Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Éjszakai munka, kimerültség elleni megoldások fórum

Éjszakai munka, kimerültség elleni megoldások (beszélgetős fórum)


2020. júl. 1. 15:58
D vitamin szintet is nézetnék, alattomos tünetei vannak, ha alacsony,köztük a kimerültség és erőtlenség érzése.
2020. júl. 1. 10:18

Köszönöm a válaszokat!

Fizikai munkát végez, kemence mellett. Nyáron kint 30, bent 40 fok. Mindez már több, mint 20 éve. Váltani azért is nehéz, mert ahogy ő fogalmaz "nem is ismeri a kinti világot". És igen, ő sem lesz már fiatalabb.

Orvosnál járt már, eredményei rendben, de gyenge altatót szedett, azt is negyedelve.

Köszönöm az eddigi tanácsokat, ötleteket, mindennek utánanézek, amit leírtatok.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. júl. 1. 09:39
Az orvostól azt is megkérdezném, az L-karnitint ajálnaná-e.
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 1. 09:38

Ha sok-sok éve így dolgozik is, azért a klímaváltozással járó nagyon meleg nyarak még nem megszokott dolog. És ő sem fiatalodik közben.

Szerintem még akár a szív gyógyszeres támogatása is szükséges lehet esetleg, de ezt orvos döntse el.

4. globus (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 1. 09:30

Vitamint sajnos nem tudok javasolni, bő folyadékot sópótlással. Több alvás jó lenne, otthoni nyugalom szigete 🙂

Ha lehet, otthon legyen klíma, egyre melegebbek a nyarak, mindenkit megvisel.

Milyen jellegű munkát végez?

3. NomNom (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 1. 09:28

Szerintem ezen nem segít semmi, ha nem szokott hozzá a szervezete akkor tényleg váltani kéne.

Ilyenkor nem feltétlenül a vitaminokkal van gond. Nekem éjszakai műszak után az volt a bajom, hogy nem tudtam magam úgy kialudni. Így mikor hazamentem zuhanyoztam és ittam egy macskagyökér teát (büdös de használ). Az segít ellazulni. Sajnos így sem volt az igazi, én váltottam.

Hosszú távon nagyon nem tesz jót a műszakozás. Persze van aki több 10 évig csinálja és elvan vele, de alapvetően nem erre vagyunk kódolva.

2020. júl. 1. 09:00
Kicsit idétlen lett a fórum címe, elnézést érte. :-)
2020. júl. 1. 08:59

Sziasztok!


Férjem (44 éves) két műszakban dolgozik (nappal-éjszaka) sok-sok éve. A nyári meleg náluk rekkenő hőség napi 8-10 órában. Borzasztóan kimeríti. Próbálom győzködni, hogy váltani kéne most már, de ez nyilván nem megy egyik napról a másikra. Szeretnék segíteni, ha mással nem is tudok, hát azzal, hogy itt is tanácsot kérek. Tud-e valaki olyan vitamint ajánlani, ami esetleg segítheti a kimerültség leküzdésében? Jelenleg C, B1, Magnézium, E vitamiununk van, amit szedeget, de valami komplex megoldás jobb lenne. Néztem a neten, hogy vannak mindenféle "életerő" vitaminok, de nem tudom, hogy melyik mennyire lehet jó? Van-e esetleg valaki, aki szed ilyesmit és elégedett vele?


Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook