Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetértesz a BKV sztrájkkal? fórum

Egyetértesz a BKV sztrájkkal? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
39. Sünciné (válaszként erre: 29. - 557944d159)
2010. jan. 13. 16:44
Igazad van!!! És azok akik megvették a bérletüket és tegnap óta nem tudja használni azokkal mi van? Mondták, hogy lehet perelni de nem érdemes!
38. 2104cc91e8 (válaszként erre: 34. - Virgilius)
2010. jan. 13. 16:44
Tökéletesen egyetértek, igazad van!
2010. jan. 13. 16:44

Több juttatást szeretnének.... hmmmmm...... én meg olcsóbb bérletet!

Ha már sztrájkolnak, legalább végeznék tisztsségesen a munkájukat (tisztelet a kivételnek). Van olyan, hogy fel sem száltál a buszra, máris csukódik az ajtó. Vagy pl. terhes kismamaként ott kapaszkodtam két kézzel, mert úgy vezetett a söfőr, mint az őrült.

Ilyen indokkal mindenki sztrájkolhatna, mert rohadt kevés a pénze mindenkinek... Ott vannak az ügyeletes baleseti orvosok, akik 24 vagy 48 óráznak. A tűzoltókról nem is beszélve......

Azt meg nem is említem, hogy azok,akik nem jutottak be a munkahelyükre ,esetleg milyen anyagi veszteség éri.....

"Vicc" az egész, komolyan!

Hozzáteszem, a főnökséget sem pártolom, mert bezsebelték a milliókat, amit mi utasok fizettünk a kaszába.

Sajnos ilyen országban élünk, hogy bármit megtesznek...... Ez az ország minden sebből vérzik már :(, sajnos!

36. 557944d159 (válaszként erre: 28. - Tooffy)
2010. jan. 13. 16:43
Úgy is mindig az miatt sírnak, hogy nincs munka... a kirúgottak helyére simán lehetne meghírdetni állásokat... miért van az, hogyha mások sztrájkolnak, az ő helyüket mindjárt meghirdetik, de a bkv-két nem?
2010. jan. 13. 16:43
De látom Panni már írt róla!
34. virgilius (válaszként erre: 26. - Sirga)
2010. jan. 13. 16:42

Azért sztrájkolnak, mert a járművek kb életveszélyes állapotban vannak, így kell velük közlekedniük/közlekednünk.

Ne a buszsofőröket utáljátok, hanem a BKV vezetőit, ők a gazemberek.

2010. jan. 13. 16:42
Én mondjuk szerencsére nem dolgozom, nyugdíjas vagyok. A lányom viszont ma több mint 100 km-t vezetett Pesten, hogy bevigye a kollégákat! De nem tudom hallottátok - e, hogy lehet, hogy szmog riadó lesz! Az már nagyon meleg süti!!!!
32. madicken (válaszként erre: 24. - Goodall)
2010. jan. 13. 16:42
ráadásul minden munkahelyen megmondják: el lehet menni, ha jobb fizut akarsz... Nem kötelező itt dolgozni!! Hát, hajrá!
2010. jan. 13. 16:42
Már 2 napja magasabb a légszennyezettség a városban a megengedettnél, mert aki teheti, most kénytelen a kocsiját használni bkv helyett. Ha a törvény szerint elrendelik a szmogriadót, a kocsik felét ki kell tiltsák a városból. Akkor hogyan lehet bejutni majd a munkahelyekre? Tőlünk pl. csak busz jár, azaz most semmi.
30. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 19. - Madicken)
2010. jan. 13. 16:42
Szerintem ezt a pedagógusokról is el lehet mondani
29. 557944d159 (válaszként erre: 26. - Sirga)
2010. jan. 13. 16:42
Azt beszéltük ma bent,hogy mekkora lenne, ha összefogna a köznép, és holnaptól senki nem lenne hajlandó jegyet vagy bérletet venni..hehh..mert hogy most mi sztrájkolnánk :)))
28. tooffy
2010. jan. 13. 16:41

OLyannyira nem értek egyet, hogy mindazokat akiknek ma van munkája és sztrájkolgat, -amivel másokat is akadályoz a munkavégzésben és ab-ovo az életében-, úgy rugnám ki, hogy a lába nem érné a földet!

És akit sztrájk miatt rúgtak ki, annak nem adnék munkát máshol sem! A fene egye meg ezt a sok naplopó disznót, aki mások ...-val veri a csalánt!

27. Molyka
2010. jan. 13. 16:41
Szuper. Nem csak én látom így...
26. Sirga (válaszként erre: 9. - 557944d159)
2010. jan. 13. 16:40

Tökéletesen egyetértek Veled! Tegnap reggel a rádióban azt mondták: nem béremelésért sztrájkolnak, hanem a parkolódíjak csökkentéséért, meg a buszok jobb állapotáért. Este már sírtak, hogy "csak" 147ezret kapnak - nettó!

Röviden, velősen: nem értek egyet velük!

Én ápolási díjon vagyok itthon. A jövő nemzedékét nevelem, a sérült fiamat gondozom, havi 26ezerért. Munkát találni esélyem sincs. Kedves szülők! Sztrájokljunk? :P

25. virgilius (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jan. 13. 16:39
Ezt a 250 ezret honnét veszitek? A gyerekem keresztapja buszvezető, feleennyit se keres.
24. goodall (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jan. 13. 16:39
Két napja teljes bizonytalanságban van a családom. Nem tudjuk, hogyan jutunk el iskolába, munkahelyre, s ha sikerült, hogyan fogunk hazajutni. Felét kapom annak, ami a sofőrök átlagbére. A bérletet meg kell vennem. Miért kell gyalogolnom hajnalban a -2 fokos hidegben érvényes bérlettel a zsebemben??? A vásárlással "megvettem" az érvényesség ideje alatti utazás jogát. Miért csorbítják a jogaimat??? A tájékoztatás nem hiányos, hanem nem létezik. Minden honlap, TV-, rádiócsatorna egymásnak ellent mondó infókat ad. Kikérem magamnak, hogy hülyének nézzenek, hogy azok az emberek, akiknek jó része a normál hétköznapokon udvariatlan, bunkó, nem tartja a menetidőt, mert a piros lámpánál újságot olvas, olyan helyzetbe hozza ennek a városnak a lakóit, amilyenben most vagyunk. Ha baja van a cég vezetőségével, őket szívassa, ne azokat, akik kifizetik a jegyet, bérletet, és ezért csak azt várják, ami jár nekik, nem többet, de nem is kevesebbet!
2010. jan. 13. 16:39

Hát Én nagyon nem értek Velük egyet.

Én cirka 76eFt-ból fizetem a lakáshitelt, a rezsit, ovit, edzést, kaját. A férjem sem keres ennél sokkal többet.

Nekem nem jár étkezési utalvány, üdülési csekk, ruhapénz, munkaruha és még veszélyességi pótlékot sem kapok, pedig igencsak járna.

Akkor Ők miért is sztrájkolnak? Nem tud elmenni a tengerhez nyaralni? Vagy Egyiptomba, Brazíliába stb.??? Én örülök, hogy ha az 5000 Ft-os vonatot kifizetem a nyáron, hogy legalább a Mamiékhoz lemenjük pár napra. Évek óta nem voltam nyaralni. Azt hittem, hogy majd ha dolgozom ( már 12 éve dolgozok), akkor mehetünk erre-arra míg nincs gyerek. Hát nem tudtunk:( Jó, akkor majd ha lesz gyerek, Gyes-ről visszamegyek dolgozni, akkor majd jobb lesz. Hát nem. A fiam 7 éves, 1x voltunk a mh.-ről Balatonon 1 hetet, úgy hogy csak a férjem részét kellett fizetni. De a többi nyár? És a többi életbenmaradási nap? Azokkal mi lesz???

Ha majd kapok nettó min. 120000 Ft-ot, akkor befogom a számat, de ez sajnos nem lesz soha:(

Bocsi, hogy hosszú lettem, de ez engem nagyon dühít:(

2010. jan. 13. 16:39
Buda csak gyalog és autóval járható! :(
21. 557944d159 (válaszként erre: 17. - Molyka)
2010. jan. 13. 16:38
Nálunk hál' a kölykök többsége megoldja a bejövetelt, főleg alsóban, de a vicces felőseink azt hiszik, hogy most lóghatnak. Pedig hogy fogok én vicceskedni, mikor újra jönnek majd...hihi :)
20. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - 84b53e3224)
2010. jan. 13. 16:38
mikor szrájkoltak az eü-isek?
19. madicken (válaszként erre: 11. - 84b53e3224)
2010. jan. 13. 16:37
mondjuk az eüsöket nem kellene a gyakori sztrájkolók közé venni szerintem, mert ha esetleg még csinálják, nekik is garantálni kell az ügyeletet, ilyen sz@r helyzetbe nem hozzák a tömegeket... Ha nem mentenének életet a sztrájk alatt, akkor lenne ilyen helyzet..és meg lehet nézni, mit csinálnak mennyiért...
18. Pocy88
2010. jan. 13. 16:36
Csak várd ki, amíg a végállomásról odazötykölődik, ahol fel szeretnél szállni...
17. Molyka (válaszként erre: 9. - 557944d159)
2010. jan. 13. 16:36
Ja, és a bkv miatt sincs a mi bérünk kifizetve a napra ha nincs gyerek ugyebár...
16. Pocy88
2010. jan. 13. 16:36
A vonatok állítólag reggel 8-tól járnak
15. 557944d159 (válaszként erre: 12. - Molyka)
2010. jan. 13. 16:36
Az. És ha vki nem tud bemenni, igazolt, de fizetés nélküli napot kap. Ez tök jól hangzik a levegőbe, de ki fizeti ki nekünk (és másoknak) ezt a napi díjat? :(
2010. jan. 13. 16:35

ez felháboritó, amit ezek müvelnek!!

És persze, ki issza meg a levét, mi, mert akik ezt kitalálják, azok biztos nem tömegközlekedéssel járnak!

C

A végkielégitéseket kellene visszaadni, és máris meglennének a követelt millárdok!!

Most akkor a vonatok sem járnak holnap? mert engem ez érint inkább!

13. Pocy88
2010. jan. 13. 16:34

Sziasztok!

Valahol meg lehet érteni a dolgozókat is, de nem lenne ez az egész, ha a menedzsment tisztességes lenne. Mind a dolgozóival, mind az utasokkal.

Tegnap volt egy téma, hogy be lehet-e perelni a céget....be, de ki tudja meddig tartana a per.

Tavaly írtam nekik levelet, hogy hogyan kompenzálják az utasokat a szolgáltatás kimaradása miatt, mire közölték, hogy vis maior. Gondolom mindenki tisztában van ennek a fogalomnak a jelentésével, egy előre bejelentett sztrájk, az nem lehet véletlenül bekövetkezett...

12. Molyka (válaszként erre: 9. - 557944d159)
2010. jan. 13. 16:34
Én is tanítok. A sztrájk eredménye: be kell pótolni, hogy meglegyen a 184 nap tanítás, vigyázni kell a gyerekre és ki vagyunk röhögve. Szó szerint.
2010. jan. 13. 16:33

Abszolut nem értek Vele egyett , és dühítő !

Ebben az országban Bárki sztrájkolhatna, főként mondjuk az egészségügyben dolgozók! A lakosság többsége nem kap EU-s fizetéseket, és ahhoz képpest a buszvezetők még rendesen is kapnak..

De mit szoljon az az építőmunkás aki napi 4000 Ft-ot (!!!!) kap, és még kaját is magának kell megvennie...

A tűzoltók, rendőrök, ugytudom 80-90 ezer körül keresnek...

Ezzel a sztrájkal csak olajat öntenek a tűzre, és megnehezítík az amugy is nehéz életét a kisembereknek !

10. Molyka (válaszként erre: 7. - *virág)
2010. jan. 13. 16:33
A tanáré, orvosé... Tehát akkor nem csak én vagyok, aki ezt kissé irónikusnak találja. Ugyanakkor a normális az lenne, ha nem csak a buszosok, hanem a többi ember is megkapná azt a fizetést, amiből esetleg meg lehet élni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook