Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eldobott az Édesanyám fórum

Eldobott az Édesanyám (beszélgetős fórum)


1 2
42. semleges (válaszként erre: 18. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 17. 11:25

Én nem gyötörném magam a helyedben. Hagyd, engedd el. Ha nem kellesz, hát nem kellesz. Névnap, szülinap, karácsony, húsvét, anyáknapja, és kész. Ezekről emlékezz meg. Apró ajándék, virág, e-mail, képes lap, bármi és majd jelentkezzen ő ha látni akar titeket. Ha nem, akkor az az ő baja. Nem tenném ki magam ennek a fájdalomnak. Minden alkalommal szembesülni, hogy nem kelletek neki. Már bocs, de az ember ilyet, hogy nem nyitja ki a kaput és látni sem akar, egy idegennel nem csinál.

El sem tudom képzelni milyen ok lehet arra, hogy valaki így elforduljon a gyerekétől.

41. semleges (válaszként erre: 31. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 17. 11:15

Az nem lehet, hogy a pasi kisajátítja anyádat? Duruzsolja a hülyeségeket és ellened fordítja?

Mondjuk nincs az a pasas akiért a gyerekeimről lemondanék.

40. semleges (válaszként erre: 39. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 17. 11:10

Számomra is hihetetlen, de ha így van, akkor hagyd, engedd el. Jelentkezzen ő ha akar. Te megtetted amit. Tudod ki állna kapuban és várná, hogy az anyja kegyeskedjen ránézni és hozzászólni. Nem bántottad meg, nem sértetted meg. 51 éves vagy. Engedd el. Ne gyötörd magad. Majd elmúlik a fájdalom előbb utóbb. Minek felszakítani a sebeket, nem is értem.


A tesód nekem is gyanús.

39. 3922e0e3cc (válaszként erre: 34. - Channa*)
2022. okt. 17. 10:11

Bármilyen hihetetlen,ez van!

Gondolod ha tudnám az okát,akkor kínoznám magam?

Nyilván csengetünk sőt látja is az ablakból hogy mi vagyunk ott,de ki sem jön.

Magamnak hazudnék,és értelmetlen lett volna itt megosztanom,ha tudnám az okot ..........

38. 3922e0e3cc (válaszként erre: 36. - Gigi>)
2022. okt. 17. 10:08
Egy városban lakunk,10 percre egymástól. A facebookon ismerősök a Kislánnyal,de ott sem kommunikál,nem lájkol semmit,az üzenetekre nem válaszol.
37. 3922e0e3cc (válaszként erre: 35. - Ágio8405)
2022. okt. 17. 10:07
Azért került hozzám,mert neki nem kellett,teher voltszámára Édesapám. Nem is ápolta igazán,én vittem a klinikára is mindig. Szinte megkönnyebbült,amikor elhunyt :(
36. gigi> (válaszként erre: 31. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 17. 08:56

Milyen távolságra laktok egymástól?

Szedj össze képet a gyerekeidről, régi közös emlékeket idéző képeket,tárgyakat. Csomagold be és add fel egy csomag küldő szolgálatnál anyukád címére.

Tegyél bele egy levelet is.

Gondolom ha csomag érkezik csak át veszi.

Meg kell próbálni mindent, hátha sikerül.

35. Ágio8405 (válaszként erre: 32. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 17. 08:27
Miért hozzád került Apukád hamvai? Nem lehet ez is a baja? Amikor még utazhatott de beszélt veletek nem tettetek megjegyzést semmire? Pl gyorsan tovább lépett vagy bármi? A testvéremnek meg szerintem is igenis közbe kéne avatkozni.
2022. okt. 17. 07:49

Hihetetlen, hogy egy anya ezt tegye a férje halála miatt, azért, mert hasonlítasz az apádra, egy pasi miatt.


Tuti, hogy van ott más is, csak nem mondod el, vagy neked nem mondták el. Bár ez utóbbit is hihetetlennek tartom, mármint azt, hogy esetleg valaki a családból rólad olyanokat mond és ezért nem áll szóba veled/veletek.


Szerintem az nem jó megoldás, ha hagyod.

Ha valami történt tisztázni kell, ha meg nem, akkor erről beszélni vele.

Ne csak a kapujánál ácsorogj, hanem csöngess be, várd meg amíg kijön, stb. Írj neki, hívd, stb.


Az öcséd pedig, számomra roppant gyanús! Nem akar beleavatkozni? Mibe? Akkor még is történt valami?

Mi az, hogy meg sem kérdezi az anyját, a közös anyátokat? Igen, is avatkozzon bele! A testvéred, az anyja, így neki is fontosnak kell lenni, hogy a család együtt legyen.


Nálunk is van a családban olyan, aki nem áll szóba az egyik gyerekével, de én, mint csak rokon, megteszem, hogy időnként puhatolózok, hogy mi lenne, ha....

Sajnos olyan választ nem kaptam eddig, ami segítené azt, hogy újra találkozzanak, de simán elmondom mindkettőnek, ha kérdeznek egymásról, kíváncsiak bármire. pedig én se szeretnék beleavatkozni...

33. Törpilla (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 17. 06:01
Nagyon sajnálom és bízok benne, hogy valahogyan csak rendeződik a viszonyotok!
32. 3922e0e3cc (válaszként erre: 30. - Ágio8405)
2022. okt. 17. 05:43
Igen,a tesómmal tartja kapcsolatot,született egy fiú unokája azt imádja,a maga módján. Soha nem volt normális a kapcsolatunk,Apukám kívánsága szerint temetés nem volt,hamvasztás után hozzám került. Szinte pár hónap után lett ez a kapcsolata,utazgatott Ausztráliába,de akkor még beszélt velünk. Pár éve van az,hogy egyáltalán nem nyitott irányunkba. A Kislány születésnapját sose felejtette el,de ebben az évben az is elmaradt,még egy köszöntés sem volt. Lehet hogy már nem tudnak találkozni a Pasival és azért fordult így be. Nem tudom,de nagyon fájdalmas,mégis csak az Anyám,de hiába minden próbálkozás :(
31. 3922e0e3cc (válaszként erre: 29. - Gigi>)
2022. okt. 17. 05:36
Az az érdekes,hogy a fickó még normális is lenne,vele jól kijöttem pár éve,de úgy 4 éve már Ő sem kommunikál Anyám tiltása miatt velünk. Apukám halála után pár hónappal jöttek össze interneten,azóta lett ilyen Anyám.
2022. okt. 16. 21:20
A tesóddal meg jó a kapcsolta? Ez nagyon fura. Valami oka sajnos tuti van, csak nem hajlandóak elmondani. Amikor apukám meghalt az hogy zajlott? Temetés stb? Egyik napról a másikra fordult el? Írtad hogy előtte sem volt igazán anya lánya kapcsolt. Mégis előtte milyen volt? Érdeklődött? Beszélt veletek? Gyerekkorodban milyen volt a kapcsolat?
29. gigi> (válaszként erre: 25. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 20:06

Akkor az ok már meg is van. A fickó átmosta az agyát, ezért úgy érzi nincs szüksége senkire.

Ha esetleg tudjátok ki az,irhattok neki esetleg beszélhettek vele. El tudjátok mondani neki, hogy viselkedik veletek anyukád és hogy hiányzik nektek nagyon. Ha a fickó normális akkor esetleg segít abban , hogy újra egy család legyetek. Sok sikert!

2022. okt. 16. 19:34
Engem az apám még az örökségből is kitagadott pedig nem adtam rá okot...40 éve eldobott...
2022. okt. 16. 19:20

Valószínűleg van valamilyen pszichiátriai jellegű betegsége, amit nyilván nem kezeltet, nem vizsgáltat. Erről ti nem tehettek.

Van egy iskolai régi barátnőm, aki egyedüli gyerek volt és évekig hasonlóan bánt vele az anyja. Normális gyerek, diplomát szerzett, semmi rosszat nem tett soha. Az édesanyja utolsó éveiben állt vele szóba valamelyest, akkor talált meg egy régi zárót, ahol leírták, hogy skizofrén tünetei voltak. Már szinte senkivel nem volt beszélő viszonyban így hagyta, hogy a gyereke segítsen.

Nem tudsz tenni semmit, amíg ellátja magát és nem szorul rátok.

26. pteri (válaszként erre: 25. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 19:00
Akkor meg van az ok. Öregkorára internetes szerelem? Megzavarodott, hagyd rá!
25. 3922e0e3cc (válaszként erre: 20. - 3cafcf40fb)
2022. okt. 16. 18:54
Lehet hogy az,én az vagyok Édesapám halála óta,azt tudom hogy neki is vannak gondjai. van egy úgymond kapcsolata egy Ausztráliában élő pasassal,azért él-hal. Mióta van ez a kapcsolat azóta hanyagol minket :(
24. fincsi5 (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 18:22
Ja, tipikus; apádra emlékezteted. Csak amíg ő élt, ezt nem merte megtenni.
2022. okt. 16. 18:10
Nincs rokon, nagynéni, nagybácsi aki tudná az okát? Senki a családban? Az öcséd is tudhat valamit.
2022. okt. 16. 18:09
Ott valaminek történnie kellett.
2022. okt. 16. 18:07
En is arra tippelnek h depis
20. 3cafcf40fb (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 17:59

Az nem lehet hogy depresszióba esett? Esetleg bűntudata van, amit szégyell? Nehéz így elképzelni, hogy mi lehet az oka :(

Az én anyum sem áll velem szóba, 1 éve és 2 hónapja... De én legalább pontosan tudom az okát. De még így is nehezen heverem ki...

19. 3922e0e3cc (válaszként erre: 17. - _Berry_)
2022. okt. 16. 17:59
Köszönöm szépen ...
18. 3922e0e3cc (válaszként erre: 16. - Semleges)
2022. okt. 16. 17:58
Bár tudnám,egyszerűen hallani sem akar rólunk,fogalmam sincs :(
2022. okt. 16. 17:56
Tudom, hogy mondani könnyebb, de el kell engedned. Nyilván nem fog máról holnapra menni, de tudatosítsd magadban, hogy nem rajtad múlik, mert te megtettél mindent. Van, hogy ha az ember elenged valamit teljes szívéből, akkor a dolgok megoldódnak. Lehet, hogy úgy, hogy legalább már nem fáj tovább, és lehet,hogy úgy, hogy idővel hozzád talál.
16. semleges (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 17:54
Mi az oka?
2022. okt. 16. 17:51
Én fordított esetről tudok, ahol a gyerek tagadja meg az apját és annak családját. Furcsa, hogy ilyen esetek megtörténnek.
14. 3922e0e3cc (válaszként erre: 12. - Pteri)
2022. okt. 16. 17:48
Köszönöm szépen! Persze a gyerekek,de hát csak aggódok érte.
13. gigi> (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 17:46

Hamarosan jönnek az ünnepek. Ülj össze a tesóddal,találjatok ki valamit.

Ennyire nem lehet büszke senki sem,hogy előbb-utóbb ne törjön meg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook