Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt! fórum

Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt!

1 2 3
2009. okt. 8. 13:14

De szegénykém aannyira kiakadt rajt!! Megsajnáltam és odaadtam neki. Persze tesóm azonnal megjelent a fülem mögött, és közölte, h soha nem lesz önálló a gyerek! Még jó, h nem várják el tőle, h holnap egyetemre menjen...

Én azért nagyon örülök annak a pár cm-nek is!

55. russodebby (válaszként erre: 54. - Virág85)
2009. okt. 8. 12:57
Dehogy vagy hülye!!! :-) Így kell csinálni,jó nem méterekre rakni,de mindig picit távolabb. Ha van kedvence,akkor azt használjátok hozzá.
2009. okt. 8. 12:54

Nálam tegnap került elő a járóka. Kint az udvaron nem merem már letenni a földre. Igaz, h meleg van, de a talaj már magába szívta a hideget.

Ma délelőtt kicsikém előre mászott legalább 2 centit egy játékáért. Biztos gondolta, jól van anya most már ne parázz a dolgokon, tessék, megmutatom, milyen ügyes vagyok. Erre mit csinál a hülye anyja?? Még messzebb rakja a játékot. De az már túl messze volt Bencinek, nem bírta elérni, amitől rendesen dühbe gurult. Jáááj, tiszta hülye vagyok!!!

53. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 52. - Milochou)
2009. okt. 8. 12:34
Igen néha muszály betenni, mert van háztartás is:)Nálunk sem akart megmaradni a kiságyban, de néha muszály volt betenni, míg elmentem wc-re, vagy olyat főztem, hogy nem tudtam rá figyelni.A többi időt viszont kinn töltötte a földre terített pléden.Meg kaptunk ilyen játékot, lényegében egy színes szőnyeg, tele tépőzáras plüss cuccokkal, meg a baba fölé is lógnak valami kütyük.Azon elvolt elég sokáig míg nem tudott annyira mászni.
52. milochou (válaszként erre: 51. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 8. 12:06
egyet értek veled. En pl a jàrokàba is csak akkor rakom bele a kislànyomat, ha tényleg van vmi dolgom és nem tudok mellette maradni. Eszrevettem, hogy kevesebbet mozog, mert korlàtozva van a mozgàstere.
51. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 49. - Virág85)
2009. okt. 8. 10:05

:) Még nincs baj, ha csak néha csinálja.Meg kell próbálni leszoktatni róla, vagy elérni, hogy kússzon másszon.Ehhez le kell fektetni, ezt valószínű hamar megúnja, így ő maga próbál majd más testhelyzetet felvenni, és így fejlődik fokozatosan az izomzata.A kislányom pl ücsörögni szeretett volna, de nem engedtem, amíg ő maga nem volt képes erre.Hónapokig csak kúszott, pontosabban a kezével húzta magát előre( mint a katonák:D), így közlekedett.A mászás nem feltétlenül a klasszikus négykézlábon való közlekedést jelenti.Vannak babák aki gurulnak, mindegyiknek más a technikája.Úgy csinálják ahogy tudják, de ez mindíg a fejlettségi szintjüknek megfelelő mozgás.Nekem a védőnőm mondta, hogy tegyek le egy plédet a földre, és üljek le mellé, úgy lehet csalogatni, és előbb utóbb el fog indulni valahogy, ahogy sikerül neki.Így is lett:)Nálam a mászás teljesen kimaradt.7-8 hónaposan ácsorogtam a kiságyban, és utána mentem, holott ülni még nem tudtam, igaz menni is csak úgy mentem, hogy anyum járatott. Ha most leülteted a babádat, és elengeded eldől, mert nem tudja magát még megtartani, reflexei sincsenek még, a kezét sem teszi ki hogy védje a fejét.Ezeket a dolgokat, a távolság felmérését, az egyensúlyt, mind a mászás alatt fejleszti ki a baba, és közben erősödnek az izmai.A kislányomnak is jó erős válla lett a sok hasonkúszástól, de most ez jól jön, mert a játszótéren simán felhúzza magát a mászókára, még úgy is, hogy nem ér le a lába.Ezt sok felnőtt nem tudja megtenni, mert erős fejlett törzsitomzat kell hozzá.

Nem gontoltam egy percig sem, hogy rosszat akarnál neki.:) Most ő szeretne felállni, mert ez érdekes neki, más szemszögből látja a világot, ezért akart az én lányom is ücsörögni az ölemben, úgy hogy tartom.Csak ő mivel tartod nincs vele tisztában, hogy erre nem képes egyedül, úgy is fel lehet fogni, hogy ez most egy kis kedvcsináló, aztán tessék ezt elérni segítség nélkül:)Lehet gurítani a földön, nagyon csípik, és így megtanulják szabázolyzni a mozgásukat, megtapasztalják a súlyukat, azt hogy hogyan tudják elérni, hogy megálljanak, vagy mi történik mikor a másik irányba gurítod.A baba folyamatosan tanul, és jó játék is:)

50. milochou (válaszként erre: 49. - Virág85)
2009. okt. 8. 09:35
Szerintem ez még nem a vilàg véga, ha egy kicsit az öledben van és ugy àlldogàl. Néha jol esik a babàknak kicsit kinyùjtòzni. Persze vigyàzz rà, hogy ne ez legyen àllandòan, jobb neki a földön hemperegni...legalàbbis én ez ìgy làtom. Az én lànyom is néha kicsit àll a kezünkbe, de én is az eröltetés ellen vagyok, antibébikompos, stb..stb...
49. Virág85 (válaszként erre: 48. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 8. 09:19

Jajj, sajnálom nagyon. DE ez tényleg egy meglehetősen szélsőséges eset.

Én nem erőltetek Picurnak semmit, de ha az ölembe veszem már rúgja is fel magát, olyan-de olyan élvezettel, mint aki megnyerte az ötös lottót! A súlya nagy részét én tartom. Kompja nincs, nem is lesz. Ráadásul utál hason lenni. (mondjuk ha ekkora pocakom lenne, lehet én sem szeretnék :) ). De azért próbálok vele játszani sokat hason, h megszeresse...Egyébként marha erős kis masszív gyerek. Jáááj, nem akarok én rosszat neki!!

Mondjuk én sem másztam. Állítólag gurultam. Aztán mentem. Soha nem volt semmiféle problémám a hátammal.

48. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 47. - Gligi)
2009. okt. 8. 07:58
Én is így voltam.Előbb mentem mint ahogy ülni tudtam.A szüleim örültek, aztán mikor 13 évesen futottak velem az orvoshoz, mert becsípődött az ideg a derekamban, akkor nem örültek már annyira, és én sem.Ez egy elég szélsőséges eset, a születésemkor elakadt a vállam, és sérült a vállizületem, meg a karfonatideg egy része.Ez eleve okoz gerincproblémát, ezért kellett volna fokozottan odafigyelniük a szüleimnek arra, hogy ne hagyjak ki egy fázist sem.Persze akkor még nem ez volt a trend.Bébikompot is használtam, az is csak rátett egy lapáttal.13 éves koromra S alakú gerincferdülésem lett, ami olyan mértékű volt, hogy nyomta a bal lábamban az ideget.Ezért csípődött be.Ezután félévente becsípődött hol a derekam, hol a lapockám alatt, és még ülőideggyulladásom is volt.Voltak napok, mikor annyira nyomta az ideget a gerincem, hogy nem tudtam a lábamra ráállni, és ekkor még mindíg csak 16 éves voltam.Állandóan izomlazítókat, és erős fájdalomcsillapítókat szedtem.Folyamatosan hordtak gyógytornára és kezelésekre.20 évesen közölte velem egy orvos, hogy nem szülhetek természetes úton, mert abból bénulás lesz.A sok gyógytornának viszont lett eredménye, igaz folyamatosan kell csinálnom, így nem volt gondom a szüléssel sem:) Ha már így alakult minél több hátizomerősítő gyakorlatot kéne a fiaddal végeztetni.Ez nem egyik napról a másikra alakul ki, még el lehet csípni, nekem is 25 éves koromra sikerült szintre hozni.Úszás, törzsizom erősítő torna, a lényeg az, hogy jól legyen megtámasztva a gerince.
47. Gligi (válaszként erre: 42. - Virág85)
2009. okt. 8. 06:33

Szia!

Mi kisfiunk 6.hónaposan bárhol egyedül felált és kapaszkodva ment (pl.kanapé mellett), de ülni csak később tanult meg!

46. Toprengo (válaszként erre: 40. - Loni84)
2009. okt. 7. 22:28

Nem lehet, hogy fáj a hasa??

Vedd fel büfizni, lehet, hogy hasfájós szegény.

45. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 42. - Virág85)
2009. okt. 7. 21:43
Ez még korai.Előszőr átfordul egyik oldaláról a másikra, aztán kúszík mászik, utána felül, és a végén felkapaszkodik.Nem szabad engedni neki ezt, mert amíg nem mászik, addig nincs megfelelő hátizomzata, az csak a mászással alakul ki, ez több hétig eltart.Az mindegy hogy hány hónapos a baba, csak a sorrend számít, nem maradhat ki egyik fázis sem.A gerincének nem jó.
44. b2076ec79b (válaszként erre: 40. - Loni84)
2009. okt. 7. 21:40
Okos tanácsot adni nem tudok, de szuper édik a kicsik :)))
43. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 40. - Loni84)
2009. okt. 7. 21:37

Ha cicit kér, akkor adjál neki cicit:)

Azt meg sürgősen verd ki a fejedből, hogy a tejed nem jó.Ilyen nincs.Ez a legjobb amit a babáid kaphatnak, mindíg a megfelelő hőmérsékletű, és összetételű, a napszaktól függően is változik az összetétele.Pl ha megpuszilod a babád fejét, akkor a szádon keresztül bekerül a szervezetedbe a baba bőrén lévő összes bacilus.A szervezeted azonnal megkezdi az ellenanyagtermelést, és ez már a következő szoptatáskor benne lesz a tejciben:)Ennél jobb táplálék nincs a babáknak.Nem biztos hogy egyforma méretű a gyomrocskájuk, lehet hogy az egyiknek elég az az 50 gramm is, a másiknak egy kicsivel több kell, mert még nincs tele a pocak:)Vagy anyácskát akarja még egy picit:) Ezt is meg lehet érteni, ők nem látnak jól, nem tudnak máshogy kommunikálni, nem érzik magukat biztonságban, csak ha érzik, hogy ott vagy mellettük:) Sok baba csinálja ezt, a kislányom is ilyen bújós volt, és még most is az:)

2009. okt. 7. 21:26
Nekem ez a "járatás"-dolog okoz problémát: kisfiam teljesen odavan az állásért. Ha tehetné egyfolytában csak állna. De mivel még csak 5 és fél hónapos, ez még nem megy. Igyekszem minél többet "dolgoztatni" háton, pocakon, de ha az ölemben van (ami elég gyakori) álldogálni nagyon szeret. Nem járatom, megfogom a kezecskéit, vagy a hóna alatt, Ő meg guggol-feláll-okat csinál. Ez árthat neki??????????????
41. Virág85 (válaszként erre: 40. - Loni84)
2009. okt. 7. 21:09

Szia Loni!


Az én kisfiam is ugyanezt csinálta! Habár nagyon ellene voltam, de előkerült a cumi. Beleraktam a gyerek szájába és egyből helyreállt a béke... :)

Csak alváshoz adom oda neki, máskor nem igényli.

40. Loni84
2009. okt. 7. 20:55

Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Szeptember 25. -én megszülettek a fiaim. Már itthon vagyunk egy hete és az etetéssel van egy kis problémám!Én úgy gondolom, hogy van elég tejem de szerintem nem elég jó!Az egyik babó szopizik 40-50g-ot és elég neki simán alszik a következő szopiig!A másik babó viszont(egyébként ő az akaratosabb)szintén megeszik ennyit vagy még többet és evés után leteszem és órdít!Mindent megpróbáltam de csak akkor nyugszik meg ha vissza teszem a cicire!A doktornő azt mondta hadjam hagy sírdogáljon de nagyon órdít!

Nem tudom mit csináljak!

Segítsetek!

39. milochou (válaszként erre: 28. - 2e268a1b3f)
2009. okt. 7. 20:28
én is ebben a cipöben jàrok :o))) En is màr a szülés elött elhatàroztam, hogy mi az amit nem tartok jonak...most kell érte megharcolnom. Eddig nem mertek nekem "beszolni" ( ezt most nem ugy értem )és igyekszem "csiràjàban" elfolytani a probàlkozàsokat, mert komolyan mondom, vérszemet kapnak.
2009. okt. 7. 15:53
jé akkor én nagyon szerencsés vagyok, nagyon szuper védönőnk van, nagyon szeretem, mindig fordulhatok hozzá, bármikor és még eddig rossz tanácsot nem adott
37. b2076ec79b (válaszként erre: 35. - Titati)
2009. okt. 7. 13:34

Az én majdnem 7 évsem is vizet kér ha szomjas :)

Ehhez van szokva. Suliba reggel teát visz, de van amikor mondja hogy oda is vizet tegyek neki...

36. Gligi (válaszként erre: 32. - LB_08)
2009. okt. 7. 13:30

Na jaaa! A védőnőket nem szeretném általánosan minősíteni ez ügyben sem, de kevés embert ismerek aki meg van elégedve a védőnője tanácsadásával és segítségével!

Egyébként nem bánom, hogy hamarabb kellett kezdtem a hozzátáplálást, mert egy "éhenkórász" kisfiunk van aki még csak dundinak sem mondható,de kedvenc időtöltése az evés ☺

35. titati
2009. okt. 7. 13:15
Nálunk is csak víz van szomjoltásra! Sőt a középső gyerkőcöm, a (most már) 3,5 éves lányom is vizet kér ha szomjas :-)
34. b2076ec79b (válaszként erre: 32. - LB_08)
2009. okt. 7. 12:42
A kicsivel én is így voltam. Próbáltam szoptatni, de kb egy hónap után annyira nem tudott mit enni, hogy fogyni kezdett. Akkor jött a tápszer :) Utána szépen megindult.
33. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - Dtrr)
2009. okt. 7. 12:41

Nekem is sokszor mondták a nagyszülők, hogy itassam. Adjak teát..Nem adtam :)

Most víz van ha szomjasak :)

32. LB_08 (válaszként erre: 19. - Gligi)
2009. okt. 7. 12:36
Én szoptathatok DE 3.5 hónaposan almát kellett adnom, hogy elkezdjen fejlődni. Ez azt jelenti, hogy szopizik rendesen és mellette kap 3-4 minikanál almapürét/nap. Azóta szépen elkezdett hízni, fejlődni és rendbejött pl a széklete is. Szóval minden gyerek más és meg kell találni, hogy kinek mi a legjobb. Ami időnként elég nehéz, de szerencsére ma már nagyon jól képzett gyerekorvosok vannak. Megmondom őszintén én örülök, hogy rá hallgattam és nem a védőnőre.
31. dtrr (válaszként erre: 29. - B2076ec79b)
2009. okt. 7. 12:29

Nálunk a Dédi nem ilyen. Ő mindig azt hajtogatja, hogy szoptassam, ők is azt csinálták.

Inkább a mai nagyszülő korosztály az, aki állandóan a teával teli cumisüveget keresi nálunk. Mire én: Nekünk nincs cumisüvegünk, teát pedig nem iszunk.

El sem tudják képzelni, hogy mit adok a gyereknek, ha szomjas. Tejet, természetesen.

30. dtrr
2009. okt. 7. 12:25

Az alma és a barack után körtét adtam a 7 hónapos anyatejes kisfiamnak, de szorulása lett tőle.

Mondta a védőnő, hogy vegyek bébiételből szilvát és azt adjam neki.

kakilni tudott tőle, de azóta csak bébiételt enne (fél üveggel kapott csak), két napig az almát is alig fogadta el, amit eddig imádott.

KÍváncsi lennék mi van benne? Marketing az egész!

2009. okt. 7. 12:19

Sziasztok!


Szerintem is jó a cikk. Bár én sajna egyik lányomat se tudtam sokáig szoptatni, a nagyobbikat kb 3 hónapig, a kicsit talán egy hónapig :( Így mindketten tápisak voltak és olyan 4-5 hó körül elkezdtem a hozzátáplálást. Elkezdtem az almával, illetve a levével, kiskanalanként emeltem az adagot, jó 1,5 hónap alatt jutottunk el a püréig és még csak az almánál tartottunk :)) Nem siettem, ráértünk. Aztán szép lassan jöttek az újdonságok, de nem nagyon kavartam neki én sem, heti 1-2 dolog jött be. Krupmli, barack, banán...ilyesmi.


Epret én nem mertem adni 1,5 éves korukig az allergia miatt, nem is értem hogy adhat valaki egy éves kor előtt... Mézet még hanyagoljuk a kicsinél (19 hónapos).


Persze a jó tanácsokat az én rokonaim is ontják/ontották magukból, de úgyis azt csinálok amit én jónak gondolok :))


A mi dédink kb a baba 1 éves korában azt kédezte: Mikor tanítjátok már meg járni?

Mondom: Semmikor :) Majd ha Ő úgy érzi, akkor magától menni fog! Én nem tanítom meg járni soha :)))

28. 2e268a1b3f (válaszként erre: 26. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 7. 12:18

Sziasztok.

Teljesen igazad van. En csak 5 honap mulva fogok szulni de latom, hogy az anyosom, hogy neveli es mit csinal a sogornom kislanyaval. Mondtam is a ferjemnek, hogy en ezt neki nem fogom megengedni ha tetszik neki ha nem. Marmint az anyosomnak. Nem fogom hagyni, hogy beleszoljon, Isten ments, hogy majd a gyerekem olyan legyen mint a masik unokaja. Szerencsere a ferjem egyett ert velem. Mindenkinek sajat ugye, hogy hogy neveli a gyereket akar tetszik masnak akar nem!

27. titati
2009. okt. 7. 12:07

Végre egy jó cikk!!!



Sokkal több ilyen cikket kellene írni, és nem mindenhol a hozzátáplálást sürgetni!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook