Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt.. fórum

Dohányzás terhesség alatt.. (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. Clau26
2011. dec. 29. 17:15
ok nézzem igy akkor..én ugy irtam beteg magzat de ugy nem jött ki
2011. dec. 29. 17:14
32. Clau26
2011. dec. 29. 17:14
csak igy hiába mutatom neki olyan képek kellenének ahol le van irva mellé h ez dohányzás miatt lett..de nem találok ilyet
31. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 29. - Clau26)
2011. dec. 29. 17:12
Én beírtam pl.,hogy 20hetes magzat,vagy 18hetes.És aztán a képekre katt.Ott vannak csodák.... :(((
2011. dec. 29. 17:12

www.adeba.de/images/pool/baby/mini-DSC02200.JPG

Sajnos nekem szinte csak nemet oldal van,de a kep erthetö

29. Clau26
2011. dec. 29. 17:11
hát én nem tartom magam bénának de ird már le pontosan hol találtad?én nem találok ilyen képeket
28. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 26. - Schreiber)
2011. dec. 29. 17:08
Jesszus! :O Találtam egy nagyon durvát,majdnem el is bőgtem magam :((( Milyen "anya" az ilyen??????
27. Clau26
2011. dec. 29. 17:05

köszi

megnézzem

2011. dec. 29. 17:04
En beirtam a google keresöbe x hetes magzat es a kepekre kattintva nem csak egeszsegeseket dobott ki,igy megneztem nehanyat...es volt közöttük ketteszakadt v szetfoszlott magzat dohanyzo anyatol...
25. simple (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. dec. 29. 17:03
Ha ezt mondta az orvos, akkor az egy dilettáns! Láttam doku filmet, ahol terhes nő dohányzott, mutatták a babát a hasában, valósággal fuldoklott! Nem igaz hogy pár hónapra nem lehet letenni.
24. Clau26
2011. dec. 29. 17:01
képet nem találok sehol
23. Clau26
2011. dec. 29. 17:00
van ilyen?megnézzem..remélem nem küld el a fenébe hanem elgondolkodik rajta
22. schreiber (válaszként erre: 21. - Clau26)
2011. dec. 29. 16:58
mutatni kell neki 1-2 kepet a netröl...dohanyzo nök halott magzata v beteg gyereke /van fent eleg/...es hidd el ha csak egy szikranyi esz is szorult bele leteszi azt az 5-6 szalat is.
21. Clau26
2011. dec. 29. 16:56
Igen én is az 5-6 szálat sokallom mert ahogy irjátok h 1.2 szál majd 1-2 hét múlva semmi az ok,de rajta hajlandóságot se látok a dologra..és szerintem is csak takaródzik ezzel..magát próbálja menteni..
2011. dec. 29. 16:48
egyetértek vele,hogy terhesség,szoptatás alatt tilos a cigi,sőt nyilván a tervezett terhesség előtt jó letenni. De sajnos a nikotinfüggőség egy olyan állapot,aminek a megszüntetése egyik napról a másikra sokkolja a szervezetet,ez nem puszta idegeskedés..Gondolom az orvos elsődlegesen meg akarta nyugtatni az anyát,de biztos vagyok benne,hogy elmondta neki a veszélyeket,és hogy jó lenne abbahagyni,nem tudom,elhinni hogy ezt pártolja! Csak gondolom az ismerősöd ebbe kapaszkodik a dokival takarózik. Ezt a döntést neki kell meghoznia,és csökkentve az adagot végleg letenni napokon belül,vagy amilyen gyorsan lehet. Sajnos ha az anya nem akarja abbahagyni,akkor tökmindegy mit mond az orvos...:( De engem is felháborít,hogy úgymond "engedélyezi" az 5-6 szálat...Én is cigiztem terhesség előtt,de már egy évvel előtte elkezdtem csökkenteni és addigra csak egy-egy szálat szívtam el,így nem okozott gondot teljesen elhagyni és nem visszaszokni rá.
2011. dec. 29. 16:48

Ez nem az idegesseg,hanem a hirtelen megvonas...az egyebbkent is megvaltozott testnek egy sokk allapot amit ha akar az ember ha nem megvan...es ezt babaval nem ugy kezeli a szervezet...de a lenyeg,hogy ha mar ott a baba akkor dolgozzon azon,hogy abbahagyja...es nem annyira nehez az...csak akarni kell.

Nekem szo szerint azt mondta a doki,hogy ha 2-3-at beleszivok es kioltom...es ezt 2-3 alkalommal elsö heten masodik heten mar csak erggel es este 1-1 szippantas...es 3.hettöl semmi.

Nekem bevalt...persze akartam is.

18. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 10. - Clau26)
2011. dec. 29. 16:47

Volt egy eset,tavaly nyáron történt.A párom a mai napig emlegeti nekem,hogy milyen harcikakas voltam.Ott nem terhes volt a nő,már babakocsiban tolta a babát.Állt a vill.megállóba és dohányzott.Eddig még -talán- oké. (mondjuk nálam ez sem).De a baba sírdogált,kiköpködte a cumit,amit anyuka mindig szépen visszatett a kis szájába,de a füst nem egyszer a babakocsiba került... Mig ott álltunk (kb.10perc),ez többször így volt.Eldurrant az agyam és megkérdeztem,hogy mégis mi a fenét csinál,miért nem tudja a füstöt másfele fújni,mint a babakocsiba.A választ nem tudom idézni,mert ritka primitív stílusban válaszolt.Én csak mondtam tovább a magamét,aztán még egy nő mellém állt a vitában.

Az ilyet sem tudom tolerálni.Szívja,mérgezze magát,de a babát ne!!Könyörgöm,az a baba levegőért kiált és mérget kap!

Biztos nehéz annak a nőnek,aki dohányos,ha terhes lesz,egyik napról a másikra letenni a cigit,de amiért le kell tennie,az erősebb kell,hogy legyen a cigi utáni vágynál!!!!

2011. dec. 29. 16:45

Én 32 hétre szültem ikreket. Az egyik babám azóta sajnos anygalka lett, idézet a naplómból (a csaj babája úgy néz ki egészséges):


"Az akkori szobatársaimat nagyon nem szerettem. Az egyik csaj egy(dohányzás szempontjából nem lényeges, amit írtam róla)... A másik csaj egész normálisnak tűnt elsőre. Olyan kis csendes, talpraesett. Az Ő babája is bent volt a NIC-en, 1 nap után jöttem rá mi a gond vele. A kislánya károsodott tüdővel született. Persze kiderült számomra hamar miért. A csaj az egész terhessége alatt dohányzott, elég sokat szívott, ahogy néztem. A lefejt tejet is mindig úgy vitte be, hogy a kis pohárban a tejjel kivonult az erkélyre, elszívott egy cigit (IGEN!!! A TEJJEL A KEZÉBEN!!!!), majd bevonult a NIC-re, és odaadta a nővéreknek, a tejcsit…amit megkapott a babája. A szobában töltött időt alvással töltötte, amikor ébren volt gyakran sírt, hogy milyen igazságtalan Isten, hogy beteg babát adott Neki..

Annyira felháborít ez, én nem cigizek, nem iszok. Füstös helyre sem járok. Normális életet éltem mindig, a normálisnak tartott dolgokat messze magasan felülteljesítve tinikoromban, fiatalabb felnőtt koromban is…és az én gyerekeim az övé mellett feküdve küzdöttek az életükért… Igazságtalan. (Mondjuk már nem is hiszek az igazságosságban azt hiszem…)"

16. Dvitamin (válaszként erre: 5. - Schreiber)
2011. dec. 29. 16:45
igen, igen, így kell ezt!!!! ügyes vagy! megy ez annak, aki igazán akarja! (és ne is szokj vissza már utána sem, csak viszi a pénzt, büdös, használd ki hogy most ilyen könnyen le tudtad tenni!)
2011. dec. 29. 16:42
en is cigis voltam de ahogy megtudtam hogy terhes vagyok lemondtam es meg nem is idegeskedtem szerintem azt nem kell bemeselni maganak az ember hogy a cigi nelkul idegeskedik az csak sztereo tipia es 10 ev cigizes utan hagytam abba
14. Clau26
2011. dec. 29. 16:42
Én is végig idegbeteg voltam a terhesség alatt,de súlyosan..2héttel hamarabb is jött a kislányom..de makk egészséges..sajna a hormonom igy hatottak rám..megihattam volna pár felest nem lettem volna ideges..mennyivel lett volna jobb?hát kb ugyanez a helyzet itt is..szerintem
2011. dec. 29. 16:41
Hat remeljük meg idöben felismeri...es ha mar le tudta csökkenteni onnantol mar csak 1 lepes.
2011. dec. 29. 16:41

ezt én is hallottam már többször is, és nekem is nagyon fura. Sosem dohányoztam, úgyhogy nem értem ezt a függőség dolgot, de én is mindig nagyon dühös leszek, ha dohányzó kismamát látok. a szülészetek előtt mindig van pár.... mondjuk engem az is zavar ha egy kisgyerekes dohányzik, ha az apuka, az is.

nem értem, ha valaki gyereket akar, akkor miért nem szokik le előtte a cigiről? annyi embernek sikerül ez, gondolom akaraterő kell csak ide is.

2011. dec. 29. 16:41
Igen mondhat ilyet, mert sokkal többet árt a babának, ha az anya egyik napról a másikra teszi le a cigit, mintha fokozatosan.
10. Clau26 (válaszként erre: 4. - 6ee0ffb012)
2011. dec. 29. 16:40
jesszus az ilyen nem kellene,hogy praktizáljon...Arra leszek kiváncsi,ha esetleg megmarad a baba és nagy lesz a pocakja,majd nyilt utcán fog cigizni?Mert nekem a pofámról sülne a bőr hogy mit gondolnak rólam az emberek.
2011. dec. 29. 16:39
nem dohányoztam, csak idegeskedtem :D a gyerekeimnek semmi baja, ellenben aki "csak egy szálat" szívott minden nap a gyereke diszlexiás lett. na, hát hajrá. csak egy szálat. neki is a doki mondta, kérje rajta számon, hogy a fia 15 évesen a mutatós órát sem ismeri fel és nehezére esik kimenni egy ajtón mert nem érti hogy tolja vagy húzza :P
8. db82bed8d4 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. dec. 29. 16:38

Azt szokták mondani,hogy az elvonási tünetek ártanak a babának...


Erre én azt mondom,hogy ha valaki babát szeretne akkor szokjon le időben,hogy már ne legyenek tünetei...

Vagy ne vállaljon gyereket...

Nekem is van ilyen ismerősöm ő is cigizik... 12 hetes terhes :(

Szomorú az ilyen:(

7. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. dec. 29. 16:38
Nekem a védőnőm mondta hogy napi 4-5szál belefér, mert az idegesség többet árt...
2011. dec. 29. 16:38

Ja azt majd csodákszik ha asztmás vagy légzéshiányos picije születik...

a picur a legfontosabb tessék letenni a cigit!!

5. schreiber (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. dec. 29. 16:37
Igen lehetseges...nekem mehenkivüli gyanuval indult a terhesseg igy eleg ideges voltam es nekem is azt mondta a dokim,hogy fokozatosan hagyjam abba,mert ha sokkolom a szervezetem meg rosszabb...2 het eleg volt,hogy vegleg letegyem...en akkor voltam 6-7 hetes...hetfön leszek 12...es mar nem is hianyzik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook