Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élet a pulijaimmal fórum

Élet a pulijaimmal (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2019. júl. 8. 07:58
Nagymamai és kutyás feladataim elszólítottak a hétvégén. Tegnap 10-en ültük körül a vasárnapi ebéd elfogyasztásának a céljából az asztalt. Csak Kláriékat vártuk, de Daniék is bejelentkeztek negyed magukkal. „Jól esett” a szombati nap után kilenc emberre főznöm. Két házaspár, négy unoka és mi a férjemmel. Szombaton az egész napot Bugacon töltöttük. Négy kutyám lépett fel. Sok, számunkra kedves emberrel találkoztunk. A Karikás Csárdában ebédeltünk. Reggel hatkor indultunk, este nyolca rétünk haza. Dóri debütált, a kilencéves unoka. Megtörtént az első kutya felvezetése, Nefelejcset vitte. Eredményeink: Dália – a hét hónapos komondor - a saját kategóriájában mindent megnyert. És ez nagyon nagydolog. „Nagyon ígéretes” címet kapott. Még egy kozmetikai utalványt is nyert, mert ő lett legszebb kölyök. Szeder – a fehér két éves puli - „Nagyon jó” minősítést kapott, de nem lett osztály győztes. Kicsit rövidek a lábai, és nem volt hajlandó felcsapni a farkát, meleg volt, de a pulinál ez alap. A puli nem lógathatja a farkát. Szóval meleg volt és elege volt. Bokréta, az egyéves fekete is csak nagyon jó minősítést kapott. Szőre, minden szép, de tehénállása van, gyenge a hátulja. Tudjuk, tudomásul vettük. Most Nefelejcs sem kapta meg a legjobb minősítést, a Nagyon ígéretest. Szerintem nem kellett volna megfürdetnem, mert úgy nézett ki a szőre, mint e felizgatott WC kefe, bár bocs a hasonlatért. De „Ígéretest” kapott. Összességében mind1, hogy melyik kutya mit kapott, mert most játszani mentünk. Nefelejcsnek, Bokrétának, Szedernek mindene meg van a szín és életkor kategóriában, amit eddig elérhetnek. Dália lépett bébi osztályból kölyökbe, ő nyert. A részvétel a fontos, nem lehet mindenki a legszebb. :-) Sok szép kutya volt. Érdekes arány, hogy a 37 pásztorkutyából négyet mi vittünk. A ring titkárságot élveztem, az is jól sikerült. Szóval ez egy eredményes nap volt. Remek időnk is volt.
75. d5bae51d10 (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2019. júl. 8. 07:57
Ez aranyos Guruljka! A fehér pulimat is Bichonnak nézték, mikor kicsi volt. Ő 11 hetesen került hozzánk. A környéken én sem jutnék hozzá olcsó tepertőhöz. A tenyésztőnk veszi Hevesen.
74. d5bae51d10 (válaszként erre: 72. - Dodi44)
2019. júl. 8. 07:35
Szia Dodi, nem okoztál kavarodást, én voltam figyelmetlen. Nyugi!
73. Guruljka (válaszként erre: 71. - D5bae51d10)
2019. júl. 4. 00:10

Én este főzök nekik meleg kaját. Habár ezekben a meleg napokban elvannak a táppal.

Általában, ha van száraz táp itthon, mert nem mindig van, akkor valamikor a nap folyamán kapnak.

Én nem jutok hozzá olcsó tepertőhöz, de a kutya-szalámit jó árban tudom rendelni, ezt főzöm össze kis zsiradékkal, kukoricapehellyel, tésztával, zöldséghulladékokkal. Minden négylábúnak (kutya, macska) ez a meleg vacsora. Télen mégis fontos, hogy meleg kaja legyen a pocakban.

Göncöl nemrég töltötte be a 8. évét, 2011-ben hoztam haza, nem egészen 7 hetesen.

A buszon az ölemben volt, kis cérnaguriga volt még. Mögöttem két asszony meg is beszélte, hogy alighanem Bichon havanese. Máig sajnálom, hogy nem mondtam meg nekik, hogy komondorkölyök. A busztól épp előttünk szálltak le, mert az első ülésen ültem, ne tudják piszkálni a kiskutyát.

72. Dodi44
2019. júl. 3. 19:45

Jaj bocsassatok meg, hogy az en buszma erdeklodesemmel kavarodast okoztam! De kerlek bocsassatok meg ormotlan kupaszkodasomat a kutyusaitok es a Ti eletetekben!

Gyengesegem a kutyusok szeretetere iranyitom, es azt okolom! Igenkedvesek es igazi baratok tudnak lenni egyszeru gondolkodasi modjukkal, es a merhetetlen szeretet adasukkal. Igazan csak ok tudnak odaadoan es feltetel nelkul szeretni, mi az "en" kozpontu, human fajban, csak onzoek vagyunk a szeretetben. A kutyus Fajta, ha szeretetben van felnevelve, nem lehet osszehasonlitani az ember fajtajaval.

De a mai korulmenyeim sajnos nem biztosithatnek a megfelelo felteteleket egy ujabb "gyerek" felnevelesevel es annak korulmenyeivel.

Igy aztan masoktol probalom kicsikarni egy egy tortenetet a kedvenc tarsaikkal valo mindennapi eletukbol a kutyusaikkal valo hetkoznapi es az unnepnapi eletukbol, amikert igen halas is vagyok!

71. d5bae51d10 (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2019. júl. 3. 16:40
Sosem az eszemért szerettetek. Most visszaolvastam, hogy butaságot írtam. Most mennyi idős a komondor? Mit adsz neki enni? Én reggel tápot, este csirke farhátat és egy kis tepertőt, amit a tenyésztő szerez be olyan kb. 150 Ft/ kg áron. Dodinak én írtam, hogy kérdezze meg tőled a komondort. :-(
70. Guruljka (válaszként erre: 69. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 16:37

Semmi baj, csak Doditól kaptam kedves érdeklődő privit, hogy hát hogy lett az új kiskomondor, mi a neve, és mi lett az előzővel, elpusztult volna szegény?


Dehogy pusztult, hálistennek itt szuszog a melegben.

69. d5bae51d10 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2019. júl. 3. 16:25
Bocsánat. :-(
68. d5bae51d10 (válaszként erre: 67. - Guruljka)
2019. júl. 3. 16:25
Hát 35 év felett minden nap ajándék Guruljka. Nem úgy gondoltam, ahogy írtam. :-)
67. Guruljka (válaszként erre: 60. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 16:01
A fotó az adatlapomon van, a tévedést az 53. hsz-od okozta, megcserélted a komondorokat. Dáliád a 7 hónapos és az én Göncölöm az idősebb.
66. Guruljka (válaszként erre: 53. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 15:59

Szederke! Régen volt a Göncöl komondor 7 hónapos! Nemrég töltötte be a nyolcadik évét!

Pontosan az, "akiről" közel egy évesen fotó készült, amikor lelkesen üdvözli a kerekesszékes férjemet, aki a kép készülte után nem sokkal elhunyt.

65. d5bae51d10 (válaszként erre: 64. - Dodi44)
2019. júl. 3. 06:54
Kedves Dodi! Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem. Megható történet. Sajnálom, hogy szomorú a vége. Van képed Fickóról?
64. Dodi44
2019. júl. 3. 06:13

Ha megengeded, en is megosztanek veled egy mozzanatot a Fickoval az eletunkbol.

Tudod en mindig viccesen szerettem elni, es ez ugy is tortent a Ficko kutyusommal egyutt elesunk ideje alatt is. Fickom, egy cipo dobozban hazahozott gomboc volt, hatalmas macko labikkal, egy fekete es sylver szinu fiu nemet juhasz csaladba tartozo kis okosszemu jatekos szorcsomo volt, nyolc hetes koraban csatlakozott az en csaladomhoz. Ahogy novogetett, meg egy harmadik emeleten levo apartman-t ban eltunk. 73 husvetra vettem egy hazat, igy kikerultunk a kertvarosok egyikebe, es ott novogetett tovabb a rosszcsont. Tudod, amig "gyerekek" a fuluk is lelogott es ahogy gyarapodott elobb a ball fule egyenesedett ki, majd ra egy majd egy honapra a jobb fule is! Tudod, a fiu kutyusok a fa mellett szokasuk a pisiles, hat az en novendek "gyerekem" azt udta, hogy az a modja, de azt viszont nem mondta meg meg neki hogy a fa feluli labat kell felemelni nem a masikat! igy aztan ahhoz i9s ido kellett meg a szokasa megvaltozott...

Szerette ha locsoltam a fuvet, neki mindig a viz sugarba kellett ugrania, es a kifrocskolo sugarat ropteben elharapnia. Termeszetesen mindig csupa viz volt okegyelme, es egy jo nagy frotir torulkozoje volt es allt meg az ajtoba, tudta a rendet, es megtorolkoztunk, es csak ugy volt a bemenet a hazba vegrehajtva... Tobbek kozott, tudod Ficko ugy ult le, hogy az egyik combjara, vagy a hatso fele egyik oldalara, nekem meg hat sosem kellett egy kis csalafintasagert a szomszedba mennem, en meg oda ultem kozvetlen melle a fure, es atnyultam az elso labai kozott es megfogtam az ellenkezo oldali elso labat es a vallammal meg a vallat luktem meg es mivel a tamaszkodo labat fogva tartottam, es a hatso laban meg ult, igy egy nagyott nyekkenve es rosszalloan ram nezve elterult a fuvon. Ezt csak ketszer tudtam megcsinalni, mert utanna, akar hanyszor a kozelebe leultem a fube, folkelt es csak egy lepessel tovabb lepve leult es ugy a szeme sarkabol engem lesett, de masfele forditva a fejet! Aztan meg probaltam, hogy csak ugy kicsinkent huzodtam a kozelebe, de akkor o is csak egy kicsiket huzodott tolem tovabb! Tobbet sosem sikerult elbuktatnom! :-)))

Kedvence volt, hogy az elso es a hatso udvaromrol ha egy akar mekkora ag leesett, az az ove volt! Az egy olyan trofea volt neki, mint agy vadasznak az ozbak agancsok! Azt a fogaival megfogta es cipelte egyik sarkatol a masikig az udvarnak es vissza... Elvenni nem birtam, mert ugy szaladt, hogy az egyik szeme rajtam es ugy ot lepessel mindig elottem volt. Ha gyorsitottam akkor o is ha lassitottam, akkot o is!

De ha kertem, ide adta. Jol viselkedo volt! Az utcan ha menunk mindg mellettem ment, porazra sem volt szuksege , mentunk a bankba, jott velem be de a sorban kkozte es a kovetkezo varakozo kozott mindig vol tisztes tavolsag, a bankban szerettek bennonket, az ott dolgozok, meg a pult mogul is kojottek es egkerdeztek megsimogathatjak e a tiszteletet parancsoo kinezetu , de a baratokkal illedelmesen vizelkedot Nagy testu szep kinezetu "fiam" volt. Annak ellenere, hogy Edesanyam azt mondta, hogy en nem vagyok a nagyanyja annak a kutyanak! :-)))

Kedves kutyus volt szegeny, de ugy harom es fel eves korara Epilepsziaja jott elo. Vittem en doktortol doktorig, de a rohamai nem szuntek meg, inkabb tobbszorosodtek. A mar majd mareknyi pirulak ellenere is... Az orvos azt mondta, hogy mar minden ismert dolgot alkalmazott es annak ellenere sem javult, inkabb rosszabbodott.

Abban az idoszakban szulettek a gyerekeim is es az orvosuknal sokkal kevesebb voltak a gyerekeim szamlai, mint a Fickoe. A vegen az allatorvos azt mondta, hogy a leg humanusabb ha elaltana. Es hat sajnos ez lett a sorsa szegeny Fickomnak. Mindig mellettem marad, mig elek.

63. Dodi44 (válaszként erre: 60. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 05:23
Gurulyka oldalan mar eleg regota lattam a ferje es a kutyussal az "oleben".
62. d5bae51d10 (válaszként erre: 58. - Dodi44)
2019. júl. 3. 05:18
Van egy cikk a párnaevésről is, ami 22 000 Ft-ba fájt. Olvastad?
61. d5bae51d10 (válaszként erre: 60. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 05:17
Az a kép, ami Guruljka lapján van a komondorról - fotelos - szerintem régi.
60. d5bae51d10 (válaszként erre: 59. - Dodi44)
2019. júl. 3. 05:07
Szia Dodi! Biztos mostani képet láttál? Guruljkát kb. 2014 óta ismerem, s akkor volt már komondora. Szerintem az a kutya van meg még neki. De inkább kérdezd meg tőle. Hol láttad a fotót?
59. Dodi44 (válaszként erre: 53. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 04:44

Igen olvastam nagyon lefoglalta a figyelmemet olvasasa!

(Na latod, azt nem tudtam, hogy Gurulyka have a baby komondor, mert amikor meg a felje meg volt, az egyik fenykepem volt, hogy a nagy feher kutyus, aki meg mindig kicsinek gondolta magat, az az olebe fekudt es majd el takarta a ferjet!

Akkoz ez mar egy ujjabb a Gurulyka csapatjaban?

Ugyan mi lett az idosebbel, talan nem valami baj tortent szegennyel?

58. Dodi44 (válaszként erre: 54. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 04:38
Hathonaposan fejlodnek a fogai is! Azokat kell erositeni, es meg mindig jobb a muanyag vodor az aldozat, mint ha a ferjed papucsa, vagy talan a Tied. ne adj Isten a postas nadragja... :-)))
57. Dodi44 (válaszként erre: 56. - D5bae51d10)
2019. júl. 3. 04:34

Igen! Kerlek! Sosem fogyjal ki az erdekes mondanivaloidbol!

Minden erdekel!

56. d5bae51d10 (válaszként erre: 55. - D5bae51d10)
2019. júl. 2. 09:38
Mondjam még Dodi? :-)
55. d5bae51d10 (válaszként erre: 52. - Dodi44)
2019. júl. 2. 09:19
Bokréta az egy éves puli egy egyéniség. Egyke volt az alomban, nem voltak testvérei. Ha mondom neki gyere ide, akkor elmegy. (Ismeri a parancsszót). Enni csak az étkező asztalunk alatt hajlandó.
54. d5bae51d10 (válaszként erre: 52. - Dodi44)
2019. júl. 2. 09:15
Csak neked Dodi:"Tegnap kimentem még este lefekvés előtt Dáliához. Megrettentem, mert mit láttak szemeim? Egy OBI-is műanyag vödör élettelenül, feldarabolva hevert az udvar közepén. Már annyi szufla sem volt benne, hogy elsősegélyért kiáltson. Szegény vödör! Emléke örökké a szívünkben él. A végtisztességet a műanyagos kukában adtam meg neki. És ki volt a tettes? Hevesi Portámkincse Dália, a fél éves komondor leányunk. Hát nem unatkozunk az biztos." részlet a naplóm bejegyzéséből
53. d5bae51d10 (válaszként erre: 52. - Dodi44)
2019. júl. 2. 09:12
Igen, Guruljkának is van szép komondora. Az enyém idősebb, az övé hét hónapos. Írtam cikkeket a kutyákról. Olvastad?
52. Dodi44 (válaszként erre: 49. - D5bae51d10)
2019. júl. 2. 09:10

Mindenre, ami a "lanyokkal" tortrenik!

Az egyenisegukre a szokasaikra a huncutsagaikra, kedvessegukre, szeretetukre. kedvenc jutalom kajajukra tanulekonysagukra, stb.

Csak nagyon feluletes az ismeretem a Pulit es a Komondort. (meg csak egy Kuvasz hianyzik a csapatotokbol.)

[Nem tudom tudod e, hogy Gurulykanak is van egy szep komondora?]

51. d5bae51d10 (válaszként erre: 45. - Dodi44)
2019. júl. 2. 07:14
Ha beengedlek, nem tart tisztes távolságba. :-)
50. d5bae51d10 (válaszként erre: 46. - Dodi44)
2019. júl. 2. 07:14
Aranyos, még nem hallottam. Köszönöm, hogy leírtad nekem.
49. d5bae51d10 (válaszként erre: 47. - Dodi44)
2019. júl. 2. 07:13
Nem kell a sarokba menned, én nem jártam erre. Szóval mire vagy kíváncsi Dodi?
48. d5bae51d10 (válaszként erre: 45. - Dodi44)
2019. júl. 2. 07:12
Szia Dodi! Milyen vonatkozásban vagy kíváncsi a kutyáim előéletére? Hol születtek, mit csinálnak?
47. Dodi44
2019. jún. 23. 07:40
OK, ---megyek a sarokba...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook