Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 2,5 éves gyereknek lehet 15-36 kg-ig használható autósülést venni? fórum

Egy 2,5 éves gyereknek lehet 15-36 kg-ig használható autósülést venni? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 2. 20:55
Az indexen van egy gyereküléses topik, ahol tesztek eredményeit és sok tapasztalatot is megtalálsz :)
2012. jan. 2. 20:51
Biztos, hogy kinőtte az ülést a gyerek? Elvileg akkor növi ki, ha a feje fülmagasságon túl lóg. Egy 2,5 éves gyerek még nem alkalmas arra, hogy saját öv nélküli ülésben üljön. Ha most nem is piszkálja az övet, fél év múlva tutira fogja, vagy állandóan előredől, fészkelődik. Nem véletlen, hogy 4 éves kortól ajánlják csak. Én ilyen kicsinek mindenképpen saját öves ülést vennék. Mi is majdnem cseréltünk most (3 évesek múltak, 98 centik de kilóban jóval a Tiéd alatt vannak még), aztán utána olvastam és rájöttem, hogy nekik még nem való a következő kategóriájú ülés. Kabátban már kicsit kényelmetlen, viszont a biztonság az elsődleges nálunk
19. gabi.k
2012. jan. 2. 14:40

nem azért kell jó gyrekülést venni, hogy a rendőrnek megfelejen, hanem azért hogy a lehető legbiztonságosabb legyen. és ha baj van akkor megvédje a babót!!

itt találsz pontos leírást. sztem ez segít útbaigazítani

[link]

2012. jan. 2. 14:29
Én a lányaimnak 9-36kg ülést vettem, ilyen korban még kell simán az ülés biztonsági öve, nem pedig az autóé. Fontos hogy nézd meg hogy a fejtámlája milyen. a miénk állítható magasságú és nem bukik előre a gyerek feje alváskor, hisz ez már nem dönthető ülés. miénk top rider márkájú 13000 ft volt és szupi
2012. jan. 2. 14:26

Jah, még valami: ha végül mentek próbálgatni, vigyetek egy övet, vagy valamit, amivel ki tudjátok próbálgatni a nem saját övesen, hogy hol megy a biztonsági öv. Mert ha a nyakánál, az nem jó, akkor még alacsony hozzá. (Bár, ahogy elnéztem a fiadat, nemcsak súlyra nagyobb az átlag 2,5éveseknél, hanem magasabb is lehet, mert egyáltalán nem tűnik gömbölyűnek, teljesen átlagos a testalkata.)


Sok szerencsét a vásárláshoz!

2012. jan. 2. 14:23

Jó a kérdés. :)

Elviekben egy 18 kilós gyereknek tökéletesen jó a 15-36 kilós ülés. DE!!! Amit Ancsa 37 írt, abban sok igazság van. És innentől jön be a gyerek egyénisége. Ha ugyanis nem birizgálja az övet-csatot, és kényelmes, akkor inkább a 15-36ost. De ha piszkálja a mostaninak a csatját, akkor inkább ne.


Amúgy ehhez a csatpiszkáláshoz meg csak annyit: sógornőm lánya 2-2,5 évesen simán kikapcsolta a 9-36os ülés 5pontos övét, ami a szüleinek viszonylag nehezen sikerült. Mindezt egyszer összehozta 130as tempónál az autópályán is. :( És még az ajtót is rendszeresen nyitogatta (volna) menet közben. Pedig a kislány szeretett és szeret autókázni, és viszonylag nyugodt gyerek.

Az én lányom ezzel szemben sosem nyitotta ki az övet, sosem nyitogatta az ajtót, pedig ő egy szélvész.

Azt akartam ebből kihozni, hogy igazából a gyerekhez kell mérni mindent, az ő képességeihez, alkatához.

Az viszont tény, hogy a 15-36ost nem tudod megdönteni alváshoz, míg a 9-36osakat igen.

2012. jan. 2. 14:19
Mi Nania márkájút vettünk a fiamnak, a Corában akkor nem volt 10e forint és van saját belső öve is. Nagyon meg vagyok vele elégedve (15-36 kg-os)és tök kényelmesen alszik is benne. Igaz nem dönthető de még így is. Ez apuék autójában van a mienkben Giraffe van az 9-25 kg-s az is jó még. Most a gyerek olyan 15 kg körül van de nem annyira magas.
2012. jan. 2. 14:04

Itt elsősorban nem az életkor, a súly, hanem a magasság a kérdés. A gyártók a nagy átlagot veszik, hogy kb. ilyen súlyú gyerek éri el az az életkort, amikor már felfogja ésszel és nem csatolja ki a biztonsgái övet és azt a magasságot, ami ehhez az üléshez szükségeltetik.


2,5 fél évesen egyszerűen felelőtlenség egy gyereket ebbe az ülésbe ültetni!!!


Pár hónapja én is körbejártam a témát és az ilyen korú gyerekemnek 9-36 kg kategóriás ülést vettem, Britax Evolva márkát. Csak ajánlani tudom, maximálisan meg vagyok vele elégedve, kényelmes, biztonságos, nem tudja magát kicsatolni.

13. Agnik1 (válaszként erre: 12. - Simple)
2012. jan. 2. 13:50

A kérdés az, hogy általában a 15-36kg-os ülést 4év és afölött szokták használni. Az én kisfiam bár 18kg, még csak 2,5éves és 98cm.

Nem voltam biztos benne, hogy jó lenne-e a 15-36kg-ig használható ülés neki, de pár kedves ember segített, és köszönöm nekik!:)

12. simple
2012. jan. 2. 13:46

"Ha 18 kg a gyerek, és 15 kg-. tól használható az autosülés, akkor mi egyáltalán a kérdés?"



Ezt kérdem én is. :-o

11. Milup2
2012. jan. 2. 13:46
Persze, ez kell neki...
10. arrival (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2012. jan. 2. 13:36
Ha 18 kg a gyerek, és 15 kg-.tól használható az autosülés, akkor mi egyáltalán a kérdés?
2012. jan. 2. 13:36

Szerintem nem fog belekötni.

Ha egy láthatóan még ülni is alig tudó babát betennének egyilyenbe, akkor talán szólna, de ebben az esetben miért is szólna?

Megvan a gyerek 15 kg, ez a lényeg.

(Sőt ha csak 14 lenne, akkor se hiszem, hogy beszólna a rendőr, már csak azért sem, mert nem hiszem hogy mérleggel járőröznek, és ráállítják a gyereket :D )

2012. jan. 2. 13:35

A rendőr akkor nem akadékoskodhat, ha az ülés száma megfelel az aktuális Uniós szabványoknak. Szerintem mindenképpen szakboltban vásárolj, ott már csak megfelelő szabványt árulnak. Biztonsági szempontból valóban jobb, ha saját öve van, de ha olyat választasz, amelyiknek nincs, az is átment a teszten, tehát teljesen biztonságos. Mindenképpen bele kellene próbálni a kicsit is, hogy lásd, melyik tűnik számára jobbnak.

És tök jó, hogy úgy gondolkozol, hogy az ülés KELL, nincs apelláta! =o) (Sajnos láttam már ennyire kicsiket az anyósülésen autókázni... :o( )

7. f8528030f9 (válaszként erre: 5. - Agnik1)
2012. jan. 2. 13:35

Van olyan autósülés amiben plusz öv is van,hisz mi is ilyet használunk,igaz a kislányom már 5éves,de 4évesen vettük és akkor még használtuk a plusz övet.

Csak nem lehet ezeket az üléseket dönteni hogy kényelmesebben aludjon benne:-)

2012. jan. 2. 13:33

Szerintem vegyétek a nagyobbat, vagy még egy gondolat: ha elmentek vásárolni próbáljátok ki. Amiben kényelmesen elfér a nagyfiú azt vagyétek meg neki.

Sőt azt is vegyétek figyelembe, hogy idén télen még nagyobb lesz. Kabátban is kényelmes legyen neki.

5. Agnik1 (válaszként erre: 3. - Szisi)
2012. jan. 2. 13:29
Azért érdeklődöm, mert nem tudom, hogy is van. Annyit tudok, hogy a 9-36kg-ig jó autósülésnek van plusz öve, míg a 15-36kg-osnak nincs, azt csak az autó biztonsági övével használható. A problémám az, hogy ha rendőrbe botlunk nem fog akadékoskodni? Annyira nem értek ehhez, de ha autókázunk a biztonsági üléshez ragaszkodom!!!
2012. jan. 2. 13:27
A 15-36 kilós jó lesz, tekintve, hogy benne is van az ajánlott súlyhatárban.
2012. jan. 2. 13:26
Nyilván attól függ, hogy hány kilós a gyerek. Ha megvan 15 kg, akkor igen. (szerintem 1-2 kiló mínusz nem gond)
2012. jan. 2. 13:26

Kisfiam 2,5éves múlt október végén, 98cm magas, és 18kg. Most nőtte ki a 9-18kg-ig használható autósülését. Mivel nekünk nincs autónk, így nem sokszor használnánk az ülést. Sógornőmékkel szoktunk egy évben kb. 10szer autókázni.

A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy 9-36kg-ig nézzem az autósülést vagy megvehetjük a 15-36kg-ig ajánlott ülést?

2012. jan. 2. 13:24
Egy 2, 5éves gyereknek lehet 15-36kg-ig használható autósülést venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook