Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül a második terhességben fórum

Egyedül a második terhességben (beszélgetős fórum)


1 2
11. katie_rose (válaszként erre: 10. - Csutkamano)
2013. okt. 15. 15:42
A GYES is! :)
10. csutkamano (válaszként erre: 9. - Csutkamano)
2013. okt. 15. 15:40
A családi pótlék is jár, az lemaradt.
9. csutkamano (válaszként erre: 1. - Zsombibombi)
2013. okt. 15. 15:37

Jól kifogtad a felelőtlen pasikat. A kisfiad apja 1,5 évesen hagyta ott a gyermekét, a másik meg még akkor, amikor még meg sem született.


Nehéz lesz a 2 gyereket egyedül felnevelni, ha a szüleid támogatására sem számíthatsz. A mindennapos gondok kihatással lesznek a gyerekek életére is.


Ha eddig nem dolgoztál, mert a kisfiaddal voltál otthon, akkor a gyerektartásokon kívül másra nem nagyon számíthatsz.

2013. okt. 15. 15:33

Ugye azért nagyszülőre tudsz számítani?

Kemény!!!

Szerintem érdemes az önkormányzat szociális ellátási osztályán is érdeklődni, hogy jogosult vagy e bármilyen támogatásra, segélyre, még ha csak egyszerire is.

És: Van Apja is a gyermekeidnek, ha már nem is érdekli őt a gyerekei, akkor is köteles téged támogatni anyagilag! Ne hagyd magad, nem magdtól veszed el a pénzt, hanem a gyermekeidtől. Nem kell a gyerekekkel emiatt tartani az apának a kapcsolatot, de számomra hihetetlen, hogy van ilyen ember, akit nem érdekel a gyermeke!!!! Talán jobb is, hogy nincs veletek.

7. 103cacdfd2 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. okt. 15. 15:31
hallottam mar ilyenrol
6. katie_rose (válaszként erre: 1. - Zsombibombi)
2013. okt. 15. 15:30

Ha háromszor elmész a szülésig védőnőhöz és jársz terhesgondozásra is,akkor az egyszeri anyasági támogatás járni fog. Ha dolgozol,akkor jogosult vagy GYED-re, előtte TGYÁS-ra. Ha nem dolgoztál minimum 1 évet,akkor GYES-t fogsz kapni plusz családit.

Gyerektartást kérhetsz/kaphatsz de az apa személyének függvényében ez bonyolult is lehet...

5. szafaripók (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. okt. 15. 15:29
Nem ő lesz az első nő a történelemben...
2013. okt. 15. 15:28
Nem is vetted észre eddig, hogy újra babát vársz...?
3. 103cacdfd2 (válaszként erre: 1. - Zsombibombi)
2013. okt. 15. 15:28
Bakker! Ez azt jelenti, hogy nem vetted eszre a terhessegedet, amely eddig teljesen panaszmentes volt?
2013. okt. 15. 15:24

Pontosan mire vagy kíváncsi? Hogy jár-e gyerektartás?

Mivel nem sokat írtál a hátteretekről, elég nehéz tanácsot adni az "életre"...

De remélem megkapod azokat a válaszokat, amiket keresel!:)

2013. okt. 15. 15:19

Sziasztok!

Elindítom ezt a fórumot hátha valaki segít feldolgozni nekem ezeket a dolgokat és ellát néhány jótanáccsal:)


Röviden: van egy 3 éves csodálatos kisfiam akinek az apukájával másfél éve megszakadt a kapcsolat... Sem az én sem a fia életében nem vesz részt.


Múlt csütörtökön (10.11-én) megállapítást nyert h 23-24 hetes várandós vagyok.... Szó szerint sokkot kaptam.. Persze apuka nem akar róla tudomást venni hiszen ő neki köszöni elég volt a dolog élvezetesebb része.. (Talán jobb is)


Segítsetek mit tudok tenni... milyen juttatásokra vagyok jogosult... egyáltalán hogy álljak neki az életnek két gyerekkel egedül? Az idő is vészesen kevés... Jó tanácsokat várok nem kioktatást azt megkaptam a családomtól :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook