Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Dohányoztatok valaha lépcsőházban? Tiltja-e szerintetek ezt valami törvény? Mert pár szomszéd már az agyamra megy.. fórum

Dohányoztatok valaha lépcsőházban? Tiltja-e szerintetek ezt valami törvény? Mert pár szomszéd már az agyamra megy.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2010. márc. 28. 21:32
amúgy nincs lehetőség erkélyen való dohányzásra? vagy menj le az udvarra, tudom kényelmetlen, de a dohányfüst ártalmas az egészségre..(a többi zaj meg csak zavaró, igaz van akinek az is az idegeire megy:))
20. c75565e593 (válaszként erre: 10. - Emily)
2010. márc. 28. 21:32

erkélyem nincs lakásban nem dohányzok...párom nem cigizik...a folyosón ablak van és én azt gondolom, senkit nem zavarok...egy-két cigi nem a világ...de itt sajna másról van szó...a mellettünk lévő párnak gyerekei vannak és képzeljétek feljelentették őket mert a gyerekek rohangálnak, játszanak...azért ez már durva szerintem...

ha kiraknának egy táblát dohányozni tilos nem gyújtanék rá de semmi ilyen nincs kitéve...mert a lépcsőház közös..

19. Babi87
2010. márc. 28. 21:31
Szerintem minden lakóközösségnek vannak szabályai.A közös képviselőnél vagy a házfelügyelőnél kellene érdekődni.
2010. márc. 28. 21:30

Csatlakozom az előttem szólókhoz, én se örülnék, ha cigiszag terjengene a lépcsőházban.

Minden egyes ajtónyitásra az én lakásomba is bemenne. Te is azért szívod ott, hogy ne legyen a lakásodban cigiszag. Akkor a másik miért is tolerálja a füstölhetnékedet? Nem bántásból, tudom, milyen a cigiszag és lakótelepen 2.emeleten laktam 20 éven át, tudom milyenek a körülmények, de nekem se tetszene... :-(

17. d4464aaf8a (válaszként erre: 4. - 6bdce19b3c)
2010. márc. 28. 21:30

Ez így igaz!!


Nálunk is nagyon nagy háború volt a bagósokkal szemben, és a közös képviselő is kirakta a lépcsőházba, mert önző bagósok vannak itt, hogy kérjük a dohányzás mellőzését, mert beszivárog a lakásokba, de a bagósaink szellőztetni meg nem szeretnek, és ha kinyitja valaki az ablakot, akkor rohannak, hogy becsukják, mert a friss levegő meg zavarja Őket, mert fáznak...



Úgyhogy le kell menni a ház elé, és nem károsítani a nem dohányzók egészségét, főleg, ahol gyermekek, és nemdohányzók vannak a lépcsőházban, uram bocsá' , asthmások...

16. 6bdce19b3c (válaszként erre: 8. - C75565e593)
2010. márc. 28. 21:30

Még neked áll feljebb..


olyan nehéz kimenni az utcára? jó az idő..


undorító egy cigiszagú lépcsőház..


és igen..csak és kizárólag dohányzásra kijelölt helyen lehet dohányozni..még fel is jelenthetnek ezért!

15. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 28. 21:30

hát igen, az együttélés örömei..erre nincs törvény, de mivel x ember lakik kis helyen el kell viselnetek egymást, és senki nem tehet ellene semmit...téged is zavar, ha ordítanak a gyerekek(te éppen pihennél) vagy a kutyát nem bírod, a másikat meg a dohányfüst zavarja(mondjuk engem is, de a kutyaugatás 5 percenként ugyanúgy zavarna)...és van aki éjjel 11után még bömbölteti a magnót, mert buli van(hetente..) na ilyenkor jönnek jó szomszédi "iszonyok":)))

hát ez van, ilyen helyen laksz, én speciel ezért nek laktam soha panelban...

14. Babi87
2010. márc. 28. 21:29
Ja és a kutyatartásnak is vannak szabályai,feltételei.Kell a többi lakó beleegyezése is,legalábbis nálunk így van.
2010. márc. 28. 21:29
Én sokat szenvedek attól, hogy a mellettünk lakó rágyújt a lépcsőházban és bejön a füst a lakásba. Mindenkinek magánügye, hogy dohányzik-e vagy nem addig, amíg mást nem von bele. Gondolom, a dohányosok sem örülnének neki, ha akaratuk ellenére valami kellemetlen és mérgező dologgal traktálnák.
12. d560948772 (válaszként erre: 8. - C75565e593)
2010. márc. 28. 21:29
Ne gyújts rá lépcsőházban... leírták itt már előzőleg is. Ez nagyon-nagyon alap... és az is, hogy nem megyünk be cigivel lépcsőházba... Én is lépcsőházban lakom, és az egyik lakó pont az én ablakom alá jár ki cigizni... szerencsére nem sokszor... :o) De olyan soha, de soha nem fordult elő, hogy láttam volna bárkit dohányozni a lépcsőházban.
11. c75565e593 (válaszként erre: 9. - Babi87)
2010. márc. 28. 21:29
Nálunk nincs házi rend...sajna...itt van olyan lakó aki éjjel mos, zajol, ugrál...de én ternmészetesen nem szólok senkinek, mert úgy vagyok vele nem az én dolgom...
10. emily (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 28. 21:28

Engem is zavarna, de én megmondanám a szemedbe! ;)

Viccet félretéve, szerintem is inkább az erkély, vagy a nyitott ablak, mint a zárt lépcsőház!

2010. márc. 28. 21:27
Nálunk van házirend szerűség,hogy mit az amit lehet,és mi az amit nem.Nálunk ezt kevesen tartják be.Itt vannak páran, akik ezzel nem foglalkoznak és szerintem elég zavaró,ha cigifüst és dohányszag van a lépcsőházban,főleg úgy,hogy laknak olyanok,akik nem dohányoznak.
8. c75565e593 (válaszként erre: 3. - D560948772)
2010. márc. 28. 21:27

Normális lépcsőház 4 emeletes nagy abalakokkal...

mondjuk van egy nénike az 1őn aki nagyon kemény bagós onnan is jön a cigi szag ja és a lépcsőház nincs mindég takarítva egy héten egyszer max....még azért is pattog némely balga ember, hogy miért szellőztetek a lépcsőházban....

az emberek nagyon írígyek ám itt ahol mi élünk a párommal...

napi 2 szál cigit szívok és szövegel egy ember.....de mostmár közölni fogom vele, hogy netán az ő tulajdona az egész ház??

Kész vagyok...

2010. márc. 28. 21:26

A te kifujt fustodet miert koteles mas szagolgatni?

Egy nem dohanyosnak ez sokkal kellemetlenebb.

Miert nem mesz ki? Nem erzed igenytelennek, hogy masok lakasa ele odafustolsz? Ha nem zar jol az ajtajuk, meg be is jut belole.

2010. márc. 28. 21:25
A lépcsőházakban Tilos a dohányzás és ezt be kell tartani. kutyát is csak akkor szabad tartani, ha a közvetlen falszomszédok hozzájárulnak. Ez Társasház nem családi és bizonyos szabályokat be kell tartani.
2010. márc. 28. 21:25
Abban igazad van, hogy a lépcsőház mindenkié, talán éppen ezért sem kellene ott bagózni. Ha van erkélyed, állj ki oda, vagy nyisd ki az ablakot. Az viszont nem szép a szomszédtól, hogy nem a szemedbe mondja amit akar, hanem a hátad mögött.
4. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 28. 21:24

menj ki az utcára dohányozni..


igen, közös tulajdon..de tekintettel kell lenni másokra..a füst zavaró..lakásokba is beszivárog!


igénytelenség zárt térben rágyújtani..

3. d560948772 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 28. 21:23
Zárt lépcsőház?
2010. márc. 28. 21:21
Jól leírtam vmit... de remélem értitek a kérdést...
2010. márc. 28. 21:20

3emeleten lakunk. A párom nem dohányzik, ezt tiszteletben is tartom.

Néhányszor a folyosón gyújtottam rá...de mondom nem óránként néha...alattunk lakik egy nő neki kutyája van...azt huzgálja nap mint nap le...ugye én soha nem szólok pedig megtehetném...

Ez az illető az utóbbi időben mindég, akkor viszi le a kutyáját mikor éppen én rágyújtok...

És folyton magyaráz de nem a szemembe...hanem a lépcsőházban....

szerintem a lépcsőház közös, fizetünk közös költséget...akkor egyáltalán van-e bárkinek joga beszólni???

de nem csak ez a lényeg mellettünk gyerekes pár lakik én soha nem szólok, mert zaj van de van pár bunkó lakó akik már azt is megjegyezték miért ugrálnak 2-5 éves gyerkőcök...

Az előbb is kint voltam és persze az alattunk lakó megint beszólt..de nem a szemembe csak a lépcsőházba.

szerintetek mit tegyek?

már arra is gondoltam odaállok elé és közlöm vele, hogy a lépcsőház nem saját tulajdon..

Szerintetek?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook