Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hónapos babának kb. hány grammot kell híznia? És egy étkezés során hány gramm tejcit kell ennie, szopiznia?Mennyi az ideális?Körülbelül! fórum

Egy hónapos babának kb. hány grammot kell híznia? És egy étkezés során hány gramm tejcit kell ennie, szopiznia?Mennyi az ideális?Körülbelül! (tudásbázis kérdés)


1 2
8. kathlee (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 7. 18:32

Szia!


A tejcsi mennyisége nem a baba korátol függ, hanem hogy hány gramm. Nekem a védőnő, a dokinéni is így mondta, és a kórházban is úgy számolják ki az adagjukat. Szóval: Ha a baba pl. 3000 gramm akkor 3000x1,5=4500 4500:10=450 gramm. És ezt a mennyiséget úgy osztod, ahány alkalommal eszi egy nap. Az én kilányom most 5 kiló és 750 grammot eszik egy nap. Ez elég is neki. Ugyanis 2700 grammal született, és még nincs három hónapos.

2008. febr. 7. 16:53

Ne haragudjatok, de nem igazán értek ezzel egyet, hogy ne mérjem a gyereket.

1, én ezen nem stresszelem magam!

2, ha nem mérem, most nem jövök rá hogy miért ordít minden kajálás után fél órát!


Én azt gondoltam, hogy egy hete és még pár napja is, hogy azzal hogy kb. 80, 90, 100 ml-ket eszik az tök jó neki.

Csakhogy az elmúlt héten minden kajálás után szó szerint fél órákat üvöltött, gondoltam talán hasfájós. De mikor felvettem az ölembe, abba hagyta a sírást, hát mondom akkor tuti nem fáj a hasa.

Most volt egy két evészete reggelente, mert akkor több a tejem amikor 110-130-at is megevett és egy hangja se volt.

Amikor meg később (egy mellből etetem eddig felválváltva) csak 80-at tudott enni, de volt hogy 60,vagy 70 sikerült neki, azután mindig ordított.

Mivel érzem hogy nincs egy mellben annyi és ő se szopizik annyit ki amennyi neki elég lenne, így most elkezdtem azt hogy két mellből etetem, így megeszik 110-et és evés után nagy büfivel nyugtázza a dolgot. Azután a kiságyba ha leteszem elnézelődik és szépen csenbe elalszik.

Szóval sztem nem hülyeség a mérés, és én ezen nem stresszelem magam, hanem próbjálom a segítségével kitalálni hogy mi a legjobb a picurnak.


Csak azért tettem fel a kérdést, mert azzal nem vagyok/voltam tisztában, hogy talán nem sok-e neki a 110-130 ml egy evésre?

2008. febr. 7. 15:58
Jól mondják elöttem!!!! Még annyit hogy csak stresszeled magad a méregetéssel, te sem eszel mindig ugyanannyit!! Nála is változó lehet! :)
5. lufi
2008. febr. 7. 12:04
Minden gyerek más szokták mondani. Más ütemben fejlődik, mások az étkezési szokásaik. Teljesen felesleges ezzel foglalkoznod. Én sose mértem a fiamat, ha egy nap 20szor kellett neki a cici akkor annyiszor adtam. (nyári gyerek) A lényeg hogy egészséges és kiegyensúlyozott baba legyen és akkor szépen fejlődik majd.
4. win
2008. febr. 7. 11:51

Szerintem nem érdemes ezzel fogalalkozni! Vannak babák, akik keveset esznek és jobban híznak, mint azok a társaik akik megesznek 2x annyit.

Ha elkezdesz számolgatni és a babád nem eszik annyit, akkor mit csinálsz?

Felesleges méricskélni, számolgatni, ha a baba elégedett, jól fejlődik, akkor teljesen mindegy mennyit eszik, biztosan elég neki.


Egyébként a hivatalos álláspont szerint a napi mennyiség a testsúlykilogrammonkénti 150 gr (vagy ml), amit elvileg napi 6-8 alkalom során kell elfogyasztania, az elvárt hízás pedig heti 150 gr.

2008. febr. 7. 11:45
Naponta 5-6x ideális szoptatni, de minden abbának más az igénye, testsúlykilogrammonként 150 gramm táplálékot kell fogyasztania, s hetenete 10-12 dkg-t kell híznia.
2008. febr. 7. 11:37
100-150 g kell hiznia, mi most vagyunk 2 honaposak es nekem a doki ezt mondta hogy hetente 100-150g kell hiznia es nem kell azt merni hogy egy szopasnal mennyit eszik, csak hetente megmerni. Viszont en neha megmertem a szopizasokat is 90-110 g kozott szopott, szerintem idealis nincs egyenenkent valtozhat
2008. febr. 7. 11:29
Egy hónapos babának kb. hány grammot kell híznia? És egy étkezés során hány gramm tejcit kell ennie, szopiznia?Mennyi az ideális?Körülbelül!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook