Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás és a terhesség fórum

Dohányzás és a terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 15. 20:14
Még mindig jobb hogy most teszed le mint végéig pöfékelsz.
12. anya4005 (válaszként erre: 1. - Véleményem)
2014. jún. 15. 20:12
Mndket terhessegemet vegig dohanyoztam,2 egeszseges fiam szuletett,es nem a bago miatt voltam veszelyeztetett. A terhessegeim is problema mentesek voltak- a korulmenyekhez kepest. Szerintem csak nehany eve van ekkora cirkusz a bagos kismamak korul,regebben a kutya nem foglalkozott ezzel. Persze,lehet megkovezni,kioktatni...i
2014. jún. 14. 20:08
Én nagyon erős dohányos voltam- 2 doboz/nap. De mikor már elkezdtünk azon gondolkodni, hogy lassan jöhetne egy baba, leszoktam. (az persze már kérdés, hgy így is nagyon nehezen jött össze) Azóta sem gyújtottam, rá...már 8 éve múlt.
2014. jún. 14. 16:35

Láncdohányos voltam,már próbálkozás előtt letettem.Érdemesebb előtte,mert nem biztos,hogy könnyen fog menni,vagy könnyen viseled majd az elvonást,és szerintem nagyon nem mindegy,hogy közben terhes vagy-e vagy sem.

Sajnos én hiába tettem le,mégis befulladós a kislányom (igaz nem asztma,hanem krupp,ezt kinövi) ha dohányoztam volna,tuti magamat hibáztatnám most...rakd le teherbeesés előtt,az a biztos :)

2014. jún. 14. 16:01
Férjem anyukája a terhesség elején dohányzott a férjem allergiás. Barátnőm is dohányzott 12 hetes szokott le az ő kislány asztmás.
2014. jún. 14. 15:59
Én elég erős dohányos voltam,leszoktam 2 év múlva szerettünk volna babát,fél éven belül összejött. Most 3,5éves tartósan beteg,de legalább tudom,hogy mindent meg tettem annak érdekében,hogy egészséges legyen.
2014. jún. 14. 15:44
Nem lesz semmi baja.
2014. jún. 14. 13:54

Három eset:

1. Én nem dohányzok évek óta. Tudatosan készültünk a babára (bár így is nehezen jött össze). Mi se alkoholt, se energia italt, se cigit, drogot nem használtunk a baba előtti időtől. Mégis veszélyeztetett terhes vagyok.

2. Barátnőm és párja hosszú évekig cigiztek, iszogattak is néha. Mielőtt babát akartak, egy hónappal előtte abbahagyta a dohányzást. A következő hónaptól próbálkoztak és rögtön sikerült. Egészséges kisfia született.

3. Barátunk nem dohányzott, barátnője erősen. Elvileg nem lehet gyereke valami nőgyógyászati gond miatt. Mégis terhes lett. Amint megtudta, elszívott még egy szállal, vagy kettővel, nem tudom. Aztán abbahagyta mikor megnyugodott (nem akartak még gyereket). Nem szívta tovább. Eddig egészséges a kislányuk.


Ezen kívül van olyan ismerősöm, aki végig szívta a terhesség alatt. Látszólag nincs baja a gyerekeknek (több is van már).


Én így, hogy 3 évig nem jött össze és volt egy vetélésem, biztosan nem kockáztatnám a pici egészségét ivással, cigizéssel... Én a helyedben leszoknék, csak ezután vágnék bele. Ha megtudod, hogy terhes vagy, akkor szerintem bántani fog, motoszkálni a fejedben, hogy mi van, ha ezzel ártottál neki. Nem biztos, hogy ártasz neki, de jót tuti nem teszel vele. Én nem mernék így nekivágni.

Bár azért szerintem akkor sem történik még semmi, ha mondjuk 4-5 hetes terhesen hagyod abba, de amint megtudod, hogy ott van a baba, rögtön tedd le a cigit!

Én el nem tudnám képzelni, hogy két hányinger és fejfájás, rosszullét közepette még a cigit is megvonjam magamtól :DDD Arról leszokni is egy nehéz dolog volt, hasonlóan kellemes érzésekkel :DDD Hát még ha terhesen vagy rosszul és még cigielvonás is van, biztosan durva lehet :DDD Gondolom.

2014. jún. 14. 13:45

szia! annak idején mikor terhes lettem a fiammal a 8. hétig fogalmam sem volt róla. annak ellenére,h kimaradt negatív lett 2 teszt is. betudtam a stressznek. dolgoztam, dohányoztam (erős dohányos vagyok, napi 1 doboz simán megvolt). 9 héten kiderült,h bizony baba. aggódtam én is,de lett egy gyönyörű, egészséges, okos fiam aki most 4 éves.

jah azonnal én nem hagytam abba,mert a védőnő tanácsára fokozatosan szoktam le. kb. 10. hétre sikerült teljesen.


ha még babatervezésben vagytok akkor azt javaslom,h tedd le rögtön. terhesen nehezebb lesz és a feszkó amivel együtt jár az elvonási tünet bizony a babára veszélyes. előzd meg azzal,h már most abba hagyod. :)

sok sikert hozzá és a babához is :)))

2014. jún. 14. 13:45
En dohányoztam addig amíg nem volt a pozi teszt a kezemben de utána mar nem
3. Derya (válaszként erre: 1. - Véleményem)
2014. jún. 14. 13:43

meg teherbeeses elott le kene szokni.

ezt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy lesz-e baja a babanak.

2014. jún. 14. 13:41
szerintem szokj le minnél hamarabb!
2014. jún. 14. 13:39

Én arra lennék kíváncsi,hogy mik a tapasztalatok e két dolgot illetően.

Nekünk hamarosan aktuális lenne a baby,viszont dohányzom.Még nem tettem le,de ha teherbe esnék és mondjuk a fogantatástól kb 3hétig még dohányzom akkor lesz e valami baja a babának?

Ki hogyan élte vagy éli ezt meg?

Fontos lenne tudni!

Ja legyen kedves senki ne kezdjen el szidni amiért ezt a kérdést felteszem.Csak az reagáljon aki érint.

Nem kioktatást szeretnék,hanem a tapasztalaitokról érdeklődni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook