Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyetem vagy elég a képzés is? fórum

Egyetem vagy elég a képzés is? (beszélgetős fórum)

2015. nov. 5. 22:41
Semmi sem elég.
2015. nov. 3. 11:14
Ha már van 3 év gazdasági alapképzés, akkor szerintem hülyeség veszni hagyni, ha tehetném elsősroban a mesterképzést választanám. Fotós tanfolyamra bármikor lehet járni, csak pénzkérdés... az meg hogy fotósként lenne-e munka nagyrészt a kapcsolatokon múlik, kisebb részt a tehetségen, szakmai tudáson.
17. b4d40997c0 (válaszként erre: 14. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 10:59
Haverom fényképész... mégsem gazdag, napról napra él, ha van felkérése megcisnálja. De nem él annyira jól a fényképészetből, hogy ne kelljen dolgoznia mellette.
16. insecure (válaszként erre: 14. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 10:46
Ha nagy álmod akkor nem tölteném az időm, energiám, pénzem mással. Nemcsak tanfolyamok vannak, keresd meg milyen lehetőségek vannak a felsőoktatásban a fényképész szakmában.
2015. nov. 3. 10:43

Anyum az OKJ-s képzéssel semmit sem ér. Mintha nem is végezte volna el őket, az nem számít sok helyen szakirányú képzésnek.


Én azt csinálom, hogy jelenleg van egy alap diplomám, jövőre elkezdek rá egy Msc-t, egy közel hasonló szakmában, de mégis kicsit másabb körben. Erre pedig rá egy doktorit, azt csak azért, mert tetszik a doktori kutatás témája, és ha már lehet cisnálni, megcsinálom.


Aztán ha ezután még lesz kedvem, pénzem és olyan OKJ, ami tetszik, akkor megcsinálom, hogy több lábon álljak. De az egyetemi képzéssel kb lefedem a szakmám minden pontját.

2015. nov. 3. 10:39
Talán akkor először elvégzem a Hr-t és ha lesz elég pénzem, jöhet a fotós tanfolyam.. Az mindig is nagy álmom volt és úgy gondolom, fényképész "szakmával" bárhol el lehet helyezkedni..
13. insecure (válaszként erre: 11. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 10:35
Szerintem ne ésszel hanem szívvel hozz döntést. Azt válaszd amit igazán szeretnél, ne azt ami a jövőd szempontjából célszerűbbnek, kifizetődőnek tűnik.
2015. nov. 3. 10:30
Hát mondjuk nagyon nem mindegy, melyiket választod...Szerintem előbb azt döntsd el, utána kéne azon gondolkoznod, hogy hogyan csináld.A fényképészhez is van már valami képzésed, vagy csak a HR-hez?
2015. nov. 3. 10:29

Az alapképzésem gazdasági szakirányú (nincs semmi köze a HR-hez)..


De most ahogy nézem a fotográfus képzéseket... 300.000 Ft.... Nem semmi..

2015. nov. 3. 10:28
Ha HR az alapképzésed, akkor nem mennék belőle mesterre, mert ha ezzel akarsz elhelyezkedni, akkor ahova eltudnál a mesterrel, oda eltudsz az alappal is. Ez esetben elmennék fényképésznek, tanfolyamra ha az érdekel, de szerintem abból is van egyetemi képzés.
9. insecure (válaszként erre: 8. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 10:24
Az alapképzésed micsoda?
2015. nov. 3. 10:22

2 között gondolkodom.. HR vagy fényképész.. Mindkettő érdekel, de ha a fényképészt választom, akkor úgyis csak tanfolyamra mennék..

Ha a HR-t, akkor elgondolkodom, hogy mesterképzés vagy csak tanfolyam..

7. insecure (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 10:20
Szerintem attól is függ, hogy milyen szakról beszélünk és mivel szeretnél a jövőben foglalkozni.
6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 10:15

Azzal azért nem értek egyet, hogy "A mai világba szinte már bárkinek lehet diplomája..."

Mindig is kellett hozzá ész, kellett hozzá pénz és persze egy nagy adag szerencse is. (ész a tanuláshoz, pénz a taníttatáshoz és szerencse, hogy pont ott tudj tanulni, ahol szerenél)

Ami a mesterképzést illeti, én azt mondom, addig tanul amíg benne vagy! Munka mellett sokkal nehezebb lesz/lenne. Egyébként részben igaz, amit az előttem szólók írtak, ma itt, nálunk a papír számít, de az is igaz, hogy bárhová is kerülsz nem fog számítani mit mutat a papír. Bele kell tanulni abba amit csinálsz. Viccesen éppen a napokban mondtam erre, hogy ilyenformán minden munka betanított munka! :D Hiába tanultad, a gyakorlat sokszor ettől sokkal több egyéni tapasztalatot igényel, amibe "bele kell tanulni".

Az OKJ-s szaktudás pedig jó lesz megbecsülni, mert se a vízvezetékszerelő, se a kőműves, se az eladó a boltban, se a fodrászod, de még a kozmetikusod sem diplomás, mégis rajtuk múlik a szakszerű munka. Szóval azt kell értékelni amilyen minőségben a választott munkáját végzi az illető, nem a diplomák számát.

De természetesen ha a lehetőségek adottak,a választás joga a tied.

5. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 09:33

Mesterképzés.

Igaz, a mai világban az számít, amit tudsz, és lehet a tudást OKJ-s képzésen is megszerezheted, DE amikor munkát keresel és a fejvadász elolvassa az Önéletrajzod, az OKJ-s képzésre csak legyint. Szóval feccöld bele azt a 2 évet még, hosszú idő az a 100 év amig dolgoznod kell.

2015. nov. 3. 09:30

Ahogy TE szeretnéd!!!!!!

Ha neked elég az OKJ (most), mert mondjuk nincs már erőd még 2 egyetemi évhez akkor ne erőltesd! Később is elvégezheted azt amelyiket most nem fogod, bár ezt is lehet akár párhuzamosan is.

DE még egyszer mondom: AMIT TE!!! SZERETNÉL.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9b6b06acc2)
2015. nov. 3. 09:10
Ha nem érné meg, nem lenne annyi mazochista, aki csak úgy munkát, pénzt nem sajnálva feccöl bele, hogy meglegyen a diplomája.
2015. nov. 3. 09:09
Szerintem inkább az egyetemi master-képzést válaszd. Magyarországon a papír számít. A többit elsajátítod a munkahelyen. Egy master-képzés többet nyom a latban, mint egy OKJ-és bizi, amihez általában a belépő egy sima érettségi...
2015. nov. 3. 09:04

Alapképzésre jártam egyetemre (megvan a diplomám a 3 évről), most gondolkozok rajta, hogy megéri e még a mesterképzést is elvégezni, ami megint 2 év vagy elég egy okj-s vagy valamilyen képzés is?

A mai világba szinte már bárkinek lehet diplomája, úgyis azt nézik, mi az amit tudsz, nem? Akkor ehhez elég egy képzés, hogy azért legyen szakirányú végezettség meg tudás is és mégse tart 2 évig. Vagy rosszul gondolom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook