Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edzés és életmód fórum

Edzés és életmód (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. okt. 13. 22:47

Villers, érdekelne a vélemyényed a CLA-ról! Olvastam dolgokat a Bio CLA, Bio CLA+T és a Scitec CLA-ról.

Melyiket ajánlod, kinek és milyen feltételekkel.

Köszi!

93. c42a13b98c (válaszként erre: 91. - F5c6739a81)
2008. okt. 13. 22:20

[link]


Itt kiszámolhatod a napi igényt, azt mondják, ezt kell csökkenteni 20%-kal, hogy fogyjál. Ill. itt megtalálod a kül. mozgásformák energiaigényét is. Az étkezésnél, ami nekem bejön, ha este nem eszem. Meg a finomliszttel és finomcukorral kell vigyázni...és sportolni. Én most aquafitnessre járok heti kétszer és jövő7től úszom is.

2008. okt. 13. 21:59

Van olyan tea, amit edzés közben kortyolgatva emeli a zsírégetés mértékét?

Most Biotech Thermo Drine Liquid-ot iszok...csak ha lenne valami gyógynövényes dolog...kipróbálnám!

2008. okt. 13. 18:43
Csak szomorú, hogy még azt sem tudom mennyi kalóriát kéne bevinni. Múltkor azt írtad 1200-1500. De ebbe nekem nem fér bele 5 étkezés :-( az ebédem átlag 600 kcal, reggeli mondjuk 300, vacsi 300...kb. így oszlik meg (kivéve persze ha este befigyel a mustároskenyér, de azt hagyjuk is :-P)
90. f5c6739a81 (válaszként erre: 89. - 2577cdcc12)
2008. okt. 13. 17:16

Hmm...értem. Vagyis nem teljesen, de nem bántottál meg, természetesen :-)

Gondolom úgy érted, hogy ezt már akkor érdemes alkalmazni, ha valakin említésre méltó izom is van :-) Amúgy nekem is fura volt, hogy csak 21%, mert én másképp érzem :-P

89. 2577cdcc12 (válaszként erre: 88. - F5c6739a81)
2008. okt. 13. 16:06
Nem akarlak megbántani, de a képeid alapján neked nem erre van szükséged. Ez a "komplikált" módszer már egy felsőbb szint... Egyébként az a patikai zsírszázalék mérő nagyon nem reális. Elég sok olyan dolog van, ami a mérést befolyásolja.
88. f5c6739a81 (válaszként erre: 86. - 2577cdcc12)
2008. okt. 13. 10:18

Villers: szerinted a Tesztoszteron Magazinban olvasható diéták (pl. Ultimate Diet 2.0) sikerrel alkalmazhatók hétköznapi emberek számára is? Azt írják nőknél 22% testzsír alatt (nekem 21 körül van, ha lehet hinni annak a patikai fogantyúmegszorítós herkentyűnek) van értelme.

Biztos ismered Te is ezt...

87. f5c6739a81 (válaszként erre: 85. - Tóth Ádám)
2008. okt. 13. 07:55
Igen, tényleg minimum napi egyet igyál meg szerintem is. Aki komolyabban foglalkozik testépítássel (és nekem van két ilyen srác ismerősöm is), azok minden étkezés után isznak egyet :-)
86. 2577cdcc12 (válaszként erre: 85. - Tóth Ádám)
2008. okt. 11. 21:13
Rosszul gondolod, de a Te dolgod :o). A fehérjebevitel akkor is kell, ha nincs edzés. A heti 60 g plusz fehérje nem sokat oszt-szoroz...
85. Tóth Ádám (válaszként erre: 84. - 2577cdcc12)
2008. okt. 11. 17:35

Igen. Elvileg azt mondja, hogy naponta 1-3 adagot kéne innom. Én csak edzések után gondoltam (hetente 3x), hogy közvetlenül utána pótoljam a fehérjét.

Rosszul gondolom?

84. 2577cdcc12 (válaszként erre: 83. - Tóth Ádám)
2008. okt. 10. 21:31
Melyik márka Scitec?
83. Tóth Ádám (válaszként erre: 76. - 2577cdcc12)
2008. okt. 10. 20:45

Ittam edzések után a teremben, ott lehet kapni turmixot amit csinál a srác. Fehérje (19g),szénhidrát (1,4g) és zsír (2g).

Csokis volt, jó édes, finom, de az utóíze nem tetszett.

Holnap banánosat fogok inni.

82. b38fef89a3 (válaszként erre: 79. - Zsuzso100)
2008. okt. 9. 21:19

Alább egy kis hasznos segítség. Bocsi, ha a fogalmazása helyenként furcsa, más fórumokba írtam be őket mások kérdéseire válaszolva, itt meg összeollóztam őket, hogy ne kelljen még 1x ennyit gépelnem :-) Meg bocsi az igen hosszú hozzászólásért...


Nekem ez nagyon bejött: Norbi összefoglaló könyvét (ISBN 9789630620017, itt pl. kis szerencséve l600 Ft-ért megkapod: [link] ), tényleg nagyon érdemes elolvasni. Ami a legjobb, hogy én pl. egyáltalán nem érzem úgy, hogy lemondanék bármilyen kajáról, vagy hogy fogyókúráznék. És még működik is...


Nem egyszerű a lényegét elmondani mert háromszáz oldalas könyv van róla, de azért megpróbálom:

1) Próbáld meg elhagyni a cukrot meg a fehér lisztből készült termékeket. Próbáld meg helyettesíteni őket édesítőszerrel és teljes kiőrlésű liszttel/termékekkel. (Nem is hinné az ember, hogy milyen egyszerű, és hogy ezek az egészségesebb kaják is mennyire finomak). Ha nem megy, akkor csak mértékkel egyél ilyeneket és csak délig.

2) Minden kajának (alapanyagnak, készételnek) van egy un. Norbi Update kódja. Az 1-eseket egész nap eheted, és - józan paraszti ész határain belül - bőven. A 2-esekből kicsit kevesebbet egyél, és csak délután háromig. A 3-asokból pedig csak még kevesebbet és csak délig. Ezt a táblázatot meg kéne szerezned valahonnan, mondjuk itt van egy lista: [link]

3) Szénhidrátot inkább reggel-felé fogyassz, míg fehérjét meg estefelé. És vannak bizonyos egymást ütő párosítások, amiket kerül, pl. a rántott hús a bunda miatt nem igazán nyerő, a sült hús sokkal jobb, de csak ha nem eszed össze sült krumplival - mondjuk viszont párolt zöldséggel kitűnő. Én - minthogy szemi-vegetáriánusok vagyunk - estefelé leginkább tejtermékeket eszek, sajtot, túrót, tejfölt stb., rengeteg dolgot lehet belőlük készíteni, és gyümölccsel (mondjunk nem banánnal meg szőlővel) meg zöldséggel lehet kitűnően kombinálni őket.

4) Legalább háromnaponta eddz egy órát.


A sok mozgás önmagában még nem garancia a fogyásra! Norbi segítette Bérczes Editet, aki nemrég megjavította a 24 órás futópadon futás világrekordját. Gondolhatod, hogy ez a nő mennyit futott minden áldott nap, készülve erre a megpróbáltatásra. És tudod mi volt a döbbenet? Hogy volt rajta így is 7-8 kiló háj. Hiába futott naponta órákat, minden áldott nap...


A tudományos magyarázat (idézetek a könyvből): "... hidd el: minden, amit eddig a testmozgás zsírégető hatásáról hallottál, egyszerűen nem igaz! (pl. hogy 40 perc után ég a zsír kb.) ... Mi is történik bennünk valójában mozgás közben? Csökken a vércukorszint - ez jó egy darabig. Az a glükóz, amit az izmaink felhasználnak, már nem kerülhet a zsírsejtekbe. ... A következő fázisban az izom elhasználja a szénhidtrátraktár tartalékait. Ez is igaz. Ám a harmadik szakasz, vagyis a zsírégetés jórészt a fitneszfantázia szüleménye. Az izom ugyanis elsősorban nem a zsírt apasztja [megjegyzem azért nem, mert a zsírbontásos energiafelszabadítás igen időigényes és maga is jelentős energiaszükséglettel jár, edzés közben egyszerűen nincs erre ideje és energiája a testnek!] , hanem ott keres magának energiát, ahol a legközelebb talál. És ez nem más, mint - önmaga! Amikor kezdenek kiürülni az izomglikogén-raktárak, egyre kifjezettebb lesz a fehérjékből történő enerfianyerés. Az izom elkezdi felfalni saját magát, hogy biztosítsa a stabil vérckorszintet és ezáltal a folyamatos energiaellátást a további működéséhez. ... a szervezetünk éjszaka, ileltve az edzés utáni nyugalmi állapotban nyúl a testzsírhoz. Ehhez persze az kell, hogy az inzulin- és vércukorszint optimálisan alacsony legyen, vagyis a szükséges energiát sem a vérből sem az izmok szénhidrátraktáraiból nem tudja megkapni."


Magyarul: 1) Edzés közben nincs számottevő zsírbontás, zsírégetés, maximum izomégetés ha hosszan edzzel. (Hogy miért merek mégis 2+ órásakat kardiózni - ma pl. 14,2 km-et futottam megállás nélkül - azon túl hogy jól esik, és hogy miért nem fogynak el az izmaim, arról a 2.-3. pontban)

2) Ha izomégetés következik be, az még nem baj, ugyanis nyugalmi állapotban, főleg alváskor éjszaka a test visszaépíti azt. (Sőt, böjtnél is, a böjt utáni pár éjszaka alatt visszaépíti a lement izmokat a test - ha 7-11 napig egyáltalán nem eszel semmit, azzal még semmilyen maradandó test-leépülést nem követsz el!)

3) A lényeg az, hogy az izom visszaépítéséhez két dolog szükséges (több is, de egyszerűsítsünk): fehérje és energia. Itt nem mindegy hogy mit eszel. A) verzió: Ha délután-este már csak alacson kalóriatartalmú, fehérjedús kajákat eszel - mondjuk kőrözöttet, halat, natúr sült húst stb. - akkor van megfelelő mennyiségű fehérje az izomépítéshez, de nincs elég energia, így a szervezet kénytelen a zsírraktárokhoz nyúlni, és a zsírból szabadítani fel energiát. Ergo, izmaid megtartása mellett fogysz, a hájadból. B) verzió: ha lúdlábat, csipszet, kólát, tésztát, fehérlisztes pékárúkat, olajban sült sültkrumplit stb. eszel, akkor nincs elég fehérje a tökéletes izomépítéshez, minthogy a fentiek fehérjetartalma minimális, viszont van bőven energia a vérben és az izmokban. Nem kell tehát a testnek a zsírhoz nyúlnia. Tehát a hájadból nem fogysz, az izmaid viszont jó eséllyel idővel lemennek...

Ha a fentieket később bárki netán megcáfolja, akkor valami más magyarázat kell, hogy legyen rá, ugyanis nálam tökéletesen működik. Este fehérjedús, kalória- és szénhidrátszegény kajákat fogyasztva olyan gyorsan fogyok, hogy magam is csodálkozok... Nálam működik...


Még egy érdekesség: kísérletekkel igazolták, hogy húsz perc evés után jön a teltségérzet, szinte teljesen függetlenül a kaja mennyiségétől, amit megettél (persze ésszerű határok között). Szóval jól lehet lakni úgy, hogy az ember behabzsol mindent amíg fizikailag majd szétpattan a gyomra, meg úgy, hogy megteríti az asztal, kiteszi a tányérba a kaját, szépen, lassan, megfontoltan eszik, élvezve a kaja ízét, esetleg beszélgetve közben a másikkal. Kipróbáltam, még korábban (mivel ezt még korábban máshol is olvastam), amikor még jóval nagyobb adagokat ettem mert ki volt tágulva a gyomrom. 1. nap szokásosan ettem, gyorsan sebtében, egy egész Lidl-s pizza lecsúszott (akkor még nem táplálkoztunk egészségesen) és még tudtam volna enni. 2. nap szép komótosan eszegettem ugyanolyan pizzát, közben beszélgetve a feleségemmel, a felénél úgy éreztem, hogy tele vagyok... Hihetetlen, de ez is működik. Legalább is nálam.



Feleségemnek meg ez jön be (persze ő is Norbi-zik):


Vedd meg ezt: [link] Feltelepíted a notebookodra, aztán mondja és mutatja a virtuális edződ, hogy mit, hogyan és mennyit csinálj, neked csak követned kell, mintha lenne egy igazi személyi edződ. Mindent figyelembe vesz, van feedback (mindig megkérdezi, hogy mit mennyire bírsz és folymatosan testreszabja a programot), mindent be lehet állítani, király! Annyi van összesen, hogy mivel US program, ezért a magasságod lábban, a tömeged meg fontban kéri, egyébként tökéletes. Innen meg is tudod rendelni: [link] (kiírja majd hogy your cart is empty, kattints a continue shopping gombra és akkor ott lesz egyből magától a termék, egy csajszi step padozik a borítóján). Ja, meg persze azt is beállíthatod, hogy melyik nap mennyi időd van, hogy fogyni, izmosodni, állóképesség-javulni, hajlékonyabbnak lenni stb. szeretnél-e, és annak megfelően edz. Jópofa dolog.Tenyleg jonak tunik, megveszem. Azt nem latom, hogy kell-e valami egyeb eszkoz, a sulyzokon kivul ami van mast nem ohajtanek beszerezni. Persze a CD-t igen. Az elején a személyes profilod léterhozásánál megkérdezi, hogy milyen eszközeid vannak. Még amit tudok javasolni, az egy Polar pulzusmérő óra ami valójában maga az óra és egy mellkasra csatolható karidó öv, ami a szívritumusod jelét továbbítja az órának (vagy éppen a fitnesstermi gépeknek, szinte mindegyik ismeri a Polar-t). Nem hülyeség, mert jobb, ha az ember látja folyamatosan, hogy mennyi a pulzusa, és lejebb veszi a tempót, ha sok, mintha már csak azt veszi észre, hogy már sípol a füle meg karikák ugrálnak a szeme előtt. Meg amúgy is érdemes a teljesítmény-ellenőrzés szempontjából, pl. nem mindegy, hogy háromnegyed óra futásnak a végén 130, 160 vagy 190 a pulzosod, mivel első esetben alulterhelted magad, a középsőnél éppen jó, a harmadiknál meg túlterhelés esete áll fenn :-) Én még 4-5 évvel ezelőtt vettem a Győr Plazaban, és azóta is minden edzésnél használom, néha feleségem is használja. Az öv elvileg három évig bírja a beépített nem cserélhető energiaforrással, de az enyém még mindig nem fogyott ki. Az órában kellett csak elemet cseréltetnem idén. Nem kell semmi extrát venni, a legalapabb belépő szintű okés, pl. ez: [link]

Persze meg lehet lenni e nélkül is, de egy okos extra, szerintem.

2008. okt. 8. 12:04
oks
80. 2577cdcc12 (válaszként erre: 79. - Zsuzso100)
2008. okt. 8. 11:58
Az inkább étkezés helyettesítő, lévén a fehérjetartalma nem elég magas, ezért edzés utánra nem túl ideális.
79. zsuzso100 (válaszként erre: 74. - 2577cdcc12)
2008. okt. 8. 11:55

Nem gondoltam, hogy tényleg ennyire fontos!


Nekem Biotech Vita Diet Shake-m van...tehát inkább edzés utánra jó, mint esti étkezés helyett?

Bár étkezés helyett nekem nem válna be, mert nekem ez nem egyenlő az evéssel...nem a jóllakás miatt eszek, hanem az élvezet miatt! Nekem kell a szilárd étel, meg az ízek...

78. 2577cdcc12 (válaszként erre: 77. - Tóth Ádám)
2008. okt. 8. 11:47
Hát, választék az van bővel...
77. Tóth Ádám (válaszként erre: 76. - 2577cdcc12)
2008. okt. 8. 11:43
Köszi a segítséget! Körbenézek, hogy milyen legyen. :-)
76. 2577cdcc12 (válaszként erre: 75. - Tóth Ádám)
2008. okt. 8. 11:15
Ha a 2 közül kell választani, akkor edzés után mindenképpen kell. Ilyenkor lehetőleg valamilyen gyorsan felszívódó szénhidrát társaságában, hogy visszatöltsd a kiürült raktárakat...
75. Tóth Ádám (válaszként erre: 74. - 2577cdcc12)
2008. okt. 8. 10:38

Igen, mert ügye mindenki a "legális doppingszerekkel" azonosítja őket.

Edzés után vagy előtt érdemes meginni?

Amúgy jó, hogy itt lehet kérdezni, és hiteles választ is kap az ember. Ha a neten utánanézek, nem biztos, hogy korrekt választ kapok, de ez így tök jó.

74. 2577cdcc12 (válaszként erre: 64. - Tóth Ádám)
2008. okt. 8. 10:29
A fehérjepor arra való, hogy a megfelelő mennyiségű fehérjét be tudd vinni a szervezetbe, főleg akkor, ha edzel, mert akkor ugye sokkal több kell. Szinte kizárt, hogy a megfelelő mennyiséget be tudd vinni fehérjetartalmú ételekből. Ezért is használja minden kicsit is komolyabban edző ember. A sportolók számára 3 dolognak kellene lennie az alapnak: multivitamin komplex (nem a béres termékekre gondolok, hanem komolyabbakra), fehérjepor, és omega3. Ezek azok, amiket biztos nem viszel be elegendő mennyiségben a szervezetbe. Én speciel minden vendégemet megkérek rá, hogy ezek közül legalább a fehérjét szedje, bár néha megdöbbenek, hogy az emberek mennyire félnek ezektől a poroktól...
73. Myrad (válaszként erre: 70. - Zsuzso100)
2008. okt. 8. 06:52
A nyújtás nagyon jó, a yoga emellett kezeli az ember idegeit is. Sokkal szebb és nyugodtabb lesz utána az életed =P és ha nem vagy maximalista, nem is érzel majd csalódottságot, hogy nem tudsz mindent elsőre tökéletesen megcsinálni, mert amíg nem vagy eléggé kinyúlva, addig nehéz, de hidd el, rengeteget segít... én jógáztam 2évig, nagyon nagyon hasznos, csak dicsérni tudom, szóval hajrá =)
72. Tóth Ádám (válaszként erre: 69. - C42a13b98c)
2008. okt. 7. 23:40
Én mindenesetre most egy fél malacot meg tudnék enni. Régebben ilyenkor simán bevágtam még egy-pár szendvicset, csokit, akármit. Most meg csak várom a holnap reggelt, hogy munkába menet betérjek a kis pékségbe, és degeszre vásároljam magam. :-)
71. Tóth Ádám (válaszként erre: 70. - Zsuzso100)
2008. okt. 7. 23:39

Szia, persze!


Én kondizás előtt bemelegítésként, illetve a gyakorlatok közt folyamatosan tornázom, meg néha itthon is szoktam, csak úgy, nem is sok ideig. Lényeg a mozgás!

2008. okt. 7. 23:13

Sziasztok!

Csatlakozhatok a kis csapatotokhoz? :-)


Én egyelőre annyit tudok hozzátenni, hogy konditerembe járok, de asszem kis jógát is be kellene vezetni, az asszem elég jó lenne nyújtásnak, sokszor fáj mindenem...

69. c42a13b98c (válaszként erre: 68. - Tóth Ádám)
2008. okt. 7. 23:04

Nem rossz gondolat, de nekem nem segít. Én ált. eszem este 7ig vmikor vacsit, utána már semmit. Ez egészen jól működik. Amikor meg nem, akkor azon nincs az a turmix, ami segítene, akkor csak azt eszem, amit kívánok...ez van...


De azért én megnézném, hogy mik vannak benne...

68. Tóth Ádám (válaszként erre: 66. - C42a13b98c)
2008. okt. 7. 22:59
Tulképp ez valamelyest a vacsorát is kiválthatná, mert eléggé laktat is. És akkor nincs ez az "este nem eszünk para".
67. Tóth Ádám (válaszként erre: 65. - C42a13b98c)
2008. okt. 7. 22:57
Én is idegenkedem tőle. Egy barátom edzés után mindig azt iszik, azt mondja, remekül pótolja az "elhasznált" fehérjét, szénhidrátot. Nem tudom...
66. c42a13b98c (válaszként erre: 65. - C42a13b98c)
2008. okt. 7. 22:56
Ja, és az ilyen italporok szerintem inkább azoknak valók ,akik nem szeretnek enni. Mert itt ugye az ízélmény is lényeges, kétlem, hogy van pl. rántotthús-ízű italpor. Én szeretek enni, nem szeretném helyettesíteni egy műízű löttyel, ha meg a kaján felül innám, akkor nem valószínű, hogy fogynék...;-)
65. c42a13b98c (válaszként erre: 64. - Tóth Ádám)
2008. okt. 7. 22:53
Én idegenkedem tőle, de azért már elgondolkodtam én is, hogy azoknál amiket most reggeli gyanánt néha fogyasztok, talán mégis jobb lenne...;-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook