Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy érző apai szív, ami kőszívvé változott fórum

Egy érző apai szív, ami kőszívvé változott (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy érző apai szív, ami kőszívvé változott

1 2 3
41. Krilion (válaszként erre: 39. - 98ec496afb)
2011. nov. 14. 10:29
Épp ma délelőtt ment a tv-ben egy természetfilm, amiben az állatok védték a gyermekeiket, hiszen ez elemi ösztön...ami náluk remekül működik, azonban az embernél nem mindig. Épp ez az, hogy elemi ösztön védeni, óvni és szeretni a gyermekeinket bármi áron, még akkor is, ha megbántanak bennünket, mert mi neveljük őket olyanná amilyenek lesznek, és ha te úgy gondolod, hogy mellérendelt szerepben vagy a gyerekeddel szemben, akkor legyen, a te életed, viszont ha jobban belegondolsz, te akartad a gyereked és nem ő akart megszületni, te neveled a gyereked, nem ő nevel téged, mégha másodlagosan te is nevelődsz az ő nevelése közben...szóval csak azt akarom mondani, hogy annyira kiszolgáltatott a mi gyerekünk nekünk, hogy ezt csak úgy tudjuk kiegyensúlyozni, ha mi rendeljük magunkat alá. Az pedig, hogy miért fáj egy esküvőn az, hogy a nagyszülő nem is vesz róla tudomást? ...ezt nem értem, hogy miért nem érted még mindig, az egy olyan nap, amikor mindenkinek félre kellene tennie a sértettségét és szeretni egymást, és nagyon fáj az, amikor te szeretni akarsz, de a másik nem vesz rólad tudomást. Ezek a napok még jobban feltépik a sebeket, mégha azok a hétköznapokban már nem is fájnak annyira. De úgy érzem te máshogy szocializálódtál, más értékek szerint élsz, és ezért nem érted sem a cikkírót, sem pedig engem.
40. 18f139611b (válaszként erre: 36. - Bobek100)
2011. nov. 14. 10:22

Szia! Hát nem minden esetben az anya tehet róla. Nálunk a váláskor anyu egy rossz szót sem mondott az apámra. Mégsem beszélünk 20 éve. Ő egy másik életet választott és abba én már nem férek bele. Ennyi.

Természetesen abban is igazad van, hogy sok esetben az anyuka tehet róla. A párom volt felesége erre nagyon jó példa. Látom, ahogy a gyerekek egyre jobban eltávolodnak az apjuktól, azt is látom, hogy a páromnak ez mekkora fájdalmat okoz.

39. 98ec496afb (válaszként erre: 32. - Krilion)
2011. nov. 14. 01:02

"Azzal sem értek egyet, hogy ne fusson az ember olyan szekér után, ami nem veszi fel..." Pedig kénytelen leszel. Minden játék kétemberes.


"ahol a szülőnek mindig alárendelt helyzetben kell lennie"

???

Tessék? :)) Nekem is van gyermekem, de én azért a mellérendelt szerepet jobban szeretem.

38. 98ec496afb (válaszként erre: 34. - Krilion)
2011. nov. 14. 00:57

Kedves Krilion!


Nem, tényleg nem tudom, milyen kutyagumi összefüggés van az esküvők meg a kapcsolat hiánya között. Nekem nem egyértelmű. Az esküvő az esküvő, az egy felhőtlen, boldog nap az ember életében. Már akiében. Aztán a kapcsolat hiánya az mindennapi dolog - s hát mily érdekes! - ezzel az ember nem a saját vagy a gyereke esküvőjén szembesül, hanem nap mint nap. Tehátakkor?


A cikket meg - ki így, ki úgy látja. S mivel a cikkben annyit ír le az írója, amennyit akar, ezért nagyon-nagyon szubjektív. Mint az értelmezése is.

(Egyébként nem értem, mi a célja ennek az egész cikknek.)

37. 98ec496afb (válaszként erre: 36. - Bobek100)
2011. nov. 14. 00:49
Sajnos ilyen ez az esetek túlnyomó részében akkor is, ha az anya nem tilt vagy nem akadályoz. Elég, ha messzire költözik. A férfi lemorzsolódik - akaratlanul és csak abban lehet bízni, hogy a gyermekkel való kapcsolat van annyira megalapozott (főleg, ha a morzsolódás nem a gyermek első öt évében történt), hogy mondjuk kamaszkorra - amikor a gyermek könnyebben jön-megy - újraéled vagy felszabadultabb lesz. Persze nem lesz, mert a férfi újraházasodik. Vagy a hétköznapok apró gondja. Vagy a sok bepótolatlan év. DehátIstenem.
2011. nov. 13. 23:33

Szia!

Szomorúan olvastam a történeted,viszont nézzük férfi szemmel.Én is elváltam,Van egy gyönyörű kislányom akivel talán éppúgy vagyunk mint te voltál.Az anyukája a válás után mindent megtett hogy eltiltson a gyermektől,(bármilyen aljasságot)Csak azért hogy csak magának tudja a gyermeket.Az apukája csak tűrt,mert neki a gyermek a mindent jelentette,és félt hogy egyszer elveszti őt.Börtön?A sok feljelentés miatt ez is elképzelhető.A kislány egyre nehezebben viselte ezt az egészet,és azt sem tudja feldolgozni hogy hirtelen eltűnt az apukája az életéből,és azt sem érti hogy apukája miért mindig szomorú.Eddig ez történt.A jövő?Vagy teljesen tönkreteszi a szeretett anyuka,és elveszíti a gyermek az apukáját,vagy az apuka lemond a gyermekről egy életre,de mivel a gondolat is fáj neki ezért soha többet nem mer a gyermek szemébe nézni.Hogy újra nősül?Ő is csak ember,vágyik a szeretetre.De döntenie kellett.

Ezzel nem azt szeretném mondani hogy az apukád egy szent,de lehet nem tudhatod a teljes igazságot.

2011. nov. 13. 20:48

szia!Szomorúan olvasom a veled történteket,sajnálom:(

Viszont gratulálok a lányodnak,és a legjobbakat kívánom!



Nekem is van egy igazi-vagyis biológiai apám,lemondott a látogatásomról csak ne kellett neki fizetni gyerektartást.Felnőtt koromban találkoztunk újra,nem élt apai jogaival,kedvességgel nem tartjuk a kapcsolatot,és nem is akarom látni.Az unokáját még csak futólag látta 1er.

Viszont van egy nevelőapám,aki 6éves korom óta nevel,szeret és mi is őt,jobb bármelyik apánál,és imádja az UNOKÁJÁT!

34. Krilion (válaszként erre: 20. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 15:10
Én nem olyannak látom ezt a cikket, hogy, ha történt volna valami olyan, ami arra utal, hogy az apa szeretné rendezni a kapcsolatot, akkor az ne szerepelne itt, ez nem egy "fröcsögő" cikk. Ezenkívül nem értem, hogy nem látod az összefüggést a te gyereked, vagy majdani gyereked esküvője és az apád között...pedig egyértelmű. A szüleinknek egy valakit kell jobban szeretnie, mint minket, és az az unokája, és ha ezt nem teszik meg, akkor még nagyobb sérülést okozhatnak nekünk, mintha minket nem szeretnének.
33. Lolita63 (válaszként erre: 32. - Krilion)
2011. nov. 13. 14:56
Köszönöm,hogy így látod.
2011. nov. 13. 14:52
Én nem éreztem, hogy nem lenne a cíkkíróban szeretet, és még haragot sem éreztem, meg dühöt sem, egyszerűen csak fájdalmat. Én sem láttam az apámat 12 éve, nem tud arról, hogy közben két unokája is született, mondjuk igazából nem is szeretném, ha az életünk része lenne, mert sajnos nem olyan ember, viszont a gyermeki énemnek néha fáj, és néhanapján hiányzik. Azzal sem értek egyet, hogy ne fusson az ember olyan szekér után, ami nem veszi fel...ez nem egy barátság, nem egy párkapcsolat, ez egy olyan kapcsolat, ahol a szülőnek mindig alárendelt helyzetben kell lennie, pusztán abból kifolyólag, hogy ő volt az, aki eldöntötte, hogy gyereket akar, és élete végéig az ő felelőssége. Biztosan lesz olyan, aki nem ért velem egyet, de én így gondolom, és így érzek a gyerekeim iránt.
31. Lolita63 (válaszként erre: 29. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 13:43

Hidd el Én is nagy boldogságot éreztem,leírhatatlan,megfogalmazhatatlan mikor az ember átéli:)

Ja,Te előre érzed a dolgokat...

Hogy mi az összefüggés?Hát majd megtudod...


És köszönöm a bölcs tanácsodat a 27 éveddel:)

30. 98ec496afb (válaszként erre: 26. - Lolita63)
2011. nov. 13. 13:29

Hogy gyermek vagyok, köszönöm a bókot. Akkor azt jelenti, hogy valamit nagyon jól csináltam, mert a gyerekek tiszta szemmel és egyszerűen látják a világot.


Az élet tényleg nem sújtott, mert én szeretem az életet és az élet is szeret engem, akkor is, ha nem volt mindig túl kegyes hozzám. Csak azt tudja sújtani, aki összegörnyed alatta, s ne feledd az olcsó közhelyet sem: mindenki a saját sorsának a kovácsa. Minden nehézséget, hiányt és kilátástalannak tűnő dolgot, de minden helyzetet is úgy fogtam fel, mint valamit, amitől gazdagabb és erősebb lehetek.


Te kérdezted: "Szeretet? Megbocsátás? Miről beszélsz???" - töredelmesen bocsánatot kérek, ha eme kérdésed után nem feltételeztem benned sok szeretetet - az édesapád iránt, természetesen, ez az én hibám, és szövegértési képességemet fejleszteni fogom. Ígérem.

29. 98ec496afb (válaszként erre: 24. - Lolita63)
2011. nov. 13. 13:21

Ha már kérdeztél, mégis válaszolok: a gyerekem esküvőjén én nagyon nagy boldogságot fogok érezni.

(Nem tudom, mi az összefüggés a gyerekem esküvője és az apakapcsolatom között - valószínű, esetemben semmi.)



És sose feledd: nagyon kevés dolog korfüggő az életben és mindig vicces, ha az éveinek a száma mögé bújik el az ember.

28. Lolita63 (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2011. nov. 13. 12:12

De igen és boldog vagyok,hogy szerető családja van!

Csak Nekem ezt az érzést nem sikerült boldogan akkor átélnem...És az idő visszapörgött másodpercek alatt 28 évvel ott az esküvőn...és ez váltotta ki a cikk megírását bennem.Ezt csak az tudja,aki átélte.

27. spinneli (válaszként erre: 24. - Lolita63)
2011. nov. 13. 12:06
Az nem segített neked, hogy a gyerekednek nem kellett átélnie mindezt?
26. Lolita63 (válaszként erre: 22. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 12:05

Jobb is drágám,hisz még gyerek vagy,nem sújtott az élet...

Nagyon gyerek szemmel látod az életet...

Bennem nincs szeretet???

25. Lolita63 (válaszként erre: 21. - Atokratokszenhidratok)
2011. nov. 13. 12:03

Valóban érző volt...

Az állat is ragaszkodik a kölykéért,de ő attól is rosszabb... Semmi olyat nem tettem,csak tudomásul vettem,hogy nem férek az életébe és nincs szüksége rám/ránk.

Látogattam,írtam neki mikor börtönbe volt,de Ő soha nem keresett.Tudod engem egy férfi sem tudna elszakítani a gyerekemtől,ölni tudnék érte!!!

24. Lolita63 (válaszként erre: 19. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 11:58

Én már nem haragszom,és nem öl a méreg hidd el.

28 év van mögöttem,több mint amennyi idős vagy...

Te 14 éve nem láttad az apádat? Megkérdeznélek 28 év után,mikor a gyereked esküvője van ,ugyan mit érezel????

23. Lolita63 (válaszként erre: 15. - Miramira77)
2011. nov. 13. 11:50

Te is Anya vagy,jól látod.

28 év után azt hiszem már késő a bocsánat...

Én boldog vagyok a családommal,már nem hiányzik a szeretete,meg vagyunk nélküle.

22. 98ec496afb (válaszként erre: 16. - Lolita63)
2011. nov. 13. 11:38
"Szeretet? Megbocsátás? Miről beszélsz???" egyébként olyan fura ez. Akkor kitől mit vársz, ha egyik sincs benned? :) Persze ez költői kérdés, nem kell rá válaszolni. Na jó, befejeztem, nem szájalok annyit.
2011. nov. 13. 11:32
Ha az az apai szív egykor érző volt, nem hiszem, hogy alapjaiban megváltozott. Te megvetetted azért amit édesanyáddal tett, gondolom szavakban és cselekedetekben is kifejezted ezt, ő meg tudomásul vette ezt. Nem pitizett a szeretetedért, hanem elfogadta, hogy utálod. Lehet, hogy éppúgy örlődik ő is belül mint te. Mindketten hibáztatok szerintem...
20. 98ec496afb (válaszként erre: 18. - Krilion)
2011. nov. 13. 11:31
Azért nem látod nyomát, mert az a bizonyos illető itt nem szólalt fel, tehát nem tudhatod, mit érez, mit gondol. Ne legyünk olyan szigorúak egymáshoz, mert csak a vállunk lesz nehezebb, ha olyat cipelünk a tarisznyánkba, ami nem odavaló. Mert olyan sokszor lehetne egyszerűbb minden! Csak mi, emberek kuszáljuk össze a szálakat.
19. 98ec496afb (válaszként erre: 16. - Lolita63)
2011. nov. 13. 11:27

Olyan szekér után, ami nem vesz fel, tényleg nem kell futni.

Nem, én tényleg nem tudhatom, és nem is fogom megtudni soha. Mivel én 14 éve nem láttam az apámat. De tudod... mindig annak a legrosszabb, aki haragszik. A méreg öl, s nem mást, magadat inkább.

18. Krilion (válaszként erre: 14. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 11:26
Hát igen, csak a megbocsájtás, akkor lehetséges, ha az illető legalább egy kicsit akarja, hogy megbocsássanak neki, és ennek itt nyomát sem látom. Különben csak feldolgozni, értelmezni lehet, hogy tovább lehessen élni, de megbocsájtani nem hiszem.
17. 98ec496afb (válaszként erre: 15. - Miramira77)
2011. nov. 13. 11:24

"Talán majd egyszer, bár ezt nem ígérhetem, édesapád észheztér." Ez nem a Te ígéreteden múlik:) Aztán hogy térne észhez szegény pára? És mi értelme lenne? Mindenkinek joga van az életével rendelkezni és dönteni, kivel él, hogyan él, nem másnak megfelelve.

"De akkoor sem kell megbocsájtanod. Jogod van sértettnek, dühösnek lenned!" Ez aztán életrevaló és felszabadító tanács, kedves Miramira :)

16. Lolita63 (válaszként erre: 14. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 11:21

Sajnálom,hogy fekete-fehér a történet,persze nem értheted...Te most annyi idős vagy mint az Én lányom,nem tudhatod,de ne is tudd meg soha!!!!

TE OLYAN SZEKÉR UTÁN FUTNÁL AMI NEM VESZ FEL??

Szeretet? Megbocsátás? Miről beszélsz???

15. Miramira77 (válaszként erre: 14. - 98ec496afb)
2011. nov. 13. 11:14

Szerintem sem egyenrangú a két kapcsolat. Lehet, hogy mivel anya vagyok, a gyermekemmel való kötelék számomra ezerszer fontosabb bármilyen csili-vili kapcsolatnál. De ez az én véleményem...

Kedves író!

Szomorú, ami veled történt. Megkönnyeztem. De a lényeg az, hogy a saját családodban béke és szeretet honol!

Talán majd egyszer, bár ezt nem ígérhetem, édesapád észheztér. Talán igényli majd az idősebbik lánya figyelmét szeretetét. De akkoor sem kell megbocsájtanod. Jogod van sértettnek, dühösnek lenned!

2011. nov. 13. 11:04

Nekem olyan... fekete-fehér ez a történet. Nem tudom, hol változott az érő apai szív kőszívvé. Amikor szerelmes lett az apa? Talán megbocsájtható. Attól még az apád. Néhol olyan, mintha egyenrangúvá tettél volna egy szerelmi kapcsolatot a ti kapcsolatotokkal. Pedig korántsem egyenrangú.

És még sok más is van, amit most nem írok ide le, csak annyit még, hogy a legfontosabb a szeretet és a megbocsájtás.

13. Lolita63 (válaszként erre: 10. - Arany52)
2011. nov. 13. 10:50
Ott van a lánya aki pótolja az unokát,a Lányomtól 2 évvel fiatalabb.Én már nem vagyok a gyereke,az élet adott neki másikat.
12. Lolita63 (válaszként erre: 9. - Syria)
2011. nov. 13. 10:48
Én már kiradíroztam,de egy kis maradvány mégis ott maradt,nyomot hagyott a lányom esküvőjén...magamat láttam,teli fájdalommal...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook