Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éhes vagyok! fórum

Éhes vagyok! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. Főnix3 (válaszként erre: 17. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 30. 12:00
Mint lehetséges okokat írtam le! Csak gondolom, hogy ezek durva kombója lehet az oka annak, hogy az emberek talán türelmetlenebbek, ingerlékenyebbek egymással.
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 13. - Főnix3)
2023. júl. 30. 11:37

Soha nem vitattam, most sem vitatom azt, amiről írsz. Már amit az egészségügyről írsz. Igen. Bizonyára én is mérges lennék, ha egy szűrővizsgálatra hónapokat kellene várnom. Végtelenül szomorú lennék, ha egy szerettemet orvosi hanyagság miatt vesztettem volna el. De nem vagyok érintett, ezért nem mutogatok senkire. Nekem nincs okom senki felett - aki egészségügyben dolgozik - pálcát törni, haragudni, mert az utóbbi években messze elkerült minden betegség. Tehát, mindenkit megértek, akinek negatív tapasztalata volt/van, de csak emiatt továbbra sem vagyok beállni az egészségügyet egyhangúan bírálók, szidók sorába.


A másik, amit említesz: akik a munkájukat veszítették el a kovid őrület alatt; azt is megértem. De a sajnálatommal még senkit nem mentettem/mentek meg. Ha a környezetemben lett volna ilyen, biztosan segítettem volna olyan szintem, amennyire tudtam volna, de ilyen sem volt szerencsére. Ilyen esetben, amikor számomra vadidegen emberek vannak szorult helyzetben, az empátia sajnos mit sem segít a bajbajutotton.


Szóval értem, és megértem amiről írsz. Valójában én nem is akartam ilyen szinte belemenni ebbe a témába. Csak - mint írtam is, az tűnt fel, hogy kezdenek sok mindent újra a kovidra fogni. Mint ahogy lentebb írtam.


De örülök, hogy végre vége annak az őrületnek, amiket láttam, hallottam, olvastam annak idején a járványról. Épp elég volt. Csak gondoltam, válaszolok neked. Veled legalább értelmesen el lehet beszélgetni.

16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Józsibirka)
2023. júl. 30. 09:53
Eljöttem otthonról. Van szendóm. Egyébként 3 napja az a vacsim. Lilahagymával, parival. Imádom!
15. Józsibirka (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2023. júl. 30. 09:51

Egy zsírosdeszkát egyél nyugodtan !

Paradicsommal.

2023. júl. 30. 09:49
Én is. De nem tudom egyek-e ebéd előtt?
13. Főnix3 (válaszként erre: 12. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 30. 09:14

Nem tudom mit tolnak a médiában, az angol híreket sem nézem, hallgatom, a magyart meg aztán a nyugalmam érdekében kerülöm. Olyan sokszor jut el ide hamis hír,hogy mikor itt rákérdeztem párra, hogy igaz e, csak pislogtak.

Itt is érződik azért, pedig az emberek közvetlenek és nagyon barátságosak.Távolságtartás, talán ez a legjobb szó rá. A 11 éves fiamnak pont elég volt arra, hogy elveszítse a kis barátait. Nagyon nehezen lehet kimozdítani is itthonról.Azóta az iskolába menetel is nyafogással megy, pedig az iskolában jól teljesít és a tanárok állítása szerint jól is érzi magát bent.Itt nem volt online oktatás, se házi. Csak nem volt iskola. Majdnem egy évet itthon ült. Nagyon nagy idő ez egy kisgyereknek. Nekünk is hosszú volt.

A mentális problémák, gyilkosságok? Hát mindent valóban nem lehet erre fogni. Viszont megnézném az oltások statisztikai adatait, kinél milyen mellékhatás maradt meg.Hogyan is hatott az emberekre egy gyorsan összedobott oltóanyag.vagy nem is volt olyan gyorsan összedobott? Kész volt a járvány előtt? Mindegy is, nem akarok erről vitatkozni. Ez az egyik téma, ami nagyon dühössé tesz!

Itt is sokat romlott az egészségügy a covid óta,itt is egy örökkévalóság egy szűrésre is időpontot kérni, de otthon? 2 hónapot vártam, mire a mellemben talált csomót kivizsgálták.

Otthon mennyire érezhető az egészségügyön a covid utóhatása? Szerinted mennyire frusztráltak azok az emberek, akik szerettei azért haltak meg, mert nem kezelték a rákjukat, mert a covid halálosabb? Volt ilyen ismerősöm.

Mennyire frusztráltak azok az emberek,akik betegek, vagy fáj valamijük,de hónapokat kell várni egy vizsgálatra. Az egyik ismerősöm fülfájását nem akarták ellátni, mert nincs időpont.., hagyjuk már. Ellustultak, kényelmesedtek az orvosok!Miért kell magánúton orvoshoz járni?

Mennyire frusztráltak azok az emberek, akik a munkájukat vesztették el?


Az ellenségeskedés és az irigység nem a covid következménye, benne van az emberekben,de a frusztráció sokat súlyosbít ezen.

Persze ez megint csak az én véleményem.

12. dfc04c70e4 (válaszként erre: 8. - Főnix3)
2023. júl. 30. 08:04

Annyira érdekes, amit mondasz. Most kiragadok egy gondolatodat a többi közül: „A covidos időszak tovább rontott az emberi kapcsolatok minőségén, viselkedéseken.” Ezt azért tartom érdekesnek, mert mostanában arra lettem figyelmes, hogy a médiában is nyakra-főre ezt hallom. Romlottak a párkapcsolatok, trallala, trallala. Már a gyerekek szociális fejlődésének elmaradását is a kovidra kenik, meg a sok - állítólag - mentális zavarban elkövetett gyilkosságokat is.

Ezzel csak azért nem értek egyet, mert korábban éppúgy voltak rossz emberi kapcsolatok, nem jól szocializálódott gyerekek, gyilkosságok, sorozatgyilkosságok. Persze azt nem állítom, hogy nincs a kovid-mizériának káros hatása úgy összességében. Aki panelban él, és a kijárási tilalom idején nem tudta levinni a gyerekét a játszótérre, beszorult a négy fal közé - biztosan rosszabbul, nehezebben élte meg azt a helyzetet. Az online oktatás sem volt éppen hasznára senkinek. De erre fogni mindent, szerintem nem helytálló.


Egyébként sok minden másban egyetértek veled.

És valóban nem érdemes találgatni, hogy miért jutottunk ide, hogy alig van normális kommunikáció az emberek között. Sőt nemcsak itt, a virtuális világban, hanem a valós életben sincs.

11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2023. júl. 30. 07:53

Akkoriban én honfoglalóztam ezerrel. Az sem volt kutya.

Hú, de szerettem! 🙂

2023. júl. 30. 07:52
Mi lenne ha fórumozgatás helyett ennél?😀
2023. júl. 30. 07:40
Én már nem.
8. Főnix3 (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 29. 21:35

2007-ben regiztem első alkalommal. Akkor még a naplókat, magunkat nem kellett anonimként elrejteni, mert nem volt ennyire sok az ellenségeskedő, személyeskedő ember.

Majd szünetet tartottam a hoxázásban, mikor visszatértem, megint sok tag törölte magát...

Most is, ha megnézed, az anonimoknak van annyi bátorsága, hogy kiossza a tagokat, összeugrasszák az embereket!

Megváltozott a világ, megváltoztak az emberek. Sokan lettek betegek, szegények, frusztráltak. A covidos időszak tovább rontott az emberi kapcsolatok minőségén, viselkedéseken.

Lehetne találgatni, filózni miért alakult így, de nem érdemes.

7. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 29. 20:58

Szuper időszak volt. 🥰

Úgy jó 10 éve. Ha nem több.

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - Főnix3)
2023. júl. 29. 20:32

Nem baj! Hátha előhorgászik valami használhatót is a múltból.

Többen mondták, akik régóta itt vannak, hogy régebben minden más volt. Jókat beszélgettek, nevettek. Jó lehetett.

Miért nincs manapság ilyen?

2023. júl. 29. 20:26

2018-óta csak evett már ... :D

Józsi,Józsi, már megint a múltból hoztál valamit. :D

2023. júl. 29. 20:20

Kire?

Vagy mire?

2023. júl. 29. 20:19
Egyél!!!!!!!!!!!!!4
2023. júl. 29. 17:57
Énis !
2023. júl. 29. 17:57
A vallomás: "Éhes vagyok!"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook