Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyéni vállalkozás-magán lakások takarítása fórum

Egyéni vállalkozás-magán lakások takarítása (beszélgetős fórum)

1 2
2018. máj. 28. 17:57

Tisztában vagyok vele hogy lehet feketén is lehet csinálni.

De észre vettem hogy előnyben részesítik a munkaadók ha tudsz számlát adni (le tudják irni teljes egészében az adójukból)

Illetve aki számlát ad magasabb óradíjjal számol (ez csupán a plusz járulékok miatt van pl KATA vagy a bevétel után is kell adózni még?)

10. Százas Evelin (válaszként erre: 9. - Unom)
2018. máj. 28. 17:57
Igen. Akkor is hasznos.
9. unom (válaszként erre: 7. - Százas Evelin)
2018. máj. 28. 17:54
Vagy akár gyedhez is, táppénzhez, stb.
8. Százas Evelin (válaszként erre: 7. - Százas Evelin)
2018. máj. 28. 17:54
Én már nyugdíj mellett idősgondoztam, abban benne volt a takarítás, mosás is. De nekem nem volt szükségem papírra.
7. Százas Evelin (válaszként erre: 6. - Unom)
2018. máj. 28. 17:53
Tudom. És az aki igényli, csinálhat munkaviszonyt az ilyen-olyan tényleg csak rokoni, családi segítségből is. Jól jön az, ha kell még plusz idő a nyugdíj számításhoz.
6. unom (válaszként erre: 4. - Százas Evelin)
2018. máj. 28. 17:45
Talán mert akkor munkaviszonynak számít.
5. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 17:41

Szia!


Hogy mekkora adó terheli, az sok mindentől függ. A vállalkozás formájától (egyéni vagy társas, ha egyéni, akkor katás a legkedvezőbb), van-e máshol heti 36 órát elérő bejelentett állásod, stb.


Szóval nem egy szóval megválaszolható kérdés.


A munkaadók előnyben részesítik a vállalkozói számlát, mert nincs vele több teher, nem kell még szochó-t meg szakképzési hozzájárulást is fizetni utána, mint a bér után.

4. Százas Evelin (válaszként erre: 3. - Mezei Virág)
2018. máj. 28. 17:34
Az biztos. Minek olyasmi után adózni, ami lazán elmegy "segítségnek".
2018. máj. 28. 17:31

Legtöbben feketén takarítanak. ;)


KATA adózás


[link]

2. Százas Evelin (válaszként erre: 1. - 5d33d03be7)
2018. máj. 28. 17:25
Valamikor élt egy olyan szabályozó, hogy az a munka ami háztartási segítség, például takarítás, idősgondozás, az nem adóköteles. Ez már nem érvényes?
2018. máj. 28. 16:18

Sziasztok azoktól kérnék egy kis segítséget aki vállalkozóként végzi a takarítást és erről számlát is ad.Mekkora adó terheli ezt az összeget?Tehát ha pl 2000ft óradíjjal dolgozok számlával akkor abból mennyi adót kell befizetnem.

Illetve a Munkaadó ha számlát adok le tudja írni az adójából a teljes összeget vagy csak egy részét?

Arra szeretnék rá jönni hogy érďemes e vállalkozóit kiválltani és hogy a munkaadók ezt előnyberészesítik e?

Köszönöm aki válaszol akár privát üzenetben is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook