Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyre pirosabb a babapopsi fórum

Egyre pirosabb a babapopsi (beszélgetős fórum)


21. dorinkake (válaszként erre: 20. - HDiana90)
2017. ápr. 20. 16:08
Nekem is a Sudocremet ajánlották a kisfiam pirosodó hajlataira. Később rájöttem, főleg mióta elkezdett kúszni, hogy a bőre nagyobb igénybevételnek van kitéve. Gyakran megjelennek rajta indokolatlan horzsolások a fűben való játék után, és egyéb pirosodó foltok. Ez szerintem enyhe fű allergiára is okot adhat, de a Sudo mindig társunk volt ezekben a helyzetekben is.
2017. ápr. 13. 21:08
Sudocreamet használunk, a fiamnál a fogzásos híg székletre bevált, viszont amikor a hasa ment (vírusos, napi 20 kaki) akkor semmit se ért. A doki valami gyógyszertári nagyon zsíros popsikrémet írt fel, az nagyon jó. Másnapra nagyon sokat javult hasmenés mellett is.
2017. ápr. 12. 10:26
Én is a langyos vizes lemosást javaslom, otthon mindenképpen. Mi is megszenvedtünk ezzel a problémával, allergiás volt a popsitörlőkre és csak a tiszta víz segített, aztán pedig a sudokrém. Néhány nap alatt határozottan látszik az eredmény. Nem érdemes kísérletezni a popsitörlőkkel egy darabig.
18. Enough
2017. ápr. 11. 12:09
A sudokrém is nagyon jó és a sima gyógyszertári popsikenőcs is. DE a lényeg, hogy ne törlőkendőt használj pelenkázásnál, hanem minden alkalommal mosd is meg a fenekét és töröld szárazra. A törlőkendők csak arra jók, ha nem vagytok otthon és pelenkázni kell.... meg fogod látni a különbséget.
2017. ápr. 10. 19:42
én vaniliás popsikrémet használtam (20 éve) ez volt a hivatalos neve, gyógyszertárban keverik ki. ettől sosem pirosodott ki a popsija de nem tudom, hogy van e még ilyen. ja még hallottam olyat is, hogyha nagyon piros és irritált a kis bőre akkor amikor bekrémezed nagyon enyhe fokozaton hajszárítóval megszárítod és újra bekened ezt szeretik is a babák és csökkenti is a pirosodást.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Jajjj)
2017. ápr. 10. 13:19
a Calendula a körömvirág latin neve.
15. jajjj
2017. ápr. 10. 06:43

Létezik, hogy ilyen gyorsan javul! Nekem ez a rendszer alakult ki:

- Nappal egy gyógyszertárban kevert krémmel kenem, ennek egy gyógyszerész adta meg a receptjét nekem, cink oxid mentes, és nagyon könnyű lemosni. Nem használunk popsi törlő kendőt, mert attól egy elég ronda kiütése v. gombája lett a hajlataiban, amit csak szteroidos krémmel lehetett eltűntetni. Szóval nappalra ezt a krémet kapja.

- Éjszakára sudoval kenjük, mert éjszaka nem pelenkázom újra.

- Ha valamitől tartósabban kipirosodik a feneke, akkor a weleda calendula wundseing im windelbereich kréme vált be, ezt dm-ben lehet venni, azt hiszem körömvirágos.

Mióta nem használunk kendőt, erre is sokkal kevesebbszer volt szükség.

2017. ápr. 10. 06:24
A gyógyszertári popsikenőcs vált be. Az verhetetlen. A sudocrem sem rossz.
13. dogiz
2017. ápr. 10. 04:56
Sudo krém, vagy doki, nem gomba? Nem szedett valami gyógyszert is?
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Elemző)
2017. ápr. 10. 00:49

Az Alveola is tartalmaz egyéb anyagokat is, de fele annyiba kerül.

Én nem akarok itt igazságot tenni, egyébként annak idején nem volt még kapható ilyen aloe tartalmú szer, és a mi gyerekorvosunknak is volt egy saját tuti receptje.


Sőt "két gyerekkel azelőtt" , még korábban, én magam fedeztem fel egy boltban kapható kenőcsöt, ami megtapadt a bőrön és nem nagyon szívódott be, eleve babakenőcs volt pedig. Azzal jó vastagon "bevakoltam" az illető kis feneket, megszórtam hintőporral, és ez a burkolat kitartott a következő pelenkázásig. Persze textil pelenka volt még akkor, ami kimondottan dörzsölte a bőrt, ha pisis lett.

Tehát remekül bevált a gyógyvakolat, és mielőtt újra vakoltam a pelenkaváltáskor, mindig hagytam kicsit szabadon is kalimpálni a babát, hadd szellőzzön a bőre.

11. elemző (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2017. ápr. 10. 00:34
Én a forever aloe firstjére gondoltam, azt használjuk.13 féle gyulladást csökkentő gyógynövényt tartalmaz. Ezt csak a cég árusíthatja, tőle lehet saját partneri kártyával beszerezni, amivel még kedvezmények is elérhetők.
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Elemző)
2017. ápr. 10. 00:11

Nem tudom, melyik üzlet árusítja szabálytalanul. Az árgépen elérhető üzletek és nem magánszemélyek vannak.

Nem vagyok elfogult sem a készítmény mellett, sem ellene, de az első ár, amit láttam, megijesztett.

2017. ápr. 9. 23:56

Gyógyszertárival kentem, sőt szájkrémnek ma is azt használom magamon. Ahol élek volt régen egy gyerekgyógyász ő állított össze egy receptúrát, ami annyira bevált, hogy azóta is kapni a helyi patikákban.

Vidéki barátnőmnek vittem régen mikor már mindent kipróbált, de semmi sem vált be, ahol meg ő él hiába mondta a krém nevét a patikában csak pilláztak rá, nem értették hogy mit akar.

8. elemző (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2017. ápr. 9. 23:42
Az azért nem mindegy, hogy melyik aloe firstöt választja az ember, és az sem, hogy garantált forrásból a gyártótól szerzi-e be, ahol termékgaranciát kap, kedvezményeket is elérhet, vagy olyan helyről, személytől, aki szabálytalanul árusítja.
2017. ápr. 9. 23:28

Mi sodukremmel kezdtuk es neogranormonnal, aztan egyszer egy helyettes doki mta :gysztari popokenocs -receptre.

Lovesem nincs, mi van benne , de pikk-pakk helyrehozta.

2017. ápr. 9. 23:09

Rákerestem az Aloe First-re.

Nem olyan drága, ha vásárlás előtt tájékozódtok az Árgépen.

5. elemző (válaszként erre: 1. - Kara_White)
2017. ápr. 9. 22:53
Szia!A nagylányom legfrissebb tapasztalata pár napja volt az aloe firsttel.Nagyon bepirosodott a kisunokám popsija és végre kipróbálta rá a firstöt és újságolta, hogy egy órán belül már látványosan halványodottés, gyorsan eltünt. Eddg szkeptikus volt vele, igaz másra is bevált már neki.Ő is próbált már pár gyógyszertári krémet rá, sudocremmel is próbálkozott. Jobbulást!
4. Gabriella_127 (válaszként erre: 1. - Kara_White)
2017. ápr. 9. 22:44
Mi is csak a sudocremet használjuk. Másrészt minden kakilás után fürdettem, mert volt hogy a törlőkendőre volt érzékeny, ha csak letöröltem tisztára, gondolván az esti fürdetésig kibirja, erre meg pár óra alatt kipirosodott neki.
3. Gabriella_127 (válaszként erre: 2. - Csikcsak)
2017. ápr. 9. 22:43
Propolisz erősen allergizál, aki arra érzékeny hatalmas vörös foltokat okozhat testszerte.
2017. ápr. 9. 22:32

Szia. Nekünk a propoliszos krém vált be. Az gyulladáscsökkentö és teljesen természetes.

A sudo volt amire jó volt, de a fogzásos-kicsípös kakinál már nem volt jó.

2017. ápr. 9. 22:27
Sziasztok! Nem rég kezdtünk el tápszerezni és ez eléggé kikezdte a pici popsiját. Egyik barátnőm a sudocremre esküszik, ma próbáltuk ki először és bár lehet csak beképzelem de tényleg mintha már most segítene. Nektek mik a tapasztalataitok ezekkel az érzékenyebb időszakokkal kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook