Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elhagytak, nagyon fáj! fórum

Elhagytak, nagyon fáj! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
18. Nóra 2012 (válaszként erre: 15. - Epervirág)
2015. júl. 18. 12:49
Évek óta nincs bejelentett munkája, "nekem ne mondja meg senki mit csináljak" címszóval! Ő tudta nagyon jól, hogy nekem kell fizetni, ha én kezdeményezem a válást, ezért akarja így. A sok adósság miatt jó lenne minél hamarabb megszüntetni a papírt, mert még a végén rajtam hajtják be a tartozásokat. Nincs pénze, a múlt hónapban sem adott egy fillért sem, csak arra nem gondol, hogy nem tőlem, hanem a gyerekétől veszi el! :(
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 12:44

Szia! Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Én, mint kívülálló azt tanácsolnám, hogy hagyd, ne keresd, ne adj információt Magatokról. Ne azt érezze, hogy kötődsz hozzá, hogy saját erejéből szabad, hanem azt, hogy hoppá: -Nem is hiányzom!?...

Természetes a fájdalmad, hiszen nem Te szerettél ki belőle, hanem ő belőled valamiért.

Önmagadnak hazudsz, hogy a gyerek miatt jobban fáj, nem az elhagyottság piszkosul fák minden értő embernek.

Próbálj higgadtan gondolkodni, gondold át hol volt az a pont amikor a kapcsolat elhidegült? Meddig volt számára ez a kapcsolat ideális, ő is tudott-e Veled együtt örülni a babának, vagy egy éhes szájjal többet jelentett ez neki?

Vegyél elő egy lapot egyik oldalára írd rá, mit szerettél(szeretsz) a másik oldalára azt mit nem szeretsz benne, mikor és mivel bántott meg. Ha több lesz a negatív, mint a szép, akkor tényleg nyugodj bele, hogy egy eleve halálraítélt kapcsolat. Ha látsz valami esélyt, hogy még rendbe hozható, akkor most végy nagy erőt magadon és, ahogy az elején írtam, hagyd, hadd ülepedjen benne is a dolog. Ha látja keresed, akkor menekül, ha nem keresed elgondolkodik. A gyerek még kicsi, lehet neki mondani, apa külföldön dolgozik, sajnos a valóságban is sok szülő kénytelen csonka családban élni a megélhetés miatt. A gyerek előtt sose szidd az apját, neki az apja akármilyen, attól, hogy valaki megbolondította még meg is jöhet az esze, ha a kapcsolat mellett döntesz, ne azt lássa, hogy a gyerek utálja.


Ha tényleg szeretnél válni és nincs rá pénzed, akkor a családsegítő, vagy a helyi önkormányzat működtet ingyenes jogász, ügyvédet, aki a jog útvesztőiben útbaigazítást, segítséget tud nyújtani.


Kívánom, hogy minél előbb rendeződjön pozitív irányba az életetek!! Addig is próbálj kikapcsolódni, járj el sokat otthonról, ha van rá lehetőséged.

2015. júl. 18. 12:27

Ha neked nem sürgôs a válás, akkor ne tegyél semmit! Fizessen az, aki menni akar!

Menni akar? Dobd utána a kabátot!

2015. júl. 18. 12:02
Ha te adod be akkor a perköltség tényleg téged terhel.Van bejelentett állása?
2015. júl. 18. 11:37
Nem lehet vele megbeszélni semmit. A válópert valószínű azért kell nekem beadni, mert akkor engem terhel majd a perköltség. Annyit mondott, hogy majd fizet valamennyi gyerektartást és néha elviszi a lányát. Mondtam, hogy ez nem így működik, a gyereknek rendszer kell az életébe és biztos pont(ok), ami jelen helyzetben csak én vagyok. Új a telfonszáma is, nekem nem adta meg. A kislány szerdán tiszta láz volt, rohantam vele az ügyeletre, ezt ő is tudta, de még a mai napig nem érdeklődött a kislány felől! Éli az életét, élvezi a szabadságot, ki tudja meddig??? Köszönöm Nektek, hogy meghallgatok és erőt adtok!!!
13. Sylvee12 (válaszként erre: 8. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:29

Te jó ég. :(

Legszívesebben azt írnám, hogy örülj, hogy megszabadultál tőle.

Nagyon sajnállak, de légy erős a kislányod miatt is.

12. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:29
Dióhéjban: megszabadultál 80x kiló feleslegtől..
11. igazság hol vagy? (válaszként erre: 8. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:20
Ő ment el,adja be ő a válópert!
10. f4a38a0605 (válaszként erre: 8. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:19
Örülj, hogy megszabadultál tőle.
9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:17

Szerintem elég ha csak nyitva tartod a szemed és figyelsz. Az élet fura dolgokat művel. Lehet hogy találkoznod kell egy másik férfival. Vagy újra össze kell hogy jöjjetek. Tökmindegy. Ne legyenek elvárásaid, illúzióid. Ez most a valóság. Gyászolni kell. És hogy volt -e értelme a "gyásznak", majd kiderül. Mindenkinek más a feldolgozási ideje, módszere. 1 napra, 1 hétre, 1 hónapra is jöhet megoldás. Csak figyelj. Mindeközben tedd fel magadnak a kérdést:


"Boldog voltam ebben a helyzetben, mielőtt ez a tragédia megtörtént?"

8. Nóra 2012 (válaszként erre: 3. - Csutkamano)
2015. júl. 18. 11:12
Télen kiment Angliába és 3 hónapot töltött ott. Már akkor kezdődtek a gondok, hanyagolt minket, élte az életét nélkülünk. Soha nem éreztem, hogy hiányoznánk neki. Két hónapja kaptunk a mamájától több millió forintot és egy házat, hogy újítsuk fel és költözzünk oda, mert jelenleg albérletben élünk. A pénz elfogyott, (nem tudom mire költötte, mert velem közölte, hogy semmi közöm nincs hozzá) a ház negyed kész állapotban van. Két hete egy hétfő reggel véletlen láttam meg egy üzenetet egy nőtől a telefonjában és mikor megkérdeztem, hogy ki ő és miért írogat neki azt a választ kaptam, hogy amit nem kap meg otthon, azt másnál fogja keresni. Pufff... Másnap közölte, hogy szeret minket, a következő nap pedig mondta, hogy adjam be a válópert! Dióhéjban ennyi...
7. epervirág (válaszként erre: 6. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:08
Probáld megbeszélni vele csak a gyerekéről van szó.
6. Nóra 2012 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2015. júl. 18. 11:04
Igen, tudom mi a "dolgom"... Felállni, leporolni magam és tovább lépni. Csak baromi nehéz!!! Azt még eltudnám fogadni, hogy én nem érdeklem, de azt nem, hogy a lánya felé is teljesen érdektelen! Miért csinálják ezt a férfiak? Minek kell feleség, gyerek, család, ha aztán egyik-napról a másikra szépen kisétálnak, mintha sosem lett volna?!
5. syria (válaszként erre: 4. - F4a38a0605)
2015. júl. 18. 11:03

Én is ezt írtam volna.

A fájdalom előbb fog elmúlni, mint gondolnád. Minden energiádat fordítsd a kislányod felé, hogy legalább őt ne viselje meg ez a helyzet.


Miért lépett le a kedves apuka?

4. f4a38a0605 (válaszként erre: 1. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 11:00
Ő elhagyott, te nem hagyhatod el magad.A kislányod miatt is erősnek kell maradnod.Elmúlik.Sok erőt kitartást kívánok!
3. csutkamano (válaszként erre: 1. - Nóra 2012)
2015. júl. 18. 10:58
Mindenkit elhagynak egyszer, vagy így vagy úgy. Nálatok mi volt az előzmény?
2015. júl. 18. 10:54

Ez most normális.

Az, hogy ez az állapot meddig tart, az viszont csak és kizárólag rajtad múlik.

Gyászolj, aztán állj fel, és menj tovább!

2015. júl. 18. 10:50
Sziasztok! Két hete hagyott el a férjem egy két és fél éves kislánnyal. Azóta nem hallottam róla, nem keres minket. Nagyon nehéz minden nap, óra és perc.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook