Egyedül (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyedül

1 2
13. Szuszy
2010. dec. 30. 13:07

Szia!


Sajnos ezt a cikket én is írhattam volna. Minden egyes szavadat átérzem, és megértem. Én ugyanilyen helyzetben voltam, de ha a " vért folyt" akkor különösen ügyelt a volt férjem, hogy se emberrel se telefonnal ne találkozzak.

Megbocsátani tényleg nem lehet, de én úgy érzem évekkel később hogy halványulnak ezek a dolgok. Már tudok félelem nélkül a szemébe nézni, a gyerek miatt sajnos muszáj néha megtenni, de amikor senki nem látja bizony elkomorul az arcom, mert a gondolataim ébren tartják azt a sok fájdalmat, félelmet, lelki terrort, és fizikai erőszakot (ágyban is). Már 8 éve külön vagyunk, sikerült végül elválnom, és tudom hogy nem léphet az ember amikor akar. Nálunk az volt a rendszeres szöveg: ha elválsz, megöllek. Szerencsére végül mertem lépni, ma sem tudom honnan lett bátorságom. Az biztos hogy egy életre meg lehet gyűlölni valakit.

Nagyon sok erőt és boldogságot kívánok, és azt hogy a gyerekeid szeretete és az új kapcsolatod minél előbb enyhítsék a fájdalmad.

Minden jót és nagyon boldog jövőt kívánok Nektek!

12. mamás
2010. dec. 30. 12:48

Azt kívánom nektek, hogy az elkövetkezendő napjaitok mind legyenek olyanok, mint ez boldog augusztusi nap.

Boldog Uj Esztendőt !

11. marduk
2010. dec. 30. 12:48
El se hiszed a megbocsájtásnak mekkora ereje van,viszont adtál teret ennek az erőszaknak és ezzel magadnak is megbocsájtottál.Ilyenkor magunk gyógyulunk, ez nagyon jól jönne neked.Mintha azt hitted volna legyen meg a te akaratod nem?Már ha vége legyen erőd a megbocsájtásra.
10. Nana22
2010. dec. 30. 12:32

Szia!

Nagyon sajnálom amit átéltél,ez örök emléked marad,sajnos.De nem értem miért nem léptél előbb?és hogy merted bevállalni a 4 gyereket egy ilyen ideg beteg mellé?szegények mit élhettek át ők is.

Remélem sikerül összeszedned magad!

Nem értem h h nem lehet tenni ennyi büncselekmény ellenére?De nálunk is ez van,cs az a gond hogy mikor elkezdődne az a bizonyos vér folyás addigra lehet h már késő az a bizonyos segitség és védelem!

Vigyázzatok magatokra és B.U.É.K!

2010. dec. 30. 11:55

Kedves Csigu77!

Megkönnyeztem a cikkedet és szívből örülök, hogy túl tudtad tenni Magad ezen a rengeteg borzalmon és meg tudtál szabadulni egy ilyen vadállattól. Sajnos nagyon sokan vannak így és még talán le sem írhatják, vagy nem tudják leírni. Nagyon jó az embernek kiírni magából a sok fájdalmat, sérelmeket, mert ez csak megerősít. A hozzászólók kedvessége és bíztatása még több erőt ad a folytatáshoz.

Kívánok Neked és gyermekeidnek is nagyon-nagyon boldog Új Évet és szerencsét. Azt nem mondhatom, hogy felejtsd el az egészet, mert ez egy örök bélyeg, legfeljebb majd elázik és lehullik egyszer.

Szeretettel üdvözöl: Keszkenő

2010. dec. 30. 11:43

Szívből örülök, hogy 4 gyermekkel is, és ilyen terror után találtál magadnak párt, aki mellet bízom benne, hogy a szörnyű emlékek egyre kevesebbszer fognak feltörni benned.

Én egyetértek Veled, vannak megbocsájthatatlan dolgok, nekem is van sajnos.

Annyit kérdeznék még, hogy a gyermekeid hogy vannak, s tarthatja e a kapcsolatot velük az apuka? És az apa nem fenyeget azóta, most hogy új életet kezdtél egy másik férfival?

7. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - Csigu77)
2010. dec. 30. 11:34
Ez nem hiba,a legtöbb ember képes egész életébe haraggal ,gyűlölettel a szívében élni...pedig ez pont számára a legrosszabb.
2010. dec. 30. 11:31
Ezt a borzalmat azthiszem egy élet sem elég,hogy valaki fel tudja dolgozni. A lélek már csak ilyen, ezt az átált szörnyüséget csak enyhíteni lehet. Enyhiteni a gyermekeid szeretetével ,jóságával a téged körülvevők szeretetével.Sajnálatos ,hogy megtörténhetett.Szoc.munkás révén sajnos elég sok "hasonló élethelyzetben lévő édesanyával,feleséggel találkoztam. Azt őszinte szívvel remélem ,hogy a lelkisebeid gyógyulnak, elfelejteni nem lehet és nem is kell, hiszen ebből akár erőt is merithetsz ,hogy senki sohatöbbé nem fogja megtenni,hogy rádemelje a kezét. Senkinek nincs joga bántalmazni a másik embert. Kívánom ,hogy szeretetteljes boldog életed legyen továbbiakban és legyen sok örömed családodban gyermekeidben. Azért külön becsüllek,hogy tudsz róla irni ,beszélni, hiszen ez azt jelenti ,hogy lelkileg megerősödve tudtad folytatni az életed ,hiszen felelős vagy Önmagadért és gyermekeidért. A múltat igen fel kell tudni dolgozni ,de nem mindig sikerül,viszont Te véleményem szerint feldolgoztad és ,mint már irtam biztos vagyok benne: téged soha senki nem fog tudni többé bántani sem verbálisan sem lelkileg, hisz ,megerősödtél felálltál és élsz egy minőségileg jobb és szebb életet. Kivánok továbbiakban sok erőt és egészséget és nagyon -nagyon sok boldogságot.
5. csigu77 (válaszként erre: 4. - 40163fd81d)
2010. dec. 30. 11:26
Nem dédelgetek semmit. Biztos bennem van a hiba, hogy nem tudok megbocsájtani. Sem elfelejteni.
4. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Csigu77)
2010. dec. 30. 11:04

Mindent meg lehet bocsátani,és nem jó eltemetni,sem a fájdalmat dédelgetni...

A múltat fel kell tudni dolgozni,aztán elfelejteni,mert" ami volt,elmúlt!" szokták mondani.

2010. dec. 30. 10:50

Nagyon sajnálom, hogy ilyeneket éltél át, a végén sírtam el magam. Szörnyű, hogy a családi erőszakra nincs törvény.

Kívánok neked és gyerekeidnek sok boldogságot, és hogy több ilyen ne forduljon elő veletek!

Boldog új évet kívánok neked és családodnak!!!

2010. dec. 30. 10:17
Borzalmas amin átmentél és szégyenletes,hogy ilyenek a törvények!!!Sajnos ebben az országban minden így működik:(Láttam az adatlapodon megint férjhez mentél Remélem Ő meghozta számodra a várt Boldogságot!!!
2010. dec. 30. 10:08
Vannak dolgok, amiket nem lehet megbocsájtani.
Vannak dolgok, amiket nem lehet elfelejteni.
Mert örökre belénk vésődnek. A lelkünkbe, a szívünkbe. Mit tudunk tenni?
Megtanulunk vele együtt élni, vagy megpróbáljuk magunkba eltemetni... jó mélyen.
De a fájdalom örökre megmarad.

Ugrás a teljes írásra: Egyedül
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook