Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ebben a hőségben milyen ételeket érdemes főzni/sütni? fórum

Ebben a hőségben milyen ételeket érdemes főzni/sütni? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. júl. 1. 18:05
Meggyes pitèt is csináltam,hát a fele a kukában landolt,most nem mennek ezek a dolgok...
2016. júl. 1. 18:04

Hű csajok köszi a sok sok tippet!

Holnap kavarok ki karfiolt és mellé elég a koktélparadicsom,legalábbis én azzal szeretem.

Tegnap baconos-tejfölös-sajtos-burgonya volt,sütőben fél óra alatt kész is volt.


Én is inkább sok gyümölcsöt eszek és salátás dolgokat.A főtt ètel nem megy.

2016. júl. 1. 17:21

Ilyen hőségben szeretem a rántott zöldségeket hidegen: cukkini, patisszon, karfiol.

Zöldbabsalátába bele tudnánk fulladni, úgy imádjuk, ilyen melegben nagyon finom és hűsít.

És bár töménynek számít, de nekem ilyenkor a franciasaláta is jöhet, jól behűtve.

Kuszkusz saláta, Quinoa saláta jó hidegen, hozzá egy szelet sült csirkemell pl.

9. 1abbb5d144 (válaszként erre: 7. - Judit36)
2016. júl. 1. 17:01
Ez nem leves,hanem turmix.
8. Judit36 (válaszként erre: 7. - Judit36)
2016. júl. 1. 16:59

*körözött.

A meleg. Az :DD

2016. júl. 1. 16:59

Én egy vödör chilis babot csináltam tegnap és palacsinta volt hozzá.

Ma pedig 5 perces fánk.

Ilyenkor inkább két napra főzök.


Gyakran csinálok valamiféle gyümölcslevest is, ami tulajdonképpen idénygyümölcs 1 nagy görög joghurttal, van. cukor, fahéj, valamilyen édesítő, ha szükséges és pici citromhéj.

Be a turmixgépbe és zsutty. Ha sűrű, pici tejszínnel vagy tejjel krémleves sűrűségűre alkotom :D


Egyébként nálunk minden megy, a páromnak mindegy, hogy hideg van vagy meleg :)

Én mondjuk pár óránként 1-2 puffasztott rizst eszek ízesített túróval (pl közörött) és zöldekkel. Vagy épp édesítős az a túró és az is jó.

Sokat iszom, még teát is, a Foreveres nagyon szuper, a fahéj miatt imádom.

6. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2016. júl. 1. 16:56

Hűsítő nasik: kovászok uborka, alma kompót, és a rengeteg gyümölcs

Főtt ételek közül, amik kevésbé, vagy egyáltalán nem zsírosak, azokat, amelyeket akár hidegen is lehet enni: lecsó, sültek, rántott hús, rántott zöldségek, mint: karfiol, patiszon, cukkini, még a fehér tök is jó rántva, töltött paprika, húsgombóc paradicsom mártással, gyümölcs levesek

2016. júl. 1. 16:53

Simán kevesebbet eszünk, ilyenkor könnyen fogyunk néhány kilót. Ha főzök, mindenképpen savanykás ételeket, olyan leveseket, amelyek önmagában is laktatóak. Például kelkáposztát, fejtettbab levest, zöldborsólevest. Görög salátát feta sajttal. Jól behűtött madártejet - tudom, ez romlandó kategóriába tartozik, de mindig keveset főzök, ami egy nap alatt elfogy, és nagyon üdítő.

Tésztafélék, húsok, keményítős köretek egyáltalán nem fogynak.

2016. júl. 1. 16:36

Én ilyenkor szeretem a rakott töldségeket.

rekott kelkáposzta, rakott zöldbab, rakott karfiol, stb.

A töltött paprikát, és ha nem főtt ételről beszélünk, akkor én ilyenkor a legjobban vajas kenyeret szeretek enni paradicsommal+paprikával, vagy esetleg párizsival és kovászos uborkával.

A gyümölcslevest bármikor meg tudom enni.

Ilyenkor jó a lecsó is, a sok gyümölcs.

sült húsok, stb.

2016. júl. 1. 16:29

Mindenképpen nyerset, sütök-főzök.


Félre a tréfával, ha nem esik jól az étel, nem muszáj azt erőltetni.

Előttem írták a gyümölcslevest, vagy rizskoch hidegen, gyümölccsel tálalva.

Valami savanyú levest, ami jó nem forrón is, pl. a zöldbableves én szeretem állottan, vagy a krumplilevest.

2016. júl. 1. 16:25

gyümölcs leves lesz holnap

meg palacsintát kért a lánykám, az nem lesz ép hűsítő sütni :D

2016. júl. 1. 16:24

A nagy meleg elveszi az étvágyam,egyszerűen nem kívánok semmit..

Ti milyen hűsítő ételeket készítettek ebben a hőségben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook