Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges életmód - kinek mit jelent? fórum

Egészséges életmód - kinek mit jelent? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. csabi4
2016. máj. 25. 02:31

Még egy cikk amiben jó pár területet vizsgáltak meg


Most ismételten kijelenthető hogy a túlsúly a kövérség miatt betegedne meg az emberek és lesznek cukorbetegek ?


1. A túlsúlyos emberek kevésbé hajlamosak a krónikus ízületi gyulladásra

2. A túlsúlyos emberek kevésbé hajlamosak a demenciára

3. A túlsúlyos embereknek erősebb lehet az immunrendszerük

4. A túlsúlyos emberek tovább élnek, és gyorsabban gyógyulnak

5. A túlsúlyos emberek jobbak az ágyban

45. csabi4
2016. máj. 25. 02:26

Folytatás :

Találtam még pár érdekes és elgondolkodtató írást :


A kövér emberek, ha nem lesznek cukorbetegek vagy nem emelkedik meg jelentősen a vérnyomásuk, feltűnően ép koszorúerekkel élnek - állapították meg olasz kutatók.


Az erek rugalmasságát, épségét jelző ultrahangos mérések a rendkívül, kórosan kövér pácienseknél végződtek a legjobb eredménnyel. A verőerek rétegeinek vastagsága, amely mutatja az érfal épségét, azt bizonyította, hogy a nagyon kövérek, illetve a karcsúak a legegészségesebbek a túlsúllyal bajlódókhoz képest. Az igen előnyös jelenséget azok a laboratóriumi adatok magyarázhatják, amelyek szerint az igen kövér emberek vérében volt a legtöbb olyan sejt, amely az érfal épségét, önjavító képességét támogatja.


[link]


És egy elég jó összefoglaló :


A tökéletes test bűvöletének csapdájában


Bár a soványak és kövérek útjai látszólag elég különbözőek, mindketten ugyanazokkal a démonokkal küszködnek. És erre a kínlódásra épül a világ egyik legnagyobb (becslések szerint több százmilliárdos) ipara, amely azt állítja: a testeddel azt teszel, amit akarsz! Ha van, ha nincs elég pénzed, olyanná válhatsz, amit más – a divatdiktátorok, az életstílusgyógyszer- és sporteszközgyártók, meg az élelmiszeripar – megálmodott neked.


[link]


Ami pedig az egész mögött ott van :


A kövér embert folyton csesztetik


A túlsúlyosakkal szembeni diszkrimináció napjainkra olyan elterjedté vált az Egyesült Államokban, akár a faji megkülönböztetés - állította egy tudományos folyóiratban megjelent tanulmány.


..."a kutatás fő tanulságaként kiemelte, hogy a túlsúly kiváltotta igazságtalanságok megszüntetéséhez "szervezett formában" lenne szükség a társadalmi magatartás megváltoztatására."


[link]


A pufók kisgyerekek állandó csúfolásától a kövér felnőttek munkahelyi kigúnyolásáig széles körű a társadalmi ellenérzés a súlyproblémákkal küszködő emberekkel szemben. Azt azonban eddig nem sikerült megfejteni, hogy mik az okai ezeknek a megnyilvánulásoknak. Most egy kutatócsoport rájött.


Gyakori látvány a játszótereken, hogy a kövér gyerekeket csúfolják a társaik. Nem sokkal jobb a helyzet a felnőttek világában sem, ahol a túlsúllyal küzdő férfiakat és nőket is gyakran megtalálják a kollégák. Azt azonban eddig senki sem tudta bebizonyítani, hogy mi az oka a társadalom ilyen viselkedésének.


A University of British Columbia kutatói egy most publikált tanulmányukban azt állítják: rájöttek a titokra: ez pedig nem más, mint az, hogy az agy a kövérséget tévesen betegségként értelmezi.


A kutatók szerint az immunrendszer azért lendül akcióba a kövérség látványára, mert nem annak tekinti, ami valójában, hanem a fertőzéssel hozza összefüggésbe.


[link]


Így lehetséges az emberi tudatot manipulálni -folyamatos elrettentő reklámok nyilatkozatok hazugságok ,aminek csak igen kis része valós ,a többi már következtetések sorozata -de ugye a legtöbb ember azt hiszi el amit lát és hall..../NEM MINDENKI /


Ez nem csak erre a témára hanem bármire igaz ,ezt nagyon jól tudják ,nem véletlenül kutatják az emberi agyat hogyan lehetséges manipulálni-irányított "cselekvésekre" késztetni -


És végül mire is megy ki többek között a "játék "


Jön az elhízás elleni vakcina?


[link]

44. csabi4 (válaszként erre: 43. - Csabi4)
2016. máj. 25. 02:25

Folytatás :

Megdőlt a nagy diéta mítosz! Felesleges számolgatni a testömeg-indexünket

2015-07-08

[link]


Ennyit a szakértők által elfogadtatott BMI index és társairól ...


ELHÍZÁS - LELKI HÁTTERE


A gyöngédség és meghittség utáni vágy testileg „éhségben" nyilvánul meg, s ha ezt csillapítjuk, érzékelési felületünk, azaz a bőrünk kitágul. Ezáltal elméletileg az esélyünk is megnövekszik, hogy „érintkezésbe" kerüljünk egy másik emberrel. Ráadásul a tekintélyes testalkat maga is biztosíték arra, hogy észrevegyenek minket.


A mértéktelen evés mögött mindig „én-gyengeség" áll, melyet külső táplálással kompenzálni kell; ez persze nem vezet megoldáshoz. Az én-gyengeség szükségszerű következménye az újabb kudarc, sőt félelemérzet, mely ismét csak evés révén csillapítható. Az ember, miközben megkísérli, hogy belső ürességérzetét evéssel szüntesse meg, magába fojtja félelmeit és frusztrációs érzéseit. Különösen gyakori ez olyan családokban, ahol a szülők is hasonló módon viselkedtek.


Evéskor az ember nem érez elégedetlenséget, félelmet, csalódottságot, bánatot, bizonytalanságot, frusztrációt, elhagyatottságot, szorongást, depressziót és szeretethiányt. Ám amire voltaképpen szüksége van, az a kapcsolat, meghittség, gyöngédség, siker, elismerés és szeretet. A túlsúlyos ember tehát olyan dolgokat hurcol magával, melyek megnehezítik számára az életet - mindenekelőtt hamis énképet.


Tudata mélyén persze tisztában van vele, hogy igazi énje teljesen más. Mégis elutasítja saját lényét. Következésképp az életenergia képtelen szabadon áramolni benne, a megoldatlan problémák külső súlyként nehezednek rá, így az életet kétszeresen is terhesnek érzi. Meg kell tanulnia levetni az álarcot, eltávolítani az akadályokat, felhagyni a szerepjátszással s lebontani az őt körülvevő védőfalat. Hiszen élete csupán azért nehéz, mert megnehezíti magának.


De ha az életet terhesnek találom, ez egyben azt is jelenti, hogy az életnek is baja van velem. Szüntelenül akadályozom önmagam, igazi énem létezését. Életem azért vontatott, mert meggátolom szabad folyását - a lehetőséget, hogy valóban betöltse a pillanatot.


Az elhízott ember nemcsak saját magát utasítja el, de többnyire a környezetét is. Amit másokban kifogásol, azt valójában saját magában kifogásolja. A többiek csupán egyfajta tükröt jelentenek, melyet az élet elébe tart, hogy felismerje benne önmagát. Nem szabad arra törekednie, hogy más legyen vagy környezete kedvére tegyen; igazán és csorbítatlanul önmagává kell válnia. Ha valóban önmagam vagyok, többé nem formálok igényt arra, hogy a közép­pontban álljak s minden az én kis „énem" körül forogjon. Hiszen akkor létem középpontjában élek, önmagamban nyugszom, lényem közepén, saját életem középpontja vagyok, s így képes leszek elfogadni környezetem másságát is.

Foglaljuk össze: Elhízás - belső üresség, szeretetéhség, gyöngédség iránti vágy, én-gyengeség, hamis énkép

A túlsúlyosság jelzi

a beteljesülés iránti sóvárgást, egy kiteljesedett, biztonságot adó és meghitt élet utáni vágyat.

a régi viselkedésmintákat, például: a tányért üresre illik kikanalazni. Az ember akkor derék gyermek, megfelel mások elvárásainak.

a másoktól remélt, beteljesületlen elvárásokat. Több szeretetet, törődést követelek a másiktól ahelyett, hogy adnék.

az igényt, hogy éléskamrám, ínséges időkre, mindig tele legyen. „Birtokolni", kuporgatni, gyűjtögetni akarok a jövőre, ezért is nem tudok itt és most élni.

elégedetlenségem, félelmem, csalódottságom, bánatom, bizonytalanságom, frusztrációm, elhagyatottságom, szorongásom, depresszióm és szeretethiányom elutasítását.

hogy nem felelek meg „belső képemnek", mivel más akarok lenni, mint ami vagyok, így többé nem vagyok önmagam. Mikor a „teljességre" vágyom, voltaképpen önmagam hiányát érzem.

próbálkozásomat, hogy több legyek annál, ami vagyok. Terjedelmesebb, nagyobb, erősebb és befolyásosabb, azaz „súlyos" személyiségnek számítsak.

hogy nem engedem meg magamnak, hogy a dolgokat könnyedén vegyem, azok rám nehezednek.

hogy képtelen vagyok lehetővé tenni az élet szabad folyását, nem tudok örömben és könnyedén élni.

a kielégítetlen lét miatt érzett unalmamat. Mivel nem töltöm meg a pillanatot, magam sem töltődöm fel.

hogy nem élek békében önmagammal, más akarok lenni, mint ami vagyok.

hogy meg akarom kapni azt, amit saját magamnak sem adok meg: elismerést, meghittséget, gyöngédséget és szeretetet.

Amit tenni kell

Meg kell szabadulnunk mindenféle mércétől, nem szabad akarnunk többé másnak vagy „többnek" lenni; hanem meg kell engednünk magunknak, hogy önmagunk legyünk. El kell fogadnunk magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, s teljes örömben azzá válnunk, amik valójában vagyunk. Nem lenne szabad többé szorongatott helyzetbe kerülnünk, hiszen ezáltal csupán megzavarjuk tulajdon belső harmóniánkat.

A felgyülemlett energiákat szabadjára kell engedni, hagyni kell, hadd működjön maga az élet, hadd létezzünk mi, az élet és mások úgy, ahogy vannak.

Szabaduljon meg az önmagáról alkotott eszményképtől, nevezetesen, hogy milyen karcsúnak kellene lennie. Fogadja el a világot olyannak, ahogy létezik.

Nem fogja fel többé olyan nehéznek az életet, inkább lássa be: az élet valójában jóindulatú. Gondoljon arra, hogy „Nem kell semmit tennem, hogy jó legyek, hiszen eleve az vagyok."

Ismerje el tulajdon egyediségét. A Földön még soha nem létezett olyan ember, mint Ön, és soha nem is fog. Ön valóban egyedülálló lény.


Vannak egészséges kövérek is


Két meglepő tanulmány szerint vannak olyan kövérek, akik egészségesek, és nem hajlamosak szívbetegségekre. Az egyik tudományos írás pedig azt is kimutatta, hogy a normális testsúly sem jelent automatikus védelmet a magas vérnyomás, a cukorbaj és a magas koleszterinszint ellen.


Az Egyesült Államokban a 20 éven felüliek között a normális testsúlyúak mintegy 23 százalékának vannak anyagcserezavarai. Ezzel szemben a túlsúlyos felnőttek 51 százaléka és a kövér felnőttek 32 százaléka anyagcsere-szempontból egészséges, állapították meg a New York-i kutatók.

[link]


Ha ez így van akkor ismét egy óriási hiba az akadémikusok részéről ,ha a kövérségre fogják a betegségek kialakulását,mert azon kívül is van sok más tényező,amit nem vesznek figyelembe.

51 % egészséges ? ::)


Csak azt kellene megtudni az ország lakosságának hány % túlsúlyos illetve kövér -mert tuti hogy ők vannak többen -hisz ezzel szemben az ideális testsúlyúak vannak ők vannak a legkevesebben mégis őket tekintik kiindulási alapnak ::)


a soványak és a korosan soványak állnak -akiknél legalább annyi ha nem több a betegségek előfordulása -és nekik legalább akkora problémát jelent az hogy soványak -


Az a lényeg ki hogy érzi magát a saját bőrében és mennyire fogadja el magát ,ha a reklámokra és a szakértőkre hallgat, vagy bárkire ,az már nem a saját akarata és nem önmaga ,tehát más akar lenni mint aki valójában .


Ez pedig nem máshoz mint önértékelési konfliktusokhoz vezet .......

A GNM -ben az egyik leggyakoribb konfliktustípus ami sok sok betegség "előfutára"


Nem a túlsúly és a kövérség mellett vagyok ,csak azt szerettem volna jelezni amit már sokszor megtettem más topicban is ,egy valamit kiragadni az egészből és arra fogni mindent óriási felelőtlenség azok részéről akik állítólag szakértői a témának .

43. csabi4 (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2016. máj. 25. 02:20

"És nem a rák a világon a halál elsődleges oka, hanem a szív és érrendszeri betegségek. A kövérség pedig minden más betegségre jobban hajlamosít, a ducik minden másban gyakrabban betegszenek meg, kb 40-50%-kal gyakrabban."


Erről is hatalmas téveszmék keringenek-maga a kövérség amit állandóan fikáznak ,beültettek az emberek tudatába - biológiailag nézve éppen hogy védekező funkciót lát el -


Lehet vitatkozni de felesleges -EZEK TÉNYEK


Egy kis összefoglaló a szakértők ? megcáfolására vajon egészséges e a most oly divatba és szinte minden betegség esetén felmerülő BMI index és társaik meghatározása ?


Alakul ez kérem csak hát a tudósoknak annyi eszük nincs mint egy hintalónak ..


Az eredmények megmagyarázhatják azokat a korábbi megfigyeléseket, miszerint az enyhe túlsúllyal élők esetében jobbak az életben maradás esélyei, és az ilyen emberek a korosodás során kevesebb problémával szembesülnek, tette hozzá a fejlődésbiológus és orvos-kutató. A korábbiakban senki nem tudott magyarázattal szolgálni arra, hogy az enyhén túlsúlyosak körében miért alacsonyabb a mortalitás, azonban Imai és munkatársai eredményei arra utalnak, hogy ha valakinek a szervezetében nincs elegendő zsír, az hátrányosan befolyásolja a metabolizmus és az idősödés szabályozásában különösen fontos agyi területek működését.

A zsírszövet kontrollálja az agy energiaszintjét

A közelmúltban felfedezett szirtuin1–NAMPT-rendszer...

medicalonline.hu

[link]


Nagyon jó cikket találtam , több témát is érint ugyanis a Trend szerint az elhízás az egyik legfőbb veszélyforrás az egészség megőrzésében ,a múltkori cikk igencsak beindított egy folyamatot ,tv rádió -szakértők hada próbálja megcáfolni ,aláásni persze mint régebben is már felhívtam a figyelmet arra hogy a betegséggyártók mindig egy-egy nagyobb embercsoportra élezik ki a figyelmüket ,azért mert ebben van a NAGY PÉNZ -és ezt az emberek be is veszik ..


[link]


Mi növelheti a túlélési esélyt vérmérgezés esetén?


A túlsúlyos idős emberek nagyobb valószínűséggel élnek túl az életveszélyes véráramfertőzést (a sepsist), mint a normál súlyú emberek.


Mi növelheti a túlélési esélyt vérmérgezés esetén?

news.noinetcafe.hu|Forrás: Jáksó Nóra


A ducik tovább élnek, mint a normál súlyúak


Az enyhén túlsúlyos embereknél kisebb a korai halálozás kockázata, mint az optimális testtömegűek esetében, egy 3 millió ember bevonásával készült tanulmány szerint.

A ducik tovább élnek, mint a normál súlyúak

(Northfoto)


A The Daily Telegraph című brit lapban ismertetett tanulmány szerint az enyhén túlsúlyos emberek esetében 6 százalékkal kisebb a halálozás kockázata, mint a normál testtömegűeknél. A súlyosan elhízottak - 35-ös testtömegindex felett - ugyanakkor 29 százalékkal nagyobb eséllyel halnak meg, mint azonos korú normál testtömegű társaik.

Rákintézet és az Ottawai Egyetem munkatársai által jegyzett kutatás keretében csaknem száz korábbi tanulmányt elemeztek, amelyek több mint 2,88 millió emberre és több mint 270 ezer elhalálozásra terjedtek ki Észak- és Dél-Amerikában, Európában, Ázsiában, valamint Ausztráliában.


A vizsgálat eredménye több korábbi tanulmányéval is egybevág, amelyek szerint a szívrohamot túlélő túlsúlyos és mérsékelten elhízott betegek életkilátásai jobbak, mint normális súlyú betegtársaiké.


Forrás: MTI

FRISS CIKKEK :

+

Az elhízott rákbetegek jobban bírják a kemót 07/07/2015

[link]

2016. máj. 24. 21:53

Örülök, hogy egyet értünk!

A gyerekek utánozzák a szüleiket. Nem fog enni salátát, ha az anyja sem eszik. Viszont mindent meg akar kóstolni, amit a szülei.

41. simple (válaszként erre: 40. - Aredhel)
2016. máj. 24. 21:43
Leírtad konkrétan, amit én is gondolok erről az egészről. A legszomorúbb akkor voltam, mikor egy kétéves kicsit láttam kólát inni. Egyszerűen nem értem ezt. mondjuk azt sem, aki állandóan cukros teával meg kakóval itatja a gyerekét. mi szükség van erre? Miért nem jó a víz? Ha azt adna neki, azt inná, hiszen nem is tudja mi a kóla, nem tud még magának venni. Meg én úgy gondolom, hogyha kiskorában kialakítjuk a jó szokásokat, akkor az lesz a természetes, és később sem fog félresiklani. A rengeteg cukros üdítőben is nagyon sok kalória van, ha emellé még eszik is, borítékolt az elhízás. Persze a szülő nem érti, mitől hízik a gyereke... Múltkor újságolja nekem egy ismerős anyuka, hogy a gyereke egyszerre betol egy egész tábla milkát. Ahányszor találkozom velük, mindig van a gyereknél valami nassolnivaló, és nem gyümölcs, vagy dió.
40. Aredhel (válaszként erre: 39. - Betsabé)
2016. máj. 24. 20:56

Én őszintén megmondom, hogy legbelül kicsit elítélem azokat a szülőket, akik már pici korban cukros-édesítős dolgokkal tömik a gyerekeket. Igen, nincs még gyerekem, tudom, majd meglátom, ha lesz, de szerintem azért vannak elvek, amiket az ember betart, nálam ez az, hogy egyáltalán nem adunk édességet kisbabának és kisgyereknek sem napi szinten.


Pl. sosem értettem, miért kell krémtúrót, pudingot és hasonlókat adni 8 hónaposoknak. Tök műanyag, cukorral tömött adalékos vacak az egész és még csak azt sem lehet mondani, hogy egy 8 hónapos hisztizne érte, mert azt sem tudja, mi az a krémtúró, max. akkor kap rá, ha a szülő adja. Szóval szimplán nem vágom, miért ad valaki ilyen dolgokat egy babának, aki amúgy nem is kéri?


Sok fórumot olvastam ezzel kapcsolatban, és a többség nem is titkolja, hogy mindennap kap nasit a gyerek. Nem gyümölcsöt, hanem pudingot, csokit, chipset, cukros üdítőket és hasonlókat. Aztán csodálkoznak, hogy mindenhol elhízott, fekete fogú kisgyerekek szaladgálnak... tisztelet a kivételnek persze.


Egyébként nem önmagában az édességgel van bajom, én is eszem néha, de szerintem teljesen káros rászoktatni a gyereket a mindennapi nasira. Mi szegények voltunk gyerekkoromban, szóval elég ritkán kaptunk, persze néha jól esett volna, de valahogy olyan természetes volt, hogy csak néha került az asztalra valami finomság, nem minden nap, egyáltalán nem lettem lelkisérült tőle és később sem faltam dúvad módjára az édességet, mikor pénzem lett rá.


Furcsállom néha, hogy azt leszólják, ha valaki vegetáriánus módon eteti a gyereket, miközben a leszóló szülők minden nap cukros, adalékos édességgel etetik a gyereket.

2016. máj. 24. 16:39

Én is ismerek olyan elhízott kislányt, aki 7 évesen megeszik 4 paula pudingot. Az anyja meg nem tudja miért hízik. Egy szülőnek ezért is felelnie kellene, mint ahogyan azoknak is, akik éheztetik a gyerekeiket (akár halálra). Nagyon megrázó.


Én sem vagyok semmilyen csodaszernek a híve. A csoda bennünk van, ha figyelünk a testünk jelzéseire. Amit kívánsz, egyél, de mértékkel, és nem ész nélkül. A rendszeres mozgás, a zöldségek, gyümölcsök, víz szeretete mind tanulható. Rá lehet hangolódni. Százféle szín, százféle íz, mindenkinek lehet kedvence. Szerintem a magyar lakosság 80 % meg se kóstolna bizonyos zöldségeket...


Például én avokádó nélkül nőttem fel. 25 évesen ettem először, és azóta is a kedvencem. A gránátalma szintén.


3 gyerekem van, de mindenféle gyümölcsöt megkóstoltatok velük...nem is hisztiznek a csokiknál, mert jobban szeretik a gyümölcsöket.


Ez hozzáállás, tudatosság kérdése. Én teljesen szakítottam az otthonról hozott szokásokkal. Mert az nem vált be a szüleimnek ( napi 20 szem gyógyszer 60 évesen? Több mint 10 krónikus betegség? Visszafordíthatatlan egészségkárosodások?)


Bevallom sok próbálkozás kudarc volt, főztem alig ehetőt, és ehetetlent is, de nem adom fel.


Mert szeretném megélni az unokáimat, és nem úgy hogy ők látogassanak a kórházban, hanem, hogy játszhassak velük :-)

38. 328e1b30ab (válaszként erre: 26. - Aryana)
2016. máj. 24. 13:11
Ez a világon semmit nem jelent. Ismersz 10-20-30-at a teljes népességből, semmire nem lehet belőle következtetni. Minden 88 éves egészséges, mindentevőre jut hatszázezer, aki már 45 évesen beteg, gyógyszereket szed, nem élhet teljes értékű életet, majd meghal 65 éves kora előtt.
2016. máj. 24. 11:22

Elgondolkodtató, hogy a magyar gyerekek is az utóbbi időben lettek ilyen ducik, 20 év alatt 3x-osára nőtt az elhízott gyerekek száma, és most 25%uk az.


Pedig az elmúlt 20 évben egyre több információnk lett arról, hogy mégis hogyan kellene normálisan enni, mégis a több információ ellenére a gyakorlatban csak minden egyre rosszabb lett.


Ez szerintem nem a szegénység, mert Európában ott, ahol tényleg szegények, nincs annyi túlsúlyos (pl Ukrajnában). Aki tényleg szegény, az semmilyen kaját nem tud megvenni vagyis a szemétkaját sem.

36. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Aredhel)
2016. máj. 24. 10:16

Nagyon jó film erről a témáról a Forks over Knives!


Ja, nem írtam, de természetesen nem dohányzom:)

35. Aredhel (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2016. máj. 24. 09:49

Én is rosszul vagyok ezektől a csodabogyóktól, löttyöktől és mindenféle szintetikus sz*rokkal teletömött termékektől, amik éppúgy nem természetesek, mint a mai agyonhormonozott kaják. Az ember ne bogyóval akarjon lefogyni, hanem egyen normálisan és mozogjon, az ingyen van és nem visz be semmi felesleges anyagot, a dolog kitalálója meg nem gazdagszik meg mások átverésén.


Én szoktam néha-néha beszélni erről, ha feljön a téma, de alkalomadtán olyan hülyén néznek rém, amikor mondom, hogy mi nem eszünk mindennap húst, sőt! Főleg a férfiak, ők aztán odamondják, hogy csak húst hússal, mert növényekkel nem lehet jóllakni, pedig ez sem igaz.


Nyilván nincs olyan ember, aki tökéletesen egészségesen élne, sőt az emberi szervezet sem reagál mindenre ugyanúgy, de sosem értettem azokat, akik ne is próbálnak meg arra törekedni, hogy picikét egészségesebben éljenek, maguk, a gyerekeik, unokáik miatt. Én nem szeretnék olyan 65 éves lenni, aki 8 féle gyógyszert szed, cukorbeteg, már tönkrement a mája, nem bír felmenni a lépcsőn és gondozni kell... ahogy korábban írtam, az egészséges életmód sem garancia erre, de jóval nagyobb a valószínűsége a lerobbanásnak, ha valaki se nem mozog, se nem eszik mértékletesen, se nem figyel oda magára. Amíg az ember 30 éves és semmi baja nincs, csak legyint, hogy ugyan már, vannak a mostani öregek között is fittek, de amikor ő maga kerül abba a korba és kijönnek rajta a betegségek, már "késő".....

34. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Aredhel)
2016. máj. 24. 09:39

Igen, nem maga a hús, hanem az, ha túl sok, vagy a sok adalékanyag, vagy a ma futószalagon nevelt, rossz minőségű kajával táplált, stresszes állapotban leölt állatok húsa nem jó minőségű és ez így ennyiszer, mint manapság esszük, káros.


Már írtam máshol, hogy a háború előtt hetente vagy kéthetente 1 szelet hús jutott egy főre, 70 év alatt a 10xesére nőtt a fogyasztás és ezzel egyenes arányban sok betegség is, ami ezzel kapcsolatba hozható.


Ez nemcsak a nyugati világban lévő tressz amúgy, mert sokan azt gondolják, hogy igen, azokban a szegény országokban, ahol vegánok, vegák anyagi okokból is, nem találkoznak olyan stresszel mint mi, de az eddigi leghosszabb kutatás, ami több évtizedes volt, kiderítette, hogy a nyugati világban, stresszes életet élő népek között is a vegák tovább élnek.


Nehéz megvizsgálni a mai divatdiéták hosszútávú hatását de ami csak a hús vagy hús nélküliséget illeti, arról sokkal hosszabb kísérletek vannak, és össze tudták hasonlítani hiteles módon, mert van egy amerikai hitközösség, a baptisták, akik évszázadok óta lakto-ovo vegetáriánusok. Mivel a kutatások több mint 50 évvel ezelőtt kezdődtek erről, a baptistákat és betegségeiket szépen kényelmesen össze tudták hasonlítani a többiekkel, sőt, mivel ők is a nyugati világban élnek, így ugyanannak a stressznek vannak kitéve, munkahely, szmog, városi élet, stb. Így tényleg nem lehet másra fogni.


És nem a rák a világon a halál elsődleges oka, hanem a szív és érrendszeri betegségek. A kövérség pedig minden más betegségre jobban hajlamosít, a ducik minden másban gyakrabban betegszenek meg, kb 40-50%-kal gyakrabban.


A mellrák szempontjából a különbség pedig nem a húsfogyasztók vs vegák között van, hanem mivel a mell mirigyei végülis zsírból IS vannak, a transzzsírban és az állati zsírokban gazdagabb táplálkozás jobban hajlamosít (amellett, hogy ebben is fontos a genetika, prevenció, a szoptatás szerepe).


Én kifejezetten falra mászok az olyanoktól, akik úgy akarnak eladni csodabogyókat, csodalöttyöket, kamuterápiákat, hogy mindenre ráfogják, hogy lelki oka van, tépd szét az orvostól kapott leleteket és majd ezzel és ezzel meg fogsz gyógyulni, és jól lehúzzák az embereket.

33. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 24. 09:17

Egészségesen eszünk, sok zöldség és friss alapanyagok, nem csodabogyók meg csodalöttyök, hanem real food, egyszerű kaják. Sportol az egész család, tiszta levegőjű helyen élek, hétvégén kertészkedünk, egyébként is sokat mozgunk, van 2 kutyánk nekünk is. Imádok úszni is, télen is gyakran járok.


Szerintem a kaja része olcsóbb is így, mert ha megnézed, egy fast food menü árából lehet venni egy csomó zöldséget, gyümölcsöt vagy más "természetesebb" kaját, mint amit ennyiért a fast foodban kapsz.


Én is aludhatnék többet, de nem hagynak:D Majd ha nagyobbak lesznek!


Szeretek kint lenni a friss levegőn, mondjuk nincs nehéz dolgom, mert az erdő is pár percre van.


Nem sokat napozok direktbe, mindig teszek napvédőt, általában ha kint melózunk, akkor bikiniben vagyok, de attól függ, milyen erős a nap, nem szeretek télen-nyáron barna lenni, inkább épphogycsak és csak szezonban, szóval télen a szoli nálam kizárt, a bőröm is meghálálta, hogy évek óta így csinálom.


Hiszek a megelőzésben, ezért rendszeresen vérvételre, kontrollra, fogászatra, stb. járunk, inkább derüljön ki minden minél hamarabb.

32. Aredhel (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2016. máj. 24. 09:12

Igen, a hús kérdése egy nagyon jó vitatéma, a "rákkeltő" hatását nehéz megcáfolni, amikor rengeteg tanulmány és kutatás bizonyítja, hogy minél több húst eszik valahol a lakosság, annál több az ún. civilizációs betegség náluk, a rák, szív-és érrendszeri betegségek, cukorbetegség és minden efféle, ami mindenhol a vezető halálokok között van. Ahol kevesebbet vagy egyáltalán nem esznek, ott jóval kisebb az ilyen betegségek aránya vagy szinte nem is létezik. Ez egy tény, aki ezek után azt mondja, hogy a rák és a húsfogyasztás nem függ össze, hanem ez amolyan összeesküvés-elmélet, amit a média talált ki és manipulálni próbálja vele az embereket...hát, az furcsa dolog.


Egyébként igen, fontos megjegyzeni, hogy nem önmagában attól lesz rákos valaki, mert húst eszik, viszont az állati fehérje képes előhozni a mutációt azokban a szervezetekben, amelyek alapvetően hajlamosak erre. A bélrák külön téma, azon még ma is sokat vitatkoznak, a kutatók jelentős része arra hajlik, hogy mivel nekünk a növényevőkéhez hasonlóan hosszú bélrendszerünk van (a húsevőké rövid) túl sokáig van a beleinkben a hús és mire a végére ér, már rég elkezdett lebomlani és szivárogtatni a méreganyagokat, amit a bélflóráink felszívnak. A húsevő állatokon gyorsan keresztülmegy a hús, bennünk ott "rohad" nagyon sokáig.

31. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Aryana)
2016. máj. 24. 09:00

Kivételek mindig lesznek. A hússal kapcsolatban: a hús nem rákkeltő. Nem arról van szó, hogy ha valaki eszik húst akkor tuti, hogy lesz valami baja. Inkább az van, hogy azokban az országokban, ahol az emberek anyagi vagy vallási okokból vegetáriánusok, vegánok, ott a vastagbélrák szinte nem létezik. Etiópiában pl egyáltalán nem létezik vastagbélrák, az emberek nagyon keveset esznek, és akik "jól" élnek, azoknak is csak 2 hetente van kis mennyiségű hús az asztalán, illetve tojás, tejtermék is keveset, az etiópok főként növényeket esznek.


Ez még mindig nem jelenti azt, hogy aki eszik húst, az meghal, hanem azok, akik egyébként is rákosok lettek volna, egy húsmentes étrenddel esetleg elkerülhetik, és átlagosan 7 évvel tovább élnek azok, akik nem esznek húst (beleszámítva a lakto-ovokat is).


Ez olyan, hogy pl az aszbesztről már tudjuk, hogy bizonyítottan rákkeltő, és azoknak a munkásoknak, akik régen aszbeszttel dolgoztak, érintkeztek, 90%-uk rákos lett. Ez már elég ahhoz, hogy kimondjuk valamiről, hogy nagyon rossz. De mégis ott van az a 10%, akinek semmi baja nem lett az aszbeszttől mert nyilván nagyon erős szervezetük van, vagy nincs olyan génjük, ami felelős a rákért vagy az életmódjuk valahol különbözött a többiekétől és csodával határos módon megúszták. Ilyen emberek mindig lesznek, a 88 éves nagyid is szívós szervezettel rendelkezik mert az átlagéletkort, ami Magyarországon az egyik legalacsonyabb Európában, a nagyid szépen túlélte. Mindez nem jelenti azt, hogy akkor mindenki kedvére azt ehet, amit akar és nem lesz semmi baja. A magyar gyerekek sajnos nagyon ducik is, ami gyerekkorban is és később is problémákat okoz, ezt nem lehet elhanyagolni, az anyukák/apukák felelősek azért, hogy a gyerekeik minél egészségesebben nőjenek fel.

30. M0ncsa (válaszként erre: 27. - Csabi4)
2016. máj. 24. 08:22

Yep.


En mar reg lemondtam rola, hogy a trend szerint eljek egeszsegesen. Ugy elek, hogy jol erezzem magam fizikailag es lelkileg egyarant.

Dohanyzom, de cserebe tiszta levegon, falun elek. Eszem hust, sok zoldseget, gyumolcsot, gabonafeleket minimalisat, glutentartalmut egyaltalan. Altalaban kerulom az olyan eteleket, amitol nem vagyok jol (puffaszt, hasmenest okoz, stb.)

Kulon nem jarok sportolni (nem is lenne ra idom), de van ket kutya, ket macska, ket gyerek, negy tyuk meg egy jokora kert, ami biztosit mozognivalot rendesen. A munkamat szeretem, nem stresszelek. Anagi gondjaim nincsenek.


Egyedul az alvason kell meg dolgozni, aludni tudnek tobbet is :) De talan majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek, ez is lecsitul.


Bar evszam szerint oregszem, gyerekkorom ota nem ereztem ilyen jol magam a boromben, mint mostansag. Ugyhogy szerintem ez jo igy, ahogy van.

29. Arón1 (válaszként erre: 27. - Csabi4)
2016. máj. 23. 12:11
Ezt a biológiai parancsot meg, hogy üss vagy fuss, nem értem. Mi van? Hogy jön ez az egészséghez vagy elhízáshoz?
28. Aryana (válaszként erre: 27. - Csabi4)
2016. máj. 23. 09:05

Nagyon jól leírtad!

EZ az igazság!


Az embereket fantasztikusan tudják manipulálni a mai világban, amiből hihetetlen pénzeket keresnek.

27. csabi4 (válaszként erre: 26. - Aryana)
2016. máj. 23. 02:21
Az egészséges-nek mondott életmód is csak üzlet ,hatalmas üzlet , hisz folyamatosan félreinformálják az embereket -lásd tojás, zsír, kávé, , cukor ,koleszterin -aztán a túlsúly a kövérség mennyire is árt valóban az árt ? - a cigit már ne is említsen - folyamatosan ezt táplálják az emberek fejébe , mert pár szakértő, orvos és mostanság a táplálkozástudomány több szakterülete is mondhatni divatba jött és megmondják a tutit , és ezért ezt el is hiszik mert nap mint nap hallják - Csakhogy a az ember a legtökéletesebb gépezet és messze nem az számít hogy éppen mit eszik iszik ez csak az "EGÉSZ" , egy icipici része ,mondhatni elenyésző ,az hogy mit gondol az fogja eldönteni , mennyire is marad egészséges, -az embernek van egy biológiai parancsa ami mind felett működik, ez pedig a túlélés mindenáron - ehhez hozzájön az üss vagy fuss védelmi reakció, ami életünk minden mp- ben jelen van, még akkor is ha tudatosan nem fogjuk fel az adott ingereket, hisz több ezerből csak 9-et vagyunk képesek tudatosítani , mert a többihez hozzászokunk egészen addig, amíg nem üti ki a biztosítékot valami az agyban a tudatban - Ha már ilyen példát hoztál fel akkor itt egy másik : 2014 Balaton átúszáskor valami fertőzés-nek mondott kórság miatt több világviszonylatban is elsők között szereplő élsportolónk lett rosszul, miközben több ezren vettek részt a versenyen és versenyen kívül pedig több ezren voltak akkor vízben, köztük karon ülő babák is, ők miért nem betegedtek meg ? -miért az elméletileg kiváló állóképességgel és immunrendszerrel rendelkezők között voltak a legsúlyosabb esetek ? Risztov Éva, Gyurta Gergely pl kórházba is került...
26. Aryana
2016. máj. 22. 21:12

Hogy lehet az, hogy a 88 éves nagymamámnak semmi baja, és egyáltalán nem él egészségesen. Már, ami a mostani egészséges életmódot illeti. Megeszik mindent, cukrot, fehér kenyeret, a legolcsóbb margarint, felvágottat és sorolhatnám. Ő nagyon spórolós és mindenből a legolcsóbbat vásárolja. Semmilyen szervi baja nincs (hála!) csak öreg. Ő szerinte a mérték a fontos.

Soha nem sportolt, nem dohányzott. Eszik húst is.

Már annyiszor gondolkodtam ezen, hogy nagyon sok idős embert ismerek a környezetemben, akik nem élnek "egészségesen", ami az ételeket illeti és mégis köszönik jól vannak :)

25. Aredhel (válaszként erre: 24. - 328e1b30ab)
2016. máj. 22. 14:00

Na, végre valaki, aki ismeri és olvasta :)


A páromat is próbálom egyébként bevonni ebben az egészséges életmódba, és szerencsére érdekli is a dolog meg jónak tartja, csak sokkal nehezebben alkalmazkodik és mond le dolgokról.


Pl. mindennap, miután hazajön a munkából, megiszik egy pohárt bort és elszív egy cigit. Amúgy ne cigizik. Kb. 1-2 éve kapott rá erre a rossz szokásra és nagyon utálom, mindig azt mondja, ez olyan ceremoniális dolog, mint nekem a délutáni kávém... értem én, de ugye mégsem azonos a kettő. Persze, mindig elismétli, hogy le fog szokni, de nem teszi egyelőre... :/


A másik a sport, neki még annyi kedve sincs hozzá, mint nekem, sokszor arra is nehéz rávenni, hogy sétáljon egyet velem.


Ami viszont pozitív, hogy mióta együtt élünk, azóta teljesen átszokott arra, hogy kevés húst eszünk (az anyukája minden nap húst főz :) ), viszont rengeteg zöldséget, olyanokat is megeszik, amit előtte megkóstolni sem akart, spenótot, brokkolit, padlizsánt, teljes kiőrlésű dolgokat.


Még alakulunk ;)

24. 328e1b30ab (válaszként erre: 23. - Aredhel)
2016. máj. 22. 13:48
Köszönöm szépen, olvastam. Tényleg remek.
23. Aredhel (válaszként erre: 21. - 328e1b30ab)
2016. máj. 22. 13:47
Ezt én is olvastam a napokban. Tudom ajánlani neked a Kína-tanulmány című könyvet, remek kutatási anyag erről a témáról.
22. Aredhel (válaszként erre: 7. - Kisj)
2016. máj. 22. 13:46
Azért nem ugyanaz a megbetegedés valószínűsége egy cigiző és nem cigiző ember esetén. A cigi az egész szervezetet pluszban öregíti és betegíti, szóval nekem személy szerint mindegy, ki dohányzik, de azt túlzásnak tartom, hogy "attól még lehetsz tüdőrákos". Lehet az ember, persze, ezt senki nem cáfolja, de mégsem mindegy a valószínűség.
21. 328e1b30ab (válaszként erre: 19. - Aredhel)
2016. máj. 22. 13:45

Bizony. Idézet a hvg.hu-ról:


"Egészséges életmóddal megelőzhető lenne a rákbetegségek 20-40 százaléka és a daganatos betegségek miatt elhalálozások fele – mutatta ki egy nagyszabású amerikai tanulmány.


A Harvard Egyetem és a Massachusettsi Általános Kórház kutatói több mint 135 ezer ember adatait elemezték az amerikai orvostársaság JAMA Oncology című folyóirat honlapján csütörtökön megjelent tanulmányukban, hogy megvizsgálják az összefüggéseket az egészséges életmód és a rákbetegségek előfordulása, a daganatos betegségek miatt halálozás között.


Egészséges életmód alatt értették a szakemberek a nem-dohányzást vagy a dohányzással való felhagyást, a minimális alkoholfogyasztást (egy vagy kevesebb ital nők és kettő vagy kevesebb férfiak esetében), a 18,5–27,5 közötti testtömegindexet, heti 150 percnyi mérsékelt vagy 75 perc intenzív fizikai aktivitást. Azok a személyek, akik megfelelnek ezen összes feltételnek alacsony kockázattal, mindenki más magas kockázattal bír a daganatos betegségek kialakulása tekintetében – olvasható a Medicalxpress orvostudományi ismeretterjesztő hírportálon.


A tanulmányba 89 571 nő és 46 399 férfi adatait vonták be, közülük 16 531 nő és 11 731 férfi tartozott az alacsony kockázató csoportba, a többiek a magas kockázatúban.


Összehasonlítva a két csoportban előfordult rákmegbetegedéseket és halálozást, a szakemberek azt találták, hogy az egészséges életmód nagy hatással van bizonyos ráktípusokra: a tüdőrákos esetek nagy többsége az életmóddal állt összefüggésben, csakúgy mint a bél-, a hasnyálmirigy- és a veserákos esetek egyötöde. Kivetítve ezeket az összefüggéseket az amerikai lakosságra, megállapították, hogy még nagyobb mértékben lehetne megelőzni rákbetegségeket és az elhalálozást.


A nők esetében úgy becsülték, hogy a daganatos betegségek 41 százaléka, a halálozás 59 százaléka, a férfiak esetékben a rákbetegségek 63 százaléka, a halálozások 67 százaléka megelőzhető lenne – ismertette a részleteket a The Washington Post amerikai napilap honlapja."

20. Aredhel (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. máj. 22. 13:45

Erősen gondolkodom, mert sok mindent kipróbáltam már, futottam, aerobikoztam, emeltem súlyokat, jógáztam ésatöbbi, de egyelőre nem találtam olyat, ami élvezettek csinálok és nem nyűgnek érzek ;) Lusta vagyok, bevallom ;)


Mondjuk sétálni szeretek, az is jobb, mint a semmi, de jólesne valami aktívabb mozgás :) Még keresem :)

19. Aredhel (válaszként erre: 17. - 328e1b30ab)
2016. máj. 22. 13:43

Én is ebben látom egyébként az egészséges életmód értelmét. Meghalni mindenki meg fog, csak nagyon nem mindegy, hogy 50 évesen még fitten focizunk az unokákkal az udvaron, vagy túl vagyunk már egy szívrohamon, agyvérzésen, netán levágták a fél lábunkat a cukorbetegség miatt.


Az egészséges életmód nyilván önmagában nem garancia erre, de nagyban képes befolyásolni az ember életminőségét fiatalon és idősen egyaránt.

18. 328e1b30ab (válaszként erre: 15. - Aredhel)
2016. máj. 22. 13:37

Ha unod az általad kipróbált sportokat, akkor az nem a te mozgásformád :)

Van, aki fut, van, aki minden hétvégén 2 napot keményen túrázik, van, aki társastáncol vagy súlyzózik. Mindenkinek megvan a maga sportja, ne add fel!

17. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - Kisj)
2016. máj. 22. 13:36

Pontosan ez a tervem :)

Egészségesen meghalni, körülbelül 102 éves koromban. Addig viszont teljes értékben meg akarom élni minden percét, nem fájdalmakkal küszködve vagy betegen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook