Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kis humor: 3 gyerek...:)) fórum

Egy kis humor: 3 gyerek...:)) (beszélgetős fórum)


1 2
23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 17. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 08:54
Ó, bár kiscsajszi lenne. De, nagy levegő: Csak 50% esély van a lánykára. Ugye nem vagy szomi?
22. be52089f0e (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2007. dec. 9. 08:53

Nagyon tetszik!!!!

Igaz, hogy én még csak a második gyereknél tartok, de azt mondom, lehet benne valami.:)))

21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 18. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 9. 08:50

Az a baj hogy alapszinten én sem vagyok halk...nem kiabálok,de hangosabban beszélek...

Az egyeztetések nálunk is fontosak,mert pl ha a kicsit altatom,a nagy megszokta hogy halkabban kell lenni,vagy ha a naggyal tanulunk,stb....van hogy már a híradót is meg tudom nézni,vagyis hallom is nézés közben...azért ahogy nőnek alakulunk mind,nekem a nagy még csak 6 mult....ahogy egyre inkább vannak olyan dolgok ami az egyiknek fontos,annál inkább toleráns a másik felé hasonló helyzetbe,...viszont még nőnünk kell mindezekhez...

20. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Zsütyi)
2007. dec. 9. 08:46
nálunk is van egy hosszú és 3 m széles folyosó....áldom az eszünket hogy anno egy strapabíró gres járólapot vettünk oda,mert ami csak a tetején festett,már kijárták volna:))van trambulin,ugrálólabda,bentről már kitiltottam a kismotor és társait,de tavalyig az is volt bent télen...igaz egy hatalmas kamion még van,arra ketten is rá tudnak ülni.....szóval nálunk is kedvenc a nagy folyosó:)
2007. dec. 9. 08:40

Nálunk minden hétvégén, így ma is arra kelünk reggel hogy hangoskodnak. Ha az egyik felkel, addig nem nyugszik amíg a másik kettőt is fel nem ébreszeti. És akkor kezdődik a ricsaj, meg a rohangálás. A folyósó meg a két belőle nyíló szoba hossza 20 m, azon rohangálnak le-fel. Közben visítanak, meg babakocsit tolnak, vagy valamit húznak aláfestésként. :)

Néha én is besokalok és elő kell vegyem a kiképző őrmesteres hangszintemet, hogy leálljanak.

De amikot pl. nem voltak itthon mert a nagyszülőknél aludtak, arra riadtam fel reggel hogy mi ez a nagy csönd?

18. ec63a7fc29 (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 08:33

Szia Jutka!

Igaza van, ha lehalkulsz, akkor ők is.

Nagyon sok dolgot tanulunk meg menet közben, míg felnőnek.

A munkahelyemen nem tudnék helyt állni, ha nem lett volna ez a 3 gyerekes előképzés. Egyszerre kell figyelni sokfelé és a kis zörejekből kiszúrni melyik üzenet az enyém is.


Nálunk sosincs nagy zaj, pedig a 3 lány 3 különféle zenei ízléssel van megáldva. S sokszor egyeztetünk a nap folyamán programot, hogy lássuk, kinek kihez kell idomulnia.


Fontos dolog még sosem maradt el.

17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - 754c7e07c3)
2007. dec. 9. 08:14
nebáncsmá!!!na mindegy mi lesz,úgyis olyan rongy lesz mint a többi:DD
16. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 08:05

Hidd el, tárgytalan. Úgysenem.

Hű, de gonosz vagyok. ma. :DDD

15. daroki
2007. dec. 9. 07:45
Nálam is 3 gyerkö van.Két fiú egy lány:)Tudnak ők is hangsak lenni,de már észre sem veszem,én is csak akkor,ha épp rossz passzban vagyok és kezdenek az agyamra menni.Lazaságban nagyon igaz PéDé hsz-a:)
14. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2007. dec. 9. 07:43

Most is szóltam hogy ne legyen mezitláb,de a fakockák ép ledőltek és annak örültek...3 szor mondtam,észre sem vették....kajabáltam egyet,szaladt felvenni...nem méregből,csak úgy ....így meghallják:)



Szilvi...ezt a kétfiúutánilány recit elkérhetném??

2007. dec. 9. 07:39
Januártól nálunk is beindul a 3 gyermekes élet. 2 fiú után egy lány, vajon jobb lesz, vagy rosszabb, mint a fiúk:)
12. 754c7e07c3 (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 9. 07:33
Szintén. Néha nem hallom a saját hangom. Hiába beszélek halkan, a kutya nem figyel rám. :)))
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - B59d693a46)
2007. dec. 9. 07:30
Nekem még csak kettő van,a párommal üvöltve kommunikálunk sokszor...anyukáméknak furcsa ez az "alapzaj",nekem már fel sem tünik...anya mondja hogy minél hangosabban "beszélgetek" én is,annál hangosabban fog a gyerek is....álljunk át halkabra és majd ők is halkulnak...vagy valami hasonlót mondott,lehet igaza van...de ha a saját szavam szeretném hallani,nem elég nemhogy a halk,az alaphangszint sem...most is építőznek,a megszokott "hangulatban"...ha csak odaszólok,nem hallatszik:))ez van,tessék hozzászokni:D
10. LoLiNa (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2007. dec. 9. 05:39
nagyon komolyak :D
9. b59d693a46 (válaszként erre: 7. - Zsütyi)
2007. dec. 8. 23:18
Ezt a "túlélési technikát" a szintén 3 gyerekes sógornőm is beveti. :) Nekem furcsa az a ricsaj, ami náluk van, ők már megszokták. :)
2007. dec. 8. 22:18

Az első terhességem idején elajándékoztuk az akkori kiskutyánkat, nehogy valami bajom legyen tőle.

Ma már a kislányom a macskákkal babázik.

Igaz, benti cicák. Tiszták és egészségesek.

2007. dec. 8. 22:13
Én is hárommal vagyok itthon. És az ismerőseim néha nem értik, hogy nem őrülök meg néha ha mind a 3 egyszerre üvölt. Márpedig sokat hangoskodnak. Valahogy kifejleszettem menet közben a félig süket üzemmódot. A "normális" üvöltésre nem reagálok. Ha csak játék közben ordítanak, azt elengedem a fülem mellett. De mindjárt meghallom ha valami gond van. Ha hangszínt váltanak mert pl.már veszekszenek, vagy gyanúsan elhallgatnak. És 2 szoba távolságból is hallom ha pl.csak megrántják a wclehúzót vagy nem mosnak kezet rendesen utána. :)
2007. dec. 8. 14:29
Nekünk is 3 van, s az idő múlásával erősödik a humorérzékem.:)))
5. b59d693a46 (válaszként erre: 2. - Mtt80)
2007. dec. 8. 13:59

Szia!

Hát igen, én is ugye az elsőnél tartok, de látom a környezetemben, tényleg a 2, 3. gyereknél már lazább az ember. :) Majd megtudod...:))

4. b59d693a46 (válaszként erre: 3. - D3edebbda4)
2007. dec. 8. 13:58

Akkor Te tényleg nagy tapasztalattal rendelkezel. :)

A kutya hozza: ez jó :))

3. d3edebbda4 (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2007. dec. 8. 13:54

Már a 3.-nál tartok. Sok igazság van benne. :)

A cumiról hallottam még:

1.: Kifőzöd.

2.: Megmosod.

3.: A kutya hozza.

2. mtt80 (válaszként erre: 1. - B59d693a46)
2007. dec. 8. 11:03

Szia!

Ez nagyon aranyos! És biztosan van is benne igazság. Bár én még nem tudhatom, hiszen csak az elsőnél tartok egyelőre! :)

2007. dec. 3. 19:15

Ezt most kaptam. Hátha valaki még nem ismeri. :)


Az anyuka ruhái

Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.

Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.

Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.


Felkészülés a szülésre

1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.

2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.

3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.


Babakelengye

1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.

2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.

3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!


Aggódás

1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.

2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.

3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.


Cumi

1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.

2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.

3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.


Pelenkázás

1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.

2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.

3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.


Pelenka tisztítás

1.: Mosás, szárítás, vasalás.

2.: Mosás, szárítás.

3.: Szárítás.


Babaprogramok

1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.

2.: Eljártok babatornára.

3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!


Kimozdulás

1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.

2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.

3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.


Otthonlét

1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.

2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.

3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.


Lenyelt pénzérmék

1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.

2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)

3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook