Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy betörésnél melyek azok a hibák, amelyek veszélyt jelentenek számunkra? fórum

Egy betörésnél melyek azok a hibák, amelyek veszélyt jelentenek számunkra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. szept. 20. 21:23

"Képtelen vagyok bárkinek bármit megtanítani.

Csupán elgondolkodtatni tudom az embereket."

2008. szept. 20. 16:56
"Ha az átlagtól eltérően akarsz élni, tégy szert átlagtól eltérő ismeretekre, és fejlessz ki magadban átlagostól eltérő képességeket."
2008. szept. 20. 16:46

"Nem az a lényeg, hogy mire van, vagy nincs időnk,

hanem az, hogy mit, és mennyire tartunk fontosnak."

2008. szept. 20. 16:40

"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére,

az nem számol a tudatlanság költségeivel."

2008. szept. 20. 15:33
Mindent pénzzé kell tenni,és akkor nincs mit félteni tovább.
2008. szept. 20. 15:32

"A dolgoknak oka és következménye van, az emberi ügyeknek kezdete és vége."

(Kínai bölcsesség)

2008. szept. 20. 15:07

"Építs az erősségeidre,

és kovácsolj előnyt a gyengeségeidből!"

2008. szept. 20. 15:05
“Semmi nem változtatja meg jobban az életünket, mint az önmagunknak feltett kérdések.”
2008. szept. 20. 15:04
Bármilyen furcsa, de a legszerencsésebb a helyzet kialakulását megelőzni.
2008. szept. 20. 14:59
Mit érdemes tudni, mire kell odafigyelni?
2008. szept. 20. 14:57

A hibák elkerülése végett!

Jelenleginél hatékonyabb hatásosabb megoldás kell!

2008. szept. 20. 14:55
Ha olyan hibákat követünk el amelynek nem vagyunk tudatában, az baj!?
2008. szept. 20. 14:54
hogy megnehezítsük a betörők dolgát.
2008. szept. 20. 14:43
igen,az efféle dobozokra mi is figyelünk,kuka mellé soha,eltüzelem,előkészitem papirgyüjtésre,vagy ahol van külön szelektív papiroknak,oda....hivatalos papirt még mindíg sokan dobnak ki csak félig összetépve,pl kpt vesz ki ATM böl,és az automata mellett hagyja vagy otthon kidobja....
2008. szept. 20. 14:41
Szerintem a legalább ötponton záródó ajtó,ami biztonságos,persze a riasztó ez mellett kötelező,ajtók,ablakok levédve,padlás is beriasztózva,nálunk rádiós riasztórendszerek vannak a városban telepítve,ahol,ha valami van,már megy is a felügyelet a helyszinre,és intézkedik.Talán ez a legjobb.
2008. szept. 20. 14:40

ilyesmire gondoltam!


Hogy még azelőtt tanuljunk belőle, mielőtt bekövetkezik.

2008. szept. 20. 14:24
Sajnos én nagyon friss segitséget tudok irni. 2 éven belül 4szer törtek be Abádsazlókon, a nyaralónkba. Hűtőt kipakoltaák, mindent szétszórtak, bent sütötték meg, amit találtak!A lényeg, hogy arra is figyeljetek, hogy figyelemefelkeltő dobozt ne rakjatok ki a kukák mellé...drágágbb gépek dobozai, v. hifi dobozokra gondolok. Nálunk még ilyen sem volt kint, egyszerűen már tudták, hogy elmentünk. Viszont az én férjem karakánul megtudta, hogy melyik kisebbség család volt és szépen bekopogott hozzájuk. Rendőrt hivtak persze, mikor megijedtek, pedig egyedül volt! Rendőr előtt nyomatékosan felhivta a figyelmüket, ha mégegyszer a nyaralók környékére mennek, nagy baj lesz. Ez elterjedt a faluban, most rend van egyelőre!!!!Nálunk nincs rács sehol, sajnos az sem jó. Ha látják, hogy van 300e. ft-od rácsokra, azt hihetik, hogy értékes dolgok vannak bent, amit védeni kell. Sajnos ilyen országban élünk, de rajtunk múlik, milyen lesz, tehát bátorság!!!!
2008. szept. 20. 14:09

Saját kedvezőtlen tapasztalatokat keresek!



mely zárak nem teljesítik a fő követelményt!


Vagyis a tökéletes zárást?

2008. szept. 20. 14:04
Én arra gondoltam amire szükség van! Amitlegrövideb időn belül meg kell változtatni!
2008. szept. 20. 12:47

Tegyél az asztalra egy üveg bort,kaját,némi jó erős altatóval keverve,de olyan riasztód legyen,ami nem kezd el visítani,szirénázni,aztán,ha befalatoztak,álomra hajtják a buksi kis fejüket,és csak rá kell kattintani a bilincset a kacsójukra,ennyi.

Már,ha éhesek,és szomjasak,ha nem,akkor ez nem jön be,valami mást kell kitalálni.-))

2008. szept. 20. 12:46

A kaputelefonra nem kiírni, hogy dr, vagy özv. És azt sem, hogy -né.


A mi házunkban egy néni azért reklamált, hogy miért csak annyi van kiírva, hogy: Tóth, mikor ő özv. Tóth Béláné. Aztán elmagyaráztuk neki, hogy a betörőnek nem kell megtudnia, hogy egyedül él.


Kaputelefonra csak vezetéknév!

10. Donyta (válaszként erre: 9. - 372f7e7275)
2008. szept. 20. 11:56

Ha nekem akármilyen (nyaralóm) lenne, biztosan védeném ami bent van, aha mégoly csekély lenne is! Lehet, hogy egyeseknél vonzóbb a rácsok látványa, de meghagynám abban a hitében, hogy ha megteszi lehetséges, sokáig bentről nézhet ki a rácsokon!

Ha nem teszünk semmit ellene, csak megkönnyítjük a bejutást, és lehet nagyobb kárt okoznak vele, mintha elvinnék azt a keveset amit találnak..

Ja! Minél többet kell küzdeni valamiért annál nagyobb a lebukás veszélye is!

9. 372f7e7275 (válaszként erre: 8. - Donyta)
2008. szept. 20. 11:51
ha mindenhol rács van,nekem az szokott eszembe jutni hogy biztos van fénivalója....az sem biztos hogy jó,max jobban megszervezik majd hogyan törjenek be nálunk.....:(
2008. szept. 20. 11:49

Filozófus?

Első sztem a nem kihívóan "kirakatba" tétel. Nem reklámozzuk, mennyi értékünk van a "felkínálandó" lakásban. Ne hagyjunk szabadon értékeket és egyéb használati tárgyakat, amiért érdemes lenne az elkövetőnek végrehajtani e bűncselekményt. Szereljünk rácsot ablakra-ajtókra. Tegyünk fel riasztó berendezést, (nyílászárókra is) esetleg rendőrségi riasztással!

Több zárat, (biztonságit) szereltessünk fel. Szereljünk be fényre reagáló világítást, ill. érzékelőset. Kérjünk meg szomszédot, ismerőst, hogy nézzen be hozzánk (figyeljen) amikor nem tartózkodunk otthon, ill. a nyaralóban.

2008. szept. 20. 11:38
A nagy igazság az, ahová be akarnak törni, oda be is fognak.:-(
2008. szept. 20. 11:37

Heveder záras (5 pontos biztonsági ajtó), lehetőleg kóddal, de nem rossz a retinahártyás beléptető sem.:-)

Minden csak pénz kérdése.

2008. szept. 20. 11:36
megelőzés!!!!!!!!!
2008. szept. 20. 11:35
tapasztalatokat keresek, amelyekel javítani lehet a lakás biztonságon!
2008. szept. 20. 11:31

Amikor betörsz, mindenképp figyelj oda a házörző ebekre, illetve ha a házigazdának van önvédelmi fegyvere, mindenképp aludjon az akciód teljes ideje alatt!!!!



:DD

2008. szept. 20. 11:29
Nem igazán értem... Hozzátok törtek be?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook