Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy kihűlt kapcsolatnak hogyan lehet véget vetni? fórum

Egy kihűlt kapcsolatnak hogyan lehet véget vetni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. ápr. 22. 14:36
tényleg,köszönöm a hozzászólásotokat. a férjem is úgy gondolja, ahogy én, ez a kapcsolat meghalt, már soha nem lesz jobb. ez a lakás sajnos egyáltalán nem közös vagyon. Szóval azt mondjátok, hogy 15 évi házasság után közös vagyonná válhat? akkor is, ha anyósom a haszonélvező?
22. agis
2009. ápr. 22. 13:06

Egyszerűen: tovább kell lépni.


Másik lakás, kezdetnek nem is lenne rossz....

21. **Rita** (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. ápr. 22. 12:59

4.1. A házastársi közös-, és külön-vagyon

A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik. Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik. Közös vagyon a különvagyonnak az a haszna is, amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit.


A házastárs különvagyonához tartozik:

a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.


Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik.


A vagyonközösséghez tartozó tárgyakat rendeltetésük szerint mindegyik házastárs használhatja. A vagyonközösséghez tartozó tárgyakat a házastársak közösen jogosultak kezelni.


A vagyonközösséghez tartozó tárgyak fenntartásával és kezelésével járó költségeket elsősorban a közös vagyonból kell fedezni, ha pedig az erre nem elegendő, a házastársak kötelesek a költséghez különvagyonukból arányosan hozzájárulni.


A vagyonközösség fennállása alatt, továbbá a házassági életközösség megszűnésétől a közös vagyon megosztásáig terjedő időben csak a házastársak közös egyetértésével lehet a vagyonközösséghez tartozó tárgyakat elidegeníteni vagy általában olyan vagyonjogi rendelkezést tenni, amely nem a házastársak különvagyonára vonatkozik.

20. **Rita** (válaszként erre: 18. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:57
Nem csak Budapesten vannak anyaotthonok!
19. **Rita** (válaszként erre: 16. - Samsam)
2009. ápr. 22. 12:56
Jogilag, ha ajándékba kapta a férj a lakást akkor az váláskor nem számít közös vagyonnak :(
2009. ápr. 22. 12:56
az anyaotthon. ezen is gondolkoztam. de én nagyon messze vagyok Bp-től, és nem tudok még a városból sem kimozdulni, olyan borzalmas lelkiállapotban vagyok. azért köszönöm, hogy próbáltok tanácsokat adni.
2009. ápr. 22. 12:55

Mira, mióta érzed azt hogy kihült a kapcsolatotok?

Szerinted mi ennek az oka? A párodnak erről mi a véleménye,Ő is így érzi?

16. samsam (válaszként erre: 13. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:54
ez nagyon komoly, de el kell költözni... szüleidhez nem tudtok menni átmenetileg? ha váltok, a gyerekek után úgyis kell tartásdíjat fizetnie, az egy kicsit megdobna anyagilag - bár azt nem tudom, mennyi lenne. ha már jogi útról beszélünk, nem lehetetlen, hogy esetleg adna valamennyit a lakás árából vagy ilyesmi, ha peren kívül tudtok megegyezni.
15. **Rita** (válaszként erre: 12. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:52

Nagyon kevés, idős ,egyedülálló ember köt mostanában eltartási szerződést.

A másik két gyerek mellett nem biztos hogy lenne elég erőd, pénzed a néni ellátásához.

14. cikicakk (válaszként erre: 10. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:49
Nagyon sajnállak, hisz szinte lehetetlen kilépned a kapcsolatból.De ha már nagyon nem bírod őt elviselni,akkor még mindíg ott van az anyaotthon, ahol átmenetileg,még a lakásproblémád meg nem oldódik befogadnak.Gondolom a férjed nagyon is tisztában van azzal, hogy ő van fölényben és épp ezért hümmög csak,mert tudja, hogy ha valakinek menni kell, az te vagy.Mindenesetre próbálj vele beszélni, hogy változzon meg,mert ha nem akkor elmégy.Ha kinevet, hogy ugyan hova tudnál menni két gyerekkel,nyugodtan mondhatod, hogy anyaotthonba.Attól, hogy nincs lakásod, a gyerekeidet nem fogják elvenni tőled,mert bár nem írtad, gondolom ettől is rettegsz.
2009. ápr. 22. 12:33
házasságkötés után 2 évvel vette meg anyósom a fiának, amikor 5 hónapos terhes voltam az első gyerekkel.
2009. ápr. 22. 12:31
tudjátok, az a probléma, hogy pénzem sincs annyi, hogy albérletbe menjek a két gyerekkel. Esetleg arra gondoltam, hogy idős nő mellé elmennék lakni, aki egyedül él. Szerintetek ez megoldás?
11. **Rita** (válaszként erre: 9. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:29

A lakást Ő "vitte" a házasságba?

Ha igen akkor az nem közös vagyon

2009. ápr. 22. 12:29
Kedves CIKICAKK! sajnos nagyon kicsi a lakás,arról meg szó sincs, hogy abból, ha eladjuk, nekem valamennyi is járna, ugyanis anyósom vette.
2009. ápr. 22. 12:24
igen, most ezen vagyunk, hogy eladjuk a lakást. csak az a gond, hogy csak a férjem nevén van a lakás. nekem semmi részem nincs benne.Tudod, az a probléma, hogy itt annyi minden összetevő dolog van, amit én egyedül már nem is tudok megoldani, a férjem pedig nem működik együtt velem. pedig ő is tudja, hogy ez így nem megy. De nem csinál semmit.
2009. ápr. 22. 12:23
Először én is azt hittem, hogy lány vagy,mert akkor elég volna egy őszinte beszélgetés.Ám így két gyerekkel már sokkal nehezebb.Nem tudom milyen lakásban laktok, és hogy elfelezve az árát mind a ketten tudtok-e saját lakást venni?.A gyerekeknek biztos rossz lesz, de néha jobb egy csonka család,mint egy feszültséggel teli élet mind két szülővel.
7. **Rita** (válaszként erre: 6. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:18

jaaaaaaaaa

Akkor a kérdésed viszont nem volt pontos.

A lakást el kell adni és akkor szét tudtok költözni

6. f32049905f (válaszként erre: 5. - **Rita**)
2009. ápr. 22. 12:14
ez így nem jó, tudom. Én ki szeretnék lépni, de nem könnyű két gyerekkel és nincs is hová mennem.
5. **Rita** (válaszként erre: 4. - F32049905f)
2009. ápr. 22. 12:13

????

Te mit akarsz?Tovább élni a langyosban, vagy kilépni?

2009. ápr. 22. 12:12
már 100mikkiószor megpróbáltam, de csak én beszéltem. annak meg nem sok értelme van, ha a másiknak nincs véleménye, csak kummog és néz maga elé.
2009. ápr. 22. 12:09
Egyszerűen, ha mindketten úgy érzitek kihűlt. Leültök és megbeszélitek, hogy ennyi volt vége
2009. ápr. 22. 12:07
őszíntén, tisztelettel
2009. ápr. 22. 12:06
Egy kihűlt kapcsolatnak hogyan lehet véget vetni?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook