Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elegem van a magányból fórum

Elegem van a magányból (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. plavalaguna (válaszként erre: 63. - Metálmackó)
2016. jún. 30. 08:55

na igen. sokan úgy ismerkednek, hogy nem is ismerkednek. hanem ránzásre, meg mások elmondása alapján képzelnek valamit a másikról. Aztán mindenki hülye lesz végül, mert miért iylen meg olyan.


az ismerkedéshez kell egy adag nyitottság, hogy tényleg megismerni akarom a másikat, az embereket. Nem gondolok bele ezt meg azt. Se mert tetszik a haja színe, se mert rámmosolygott. Hanem meghagyom a tényleges ismerkedés fázisát, és személyes tapasztalatok alapján döntök.


Na ez kimarad sokaknál. CSak legyen pár, miért nem így úgy udvarolnak, miért nem így úgy viselkednek. És nem veszik észre, hogy ezek a dolgok az ő fejükben vannak, és várják, hogy olyan legyen a világ. A világ meg olyan amilyen, nyitottan meg kell ismerni, akkor ki lehet mazsolázni a jót.


szóval inkább nyitottság, mint szerencse kérdése ám ez ;)

2016. jún. 30. 08:35
Én is voltam egyedül, és voltam magányos is. Tudom, hogy szinte csak a szerencsén múlik, hogy az ember megtalálja-e a párját, de ne essünk át a ló túloldalára. Tudom, hogy aki egyedül van, az sokszor úgy érzi, a párkapcsolatban élők elítélik vagy lesajnálják. Ez nem szép dolog. De azért az sem állja meg a helyét, hogy aki kapcsolatban él, az szánalmas, mert csak megszokásból, függőségből vagy megalkuvásból van együtt valakivel. Igen, egy kapcsolaton dolgozni kell, kompromisszumokat kötni, néha lemondani dolgokról, de ettől nem rossz, hanem pont, hogy jó egy kapcsolat. Lehet kívülről a kompromisszum korlátozásnak tűnik, de aki ennyire önző, jobb is, ha egyedül marad. Persze vannak, akik önhibájukon kívül, vagy szánt szándékkal vannak egyedül, de szerintem azért van mostanában olyan sok "szingli", mert a fene nagy felvilágosultságunkban túlzottan tisztában vagyunk a saját entitásunkkal, és mindenhonnan az önmegvalósításra szólítanak fel. Ez viszont egy kapcsolatban sokkal nehezebb feladat.
63. Metálmackó (válaszként erre: 61. - Audrey80)
2016. jún. 30. 08:18

Szerintem nem a biológiai óra miatt lesz nehezebb. Hanem attól, ha valaki rágörcsöl erre. A kapkodásnak meg sosincs jó vége.


Egyébként meg senkinek sem könnyű a párkeresés. Mindenkinek ugyan akkora lutri, hogy vajon jól választott-e. Igen tudom, azt mondják ezt megérzi az ember. Viszont egyesek meg piszok jó színészek. Szóval csak az idő tudja igazolni, hogy helyes volt-e az a megérzés. Ráadásul az egész kattogást tetézi, ha mondjuk már az ismerkedésnél eleve fentartásokkal indít valaki és nem létező dolgokat lát bele a másikba.

62. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - MZsanett)
2016. jún. 30. 08:06
Ezt az eredményt a Szonda Ipsos tárta fel, vagy csak ezekkel a légből kapott számokkal akarod biztatni magad?
2016. jún. 30. 07:46
Egy nönek mindig nehezebb. Ketyeg a biológiai óra.
60. Cidanoi (válaszként erre: 59. - Túrógombócka)
2016. jún. 29. 22:50
Micsoda szerencse, és az utolsó pillanatban...:P
59. túrógombócka (válaszként erre: 58. - Cidanoi)
2016. jún. 29. 22:47

egy kedves ismerősöm 39 éves koráig nem nagyon tudott normális párkapcsolatot felmutatni az itteni mércék szerint. 39 évesen elment egy koncertre és ott találkozott egy ugyanennyi idős férfival és azóta boldogan élnek. a lány nem csinos, de aranyos, értelmes, a fiú pedig még jól is néz ki :)

persze igaz, ez 39 évesen volt, 40 felett nem történhetett volna meg :DDD

58. Cidanoi (válaszként erre: 57. - Túrógombócka)
2016. jún. 29. 22:44

Csak egy vélemény volt :)

Igen lehet találni szerelmet 40 év felett is. A pár az már kicsit komolyabb dolog,azzá lehet válni idővel...

57. túrógombócka (válaszként erre: 56. - Cidanoi)
2016. jún. 29. 22:40
nem vettem magamra. csak egy bődületes nagy baromság. rengetegen találnak párt 40 felett is.
56. Cidanoi (válaszként erre: 55. - Túrógombócka)
2016. jún. 29. 22:38
Elég jó komment volt pedig. Csak te magadra vetted. :)
55. túrógombócka (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2016. jún. 29. 22:16

így van, akinek 40-ig nem sikerült, az szépen rohadjon meg, mert hogy is képzeli, hogy esetleg mégis találhat párt?

jajistenem, mekkora sötétség van.

54. plavalaguna (válaszként erre: 51. - Dominós)
2016. jún. 29. 21:59

Na igen nincs recept... Sokaknak nem sikerül. önismeret hiánya, önbizalomhiány, hazugság másnak, maguknak... És egyből benneragadnak a csak legyen jó ezben.


de ahogy nem mindenki azért van egyedül mert nem kell senkinek, hanem vannak akik egyszerűen jól érzik magukat egyedül is. Úgy a kapcsolatban élők közt is vannak, akik megtalálták a társukat, és együtt élik le onnan az életüket. nem kényszerből, hanem mert nekik így jó.


Kívülről mások egyedülétét vagy kapcsolatát eéemezgetni halál marhaság. Attól mert kis maris házassága szar, attól senkinek se lesz pasija. Vagy attól mert nagy ágika remekül elvan egyedül, attól se lesz másnak jó a szingli lét.

53. plavalaguna (válaszként erre: 50. - Audrey80)
2016. jún. 29. 21:55

mindenki másért. ki függőségből, ki megalkuvásból, ki csak mert együtt jól szórakoznak, és vannak akik válogattak, és megtalálták a magukhoz valót.


A függőség, megalkuvás az mondjuk szerintem csak kívülről tűnik kapcsolatnak.

52. túrógombócka (válaszként erre: 50. - Audrey80)
2016. jún. 29. 21:52

ha mindenáron kapcsolatban akarsz élni, akkor vedd észre azokat a pasikat, akiknek esélyt sem adnál. tuti hamar találsz valakit :)

csak persze nem biztos, hogy ezt akarod.

51. dominós (válaszként erre: 50. - Audrey80)
2016. jún. 29. 21:49

Na de milyen kapcsolatban!?!?

Nagymamámnak volt egy mondása: Rossz a rosszal, de még rosszabb a rossz nélkül!

Van benne valami?

2016. jún. 29. 21:27
akkor miért van mégis annyi ember kapcsolatban?
49. Pestis (válaszként erre: 1. - Audrey80)
2016. jún. 29. 21:12
Mert ahogyan haladunk előre a férfiak kezdenek eltűnni....úgy értem, hogy azok akiket férfiaknak lehetne nevezni. A világgal van a baj.
48. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 47. - Massalhangzo)
2016. jún. 29. 21:12
Teljesen igazad van.
47. massalhangzo (válaszként erre: 43. - Audrey80)
2016. jún. 29. 21:08

az a baj, hogy ilyen hozzaallasu noktol menekulnek a ferfiak. mert mindenki felhotlen ismerkedesre vagyik, kellemes egyuttletekre, nem arra, hogy szinte ismeretlenul erezze a nyomast, hogy a masik meg akar allapodni, olyan elvarasai vannak kimondatlanul is mar az elejen, amiknek nem kellene


a komoly kapcsolatok is komolytalanul kezdodnek, florttel, egyebbel

46. Orca Katy (válaszként erre: 43. - Audrey80)
2016. jún. 29. 20:42
Szeretet hiánya mindenkinek van. Az, hogy te most úgy érzed senkinek nem kellesz jelzem rossz irányba tartasz. Jelenleg én is egyedül élni sszeretnék. Család? Igen szeretnék. De akárhogy nem. S igen meg kell tudni tanulni, hogy elengedd a csalódásokat és előnyre fordítsd. Ha nem teszed ellep és nem lesz belőle kiút. Kezdj el nyitni emberek felé. Mondom én aki ezt szintén tanulja. Barátok ismerősök akik szeretettel várnak és beszélhetsz vele. Amint kiadod magadból máris jobb lesz. S ezt mások is meglátják majd. ;)
45. 1fff5a8042 (válaszként erre: 43. - Audrey80)
2016. jún. 29. 17:53

Ezzel voltam én is igy.pl.ha a gyerekeim apàs hétvégén vannak akkor fel se tünne senkinek ha éjjel autobalesetem lenne és nem aludnék otthon :(

Nekem annyival jobb akkor hogy van kutyàm meg gyerekeim..én kitudok menni egyedül is ebédelni..mindig vki ismerőssel talàlkozok..vagy megàllitanak ha kutyàval vagyok..màr nem érzem hogy szeretethiànyom lenne mint régebben..hisz engem ha màsnem a gyerekeim megölelnek..a kutyàm meg boldog ha hazaérek..szoval még lehet veszek vmi gyikot vagy hüllőt :) csinàlok plusz melot magamnak..

44. csikil4ny (válaszként erre: 42. - 1fff5a8042)
2016. jún. 29. 17:14

Persze, csak akkor érdemes bemutatni a gyerekeknek ha már nagyon komoly!


Mint mindennek ennek is két oldala van: ha nem ismerkedsz bezárul a kör, ha ismerkedsz belefutsz pár nem kívánt eseménybe, de próba szerencse. (Mondjuk most bort iszok és vizet prédikálok, én egyelőre élvezem az egyedüllétet, s nem akarok párkapcsolatot, de ha találkozok valakivel akivel úgy érzem érdemes, nem zárkozok el.)

2016. jún. 29. 17:13
Hatalmas szeretethiànyom van. Iszonyú érzés hogy olyan vagyok mint egy kivert kutya. Nem féltenek nem szeretnek. Nem tartozom senkihez. Hiányzik az ölelés a testiség. Hogy èrezzem h vkinek fontos vagyok. És nem utolsó sorban hogy lesz igy gyerekem??
42. 1fff5a8042 (válaszként erre: 41. - Csikil4ny)
2016. jún. 29. 16:57

Igen volt egy kolléga akivel megprobàltam ő a cégbe is nekem is mondta neki nem akadàly a gyerek kedvelte is őket-az enyéim is pedig nem egy nyelvet beszéltek stb.de akkora szeretethiànyuk van hogy ha vmi néger lenne az uj tàrsam még azt is elfogadnàk :( mert anya sokat dolgozik és ők sokat vannak egyedül :(

De én nem tudtam beleszeretni stb.hibàkat làttam csak lehet eleve ugy àlltam hozzà..de megtanultam kollégàval soha még jo hogy nem egy műszakba vagyunk igy azota nem is làttam..aztàn hogy ő engem akart e vagy épp a kolléganőim àllitottàk ràm az màr lehet sose derül ki..

De arra jo volt hogy megtudjam hogy azért hogy vkim legyen ne legyek egyedül azért nem szabad csak ugy belevàgni egy kapcsolatba..sőt ahol gyerek van is csak akkor érdemes bemutatni ha fix marad a dolog..mert az enyéim sokàig hiànyoltàk..kedvelték a gyerekek meg a csalàd is..

41. csikil4ny (válaszként erre: 39. - 1fff5a8042)
2016. jún. 29. 16:42

Nehéz az újrakezdés, de hamar beletanul az emberlánya, mivel muszáj. Kitartást!


Azért ne írd le magad: elég sok ismerősömnek akiknek nem jött be az első házasságuk, egy-két gyerekkel kezdték újra és egészen jól alakulnak a dolgaik....

2016. jún. 29. 16:30

Ja igen és se apuka se a csalàdja nem tàmogatja a gyerekeit meg az unokàkat..se iskolakezdéskor nem kérdik meg van mindenük?van e ruhàjuk-cipőjük vagy mit enniük?igy lesz a nő kemény edzett..3s bele mer vàgni mégegy kapcsolatba ahol netàn a pasi piàs és majd terorizàlja őket?vagy aki lehuzza a nőket élösködik rajtuk?30-40-50évesen nehéz az igazit megtalàlni màr..ezért kell boldogulni tàrs nélkül is..lenni kisebb céloknak..hobbiknak..sportnak..

Azok a pasik meg nagyszülők meg akik egy megromlott kapcsolat utàn nem gondoskodnak az utodokrol amit nem csak a nő akart az a szemembe nem jelent màr semmit..

2016. jún. 29. 16:22

Én is egyedül maradtam le lettem cserélve..én hibàm is..és igen egy ismerősöm mondta a pasiknak mindig könnyebb kilépni mint a nőnek..

Elösször magànyos voltam de itt a két gyerek meg a munka igaz a mondàs "ne egyvalaki legyen a mindened mert ha elhagy nem lesz senkid se"..uj helyen lakunk itt nem igen vannak baràtok akikkel összejàrnék..volt egy kettő de mikor kisgyerek lett vagy elvàlt vagy ingàzik sokat külföldi mhelyre, akkor megszakadtak azok az összejàràsok..

Màr nem érzem magam magànyosnak a telomon beàllitom merre mennénk egy egy napos kiruccanàsra és nem.kell màsoktol függenem ki ér épp rà (nehezen tàjékozodok térképhez meg analfabéta vagyok)

Ujjitgatom a kecot megtanultam pàr pasis dolgot ami kell a hàz körül ha vmihez nem értek akkor fizetek egy szakembernek :(

Van hàziàllatunk gyerek melo igy gyorsan mennek a napok..a para az mi van ha elveszitem a mhelyem igy van pàr kisebb is mellette ami kiegésziti a jövedelmem :( több làbon àllok vannak céljaim lefizetni a hiteles hàzat amibe mi maradtunk..kollégàk barinőm pàrja kiakasztanak ha kérdezgetik na van màr kandurod?? Nem akarok..ha akarnék max alkalmit kapnék az meg minek?nem jàrok sehova se pedig időm lenne..de vhol leirtam màr magam..egyrészt kinek kell egy kétgyerekes defektes nő?meg aki màr szült nem jo az alakja vannak csikjai narancsbőre-bàr az hol van hol nincs ha sportolok lefogyok az utobbi eltünik..

És ahogy a kollégàm mondanà vannak elemesek amik nem ütnek nem köpnek le nem beszélnek csunyàn-alàznak..

Szoval volt mélypontom de ràjöttem lehet tàrs nélkül is boldog az ember..vagy legalàbb is nem magànyos..a rossz kapcsolat és a tàrsasmagàny se jobb..magànyos voltam mikor én is többet hittem a flört mögé..évekig telt mire megtanultam közönbös lenni és nem elhinni vagy beleronditani màs kapcsolatàba..hisz vannak pasik akik egonövelés miatt csinàljàk a pàrjuk mellett de hűségesek (persze a naiv ebbe tönkremehet),vannak akik nem csak flörtölnek a tàrsuk.mellett hanem titokba viszik is aki kaphato rà..kinek kell bonyodalom hisz igy is van az embereknek bőven..de az ember olyankor senkire se hallgat hiàba mondjàk csak jàtszik veled..vhol mégis a szemnek hisz az ember az nem hazudik abba benne van minden..

38. ina87
2016. jún. 29. 16:21
lèpj ki a nagy vilàgba talàn rossz hejen keresel magadnak tàrsat
2016. jún. 29. 15:52

32 évesen kilépni egy 15 éves kapcsolatból sem könnyű. A társból nem lett férj, gyerek meg mindig valamiért el lett halasztva. Már egy év eltelt. Nem volt egy barátja sem. Mára van pár barát, meg is kezdi az önálló életet. Jól van ez így persze a szülők aggódna, hogyi lesz vele egyedül, de elég talpra esett, hogy megoldja a dolgait. Voltak az év alatt alkalmi l3gyottjai, de nem jöttek be. Többre vágyik. Mondhatni még tini lelkű, de női testben. A nő persze vonza a " csak azt akarom" pasikat. De ismerősnek/ barátnak csak kevés esetben talál megfelelő egyedet. Eljár önállóan kirándulni. Tervez magának programokat. Mégsem merik megszólítani. :) Már kezdi megszokni s persze mikor barátoknak elmondja véleményét megkapja ne akarjon elbújni. Nem akar, de minek legyen szem előtt ha úgyse akarnak vele többet " annál" ami neli nem jön be, mert érzelmi alapon műlödik. Agyalni e agyal társon, mert elöbb önálló akar lenni, de nem magányos. Habár tudja jól egyedül élés magányt bevonzhatja. De nem fog ezen keseregni. Kimozdul, programokat szervez. Aki caak aztvakarja max szóban kielégíti majd a pasi úgy is megszünik jelenkezni mikor rájön fizikailag sosem kapja meg a nőt. :)


Na kicsit eltértem. Szóval az, hogy valaki egyedül él az önálló döntése. Társat keresel? Nem baj, csak ne görcsölj rajta. Tűzd ki céljaid éld is meg majd az idő meghozza azt aki kell. Külső, szépség, imteligencia szubjektív mérce.

2016. jún. 29. 15:12
Én 27 vagyok, de nem nagyon strapálom magam, pedig hallgatom mindenkitől, hogy miért nincs még mindig senkim, meg már benne vagyok a korban. Mi közük hozzá? Én se megyek oda senkihez, hogy ilyen pofátlanul bíráljam a magánéletét. Amúgy is tiszta szégyen, ahogy élnek a párok, sok párt ismerek, akik megalázzák, korlátozzák egymást. Kösz, nekem ez nem kell, akkor inkább vagyok egyedül, amíg meg nem találom a megfelelő férfit.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook