Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eldöntöttem, hogy ápolónő leszek és tovább tanulok. fórum

Eldöntöttem, hogy ápolónő leszek és tovább tanulok. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
61. gigi> (válaszként erre: 60. - Cidanoi)
2022. szept. 29. 16:04

Az hogy egymaga futkos a nővér éjjel ez rendszeres.

Sajnos mindenhol nagyon kevés létszámmal dolgoznak.Az utóbbi két év pedig nagyon rá nyomta bélyegét,nem kell részletezni miért.

60. Cidanoi (válaszként erre: 59. - Gigi>)
2022. szept. 29. 15:49
A másik véglet, amikor a nővér egy éjjeles műszakban egymaga futkos a folyosón szüntelen, mert nyomják a csengőt, és persze felváltva a folyosó két végén. Mert az egyiknek itt viszket, a másiknak meg ott, és kicsit nagyobb dolgok is persze. :) (valaki tapasztalat?)
59. gigi> (válaszként erre: 58. - Tumbo2)
2022. szept. 29. 15:24

Igen ilyen is van. És a baj az,hogy általánosítanak.(Tapasztalat) Valakinek valahol volt rossz tapasztalata, és azt hiszi minden hol úgy van.

Pedig ez nem így van. (Ez is tapasztalat)

58. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Gigi>)
2022. szept. 29. 13:49
én voltam egy hétig kórházban,ilyen is volt olyan is volt.órákat cigiztek kint,a tévé egész éjjel bömbölt.mikor szóltam,hogy valaki bepisil,hát pisiljen.mondom ez kész bolondokháza,páran onnét jöttek.a férfiak csak nevettek,hogy nekem ez biztos hiányozni fog.
57. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Hattori)
2022. szept. 29. 13:39
nem mindenki az.a főnővér nagyon leszidta az orvosnőt,mert valami fertőző betegséggel egy nőt odaküldött.bár,ha férfi lett volna,lehet,hogy nem teszi meg.de vasárnap,mikor ketten voltak,talán 10 óráig is mosdatták a betegeket.
56. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Pteri)
2022. szept. 29. 13:33
a szomszéd is az,diplomás főápoló az intenzíven.
55. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Gigi>)
2022. szept. 29. 13:28
én nem,mert a Telekibe mentem,így lettem irodakukac.szóval egy szakközépben nem voltam jó,de egy kitűnő gimibe igen.
54. gigi> (válaszként erre: 51. - Cidanoi)
2022. szept. 29. 12:46
Igen, így van!
53. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 52. - Cidanoi)
2022. szept. 29. 03:49

"Nem jó mindig sztárolni a Németeket."


Sztárolni?


Ez itt egy fórum, mindenki leírhatja szabadon a saját tapasztalatát.

Én a hetvenes évek óta élek Frankfurtban.

családi vonalon és a baráti körünkben is vannak született németek akik mindig az egészségügyben dolgoztak.

Orvosok, ápolónők, gyógytornászok.

Mesélnek érdekes, kirívó kórházi esetekről, de ez minden munkahelyen létezik.

Én Svájcba lelépő németet gazdasági okok miatt egyet sem ismerek.

Tehát én ezekre alapítottam a véleményemet.

Amiket Te itt felhozol, tényként közölsz, nos,tényleg nem tudom, hogy miből merítesz,hogy a véleményednek mi a valóság alapja?

De a szavaiddal nem értek egyet.

52. Cidanoi (válaszként erre: 44. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 28. 23:36
Nem jó mindig sztárolni a Németeket. Ja magas ott minden, de még is óriási a létszamhiány, ha nem lenne a sok auslander ápolónő és orvos, olyan sem lenne az eű mint itt. Pusztán azért mert onnan meg leléptek Svájcba a Németek😀 hiába versenyképesek a bérek és a színvonal, de ott sem vozó hivatás az eü. Nem tolonganak erre a pályára. Amig van külföldi aki tolja a szekeret addig happy. De sokan jönnek onnan is vissza csalódva, és megalázottan. Csak ugye azzal már nem annyira lehet dicsekedni 🙂
51. Cidanoi (válaszként erre: 49. - Gigi>)
2022. szept. 28. 23:19
Ez hatalmas öröm, amikor van cél és sikerül átszakítani a szalagot❤️ Az idő nem számít, csak a győzelem.
50. timycat (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 28. 22:15
Sok-sok ilyen ember kellene, és ne aggódj, lesz ott pénz is. Lehet hogy nem az állami egészségügyben, lehet hogy nem is Mo-on, de beteg és idős mindig lesz, egyre több és egyre nagyobb a kaki 😕
49. gigi> (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
2022. szept. 28. 22:10

Ezt velem is eljátszották 14 éves koromban. Nem is engedtek egészségügyi pályára tovább tanulni.

De az élet megoldotta.

Jóval később ugyan,de elértem a célomat!

48. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Pteri)
2022. szept. 28. 14:45
én is az szerettem volna lenni.kitűnő bizonyítvánnyal a biológiát nagyon szerettem.aztán csak elbeszélgetés volt,három férfi röhögött rajtam,ha nagy szél fúj,téglát tesz a zsebébe?
47. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 46. - VendrinerPiroska)
2022. szept. 28. 14:21

Én belátom ha tévedek.


legyen úgy, ahogy Te írod és állítod.

Én nem értek hozzá.

46. VendrinerPiroska (válaszként erre: 44. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 28. 04:04

"Alkalmi vendégmunkások "kutyamosó" útlevéllel biztosan jóval kevesebbet keresnek."


Tévedsz. Ha egy angol kórházban felvesznek valakit egy bizonyos állásra, nem fognak kevesebbet fizetni neki csak azért, mert külföldi.A felvételnél az számít, hogy megvannak-e a szükséges képesítései, onnantól kezdve annyit keres, mint egy tősgyökeres brit. Amiért több külföldi dolgozik ezekben az állásokban, az amiatt van, hogy nem mindenki szeret hétvégén, vagy éjszaka dolgozni, túlórázni, vagy derogál nekik pisiben/kakában/vérben tobzódni - úgy általánosságban, vagy annyiért, amennyit kereshetne vele. Ez az Egyesült Királyságra igaz. A német rendszerhez még nem volt szerencsém.

A barátnőm az USA-ban nővér, az óhazájában is az volt. Letette a különbözetit, amivel regisztrált nővér lett az USA-ban is. Elvan a fizetéséből, de azért annyira nem dobálja a sipkáját.

45. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 44. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 28. 01:46
Javítás: németben = helyesen Németországban
44. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 42. - VendrinerPiroska)
2022. szept. 27. 19:25

Én csak a németben élő német állampolgárok béreit ismerem, akik egészségügyben dolgoznak.

Az én ismeretségi körömben mindenki elégedett a bérezésével.


Alkalmi vendégmunkások "kutyamosó" útlevéllel biztosan jóval kevesebbet keresnek.

a kutyamosó csak jelző, nem akartam vele senkit sem megbántani.

mert rengeteg náció van jelenleg németben.

A német szociális hálózat kimondottan magas és színvonalas.


ezt ma olvastam egy magyar oldalon, de tök érthető:


„Oldjatok meg velem egy matek példát: ha Ausztriában 17.000 forintnak megfelelő kaját vásárolok és 1.1 millát keresek, miközben a csodás kis hazánkban ugyanezért a melóért 300 ezret kapok, viszont ugyanazt a kaját 32.000-ért tudom megvenni, akkor mi a bánatot kellene megtanítanunk a döglődő Nyugatnak, aki lábon lőtte magát?

Ti értitek?” – teszi fel a kérdést a követőinek Lakatos Márk."

2022. szept. 27. 16:52
Ez így igaz. Elhivatott nővérekre hatalmas szükség lenne. Sok sikert hozzá!
42. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - 5d8fd6c5cb)
2022. szept. 27. 16:50

Mondjuk Anglia az nyugat, és az ápolónők között elég sok a vendégmunkás, ami némi létszámhiányra utal. Úgy általánosságban az eü. dolgozok között sok a külföldi. Ha jól tudom, ott az utóbbi időben elég sokat beszéltek az ágazaton belüli fizetés emelésről, ami sok helyen meg is valósult. Elfogadható a bérük, de nincsenek azért annyira elhalmozva. Lehet, hogy Németországban nem így működik, de van, ahol igen.


Mellesleg, barátnőm nyáron gyakorlaton volt kórházban (Magyarország) és meglepte, hogy segédnővérként is kereshetne annyit, mint könyvelőként. Akkor azért nem lehet annyira rossz a fizetés.

41. gigi> (válaszként erre: 40. - Cidanoi)
2022. szept. 27. 15:06

Bár nem ismerlek,mégis szeretem ahogy írsz.

Valahogy mindig bele találsz az elevenbe.

40. Cidanoi (válaszként erre: 39. - Gigi>)
2022. szept. 27. 14:55
Amikor már teljesen kiégett valaki, mert csak a stressz jut, addig tart az elszántság. Akkor merev lesz, és a merev ember eltörik. Nem túl bölcs dolog feláldozni a saját egészséget másokért, még ha a kormány ezt természetesnek veszi akkor sem.
39. gigi> (válaszként erre: 36. - Cidanoi)
2022. szept. 27. 14:42

Leírtad a színtiszta igazságot!!


Az elszántság még megvan.

Ki tudja meddig ...🙄🥺

2022. szept. 27. 14:42
Akkor se lennek eus aha pisztolyt fognanak a fejemhez. Ebben az orszagban nem. Valakinek mwg ezt is el kell vegezni szal jo h vannak ilyen elhivatott emberek
37. globus (válaszként erre: 34. - Hattori)
2022. szept. 27. 14:07
Ez nem feltétlenül igaz. Vannak jó közösségek, összetartó gárdák, elvégre egy hajóban eveznek. Mocsok természetű kollégák bármilyen szakmában lehetnek, portál tanúsága szerint vannak is.
36. Cidanoi (válaszként erre: 31. - Gigi>)
2022. szept. 27. 13:56
Az illetékesség az állam. Sajna az intézménynek abból kell gazdálkodnia ami van. Mivel az egészségügy nem profitorientált az állam nem akar pénzt pumpálni, bele, főleg nem úgy, hogy egyre több kell. Ami állandó azaz adósság. Ehhez még hozzájön az emberek katasztrofális eü. állapota, amiről valljuk be őszintén, nagyban ők is tehetnek, és ebben kell helytállnia egy nővérnek és az orvosnak aki még nem égett ki vagy csömörözött meg ettől. Nagy elszántság kell ott dolgozni, alacsony bérért meg főleg. De ugye a kormány célja, fizess Tb-t, majd menj el magánklinikára. Ezt támogatják, immár nyíltan is.
35. gigi> (válaszként erre: 32. - Hattori)
2022. szept. 27. 13:41
Nem mindenki kórházi nővér!
34. Hattori (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 27. 13:33
Bocsi, nem én nézem az ápolókat csicskának, hanem a dokik. Állandó baxtatás és megalázás,az megy.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Hattori)
2022. szept. 27. 12:43
Majd te is eljutsz majd abba a korba,amikor egy ilyen "orvoscsicska" segítségére leszel rászorulva😉
32. Hattori (válaszként erre: 31. - Gigi>)
2022. szept. 27. 11:42
Sosem lennék orvoscsicska.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook