Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elfogadható áron szeretnék menyasszonyi ruhát bérelni vagy venni! Tud valaki segíteni? fórum

Elfogadható áron szeretnék menyasszonyi ruhát bérelni vagy venni! Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. okt. 22. 11:54

Köszönöm a sok hasznos infót, elköszönök, megyek dolgozni (gyűjtöm a ruhára a pénzt :-)


Hajni! Sok boldogságot a gyerekekhez! Szerintem ez a lényeg!

46. b2076ec79b (válaszként erre: 43. - Manon)
2009. okt. 22. 11:47
Na én meg pont azt mondtam van egy csomó ideje :DDD
45. b2076ec79b (válaszként erre: 41. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 11:46

A párom benne lenne még 1-2 gyerekben :) Én nem tudom. Egyelőre nem, de a kicsi még csak 1,5 éves én meg csak 28. Úgy gondoltam, ha max 35 éves koromig úgy döntök, akkor lehet, de később már biztos nem szeretnék.

Bár néha elgondolkodom, hogy talán a 3-ik fiú lenne :) Milyen jó lenne ha lenne egy fiam is:) De sajna a mai világban 3 gyereket felnevelni, iskoláztatni, etetni..stb. Én mindig úgy gondoltam, inkább legyen egy, de ne okozzon gondot megvenni egy túró rudit.... Egyelőre elég anyagi terhet ró ránk két gyerek is. Nagyon szomorú, hogy ilyeneken kell gondolkodni, hiszen egy gyerek nem "erről szól", de muszáj reálisan végiggondolni ezt is.



Biztos meg fogod találni, csak gondolom így "hirtelen" belevetted magad ebbe és ott állsz egy csomó gyönyörű ruhával.... Nem egyszerű ez a döntés az biztos, de mint lejjeb is írtam, időd van sok :) Tavaly vol egy "barátnőm" is, aki férjhez ment, kölcsönzött ruhába (140.000), ekrü színű volt, messziről nagyon szép, de mikor közelebbről láttam nekem olyan érzésem volt, mintha egy függöny lett volna rajta :S

Na ezt nem azért írtam le, hogy az ekrü nem szép vagy akármi, csak hogy vannak akik elkapkodják a dolgot, és nem biztos jól választanak :)

44. Manon (válaszként erre: 39. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 11:41
:)
43. Manon (válaszként erre: 42. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 11:41

értem

nézelődj/nézelődjetek


bár azért sok idő már nincsen....



De tuti megtalálod amit keresel

42. HívesDomi (válaszként erre: 40. - Manon)
2009. okt. 22. 11:35
Neeeem, de ott van egy csomó más dolog is, nemcsak menyasszonyi ruha. Egy-két ötletet ellesünk, de ruhát biztos nem ott fogok választani!
41. HívesDomi (válaszként erre: 39. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 11:34

És több gyerkőcöt nem szeretnétek?


Köszi, biztos megtalálom a megfelelő ruhát. Határozott típus vagyok és általában nem bánom meg a döntéseimet.

40. Manon (válaszként erre: 38. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 11:30
a pároddal együtt választasz ruhát????
2009. okt. 22. 11:25

Köszönöm :)

Nem vagytok lemaradva semmiről, én voltam túl gyors :DDDD

Manapság ritkán vállal az ember 20-21 évesen babát... Viszont mire 40 leszek, már lesz egy nagy felnőtt lányom, meg egy kamasz, és én még mindig nem vagyok öreg :DDDD



Domi: Szerintem (bár tapasztalatom nics ebben), ha megtalálod a megfelelő ruhát, azt tudni fogod. Hülye hasonlat, de talán olyan, mint egy karácsonyfa. Én minden évben egy csomót nézegetek és egyszercsak ott van AZ, amelyik pont az enyém :) Időben elkezdted a keresést, be fog kopogni a TE ruhád!!! És akkor már nem kell min gondolkodni :)

38. HívesDomi (válaszként erre: 33. - Manon)
2009. okt. 22. 11:23
Igen, januárban lesz. A páromat elráncigálom, aztán megnézzük a felhozatalt.
2009. okt. 22. 11:21
Úgy látom, én is le vagyok maradva a gyerekvállalás terén. Hajni! Már ilyen nagy lányod van?
36. HívesDomi (válaszként erre: 32. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 11:20
Persze, vannak konkrét elképzeléseim, de van vagy 20 darab ruha, ami iszonyúan tetszik. Jövő éveben, június 19.-én lesz a nagy nap!
35. Manon
2009. okt. 22. 11:12

Hajni1981


Grautla a csemetékhez :)



(ilyenkor érzem csak, hogy levagyok maradva :))

34. Manon (válaszként erre: 31. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 11:10

mikor lesz egyébként???

mert ha télen, akkor a bolerora is kell szánni pénzt

valamint nem mindegyik ruház ugyanaz a bolero illik, ilyesmit is meg kell nézni...

33. Manon (válaszként erre: 31. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 11:04

nem rossz ötlet, de azért alaposan nézd meg hogy nincs-e valami hibája esetleg.


Figyelj, gondolom, nem 1 hét alatt kell megtalálni a megfelelő rucit..

Szánd rá az idődet és térj be minden kölcsönzőbe, boltba ahol lehet venni, kölcsönözni, ruhát.


Én mikor voltam kint az esküvőkiállításon, ott is felpróbáltam jó pár ruhát, különböző szabásuakat, mert nekem pl hiába tetszik a pántnélküli, ha nem áll jól.. Tehát sokat és sokfélét próbálj, tuti megtalálod a rádvalót :)

Az esküvő kiállításra is érdemes kimenni, azt hiszem januárban szokott lenni...


De tuti a neten írják pontosan :)

32. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 11:01

Persze nem, csak mondjuk engem riasztana kicsit, hogy az én nagy napomom egy használt ruhában vagyok :(

természetesen úgy döntesz, ahogy akarsz, de mint ahogy ketten is leírtuk, ennyi pénzért kapsz vadiújat is :))) Biztos nem lehet könnyű a választás, tényleg gyönyörű az összes. De talán ha azt tudod, hogy mondjuk abroncsos vagy nem, van-e ujja vagy nem..stb akkor egy kicsit leszűkül a dolog nem? :))

Mikor lesz a nagy nap?

31. HívesDomi (válaszként erre: 30. - Manon)
2009. okt. 22. 10:58
Baromira nehéz dolog ez a menyasszonyi ruha választás. Úgy vagyok vele, hogy elvileg (remélem gyakorlatilag is) egyszer lesz ilyen az életemben, ezért nagyon szépet szeretnék. De másfelől, ha belegondolok, hogy pár órát lesz rajtam...akkor nem akarok százezreket adni érte. Mindenképp elmegyek kölcsönzőbe is, felpróbálgatok egyet-kettőt. Nagyon sok kölcsönző honlapján hirdetik, hogy korábbi évek modelljei megvásárolhatóak nagyon kedvező áron, pl. 50-100.000 között. Ez sem egy rossz ötlet! Nem?
30. Manon (válaszként erre: 28. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 10:46

értem, köszi


persze gondolom, hogy azért előszőr picit felvázolja az ötletet, aztán kezd rajta dolgozni.


Én már most parázom :D, hogy jaj hogyan fogok én ruhát választani (akár venni, akár csináltatni) annyi szép van....


Na de mint említettem, én csak nézelődöm, és kontárkodom az ügyben, hogy ha esetleg arra kerülne a sor tudjak hova menni :)

29. Manon (válaszként erre: 27. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 10:42
akkor tuti igazad van, nekem csak az emelet ugrott be :)
28. b2076ec79b (válaszként erre: 19. - Manon)
2009. okt. 22. 10:42

XI-ik kerülteben, a varrónő nevét nem tudom, egy barátnője ajánlotta :)

Viszont azt hiszem kb 20-30 ezerért megvarrta, plusz az anyag :) Szerintem meg lehet nézni katalógusban, hogy kb mi az ami tetszik. Gyanítom nem rögtön nekiesik az anyganak, hanem előtte rajzol vagy ilyesmi... De ezt nem tudom hogy volt :)

27. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 10:40
Úgy emlékszem a jobb oldali épület első emeletén van. 99%, a bal oldaliban nem nagyon jártam még :) Anyumék ott laknak 10 percre :)
26. Manon (válaszként erre: 24. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 10:37

ajaj, hogy melyik épület passz... talán a bal oldali

de hogy emelet az tutifix

ma megkérdem a barinénimet, mert ő tuti fogja tudni


miért meglepő??????


Azért az ázsia nem a józsefvárosi piac...

rengeteg dolgot (jó dolgot is) kapsz ott...



De mint említették a west endben is van olyan bolt ahol kapsz jó áron.

Ha abban jobban bízol menj csak oda és nézd meg..


Mind két hely megér egy szemlét, az ingyé van :)

25. xti_
2009. okt. 22. 10:32
mindenképpen érdemesebb varratni. egyedi, rád szabták, örök emlék marad, és tovább örökítheted a családban. anyukámnak megvan a menyasszonyi ruhája, ma is gyönyörű, és ha nem lennék kétszer akkora, imádnék abban férjhez menni.
24. HívesDomi (válaszként erre: 21. - Manon)
2009. okt. 22. 10:31

hát ez meglepő, de nem tart semmiből megnézni.

Emlékszel, hogy merrefelé van az Ázsia Centerben?

23. Manon
2009. okt. 22. 10:30

még egy megjegyzés...


Ha van lehetőségem arra hogy vegyek egy ruhát vagy kölcsönözzek kb ugyanazon árért...

Tuti hogy a megvételére költenék.


3 okból...


1 - azért a fene vigye a kölcsönzőket hogy 2 napért elkérnek ennyi pénzt...


2 - akármennyire kitisztítják, méretre igazítják, akkor is használt már (persze vannak kivételek, de sok esetben)


3 - baromra odakell figyelni, hogy nehogy valami baja legyen mert akkor ugrik a kaukció is (mert hogy azt is mindig kell adni, igaz visszaadják, de csak ha semmi baja a rucinak)



Emlékszem mikor keringőre kellett ruha, véletlenül leszakadt az alja a ruhámnak mikor a lépcsőn próbáltam benne menni..., full parában voltam, hogy bár visszavartuk gyönyörűen, nehogy ne adják vissza a kaukciót. Kimondottam rosszul éreztem magam emiatt...


De mindenki maga dönt hogy mire adja ki a pénzt.


Remélem megtalálod álmaid ruciját, akár készen veszed, akár varratod, akár kölcsönzöd :)

22. HívesDomi (válaszként erre: 8. - 97e35043a4)
2009. okt. 22. 10:30
Szia! Pontosan melyik városban/helységben van ez a kölcsönző? Köszi! Én Balassagyarmaton lakom, pont határváros.
21. Manon (válaszként erre: 20. - HívesDomi)
2009. okt. 22. 10:23

igen vannak


nem tudom milyen ruhát keresel pontosan...

de én bizony nagyon szépnek láttam őket. sőt....


Az én szerény véleményem szerint, vetekszik a kölcsönzői ruhákkal (persze nem a több százezses díjjal rendelkezőkével, hanem amit kb 100 ezerét tudnál kölcsönözni.)

Egy próbát megér a megnézésük

20. HívesDomi (válaszként erre: 16. - Manon)
2009. okt. 22. 10:21

Köszönöm, kedves vagy!

Az Ázsia Centerben van menyasszonyi ruha? Ez komoly? És tényleg jól néznek ki? Gondolom azért nem olyan szépek, mint egy kölcsönzőben!

19. Manon (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 10:20

Azt megkérdezhetem, hogy a testvéred hol varratta a ruháját???


(ha valamikor szükségem lenne rá.. :)


Köszi


M.

18. Manon (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2009. okt. 22. 10:15

igen tudom, hogy a varratás sok esetben jobb...

sajnos ha odajutnék (hiszen én még csak nézelődom, szó sincs eseményről :) :( ) nem tudom, hol is tudnék varratni...

Meg igazán talán egyedi ötletem se lenne (bár ki tudja).

A mostani agyammal én a kész ruhára szavaznék, de ha adott a lehetőség egy jó varrónő személyében és adott az ötlet, mindenképpen megkell kérdezni mennyi is lenne.

Hátha jobban jönne ki...


A lényeg, hogy ha van lehetőség kérdezze meg a varrónőt is, hogy mennyi lenne, de nézzen is szét hogy a kész ruha mennyi lenne, és majd dönt :)

De hogy nagyon olcsón akkor se lehet megúszni az tuti.. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook