Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyiptomi utazás fórum

Egyiptomi utazás (beszélgetős fórum)


2022. okt. 28. 14:03

Sziasztok! Mi Egyiptomban Hurghadára utaztunk elsőként és szervezett program keretében mentünk a piramisokhoz és Luxorhoz is, de mindemellett volt időnk bőven pihenni is a tengerparton. Szerintem Hurghada jó választás azoknak, akik kedvelik az aktív kikapcsolódást, persze ha nem bánják, hogy néha ezért hajnalban kell kelni. Nekünk bőven megérte felkelni a piramisok és Luxor felejthetetlen látványa miatt és így volt tökéletes ez a nyaralás! :)


Itt olvashattok a hurghadai szállodákról, programlehetőségekről és szervezett kirándulásokról bővebben:

[link]


Egyiptomról általánosságban (időjárás, költségek, hasznos tanácsok) pedig itt:

[link]

2019. máj. 22. 16:27

Sziasztok,

Sharm el Sheikhbe szeretnénk menni szeptemberbe nyaralni. A kérdésem az lenne, hogy érdemesebb esetleg a Naama bay közelében megszállni, ha van rá lehetőség? A legtöbb szálloda ahogy néztem északabbra van onnan, tehát mindenképp taxizni kellene. Érdemesebb akkor már a Naama baynél megszállni, hogy séta távra legyenek a dolgok? A Ghazala Gardens Hotel-t néztem.

Köszi előre is a javaslatokat véleményeket!

2018. szept. 10. 08:16

Állatorvos házaspár ismerős többször is járt már arrafelé: mesélték, hogy amit engedélyeznek kézi poggyászban személyenként páleszt, azt a mennyiséget vitték magukkal, bél-fertőtlenítés céljából. (Reggel-este a szállodai szobában 1-1 kis pohárka)

Hiába figyelsz oda!!! hogy csak európai eredetű palackozott vizet vegyél, igyál!!

Az éttermekben, stb. a levest és minden kaját az ottani ivóvízből főzik, aminek a minősége, tisztasága nem a mi szervezetünk által megszokott!!


De ha páleszt nem is, valami gyógyszert "enyhe gyomor rontás", ill. hasmenés ellen vigyetek!

2018. szept. 10. 07:44

Köszi mindenkinek.

A lényeg, hogy pénz legyen nálam, értem :)

2018. szept. 7. 19:36

Ha a Ryanair légitársasággal, akkor egy kézitáskába dobj be egy bikinit, 1 sortot, 1 trikót, 1 vízi cipőt, bankkártyát, a napszemcsi legyen rajtad, ahogy egy normálisabb ruha, esetleg a nyakadba tegyél még egy törölközőt, a fejedre egy kalapot és ennyi.



Előtte oltasd be magad, ha kell, stb.


Jó utat! Érezd jól magad!

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fizzy)
2018. szept. 7. 18:46

Az utazási irodák oldalain hasznos tanácsokat olvashatsz.

[link]


Ha szervezett programjaitok is lesznek, akkor utána olvasnék a neten, hogy mit is fogunk ott látni.

Tanulmányoznám egy kicsit az ország történelmét, városait, időjárását, szokásait. Képekről, hogy milyen ruházatot is pakoljak. Streetview?

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fizzy)
2018. szept. 7. 18:28
Útlevél és pénz legyen nálad.
2018. szept. 7. 16:38

naptejet, szalma-vagy vászonkalapot, sok-sok pénzt.

De én nem voltam, csak gondolom ezek kellenek.:)

2018. szept. 7. 15:07
Sziasztok! Októberben Egyiptomba utazunk. Még sosem voltam, sőt, még nem is repültem. Fogalmam sincs, mit vigyek. Praktikus tanácsokat, ötleteket kérek attól, aki már volt! Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook