Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » E-bayről rendelt áru a vámhivatalban landol? Levelet kaptunk, hogy faxoljunk valami átutalásos számlát... fórum

E-bayről rendelt áru a vámhivatalban landol? Levelet kaptunk, hogy faxoljunk valami átutalásos számlát... (beszélgetős fórum)

1 2
11. ada52
2011. jún. 9. 17:26
Amúgy,nekünk többet számoltak fel,mint amennyit a kifizetett összeg alapján kellett volna,mert felszámoltak még valami postai vámkezelési költséget is vagy nem tudom mi volt a pontos neve.
10. clementai (válaszként erre: 7. - Ada52)
2011. jún. 9. 17:25
köszönöm szépen !
2011. jún. 9. 17:25
Nem értem miért kell a VÁM?.... hiszen EU-s ország vagyunk, bármit hozhatok Vám nélkül.
2011. jún. 9. 17:25
ez volt az első és uccsó ilyen vásárlás, az tuti. Vám meg áfa, akkor annyi mintha itt vettük volna meg.
2011. jún. 9. 17:24

Abban a levélben benne van.

45 euro alatt vám és áfa mentes.

150 euroig vámmentes,de 25% áfa terheli.

151-700 euro között 2,5 % vám és 25% áfa.


Bárhova rendeled,átjön a vámon,ha szerencséd van átengedik,ha úgy gondolják,megvámolják.Azért kell nekik az átutalási bizonylat,hogy lássák mennyit fizettél a csomagért,és ennek fejében állapítják meg a fizetendő összeget.

6. yeeenky (válaszként erre: 5. - Clementai)
2011. jún. 9. 17:21
Egyébként érdekes, hogy kérnek külön vámot, hiszen legalábbis nekem az ebay alapból felszámolt anno egy VAT nevű tételt fizetéskor.
5. clementai (válaszként erre: 2. - Ada52)
2011. jún. 9. 17:14
Uh, és mennyi a vám ? kb 45 ezret utaltunk paypalra.
2011. jún. 9. 17:13

Szal én még nem láttam a levelet, de ilyesmi van benne, lakcímre kértük az árut, mit keres a vámhivatalban? Vagy járatlanok vagyunk ?

Az ügyintéző semmire sem volt hajlandó válaszolni, csak olvassuk el a levelet, abban minden benne van . Nevetséges a segítő készségük.

Annyit mondott áfát kell fizetni.

Kérem írjon, aki tud ebben segíteni, tényleg így van ?

2011. jún. 9. 17:12
Gondolom azt a bizonylatot kérik tőletek amin látható hogy kifizettétek..átutalási megbízást... Nem??
2011. jún. 9. 17:12
Igen,mi is így jártunk.El kell nekik küldeni az átutalásról a kivonatot,hogy megállapítsák a vám összegét.Aztán küldik a csomagod,és a postásnak fizeted a vámot.
2011. jún. 9. 17:10
Segítség !!!!!! E-bayről rendelt áru pay pal-lal, a vámhivalban landol? Levelet kaptunk, hogy faxoljunk valami átutalálsos számlát...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook