Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hónapos baba kaphat teát? fórum

Egy hónapos baba kaphat teát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. júl. 26. 13:43
Én tuti adnék neki teát is!
17. Milup2 (válaszként erre: 13. - Milup2)
2013. júl. 26. 13:43

Azt még leírnám, hogy aztán a gyerekorvos 4 hónapos kortól kezdve mondta, mit adjak a kicsinek: almának a leve, aztán reszelt alma, aztán jött ugye a többi.

A védőnő itt is ellenkezett, hogy de ne adjak neki, csak 6 hónapos kortól kezdjem a hozzátáplálást...

Őrület bakker, mikor első gyerek, és 2 fontos személy (hiszen a védőnő is van olyan fontos azért, mint a gyerekorvos) 2 féle variációt mondd..S hát döntsd el!

Én pedig a dokinőre hallgattam....


Biztos lesz nálad is ilyesmi, s neked kell majd döntened, s halgass a szívedre..Egy anya tudja/látja, hogy a gyerekének mi a jobb..;)

2013. júl. 26. 13:42
Biztos hogy eleg neki:)
2013. júl. 26. 13:41

tavaly május végi a fiam...csak anyatejezett,de elég volt neki:) 2-3óránként és kész:) ha nem lenne elég neki,éreznéd htöbbször szopik keveset,mert szomjas/jólesik neki a melegben:) akkor megpróbálhatod...de sztem nem kell még nekimás,ha sok a tejcsid,ahogy írod:)

jelzi ha szomjas:)

2013. júl. 26. 13:41
Leírtál a Lányok. Elméltileg igény szerinti szoptatás,kínálhatod egy kis forralt vízzel,ha szomjas akkor elfogadja.
13. Milup2
2013. júl. 26. 13:38

Fiamnak már 1 hetes korától kezdve adnom kellett, gyerekorvos javasolta (védőnő hüledezett, hogy de ne adjak...Így hát nekem kellett eldöntenem, s adtam...), mert születése után besárgult, s kiszáradt szegényke, ezért javasolta a dokinő.

A lényeg, én adtam neki folyamatosan..persze először csak kanálról, amennyi sikerült, aztán cumisüvegből. Csipkebogyóhústeát javasolt a dokinő(immunrendszererősítő hatása miatt), patikában vettem. Volt, hogy nádcukrot kevertem bele.

Na meg vettem édesköményteát, azt is adtam neki rendszeresen.

Mellette pedig szoptattam (2 éves koráig).


Szóval: igen, persze, kaphat teát.

2013. júl. 26. 13:38
Nekünk márciusi a lányunk, nyár elején már ajánlotta a dokink, hogy babavizet adjunk neki a nagy meleg miatt. Amúy egy homeopata, nagyon jó dokink van :) Szerintem ne teát, vizet adj neki, ha elfogadja.
11. babszibobó (válaszként erre: 8. - Csehild)
2013. júl. 26. 13:34
Neked kell eldönteni, hogy érzed jobbnak...egy tuti ha adsz "teát" neki sem ártasz vele, ha nem adsz akkor sem, mert az anyatej folyadék (most nem mint tápanyag próbálom érteni) elég kell hogy legyen.
10. csehild (válaszként erre: 5. - Nikk_1982)
2013. júl. 26. 13:32
Köszönöm szépen,akkor marad az anyatej,szerencsére van sok
2013. júl. 26. 13:31
Szerintem elég. A kisfiam tavaly májusban született, egész nyáron csak szopizott. Párszor próbáltam vízzel kínálni, de nem is fogadta el.
8. csehild (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2013. júl. 26. 13:30

én is ilyenre gondoltam,édes kömény,ánizs,persze forralva és hűtve,de ha a legjobb az anyatej,az van bőven.

Köszönöm a válaszokat.

7. Nikk_1982 (válaszként erre: 6. - Z.Györgyi)
2013. júl. 26. 13:30
Örülök hogy van más is hozzám hasonló nézetekkel itt a hoxán :-)))
6. Z.Györgyi (válaszként erre: 2. - Nikk_1982)
2013. júl. 26. 13:29
Pont ezt akartam írni. AZ enyém is a legmelegebb júliusban született, igény szerint szoptattam, hat hónapos koráig vizet sem kapott.
2013. júl. 26. 13:27
javítás: ha csak pár kortyot szopik (nem nélkül)
2013. júl. 26. 13:27
Forralt vizet adj neki,teától csak szomjasabb lesz.
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Csehild)
2013. júl. 26. 13:27

Attól függ mit értünk tea alatt...


Én pár szem ánizs magot forráztam le és ezt a vizet(persze már lehűtve) adtam a babáimnak anno. A pocijuknak is jó volt.

2. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Csehild)
2013. júl. 26. 13:26

Persze hogy elég. Tedd gyakrabban cicire, ha nem csak pár kortyot szopik akkor a szomját oltja.


Ha nagyon akarsz neki mást adni akkor is max csak forralt vizet, teát ne. De elég az anyatej, annál jobbat nem adhatsz neki

2013. júl. 26. 13:24
Szerintetek 1 hónapos baba kaphat teát?A védőnő csak anyatejet javasol, ebben a melegben elég neki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook