Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy életen át egyetlen partnerrel - milyen lehet? fórum

Egy életen át egyetlen partnerrel - milyen lehet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 1. 08:05
voltunk=váltunk
2010. febr. 1. 08:05

Uncsi.

Bár egy életen át nem próbáltam, de 16 évig éltem az első házasságomban és hűséges voltam. Pár év múlva elkezdett bennem érlelődni a kiváncsiság. Ez kb. akkorra tehető, amikor a rózsaszín köd eloszlott.Ennek ellenére soha nem léptem félre, a becsületem nem engedte. Rosszul tettem. 16 év után voltunk, s akkor derült ki, hogy az az ember akiért tűzbe tettem volna a kezem, VÉGIG nőzött mellettem. Ő is kiváncsi volt.

Egyébként meg vérmérséklet kérdése.

Ennyi ésszel és ennyi tapasztalattal azt mondom, egy lány ismerkedjen, legyen kapcsolatai, s kellő tapasztalat után menjen férjhez. Ahhoz, hogy tudd, melyik fagylalt számodra a legfinomabb, párat meg kell kóstolnod.Hát kb ez is így működik.

2010. febr. 1. 07:52

a szüleimnél működik


nekem összesen 2 pasi volt az életemben, az elsőt nem is lehet igazán számolni, a másodikhoz hozzámentem


szerintem működhet, ha a felek azt akarják hogy működjön, képesek megoldani a problémákat és szeretik egymást

2010. febr. 1. 07:41
Én erre vágytam. Nem jött össze. Ha egy kapcsolat testileg, lelkileg kielégít, akkor miért nézne bármelyik fél másfelé? Ha azonosak az értékek, a vágyak, a célok, oda nem fér be harmadik. Egy működő kapcsolatban a pár meg tudja beszélni, ki meire vágyik. Ha nem tudnak beszélni, beszélgetni, akkor jön a harmadik. Irígylem és csodálom azokat, akiknek sikerült az egy társ, egy élet. Nem azért, mert maradi lennék, csak vannak klasszikus értékek, amiket meg kellene tartani értéknek és nem lesajnálni.
2010. febr. 1. 07:22
Ezt én már sosem tudom meg.
2010. febr. 1. 06:53
Nekem sajnos nem a férjem volt az első partnerem. Bár az előző partnerektől csak jót kaptam, mindíg úgy éreztem miután őt megismertem, hogy őt fosztottam meg valamitől. Az első szeretkezés tüzétől és varázsától talán, nehéz megfogalmazni. Neki én voltam az első és bár őt nem zavarja ez a különbség, én a mai napig úgy érzem, várnom kellett volna, amíg megtalálom őt, akiben teljesen megbízhatok és tisztelhetem is a jelleméért.
63. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2010. febr. 1. 06:41

Igen, bizony eljöhet, és szerintem elég erős lehet az érzés, meg hogy milyen lehet mással. Mi nők lehet, hogy ellenálunk a csábításnak, de ha egy pasiról van szó...őt legyőzheti a kiváncsiság.


Én ezért vagyok kicsit ellene "az első szerelem lesz a férjem" dolognak, de az érzéseinknek persze nem parancsolhatunk, hülyeség lenne emiatt nem azt a nőt/férfit választanunk életünk párjául.

2010. febr. 1. 06:32
Még "csak" 20 éve vagyunk együtt... Nagyon jó:)))
2010. febr. 1. 00:14

15 éves voltam amikor megismerkedtem a férjemmel (Ő akkor 19 volt). Azóta együtt vagyunk megszakítás nélkül.

Egyáltalán nem bántam meg! Ha újrakezdhetném az életem, akkor is így csinálnám.

60. golfáramlat (válaszként erre: 50. - Csillubaba)
2010. febr. 1. 00:11

Lappanghat ott a kíváncsiság! Miért ne!!!

Más dolog az, ha meg is teszi!

59. 18ba5935e0 (válaszként erre: 58. - Kiki8400)
2010. jan. 31. 23:56

Szerintem nem nyálas, ezt leginkább az érti, aki hasonló helyzetben van. :-)

Sok boldogságot nektek!

2010. jan. 31. 23:44

Nagyon érdekes ez a téma és még érdekesebbek a hozzászólások. :)

Én most készülök férjhez menni ahhoz a pasihoz, aki az első és egyetlen volt az ágyamban. Tökéletesen megbízunk egymásban, mindent meg tudunk beszélni, testileg- lelkileg is teljesen összeillünk. Egyáltalán nem bánom, hogy nem kalandoztam és bízom abban, ha sokat dolgozunk a kapcsolatunkért, akkor minden a legnagyobb rendben lesz és együtt fogunk megöregedni szeretetben.

Lehet, hogy ez most nyálasan hangzik és még bármi történhet velünk, de úgy érzem, hogy erős egységet alkotunk és minden problémát le tudunk küzdeni együtt és egyikünk sem fog félrekacsintgatni. ;) :D

2010. jan. 31. 23:39

Miért van az, hogy hasonló topikokban előbb-utóbb a beszélgetések mindig abba futnak, hogy mennyire unalmas lehet, meg hogy nem élte ki magát, meg majd úgyis kíváncsi lesz, stb.?


Saját példámból és még több ismerősöm példájából kiindulva egyáltalán nem lehetetlen dolog, hogy pont az első kapcsolat legyen az, ami kitarthat egy életen át. Abban nem hiszek, hogy csak egyetlen igazi létezik, sőt, azt sem hiszem, hogy létezik az "Igazi", szerintem van több olyan ember, akibe beleszerethetünk és akinek olyan emberi tulajdonságai vannak, amik szerethetők és egy életen át együtt lehet velük élni boldogan.


Én szerencsés vagyok, mert 16 évesen találkoztam egy ilyen emberrel, aki azóta már a férjem. Nekem ő volt az első és bár néha eszembe jutott a közös évek során, hogy vajon milyen lenne az életem, ha nem találkozunk, milyen lenne mással, de ez ezen a szinten meg is rekedt mindig.

Ad annyit számomra a férjem minden szempontból, hogy nekem nem kell más, nem is hiányzik, sőt, tudom, elnézve más férfiakat (ismerettségi körben, munkahelyen), hogy sehol nincsenek az én férjemhez képest. :P

Ezért pedig nem érdemes kockáztatni azt a különleges kapcsolatot, ami közöttünk van.


Megjegyzem, a férjemnek nem én voltam az első, de nem is a második. Azt hiszem, erre mondják, hogy kiélte magát. :-D

Talán ezért tud annyira magabiztos és nyugodt lenni, hogy őt se érdekelje más, aki miatt borulhat a kapcsolatunk. Mondjuk nálunk ez nem tabutéma, egyikünk sem féltékenykedő tipus és azt sem hiszem, hogy egy megcsalás a világ végét jelentené.

2010. jan. 31. 23:31
Szerintem szuper!Én mindig ilyen életre vágytam.... de csak vágytam nem jött be:-((
2010. jan. 31. 23:17
Jó éjszakát mindenkinek!
54. Náíma (válaszként erre: 52. - Csillubaba)
2010. jan. 31. 23:15
Ebben is igazad van!De ha hiszed,ha nem én kivétel vagyok!
2010. jan. 31. 23:14
Szerintem felfogás kérdése! Saját magamból kiindulva lehetnek olyan emberek, akik egyet szeretnének egész életükbe!
52. csillubaba (válaszként erre: 49. - Náíma)
2010. jan. 31. 23:10
A nők se piskóták.:-)
51. Náíma (válaszként erre: 50. - Csillubaba)
2010. jan. 31. 23:09
Erre mondják,hogy az egér is meg unja az egy lukat!Ezzel nem akartam senkit megbántani!Bocsi!
50. csillubaba (válaszként erre: 46. - 3b816157ed)
2010. jan. 31. 23:05

de ha egy férfi életében csak egy nő volt ( állítólag:-) akkor ez szerintem nem bizalom hanem önámítás.


Elhiszi itt valaki közületek hogy egy férfi nem szeretne minél több dolgot kipróbálni? és most nehogy az legyen a válasz hogy a feleség is megadja...mert a kíváncsiság ott lappanghat, hogy más nő mit nyújthat amiről még csak nem is álmodik?

49. Náíma (válaszként erre: 48. - Katinkaboszi)
2010. jan. 31. 23:05
Az olyan férfi,akiben meglehet bízni 100%-ra az olyan ritka mint a fehér holló
2010. jan. 31. 23:01
egyébként a "bizalom" szónak feltétlenül helyet kell adni a családi szótárban :DDD
47. Náíma (válaszként erre: 42. - Csillubaba)
2010. jan. 31. 23:00
Na ebben igazad van!Nem tudhatjuk 100% hogy megcsal vagy nem.Én sem tenném a kezemet a tűzbe érte!De amíg nem tudok róla nem baj,de ha megtudom akkor le töröm a derekát!hahaha
46. 3b816157ed (válaszként erre: 42. - Csillubaba)
2010. jan. 31. 22:57
bízni kell a másikban, különben a kapcsolet egy nagy kupac lócitromot sem ér
45. Katinkaboszi (válaszként erre: 42. - Csillubaba)
2010. jan. 31. 22:57

azt meg lehet érezni :)


a kezdetek kezdetén éreztem, hogy valami van.

bementem egyszer a munkahelyére, kiöltöztem, vittem a gyereket is és rájöttem melyik nő akaszkodott rá.

Elég volt pár perc beszélgetés az összes lánnyal, vagyis asszonnyal, majd odamentem az illetőhöz, karomon a kicsivel és nagyon kedvesen elbeszélgettem a nővel, aki már akkor szingli volt, két lánnyal.

Érdeklődtem az élete hogyanléte iránt, a gyerekekről kérdeztem, majd kedvesen meghívtam egy kv-ra a helyi büfébe.

Láttam írtó zavarban van, én meg élveztem.

Otthon a párom elmondta, hogy nem tudta hogy zavarja el maga mellől a nőt, annyira ragadt, viszont nem akarta megbántani sem.

Mondtam Neki, ha szólsz, már régen túl vagy ezen.

De legközelebb időben figyelmeztess és segítek.


Ez volt az első és utolsó is, amikor valami zűr támadt az erőben :D

44. csillubaba (válaszként erre: 43. - 2c2de63135)
2010. jan. 31. 22:55
Azt megosztod velünk hogyan derült ki?
43. 2c2de63135 (válaszként erre: 40. - Evikeb)
2010. jan. 31. 22:52
szia! tényleg nem akarlak elkeseríteni, de én is tűzbe tettem volna a kezem érte...nálunk is rendben volt minden minden téren, mégis gondolom kíváncsiságból megtette, és egyáltalán nem tudtam volna meg, nagyon jól titkolta. (azért azt nem értem hogyan tudta évekig cipelni ezt a terhet, mire kiderült, bár ez nem kapcsolat volt szerencsére, hanem 1x-i alkalom, talán ezért is bocsájtható meg könnyebben)
2010. jan. 31. 22:49
egyébként honnan tudjátok ilyen biztosan hogy nem lépett még félre a párotok???
2010. jan. 31. 22:48

Most lehet nekem fogtok esni, de az naggggyooon gáz ha egy férfinak is a felesége volt az első....az a pasi BIZTOS félre fog menni. Ez majdhogynem 1000 százalék. Ne mondjátok azt hogy egy férfinak nem kell kiélni magát.

tehát ne legyetek biztosak apuciban

40. Evikeb
2010. jan. 31. 22:41

Érdekes ez a mással talán jobb lehet probléma-kör. Én és a férjem kölcsönösen elsők vagyunk egymás életében. Most a 15. évet tapossuk, és nem bántuk meg, egyikünk sem, hogy nem kerestünk mást. Kellően nyitottak vagyunk arra, hogy tanuljunk a másiktól, és ha kell könyvekből. Fontos a szex, de a kapcsolatban nem minden, bár azzal egyetértek, hogyha ez nincs rendben, akkor a kapcsolat borul. Hihetetlen vonzerő van köztünk az első perctől, és most is ugyanolyan erős, ha nem erősebb, mint az első hónapokban. Nem értek egyet azzal, hogy több pasi, vagy tapasztalt pasi kell a jó együttléthez. Elég ha művelt, kiváncsi, nyitott, és hallgat az ösztöneire. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 15 évben hány olyan alkalom volt, amikor valamelyikünk nem volt elégedett, akár az ágyban, akár azon kívül.

Ettől függetlenül tudom, hogy pokoli szerencsém van. Látom az ismerősöknél, hogy nagyon sok az önző ember (férfi is, nő is), ráadásul a többség soha be se vallaná. Na, ez teszi tönkre a kapcsolatukat, nem a tapasztalatok hiánya.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook