Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges terhesség=sérült újszülött? Hogy lehet ez? fórum

Egészséges terhesség=sérült újszülött? Hogy lehet ez? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 17. 11:44

ha esetleg ismertek valamilyen fejlesztő módszert leginkább hipótóniára szívesen venném a tanácsokat


köszönöm

9. Mariann. (válaszként erre: 5. - 6e144430cb)
2011. júl. 17. 11:40

hajnianyu!


köszönöm :)

8. Mariann. (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. júl. 17. 11:40

sziasztok!


köszönöm a biztató szavaitokat!

nagyon nehéz...

fogadott orvosom volt, de mivel pont a szülésemkor vontak össze 2 kórházat így az én orvosom nem oda való volt hanem amit bezártak ez miatt nem hivták be a szülésemre nekem pedig azt mondták nem tud jönni mert egész nap müt..

ha szólok neki botrány lesz...

gondolhatjátok

már egybeértek a fájások mikor nagy nehezen megcsászároztak 36 óra vajudás után...

ha rögtön hivták volna a dokit nem lett volna baj, vele meg volt beszélve a császár...


ez min mind az orvosok hibája de senki nem vállalja a felelősséget.


seni nem tudja meg mondani mi lesz a picikémmel nagyon félek nincs olyan óra a nap folyamán hogy ne gondoljak arra hogy bárcsak vissza ehetnénk az időben...


mikor kiderrült a baj akkor is csak tengődtünk az orvosok közt senki nem segített hogy mit tegyünk ezért jutottunk el ilyen későn a fejlesztésre.


:(

2011. júl. 17. 11:39

szia nekem a kislányom le van maradva a korához képest 2 évet. az orvosok szerint a terhesség végére vezethető vissza mert a 38. héten befektettek ugyan a kórházba 50 es magzítvízzel de a szülést csak egy hétre rá indították meg. ő mindent később tanult meg amire babakorában azt mondták ne aggódjak semmi komoly ( elég buta voltam akkor) majd behozza magát. senki nem foglalkozott velünk 5 éves koráig. már járunk korai fejlesztésre, ami jot tesz neki nagyon de ebben az évben tanköteles lesz és még az iskolaérettségtől nagyon messze áll. most egyébként 6 éves de a 3-4 évesek világát éli.


vidd el ha lehet minnél több vizsgálatra és ott majd segítséget adnak a fejlesztéshez.

6. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. júl. 17. 11:37
Én nem tudok semmi hasznosat írni,csak hogy kitartás és minden jót!
2011. júl. 17. 11:34
Most nézem,milyen szép két fiad van:)))))
2011. júl. 17. 11:33

Szia!


Nem semmi amiket leírtál,de gyönyörűen fejlődik szerencsére!A Dévény módszer nagyon jó,mi is jártunk,bár az én kisfiam Down szindrómás.Nagyon sokat segített.

Tuti hamar behozza a lemaradását majd,csak kellő türelem kell hozzá,és persze a szakemberek segítsége.

Nekem a terhesség alatt észre sem vették amúgy,hogy bármi baj lenne,minden eredményem kiváló volt,még az AFP is:S Ennyit egyik-másik orvos odafigyeléséről,de ez már nem foglalkoztat,fejlődünk mi is,és ez a lényeg:)

Jó egészséget Nektek,és mielőbbi látványos javulást kívánok!

2011. júl. 17. 11:23

Szia, sajnálom ami veletek történt, de szerencsére jó úton haladtok. Nekem is minden rendben volt a terhesség alatt, egy fertőzés miatt mégis majdnem meghalt a kislányom. Mi szerencsére korán-5 hetesen-kerültünk a fejlődésneurológiára, egy lelkiismeretes doktornő segítségével.Találtak nála agyi sérülésre visszavezethető izomtónus eloszlási zavart. Az elemi reflexek alig voltak kiválthatók. A Katona féle tornát csináltuk 1 éves koráig. Akkor nem is kellett több fejlesztés. 5 évesen azért beírattam Delacató tornára, és mivel gyógyped. vagyok megcsináltam vele a diszlexia prevenciót nagycsoportos korában.

Most lesz 3. os, kitűnő tanuló.

2. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. júl. 17. 11:13

Szerintem ez nagyszerű fejlődés. Egy-másfél év múlva talán teljesen behozza a lemaradását. Szerencsére még időben elmentetek Dévényre és egyéb fejlesztő terápiákra (ezeket nem ismerem, csak a Dévényt). Ha két-három hónaposan elkerültetek volna Dévényre, akkor talán egyévesen már teljesen ott tartana mint a többi baba, így kicsit hosszabb lesz.


Sok erőt és kitartást kívánok!

2011. júl. 17. 11:09

Sziasztok!

Még új vagyok itt :) ezért bocsánat ha lassú vagyok. . .

olyan anyukák és apukák, vagy nagyszülők bárki írását várnám akinek a babájú betegen született (oxigénhiány, agyvérzés, trombózis stb. . . )


történetem röviden:

2010. 06. 17-én megszületett a kisfiam a 38. hétre 10)apgarttal, 3850g és 50cm.

gyönyörű kisbaba volt. minden rendben met bár 2 napot vajudtam mire kivették császárral.

ennek ellenére nem volt gond (vagy is volt de ekkor még nem tudtuk)

2 hónaposan egy rutin koponya uh-n cisztát találtak nála majd 7 hónaposan MR vizsgálat után kiderült sérült a jobb agyfélteke.

5 orvos 5 különböző diagnózis. . .

nagyon féltem, hogy mi lesz . . . . . .

egy nagyon bunkó orvost fogtunk ki, aki 4 hón ap alatt 2szer látta a gyereket és az utolsó alkalommal azt mondta neki nincs ideje a gyerekemre, ekkor döntöttem orvost váltunk, az új doki nagyon rendes tetőtől talpig átvizsgálta a kisfiam, végül kiderült a méhemben agy trombózist kapott, mert nem vették ki idejében. . .


7 hónaposan meg kezdtük a Dévény kezelést ami által sokat javult, konduktorhoz járunk, csoportos tornára, Hrg-re, idegrendszer fejlesztésre.

az előtt nem tudta mozgatni a végtagjait, a fejét emelni, tartani, bal oldalát egyáltalán nem használta, még a cumit sem tudta szop

ni ki esett a szájából semmit. . .


most 12 hónapos ott tartunk, hogy nyúl a tárgyakért de még nehezen tudja megfogni megtartani őket. kezét szájába teszi

elkezdte használni a bal oldalát, keze lába egész nap kalimpál :) sajt kukac lett :)

cumi egész éjjel szájába marad.

fordul hasról hátra és vissza játékért nem csak nyúl hanem egész testével oda fordul.

kanállal szépen eszik, eleinte mindig megijedt a kanáltól is. . .

hason próbál kitámasztani de még hamar elfárad,

nem ül még egyedül, nem mászik semmit ilyen nagy mozgás bár hasból próbál felülni.

szebben tartja a fejét de még sokat lógatja.

zenét, éneket mondókát nagyon szereti hangosan kacag, gügyög hisztizik hogy még játszunk :)

szavakat nem mond. .

keze még nagyon feszes, de már nem öklözik folyamatosan.


ismerősöket fel ismeri


mosolyra mosollyal válaszol. . .

nagyjából ennyi


kíváncsi lennék, hogy milyen fejélesztések vannak még ami nagyon jó?

tanácsokat is szívesen várok minden félét

:)


köszönöm, hogy el olvassátok és ha van mondanivalótok megírjátok

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook