Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy újratölthető elemet meddig kell tölteni (gp)? fórum

Egy újratölthető elemet meddig kell tölteni (gp)? (tudásbázis kérdés)

2013. szept. 24. 06:46

Igen végülis " egyről " beszélünk. Mérete azonos, csak az energia, a " V " értéke nem egyforma....

1,2 az többnyire akksi, és az sokszor tölthető.

Az 1.5 az elem, és az egyszer használatos, ha lemerült akkor a boltok gyűjtőibe viszem.

11. zupp87
2013. szept. 23. 19:16
De valószínű, hogy egyről beszélünk, csak én akksinak hívom, hiszen köztudatban az elem az egyszer használatos szárazelemet, az akku pedig az újratölthető NiMH, NiCD vagy egyéb elemeket (akkumulátorokat) jelenti. Az angolnak van igaza: ott mindegyik BATTERY..
10. töprengő (válaszként erre: 9. - Zupp87)
2013. szept. 23. 16:03

Köszönöm a választ.

Pillanatnyilag 3 pár ilyent használok. Nem tudom mennyi a szufla valóban, ami van benne feltöltés után.

Épp elég volt most az utóbbi alkalommal amikor használtam, a fotomasinába.

Egyenlőre nem szándékozom venni semmilyent.

A lidis 3 A viszont a vérnyomásmérőnkbe úgy néz ki bevált, régóta ezeket használom. Ez elem, nem akksi.

Rossba nem is figyeltem ott milyenek vannak, igaz nagyon ritkán esek oda be.

9. zupp87 (válaszként erre: 8. - Töprengő)
2013. szept. 23. 11:13

Üdv!


Én szakavatottként nemrég vettem pár ilyen piacos akksit (szintén enowko 2750), "játszani", kísérletezgetni, mennyit is bírnak ezek valójában és hányszor. Nos, a valós kapacitásukat már kiderítettem: kb 400mAh, szemben a 2750-nel, ami rájuk van írva. Ez abból is sejthető, hogy kicsi a súlyuk. Tölteni mennyit kell őket? Rá van írva a töltőre a töltési áram (általában 120..250mA az olcsóbb töltőknél). A töltési idő = (400*1,5)/töltőáram, azaz 2,5...5 óra. Elemlámpába, biciklivillogóba, kisrádióba még jók is lehetnek, ugyanis elég alacsony lehet az önkisülésük (amiket vettem, abban mindegyikben megvolt még 1,27V a kibontás oillanatában, szemben pár márkásabb akkuval, amik mélykisülve voltak, mikor megvettem őket). Digitális fényképezőben elég keveset bírnak. Igaz, hogy 2 db általában 300Ft körül van a piacon, és ez még korrekt ár is lenne 2x400mAh-ért, de van ennél egy sokkal jobb vásár: a Rossmann-ban szoktak lenni Rubin típusú, 2300mAh-ra jelölt akksik, 1590Ft egy pakk (4db). Azoknak a súlya is megvan, és mérésem szerint 2000mAh legalább van bennük, valamint 2 év alatt sem merülnek 50%-nál lejjebb önkisülés következtében. Én ilyeneket használok a Nikon L25-ösömben, és kb. 6-700 képet bírnak.

2013. aug. 6. 12:17

Rég nem olvasta senki, kérdezném...

enowko 2750mah tölthető elemet vettem.

Rá van írva 14 - 16 órán keresztül kell tölteni.

Nem csak az első alkalommal, utána is.

Töltőnkön sajnos nincs zöld led, így nem kapcsol ki, az időt azt figyelnem kell.

Mindegy, remélem legalább 100 feltöltést ki fog bírni, többet ír 100 - nál...

És a kérdésem, pont ilyent használt már valaki? Nagyon sok fajta van, melyik volt az amelyik valóban sok töltést bírt ki, és pl a fényképezőbe ( egy egyszerűbb, nem kamera ) többszöri kapcsolgatást is elviselt.

Nem tudom van e még valahol az amelyik fehér volt, piros betükkel. Tesos, a nevét tényleg nem tudom, az már a gyújtőbe végezte. Pár évig biztosan használtam.

Sárga keskeny piros csíkkal, az nem bírt olyan sokat.

További észrevétel???

7. d@nu (válaszként erre: 3. - Teva007)
2008. dec. 3. 16:42
A miénk is - addig töltsd, amíg ki nem alszik. :)
2008. dec. 3. 16:37
ok
2008. dec. 3. 16:30
Akkor nem tudom, de 16 órát tuti, mi is annyit szoktuk.
2008. dec. 3. 16:30
Kell lennie hozzá leírásnak (a töltőhöz). Mindegyiknél más.
2008. dec. 3. 16:27
nekem eleve zöldel világít
2008. dec. 3. 16:27
Amíg a töltőn a piros led zöldre nem vált.
2008. dec. 3. 16:26
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook