Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni fórum

Egy hölgy, aki naplót vezet arról, hogyan tud napi 1500 Ft-ból meleg ételt, gyümölcsöt varázsolni (beszélgetős fórum)


93. gribedli*** (válaszként erre: 92. - Szabot.88)
2014. márc. 18. 18:29
:)
92. szabot.88 (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 18:23
Látod ilyet már nem is akartam írni, mert még azt hiszik kötekedni akarok, de a krumpli főzelék is csak úgy magában....(én tejfölt is teszek a habarásba)...de hát spórolásról van szó....
91. bowie
2014. márc. 18. 18:15
de egyébként élvezem eddig. habár tegnap volt egy megborulásom, hogy én márpedig ezt is azt is veszek, de aztán sütöttem inkább palacsintát:)))
90. bowie (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 18:14

Következő hónapban jobb leszek. Mert most nincs heti keret..ha nem jön ki, akkor nem. de jövő hónapban csinálok heti keretet, és megpróbálok abból kijönni.

mondjuk holnap csinálok egy tortát, unideces bevonóval, amibe csak a bevonó 1500 volt, szóval..ki kell spórolnom valahonnan:)))

2014. márc. 18. 18:08

Egyebkent amit en hianyolok a malackaraj receptjeibol, az a feltet, a feherje, en nem tudok jollakni csak korettel, csak fozelekkel semmi nelkul.


Bar igaz, amikor mi nagyon olcsot akarunk osszedobni, akkor spaghetti aglio-olio-peperoncino, de erre is megy egy kis reszelt sajt, es megy bele egy-ket ringli, szoval nem teljesen feherjementes ez sem, de mondjuk egy legolcsobb verzioja nekem a tesztaknak es minden hozzavalo mindig van itthon

88. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Szabot.88)
2014. márc. 18. 18:04
Ez igaz, de valszeg elirta, biztos van benne, kell bele, muszaaaj!:)
87. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Bowie)
2014. márc. 18. 18:02
Szerintem te is jol csinalod a te 1500-as honapoddal, ha van is kilenges itt-ott, egy realis valami
86. gribedli*** (válaszként erre: 83. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 18. 18:01

Nyugi, csak masol-beilleszt:))))


Feherrepat 12 eve nem ettem (vagy tobb?), nalunk nincs is, en a levesekbe sargarepat es zellerzoldet szoktam tenni. Ha zeller repara van szuksegem, azt is egy hettel elotte meg kell rendelni mert a zoldsegesnel nincs naprakeszen, ritkan hasznaljak. De ugy egyebkent nekem ez a menu olcsobbnak es laktatobbnak tunik, mint a paradicsom-mozzarella, ahogy bowie is mondta:)

85. szabot.88 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 17:57
Azért ezek a hozzávalók nagyon le vannak egyszerűsítve szerintem....(paprikáskrumpli hagyma nélkül?? vagy a húslevesbe csak répákat tesz és olajat????)
84. bowie
2014. márc. 18. 17:48
nekem csak annyi a bajom a cafés bloggal, hogy csomó olyan kaja van, amivel nálunk még a gyerekek sem laknak jól. Pl kiraknék vacsira 5 paradicsomot, 1 mozarellát, hogy itt a vacsora...kölyköknek meg nekem egy pari, páromnak kettő:)))) Kivágna:DDD
83. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. márc. 18. 16:40

Ez jó, de a sárgarépa és fehérrépa soha nincs azonos áron, a fehér kb. négyszerese.

Volt türelmed ezt kiírni! :))

2014. márc. 18. 16:25

30 tipp ebéd/vacsorára. Mindegyik recept kétszer szerepel a hónapban és néhány recept többször is ismétlődik, mert máshogy nem adta ki, de a bevásárláskor hatékonyabban lehet költeni nagyobb mennyiségekre. Jó pár napig ezek a termékek elállnak, sőt, egy részüket érdemes egyben megfőzni, tésztát bekeverni, megkeleszteni és hétfő ebédre majd kedd vacsira bedobni ugyanazt a fogást, az a legegyszerűbb:

•krumplifőzelék 1/2 kg krumpli, 1/4 liter tej, pirospaprika, olaj

•káposztás kocka 1/4 kg fejeskáposzta, 1/2 kg 8tojásos házitészta, bors, olaj ez 4X


•paprikás krumpli 1/2 kg 8tojásos házitészta, 1/2 kg krumpli, pirospaprika, olaj

•paradicsomleves 1/2 paradicsomkonzerv, só, olaj, kanál liszt, 1/4 kg rizs, 1/2 kg

•bableves 1/4 kg szárazbab, csontalaplé (v.csont lejjebb) 1 répa-1 frépa, sóbors

•tepsis krumpli 1/2 kg krumpli 1 v.hagyma, 10 dkg szalonna ez 4X

•krumplis tészta 1/4 kg krumpli, 1 v.hagyma 1/2 kg 8tojásos házitészta, pirospaprika, olaj, sóbors

•halászlé aprólékból 1/4 kg halaprólék, 1 v.hagyma, olaj, sóbors, 1/4 kg kenyér

•sárgaborsófőzelék 1/4 kg sárgaborsó, 1/4 liter tej, olaj, sóbors

•tojáskrém 4 főtt tojás összetörve, sóbors, olaj, kis hagyma, 1/4 kg kenyér

•lángos 1/2 kg liszt 1 főtt krumpli, 1/2 élesztő, olaj, sóbors, fokhagyma

•palacsinta 1 tojás, 1/2 kg liszt, 1/2 liter víz, olaj, cukor, reszelt alma (az a töltelék, akár a tésztába is süthető, finomabb úgy)

•tojáspörkölt 5 tojás 1 v.hagyma, pirospaprika, sóbors, olaj (pörkölt keménytojásból) 1/4 kg rizzsel

•majonézes cékla 1/2 kg cékla (akár üveges is, vagy friss sütve) 1 tojásos házi majonéz

•pizza krumplis 1/2 kg liszt 1/2 élesztő, 1/4 kg krumpli, olaj, rozmaring

•tyúkhúsleves egész tyúk, répa/frépa, vhagyma, olaj, sóbors

•tyúkpörkölt két comb a levestyúkról, vhagyma, pirospaprika, sóbors, olaj, 1/4 kg krumpli

•rántott tyúkmell rizzsel a mell a levestyúkról, 1 tojás, olaj, sóbors, 1/4 kg krumpli sütve köretnek

•tyúkpástétom szárnyak, hát, nyakhús a tyúkról, sóbors, tejszín 1/4 kg kenyér


•sajtos tészta 1/4 kg tészta, házi sajt

•sajtos pizza 1/2 kg liszt, 1/2 élesztő, házi sajt

•tojásos nokedli 1/4 kg liszt 2 tojás, olaj

•csontleves 2 velős csont, répa/frépa, rozmaring, sóbors

•velő, pirítóssal 2 velős csont a levesből, 1/4 kg kenyér, sóbors

•tészta puttanesca 1/4 kg tészta, 10 dkg szalonna, 1 v.hagyma, 1/2 paradicsompüré, sóbors

•tészta carbonara 1/4 kg tészta, 2 tojás, sóbors, pici szalonna, olaj

•bundás kenyér 4 tojás, 1/4 kg kenyér, olaj

•Égő Ákos Especial: rántásos kenyér, de olajból



•50 dkg szalonna 400 ft

•egy fokhagyma 50 ft

•2 kg tészta házilag 2 kg liszt 10 tojás 500ft

•két velőscsont 100 ft

•4 kg kenyér (ezt otthon kell sütni, bocs) 4 kg liszt, 20 g élesztő 600 ft

•6 kg krumpli 600 ft

•1/2 kg szárazbab 250 ft

•1/2 kg fejes káposzta 50 ft

•2 paradicsomkonzerv 150 g 500 ft


•1/2 kg halaprólék 200 ft

•1 l napraforgó étolaj 300 ft

•100 g fűszerpaprika 300 ft

•1/2 kg sárgaborsó 200 ft

•só, bors 200 ft

•1 kg répa-frépa 200 ft


•3 kg liszt 300 ft

•15 g élesztő 150 ft

•1 kg cukor 250 ft

•4 alma 200 ft

•3 doboz tojás (10-es) 1000 ft

•1 kg rizs 500 ft

•1 csokor rozmaring 150 ft

•1 másfél kilós tyúk 700 ft


•4 l teljes tej (fuchs) 800 ft

•2 kg vöröshagyma 200 ft

•1 kg dara 100 ft

•1 kg cékla 200 ft

•sajt házilag 2l teljes tej(fuchs), 1 joghurt 450 ft

•250 g kávé 500 ft


reggeli: ezt nem bonyolítottam, 1 kávé cukorral, tejjel és két szelet kenyér sajttal, ennél csak kevesebbet szokott mindenki


[link]

_menu_tizezerbol

2014. márc. 18. 16:24
Be akartam linkelni a malackarajos bejegyzést, erre frankón levették már egy ideje, mivel egy 2009-es bejegyzés. De annak idején mentettem egy részét és megtaláltam, akit érdekel, ezt is ki lehet próbálni. Nem tudom, hogy kijön-e 1500-ból 3 emberkére 2014-ben is, de jobb mint a semmi:)
80. gribedli*** (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 16:22

Játszásiból!:DDD


Amúgy tök mindegy, a megspórolt pénz megmarad, akkor is, ha csak játszásiból van.

79. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 77. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 15:53

6.-án kezdtünk róla beszéln, akkor friss volt, még video is volt hozzá. Így " szépít az idő " :))

Én tartom, hogy eredetileg vacsoráról és gyümölcsről ( néhány darab) volt szó.

Gondolom, nézegették a hozzászólásoket / nem ránk gondolok, de ki tudja/ és írtak újabbat, megszépítve.

78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 15:50

Bár, mintha a beharangozóban is napi 1500 Ft-ról beszéltek volna, úgy rémlik.


Végül is mindegy. :) Játszásiból csinálja, nem a kényszer szülte számára.

77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 75. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 18. 15:48
Én nem olvastam még csak most. Igaz hallottam beharangozást TV-ben, na így lehet hinni a híreknek :(
76. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 75. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 18. 15:21
A gyógyszerköltésre írtam az előbb. :))
75. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 15:17

Ebben már máshogy van, és ez mai cikk.

Mi már mióta beszélünk róla?

Így változik. Én pontosan emlékszem, hogy vacsoráról volt szó. És logikus is, mert nicsenek otthon hárma, egész álló nap . a gyerekek a suliban, vagy oviban ebédelnek, művésznő ki tudja, hol . Láni kellene az eredeti cikket. :))

74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 70. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 18. 15:08

[link]


itt napi menüt írnak....amiből még spórolni is tud.

Idézem." hogy megmutassa, hol vannak még tartalékok a konyhapénzben, amit később akár nagyobb, távolabbi céljaink elérésére is fordíthatunk."


Mondjuk egy Mexikói körutazás, ezt már én fűztem hozzá.

2014. márc. 18. 15:00
Oh basszus, mar levettek azt a bejegyzest, most akartam megkeresni, hogy ide linkeljem:(
2014. márc. 18. 14:55
Ja, es komplett, reggeli, ebed is van, ha jol emlekszem, bar sokan delben menzan esznek, de azert a reggeli is szamit, ugy komplett egy menu, ha mar menu:)
71. gribedli*** (válaszként erre: 70. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 18. 14:53

Van egy masik blog, malackaraj, van egy regebbi poszt, a menu 10ezerbol.


Szerintem nagyon sokan, akik sok penzt osztanak be kajara, egyebkent is monotonul esznek (pl mindig melegszendvics, csak dragabb felvagottbol es draga kenyerbol, sajtbol, vagy mindig ugyanaz a rakottas cucc, vagy olaszos, vagy mittudomen), szoval nem hiszem, hogy csak az lehet valtozatos, ami sok penzbol van, illetve, az mind monoton, ami olcso, de egyaltalan, nem mindig mindenbol a dragabb valtozat a tapanyagokban dusabb. Pl a ringli (olajos hal) olcsobb mint a lazac, de a ringliben sokkal tobb omega3 van, mint a lazacban (pedig a lazac is jo, csak a ringliben es a kek halakban megis tobb van).


Na, oda szeretnek kilyukadni, hogy az emlitett blog (malackaraj) posztja, ha nem is megvalosithato meg mindig ugyanazzal az arral, de mint minta, kovethetobb es laktatobb, es mondjuk nemcsak bevasarolni megy a csaj, hanem esetleg csecsebecse kezecskejevel tesztat gyur, kenyeret sut, stb. Megemlit dolgokat, amik tenyleg sporolos taktikak es megoldhato nagyobb csaladban is, sot, aki tenyleg takarekoskodni akar, ilyeneket szokoty enni, fozni.

2014. márc. 18. 14:41

Különben becspós a cím, mert csak a vacsoráról és gyömölcsről volt szó . Annyiból én is kihozok 3 embernek, ehhez nem kell pénzügyi zseninek lenni.

Ha 1500 ft. lenne hármójukra 1 napra, abban már sokkal tööb van, az nemigen menne.

69. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2014. márc. 18. 14:35

Segithet, ha elore megfozol mindent hetvegen es mar kiadagolod minden etkezesre, 2 napra valot a hutoben hagysz, a tobbit lefagyasztod. Minden dobozban csak 1 adag kaja van, igy nem lesz maradek, nem kell kidobni semmit, plusz mindent felgyorsit mert csak 1x kell lemerned az egeszet es tenyleg, ha pont nem jut eszedbe, mit egyel, akkor is van kajat gyorsan. Csak annyi a dolgod vele, hogy elozo nap vedd ki a fagyasztobol.


Salata befottesuvegekben: ezt a neten talaltam, kiprobaltam, nagyon jo es nagyon gyors.


Vettem egy nagy csomag spenotot (nyers), ez fel kg-os kiszereles. 1 sarga kaliforniai paprikat, 3 paradicsomnak megfelelo koktelparit, 3 sargarepat, 1 csomag retket (11 volt rajta, 1-et megettem keszites kozben).


Kell 10 egyforma fel literes befottesuveg. Nekem volt, mert tettem el telire paradicsomot es mar volt egy csomo ures. Mnden zoldseget megtisztitottam, repat lereszeltem, a tobbit kockara vagtam, a retket nem. Minden uvegbe tettem eloszor a nedvesebb zoldsegeket, szoval paradicsom, sargarepa, paprika. Erre minden uvegbe raszeleteltem a retket es ami hely maradt, belegyomoszoltem a spenot leveleket. Uvegeket lezartam. Mivel 10-et csinaltam, nincs kifogas, 5 nap alatt meg kell ennem, szoval minden nap 2-ot felbontok az adott etkezesre.


Nem teszek ontetet, mert megszottyad, hanem kozvetlenul eves elott egy kis olivaolajat es balzsamecetet (vagy a kedvenc ontetedet) es lezarom majd osszerazom egy kicsit. Kiontom tanyerra a salatamat, es teszek mindig ra egy adag feherjet (1 doboz tonhal vagy 2 fott tojas, vagy tehetsz 2 virslit, szelet husit, stb.).


Kesz, ennyi!:) Annyi idot, mosogatast megsporolsz vele, es van keszen mindig vegyes salatad, talald meg a neked legjobb kombinaciot, szerintem a spenot es a kelkaposzta all el a legtovabb (a leveles dolgokat kell mindig felulre tenni az uvegbeb) es ez az elore elkeszites azert is jo, mert megvehetsz nagyobb adag dolgokat, amiknek kevesebb az egysegara, szoval penzt is sporolsz, de ami fix, hogy nem dobsz ki semmit mert nem maga az alapanyag varakozik (es szottyad) a hutoben, hanem mar kesz kiadagolt kaja es ez sokkal inkabb motival abban, hogy ezt edd, ne marhasagokat.

68. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 14:30
DDD
2014. márc. 18. 14:27
Bele olvastam a blogban és számomra elég hihetetlenek tünik ez az egész,én 3 gyereket nevelek egyedül és nagyon meg kell néznek mennyit költök ,de bárhogy is csinálnám 1500 ft.-ból nem jönnék ki,pedig spórolunk ahol tudunk.
66. Mazsinka (válaszként erre: 63. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 14:15

Valóban nincs nála net.


Ehhez az kell, hogy egyedül éljen, ne pazaroljon, legyen egy kis kertje a lényeges zöldségekkel, legyen pár jószág, amit levág, és nyáron kapálni megy, hogy kiegészítse. De olyanok is vannak, akiknek "nem megy ilyen jól".

65. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Zebracsikó)
2014. márc. 18. 14:11

Értem én mire céltól, remélem érted Te is én mire.


Tiszteletben tartom a véleményed. (a környékünkön elég húzós ára van a sütiknek), a L.póti pékségben is egy péksüti 200 és 700 Ft között van, na az utóbbi az paleo.

64. zebracsikó (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 14:06
a SZamosban is csak 500 körül van egy sütemény :) de részletkérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook