generáció olvas és merít belőle erőt..


Nyugodjon Békében!

2010. ápr. 16. 12:43
Egyszer mindenki elmegy.....
2010. ápr. 16. 12:42
Nyugodjon békében! Mindig a jó emberek mennek el.
2010. ápr. 16. 12:42

neeeeeeeee...el se hiszem...

szomoru....

2010. ápr. 16. 12:41
:(((((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook