Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni? A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni. Még soha nem csináltunk semmit.. fórum

Egyszerű receptek amit bárki meg tud csinálni? A barátnőimmel hétvégén akarunk valami jót főzni. Még soha nem csináltunk semmit.. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
49. serendipity (válaszként erre: 41. - MelisUK)
2009. márc. 25. 11:28

Kedves MelisUK!

Akkor elárulom a nagy titkot Neked, én is isteni szakács vagyok, legalábbis a visszajelzésekből ítélve... Rossz ezt így leírni, mert szerénytelennek találom, de azt gondolom, hogy ha Te nem találtad annak, akkor én is nyugodtan elmondhatom ezt magamról...

Nekem is van érzékem hozzá, hiszen már 15 évesen komplett menüsort főztem meg... A nagymamám és az Anyukám tanított mindenre, és erre nagyon büszke vagyok... A Párom mindig dícséri a főztöm, de ezt nem hirdetem lépten-nyomon... Nem értem, hogy Te miért bizonygatod ezt ennyire? Talán akkor többnek, jobbnak érzed magad?

Tényleg nem bántásként írom ezt, de akkor is furcsállom, hogy ennyire isteníted magad... Én elhiszem, hogy fantasztikus szakács vagy, éppen ezért nem kell ezt minden alkalommal megerősíteni!


Bocsáss meg, a műkajás mondandómat nem feltétlenül Neked címeztem, őszintén nem... Mindenkinek szólt ez, aki ezeket az ételeket(?????) istenítette, mert egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez a favorit...


Miért? Engem tényleg érdekelne, hogy miért választják sokan a műkajákat...

Talán előbb elkészül? NEM! Maximum egy pici időt lehet megspórolni...

Talán finomabb? NEM! Sokkal íztelenebb, mint egy kicsattanó paradicsom, amit belefőzök a szószba...


És persze még folytathatnám a sort...


Bocsáss meg, nem Neked szántam a műkajás mondandómat, ne haragudj, ha úgy tűnt! :)

48. MelisUK (válaszként erre: 47. - Serendipity)
2009. márc. 25. 11:24
Ti nem tesztek akkor tartósítószert a télire elrakott befőttekhez, lecsóhoz, stb? Anélkül is eláll?
47. serendipity (válaszként erre: 42. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 11:22

Általában friss paradicsomból készítem a szószokat a tésztához, de ha éppen nincs szezonja, akkor természetesen az elrakott paradicsomot használom... A nagymamám és az Anyukám isteni finom paradicsomlevet rak el, plusz lecsót, és sok-sok kompótot, lekvárt... Szoktunk vegyesvágott savanyúságot is készíteni, ami egész télen kitart, az is isteni finom... Amit lehet így használok fel...

A kérdésedre válaszolva:

Az én véleményem szerint minden kaja mű, ami tartósítószert tartalmaz, ugyanis én úgy vagyok vele, hogy plusz mérgeket nem veszek magamhoz, ha nem muszáj...

Az üveges szószokat is nagyon visszataszítónak találom, főleg azért, mert ugyanazt én is meg tudom csinálni frissen...

Van egy ismerősöm, aki nagy teás (szintén, mint mi), és egy ideig citromlevet használt a tea ízesítésére, de egy idő után úgy megfájdult tőle a torka (szinte elzárta a torkát a sok szirszar), hogy mostmár csak az eredeti citrommal tudja meginni...

Sok ilyen történet van még, és nem azért, mert divatból vagyok műkaja-ellenes, hanem azért, mert így is nagyon lerövidül az életünk, nem vagyok hajlandó ehhez pluszban még hozzáadni...

46. MelisUK (válaszként erre: 44. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 11:01

Hát a britektől aztán nem lehet valami sok mindent tanulni a főzésről. A legnagyobb szakácsok is konzervekből készítenek mindent. Aki meg bekerül a tv-be és normális alapanyagokból készít ételeket, mint pl Jamie Oliver, azt kegyetlenül utálják, mert más. Érdekes nép ez, más. :P

Ha megemlítjük mi magyarok, hogy a hagymát jó az olajon megpirítani és utána rá a hús vagy bármi más, akkor hülyének néznek, hogy mi a fenének, tedd fel a húst a vízbe főni, közben pucold meg a hagymát meg vágd fel, majd rakd hozzá a vízben fővő húshoz - persze minden fűszerek nélkül. Ezek után nem is csodálom, hogy imádják a főztöm, mert annak még íze is van. :P

45. MelisUK (válaszként erre: 42. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:57

Ha belegondolunk, akkor minden műkaja. A növények agyon vannak műtrágyázva és ugye koszos a levegő, az állatokat pedig tápokkal etetik, hogy minél hamarabb vághatók legyenek.

Az otthon tartott állatokat meg mindenféle maradékon tartják, plusz tápozzák is és egy kevés zöldet is kapnak, ez se jobb.

44. erikpipi (válaszként erre: 43. - MelisUK)
2009. márc. 25. 10:56

Ja látom Skócia. A nő aszem Brit.:) Van egy weboldala is. Inkább csak azért nézem, hátha elmegy a kedvem a kajálástól:DDDDD

De most ugye, nem fogyózunk, mert az hízlal:))

43. MelisUK (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:48

Nem ismerem a műsort, ugye nem Mo-on élek és amúgy se voltam sose valami nagy tv-s.

Alkalmanként belefér a gyors kaja nekünk is, de nem az ilyen boltokban kapható félkész ételek, mert azok nem ízlenek. Inkább elmegyünk és veszünk kebabot, gyrost, fajitast, ilyesmit. Persze mind itthon is meg tudom csinálni, de gyorsabb leszaladni a gyorskajázdába. Néha mi is ezt tesszük, ha nincs kedvem főzni, vagy már olyan éhesek vagyunk, hogy nem tudnánk kivárni, hogy elkészüljön a kajcsi a hazaérésünk után. Múltkor pl még a "mekibe" is beültünk.


Nálunk se olyan olcsóak a zöldségek, a hús nélküli étel ugyanolyan áron van, vagy akár még drágább is, mint a húsos.

Nálunk is kövérek az emberek, de itt azért, mert otthon szinte senki nem főz, mindenki gyorsbüfébe jár naponta többször is.

42. erikpipi (válaszként erre: 37. - Serendipity)
2009. márc. 25. 10:47

Ezekben a por alapú sószokban ami mű lehet, az a nátriumglutamin ami ízfokozó vagy a dinátriuminozinát, vagy esetleg valamilyen színezék. A többi alapanyag, a szárított sárgarépa, fokhagyma, petrezselyem, vagy paszternák, kaporlevél, paradicsom. Stb.

A szószokban a guar gumi, ami megtalálható a bió tejben is...


Ha magad készíted a spagettit, akkor vásárolsz hozzá paradicsomot, és magad passzírozod, vagy veszel paradicsomszószt? esetleg nyáron elrakottból készíted?

És valójában mi számít "mű"kajának a mai világban?

41. MelisUK (válaszként erre: 35. - Serendipity)
2009. márc. 25. 10:42

Én azért tartom magam "isteni szakácsnak", mert amíg szakácsként dolgoztam, megnövekedett a vendégek száma azon a helyen és halálra dicsértek a vendégek. Amikor sütni is elkezdtem, akkor a vendégek ajánlották, hogy nyissak egy saját cukrászdát, mert annyira finomak és szépek - pedig sose tanultam cukrászkodni!

Plusz ugye én is érzem, hogy finom vagy sem, ami elkészül. A párom is egyfolytában dicséri a főztöm. Nemrég vettünk félkész kajcsit, édes savanyút, úgy gondoltuk, hogy egyszerűbb és gyorsabb lesz a nehéz nap után - hát a nagyja kiment a kukába, olyan ehetetlen és íztelen volt számunkra...

A főzéshez sokan nem értenek igazán attól függetlenül, hogy akár nap mint nap főznek otthon. Érzék és adottság kell hozzá. Sokszor a férfi finomabb ételeket készít a családban, hiába csak egy évben 1-2 alkalommal készít valamit, a feleség meg akár minden nap is a konyhában van. Tényleg érzék és adottság kérdése. Ebből le merem szűrni azt a következtetést, hogy ha valaki megvesz egy befőttes üveges szószt, akkor ízleni fog neki, mert magától nem feltétlenül képes olyan ízeket - vagy még jobbakat - produkálni.


Én sem akartalak megbántani, nekem csak azt tűnt fel, hogy annyira írtad a műkajákat - ha jól emlékszem nekem címezve, miközben előtte már írtam, hogy én sem vagyok odáig érte, mert finomabbakat és egészségesebbeket készítek normális összetevőkből és nem feltétlenül kell hozzájuk több idő. Ezért emeltem ki újra, hogy én is a "normális" ételeket részesítem előnyben, de elsőre nyugodtan lehet valami egyszerűbbel kezdeni.

Pl egy egyszerű tojásrántottát is el lehet rontani, ha valaki még életében nem csinált ilyesmit. Odaéghet picit a hagyma, tovább maradhat a tűzön a tojás és túl száraz lesz, sós vagy sótlan lesz, stb. Ezért a sikerélmény végett először - szerény véleményem szerint - jónak tartom kész alapanyagokból összedobni az ételt.

40. serendipity (válaszként erre: 39. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:36

Igen, sajnos ez így van...

Minél egészségesebb ételeket szeretnél enni, és minél egészségesebb alapanyagokat keresel, annál mélyebben kell a pénztárcádba nyúlni... SAJNOS... Ez nagyon borzasztó... Még mindig az a legszerencsésebb, ha van egy kis konyhakerted, ahonnan a legfinomabb zöldségeket tudod "szüretelni"... :)

39. erikpipi (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2009. márc. 25. 10:33

Ja értem. Anyukám szakács volt, így nem nagyon okoz gondot a főzés, sőt...:) De előfordul hogy mi is eszünk ilyen kajákat. Szerintem az alkalmanként még belefér, a rendszeresen az nem.

Vasárnaponként adják a viasaton Gillian McKeith műsorát, a mutasd a tányérod. Tetszik a műsor, de ahogy mondja ott olcsóbb a zöldség, vagy egy árban van a gyors kajával, itthon nem olcsóbb, inkább drágább. Nagyon meg kell fizetni az egészséges étkezést, és életmódot, nem hiába van annyi duci ember, mert a legolcsóbb még mindig a tészta, krumpli, és kenyér.....

38. serendipity (válaszként erre: 30. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:32
A fűszerkeverék az fűszerkeverék... A műkaja pedig műkaja... A por alapú szószok tele vannak tartósítószerrel... Én nem mérgezem magunkat feleslegesen, pontosan elég az a sok méreg, amit a tudtunkon kívül kell "elfogyasztanunk"...
37. serendipity (válaszként erre: 30. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:31

A por alapú szószok nem műkaják?

No comment... :S

36. serendipity (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2009. márc. 25. 10:30
Ezt mi is nagyon szeretjük! :) Isteni finom, és ez sem bonyolult! :)
35. serendipity (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2009. márc. 25. 10:29

Én arról beszéltem, hogy műkajákat ajánlotok itt halomra, amikor ugyanannyi időbe telik megcsinálni friss alapanyagokból FINOMABBRA az ételt... Nem akartam én senkit megbántani, így is kezdtem a mondandóm... Ne haragudj, bocsáss meg, ha magadra vetted! Én is elmondhatom a véleményem - azt hiszem - ezért mondtam, hogy én sosem készítettem ilyen "ételeket"(?????), mindig mindent csakis friss alapanyagokból dobtam/dobok össze...

Elhiszem, hogy isteni szakács vagy, nem kell bizonygatnod... Én nem merem ezt mondani magamról, pedig nagyon régóta a saját lábamra álltam, és napi szinten főzök... Én inkább azt tartom elismerésnek, ha más tart engem "ISTENI SZAKÁCSNAK", és nem én magamat...

Szép napot!

2009. márc. 25. 10:26

Másik egyszerű és nagyon finom étel:


Jénai tepsi a legideálisabb hozzá - bár én minden sütnivalót jénaiban csinálok, kicsit elfogult vagyok vele szemben. :P


Vegyél minimum fél kiló pulyka mellet, vékony lapocskákra vágd fel. Besózod, majd lisztben megforgatod és a tepsi alját beteríted a pulykahússal. Ilyenkor egy kevés olivát kell önteni rá és további fűszerekkel meg lehet bolondítani, pl isteni turbulyával, friss mentával és bazsalikommal. Így betenni a 180 fokos előmelegített sütőbe 15 percre, majd kivenni és fél liter szószt öntünk rá, ami lehet főzőtejszín vagy natúr joghurt és tefjöl keveréke fele-fele arányban. Ezt is lehet fűszerezni, pl fokhagymás szószra megcsinálni, de nem fontos. Ahhoz, hogy fokhagymás legyen, ahhoz kell 4-6 gerezd zúzott fokhagyma, amit olajon megpirítunk, felengedjük vízzel, megsózzuk és sűrű péppé főzzük, majd belekeverjük a krémbe úgy, hogy ez kerül a tál aljára, egy kevés krém megy rá, azzal jó simára kikeverjük és utána mehet rá a többi krém is. Ezzel leöntjük, visszatesszük a sütőbe további 15-20 percre, majd bőven megszórjuk sajttal és megint be a sütőbe kb 5 percre és kész is.

Köretnek krumplipüré vagy rizs a legmegfelelőbb.

Nagyon egyszerűen és gyorsan kész van, főleg, ha kihagyjuk a fokhagymás részt belőle - bár az plusz ízt ad hozzá, de nélküle is finom. Pár pillanat alatt összedobja az ember és gyorsan meg is sül.

2009. márc. 25. 10:16
Ha már májról van szó, a hagymás lesütött májat minden májkedvelő szereti. Nagyon egyszerűen el lehet készíteni. Vágjátok fel csíkokra az akármilyen májat. Tegyetek fel egy lábasba vagy wokba vagy valami nagyobb serpenyőbe olajat vagy zsírt vagy olivát felhevülni, tegyetek bele jó sok hagymát, fölvágva lehet olyan mennyiség méretre, mint a máj. Elég akár kettévágni és félkörökre vágni. Ezt bele a zsiradékba, kevergetni kell amíg kicsit össze nem esik, egy nagyon kevés vizet lehet rá önteni, (kb fél decit vagy kevesebbet), ezzel tovább pirítod addig, hogy lepárologjon róla a víz, majd rá a máj mindenféle fűszer nélkül, amit 5-8 percig nagy lángon folyamatosan kevergetve kell készíteni. Ezután levenni a tűzről és ízlés szerint lehet fűszerezni, pl só, bors, pirospaprika. Köretnek a főtt krumpli a legideálisabb, de tört krumplival is nagyon finom. Az én párom annyira szereti, hogy jó ideje már nem is ettünk rántott májat, ami az én nagy kedvencem, mert mindig ezt kéri. :P
32. MelisUK (válaszként erre: 25. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:10
Finom is és gyorsan kész van. Kész kalóriabomba, de isteni fincsi. :P
31. MelisUK (válaszként erre: 30. - Erikpipi)
2009. márc. 25. 10:09
Nem por alapú szószokból készítettem az első ételeket, hanem ilyen befőttes üvegben kapható kész szószokból. Ezeken - főleg pl egy spagetti mártáson - mosogatáskor lehet látni, hogy mennyi ételszínezék van bennük, lehet, hogy épp ez a látvány sarkallt arra, hogy normális összetevőkből magam készítsem el az ételeket.
30. erikpipi (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2009. márc. 25. 10:02

Egyébként ezek a por alapú szószok nem számítanak "műkajának". Tulajdonképpen fűszerek keveréke, amit neked nem kell összeválogatnod.

Egyébként mi számít műkajának?

29. MelisUK (válaszként erre: 22. - Serendipity)
2009. márc. 24. 21:48

Úgy látom, nem érted, amit írtam, amit közölni szerettem volna. MI NEM ESZÜNK MŰKAJÁKAT, csak az első 2-3 ebéd, amit életemben készítettem, az volt ilyen bolti mártással készített. Elsőre szerintem jó és egyszerű.

Azóta - mint írtam - isteni szakács lett belőlem, szóval értek a mesterséghez, naponta, két naponta itthon is sütök-főzök.

28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Szabot.88)
2009. márc. 24. 19:30

csirkemájat lehet. Az nem lesz kemény tőle.

Ha baconba tekerem, én akkor is megsózom előtte kicsit.

27. szabot.88 (válaszként erre: 24. - Jázminka)
2009. márc. 24. 18:44
májat nem szabad csak utólag sózni, itt meg a bacon elég sós
26. erikpipi (válaszként erre: 19. - Serendipity)
2009. márc. 24. 18:38

Egyszerű ételreceptet kért. Egyébként ezek a szószok egyáltalán nem rosszak.

Műkaja szerintem, a fagyasztott csirkefasirt, és társai..

NA igen. Végy 1 kiló paradicsomot, és passzírozd le. Így kezdődik a nem műkaja, és az eredeti olasz recept is.:)

25. erikpipi (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2009. márc. 24. 18:29
Még Erdélyben is, mártás nélkül:D
2009. márc. 24. 18:08

Aki szereti a csirkemájat: a nyers csirkemájat nagyon kevés sóval és borssal fűszerezd meg,tekerd be egy szelet bacon szalonnába és hőálló tálba tedd egymás mellé,majd olyan 180-200 fokon süsd meg.

Köretnek mesés: Kínai kel saláta amit megtalálsz az interaktiviásomnál...

Ügyesek legyetek! :)

2009. márc. 24. 17:58
köszi mindenkinek a segítséget
22. serendipity (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 24. 17:40

Nem tudom, miért húztál box-kesztyűt, én nem akartam senkit sem megbántani... Ha Ti szeretitek a bolti hülyeségeket, akkor egyétek jóízűen, az én véleményem viszont az, hogy nem feltétlenül kell elsózni a maguk készítette szószt sem... Vagy talán szerinted ez törvényszerű? Én sem úgy születtem, hogy főzni tudtam, mégsem rontottam el az első ételt sem, amit főztem... Bolti műkaját SOHA nem kotyvasztottam, mégis élünk még... Nem haltunk bele abba, hogy elsóztam volna...

Nem értem az érveidet, de rendben, legyen... Azt esztek, ami jól esik... :)

2009. márc. 24. 17:35

nagyon egyszerű és nagyon finom ételt ajánlok:


Csirkemellfilét szeleteltek, kiklopfoltok.

Sózni, borsozni kell és kevés pirospaprikával elkevert lisztben meghempergetni.

A tepsi aljára kevéske olaj, rá baconcsíkok, fedje be a tepsit teljesen.

Erre pakoljátok rá a csirkemelleket.

3 tojást keverjetek el 1 nagy tejföllel, reszeljetek a masszába 25 dkg füstölt sajtot (lehet felesben trappista és kéksajt is-így pikánsabb), a masszába tegyetek sót, borsot és öntsétek rá a csirkére.

Előmelegített sütőben kb. 180fokon süssétek , amíg a teteje megpirul.

20. MelisUK (válaszként erre: 19. - Serendipity)
2009. márc. 24. 17:30

Első főzésre a bolti szószos étel a legegyszerűbb és azzal biztos sikerélményük lesz a lányoknak, azért ajánlja mindenki ezt. Időt nem feltétlenül lehet spórolni ezekkel a szószokkal, én kész vagyok bármivel gyorsan. De életem első ételei nekem is bolti műkaják voltak, majd úgy belejöttem, hogy még szakácsként is dolgoztam! Sőt, a cukrászathoz is nagyon értek.

Szóval nem kell leszólni az első próbálkozásokat a műkajákkal. Azt tuti nem fogják elrontani, míg egy maguktól készített szószt igen könnyen el tudnak sózni, vagy megszalad a bazsalikom, stb. Először csináljanak valami nagyon egyszerűt, hogy kedvet kapjanak a sikert látván.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook