Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Divat lett abból, hogy 18- 20 évesen szülnek a nők? fórum

Divat lett abból, hogy 18- 20 évesen szülnek a nők? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. dec. 3. 19:27
Én mondjuk nagyon el sem tudom képzelni,hogy minek 3-4 gyerek,de az megint más. Nekem egy van,egyet is akartam csak.
109. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 105. - Unom)
2014. dec. 3. 19:24
Lehet,hogy úgy érti,hogy vannak nagyon olcsóak vagy nem lehet,hogy van amikor ingyen kapják? Mintha hallottam már volna róla,de nem vagyok benne biztos.
108. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 105. - Unom)
2014. dec. 3. 19:24
A kórházban - az orvostól.
107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 104. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 3. 19:23

Alapvetően igazad van, erről szól a történet.


De azért vagyunk nehányan az első kitétel alól kivételek hálisten.. Nem is annyira kevesen, mint gondolod.. De persze ez csak erősíti a szabált..

106. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 104. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 3. 19:23
Nem él vele persze. Egyrészt mert még ahhoz is ostoba lenne,másik,hogy direkt sem mert arra viszont van "esze",hogy a családipótlékért szüljön. Bár azt nem nevezném észnek mert abba a hülyéje bele sem gondol,hogy ha NORMÁLISAN nevel fel egy gyereket(persze ez náluk elképzelhetetlen)az jóval többe kerül mint az a pénz amit havonta kap.
105. unom (válaszként erre: 104. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 3. 19:21

Ingyen fogamzásgátló? Erről hol hallottál?

Több ismerősöm van, aki egyetemet, főiskolát végzett, és sok gyereke van.

Pl. pedagógusfizetésből ez nem jelent dúskálást.

104. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 103. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 3. 19:17
A jogász, a pedagógus, a mûvész, a közgazdász és más fôiskolát, egyetemet végzett emberke nem fog 4-5-6 gyermeket a világra hozni. Aki pedig 14-16 éves korára sem írni, sem olvasni nem tud, potyogtat. Az adófizetô társadalomnak pedig tûrnie és szenvednie kell mások felelôtlensége miatt, hiszen ingyen megkapnák az antibébit, de nem élnek vele.
103. 4c1a787e8f (válaszként erre: 102. - D1e807c461)
2014. dec. 3. 19:11

Képzeljünk el egy képzeletbeli szellemi vonalat. Aki az alatt van, annak tök mindegy, hogy érett, vagy nem, az később sem lenne érettebb. Sajna ilyen emberből van mennyiségileg több a világban.


Aki viszont a vonal felett van, az meg sohase lesz érett. Nem lehet ezt definiálni, hogy mi az, hogy érett. Aki a vonal felett van, az annyiban különbözik a vonal alattiaktól, hogy képes megbírkózni a feladattal, képes beleadni apait anyait, és akar is. Az már ehhez képest mellékes szinte, hogy milyen anyagi körülmények közül teszi mindezt. Persze ott is megvan a képzeletbeli vonal, mert van a mélyszegénység, ami már nyilván fizikailag nem ok. Viszont azok a bizonyos vonal felettiek (már a szellemi vonal felettiekre gondolok), még ha szegények is, azért általában nem mélyszegények.


Általában azokat éri a legnagyobb csalódás, hogy ez milyen nagy feladat is, akik nagyon felkészültnek hiszik magukat. Mert erre nem lehet igazán felkészülni. Sőt, manapság már sokszor a túltájékozottság okoz inkább gondot, és ennek az egyoldalúsítása.


Ez az a project, amit csinálni kell, és nem lehet abbahagyni. Aztán lehet imádkozni azért, hogy éppen ahhoz legyen erőnk, amit elén állít az élet ezzel kapcsolatban.


A "nincs pénz" kérdés meg pont a szegényebbeknél általában beosztás, prioritás kérdése. Érdekes, a gyerekeimnek pont a "szegény"-nek mondott társainak vannak a legdivatosabb kütyüjei, Mc-is, meg Star Warsos. Anyukának teló, cigi, meg minden. El sem tudják képzelni, hogy nekem honnan van sokszor a csoport számára is karácsonyi ajándékra.. Hát, nem autózok, nem festem a hajam, nincs okostelefonom. És nem azért, mert nem lehetne, hanem mert enélkül is lehet élni. Tök jól. (Szinte élvezem, hogy már megengedhetném magamnak, mégse teszem). Amíg mások nyomkodják a telefonjukat a kocsijukban, én beszélgetek a gyerekeimmel érdemben a buszon. És nem értik, hogy az enyémek miért a legjobb tanulók, mitől olyan tájékozottak..


De egyébként hiába dühöngünk rajta, vagy nem értünk egyet, semmi jelentőssége, mindig is a szegényebb fog jobban szaporodni. Evvan.

2014. dec. 3. 18:39

ezt a divatot az kövesse, aki megérett a feladatra.

különben nekem is az a véleményem, h aki nem tud megfelelő körülményeket biztosítani, az inkább ne vállaljon gyereket.

az nem élet, h másat se hallasz, mint "erre sincs pénz, arra sincs pénz", s örökké kilógsz a sorból.

2014. dec. 3. 18:27
Ja és igen a megélhetési szülés meg egészen más téma. Amit többször tapasztaltam még bár ez nem tartozik a témához, (előre elnézést kérek)hogy vannak nők akik mondjuk 2-3 év különbséggel szülnek kettőt elvan velük évekik,aztán (tudom hülyén hangzik)ugymond "kényelemből" szülnek még egy harmadikat. Tudom,hogy sokan nem ezért szülték a harmadikat,de van ilyen.
2014. dec. 3. 18:23
Különben ma már inkább a "divat" a 30 körüli szülés. De ezt sem mondanám divatnak,csak kb addigra teremtik meg a hátteret és/vagy élik ki magukat plusz ijednek meg,hogy hoppá megyek ki az időből!
99. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 90. - Vacsa)
2014. dec. 3. 17:25

Hány embernek van "minôségi" élete???

Tiszta. berendezett lakás, munka, kultúra, pihenés?

98. michelle.r (válaszként erre: 96. - 388b941089)
2014. dec. 3. 17:13
Tudom, de sokkal jobban hangzik, hogy alkotmányos jogom..... :)
2014. dec. 3. 16:05

Nem divat ez! A 60-as, 70-es években ez még természetes dolog volt. Állítólag ebben a korban a legerősebb a nő szervezete, és még elég fiatal, elég könnyen mozdulnak a csontok, stb. stb. hogy kihordja az első babát.


Ahogy a munkahely, a jövedelem, az önálló lakás, és napi megélhetés egyre inkább nehezebb, ill. ahogy a fiatalságnál szinte elvárt, hogy egyetemi végzettség, stb. a gyermek-vállalás azért tolódott ki!


Persze, ahol a gyermek után az államtól a családi pótlék, a gyed-gyes, és hasonlók lehetnek/lesznek a család fő bevételi forrása, akkor már miért is ne??

És ez ismét csak nem a divatról szól, hanem a megélhetési források biztosításáról....

96. 388b941089 (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2014. dec. 3. 13:21
Alaptörvény, bocs....:P :)
95. vacsa (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2014. dec. 3. 12:11

Csak annyit még a témához hogy nem az a gond hogy a szegény családokban születik egy gyerek, akinek a szülő mindent megpróbál megadni... Természetes hhogy ha két ember szereti egymást akkor közös babát is akarnak.

Én sem selyempárnák közé születtem és nem is aranykanállal etettek. Tudom mi a szegénység. Mégis rendes, dolgozó felnőtt lettem és el tudtam dönteni hogy hány gyereket tudok felnevelni.


Viszont azzal baromira nem tudok egyetérteni hogy szülnek két-három-négy gyereket a semmire, várva a csodát meg a családi pótlékot...

Totál hidegen hagy hogy az Alkotmány szerint joguk van hozzá.


A tulajdonomhoz is jogom van az Alkotmány szerint, a kormány mégis másodszor próbálja lenyúlni... nade ezt már Off, bocsi.

2014. dec. 3. 11:53

Divat :)

Most fiatalon szülni a divat, jövőre meg a rózsaszín leopárdmintás cuccok lesznek. -.-

93. michelle.r (válaszként erre: 91. - Vacsa)
2014. dec. 3. 11:47

Minden, amiről beszélsz a józan gondolkodáson túl része az Alkotmányunknak, valamint az Emberi jogok nyilatkozatának is, pedig nem most írták :o))


Innentől már csak az a kérdés, anya jogai erősebbek-e vagy a jobb sorsa érdemes gyereké ;)

92. tavasz007 (válaszként erre: 90. - Vacsa)
2014. dec. 3. 11:32

azt nem tudom, mert MAgyarország fele már szegénységben él..

Meg mi a szegénység, és hol kezdődik..

vagy mélyszegénységre gondolsz?


Ez szerintem egy megoldhatatlan dolog, mert amíg egy nő nemzőképes, addig joga van szülni. Ez alanyi jog. Senki nem tilthatja meg nekünk.


Pár ismerősöm szegény családban nőtt fel, és most nagyon jól boldogulnak. Ismerek olyat is, aki gazdag családban nőtt fel, de nem boldogul az életben, mert nem találja a helyét, nem tanult meg megküzdeni dolgokért.


Előre nem tudhatjuk, h ki hogyan fog boldogulni az életben, és különben is mi alapján minősítenénk a megjárt útját?

91. vacsa (válaszként erre: 89. - Tavasz007)
2014. dec. 3. 11:18

Ja és neked is szép napot :)


Részemről ennyit tudtam hozzátenni a témához.

90. vacsa (válaszként erre: 89. - Tavasz007)
2014. dec. 3. 11:14

Én senkit sem sértegettem.


Nem szoktam általánosítani, sőt vadul ellenzem az általánosítást. DE szerinted a szegénységbe szült/született gyerekek közül hánynak lesz normális, minőségi élete? Milyen esélyekkel indulnak ezek a gyerekek?


Én szültem gyereket. Fel is neveltem. Tudom miről beszélek.

Te?

89. tavasz007 (válaszként erre: 88. - Vacsa)
2014. dec. 3. 11:03

Te is sértegetsz másokat..:)


Hadd döntse el mindenki, h szül-e. Lehet, h az a gyerek meg akar születni. Szerintem egyéni sorsok vannak, hülyeség általánosítani, és mindent egy kalap alá venni. Sok házasság jól indul, aztán történnik valami, sőőőt legtöbb ilyen, úgyhogy nem vehetsz semmit előre készpénznek. Nem lehet tudni, h kinek hogyan alakul az élete, csak abból kiindulva, h szülőjének milyen munkája van, van-e lakása...



Mi dühít??

Hogy butaságokat olvasok itt a hoxa-n.

Szó szerint idiótaságokat. És nem gyerekek szájából.



Szép napot:)

88. vacsa (válaszként erre: 87. - Tavasz007)
2014. dec. 3. 10:44

Miért is személyeskedsz? Mi dühít? Nem illik másokat sértegetni, ejnye.



Mi alapján döntöm el? Hát pl. az alapján hogy munka nélkül, lakás nélkül, biztos alapon nyugvó kapcsolat nélkül bevállalni a gyereket szerintem felelőtlenség és így nagyjából borítékolható a gyerkőc boldogulása...

A gyereknek ugyanis enni kell, meg ruha, meleg otthon, biztonság.

De biztos én gondolom rosszul és remek ötlet a semmire gyerekeket szülni.


Hát szerintem ennyit minden nőnek végig kellene tudni gondolni.

87. tavasz007 (válaszként erre: 86. - Vacsa)
2014. dec. 3. 10:21

gondoltam, h lesz egy ilyen válasz..


Az én kérdésem, mi jogon, vagy mi alapján döntöd el Te, h valaki elba...a-e a gyereke életét azzal, h megszüli..


Te ez felett nem tudsz ítéletet mondani, bármilyen okosnak is véled Magadat..



A szülő eldönti, h elbacca-e az életét,h megszüli, a gyerek meg majd eldönti, h elbacták-e az életét, azzal, h megszületett..

86. vacsa (válaszként erre: 84. - Tavasz007)
2014. dec. 3. 10:00

A sajátját.

De a születendő gyerekét?

85. vacsa
2014. dec. 3. 09:59

Nem az a baj hogy fiatalon szülnek, hanem hogy nem tervezett a babavállalás, a kapcsolat is olyan semmilyen, több sebből vérző... Nem kell messzire menni, tele a hoxa a "megcsal de vele maradok, iszik de vele maradok, hazudik de vele maradok és szülök neki egyet-kettőt-hármat" történetekkel. Mert nem kell gondolkozni, védekezni, kilépni abból a kapcsolatból ami már az elején sem jó...


Sz.r kapcsolatot bármilyen életkorban "össze lehet hozni", ahogy egy babát is. Nem életkor függő.


Én 18 évesen ismertem meg a férjemet, terveztük a gyerkőcöt, 20 évesen szültem. Most van egy 19 éves felnőtt gyerekünk:) és egy jól működő házasságunk.

2014. dec. 3. 08:46
Én mindig azt mondom, h minden embernek joga van elba..ni az életét, és úgy ahogy akarja..:)
83. 3ac7412569 (válaszként erre: 81. - C7c137858c)
2014. dec. 3. 07:35
Hála az éhnek
2014. dec. 3. 07:32
Egyébként azért nem tartom jónak a 18-20 év körüli szülést, mert általában akkor még nem kiforrott a személyiség, s az akkori választásod sem minden esetben a legszerencsésebb. (Persze ismerek olyan párt, akik tini koruk óta, ~25 éve együtt vannak, de százból egy ha van ilyen) Innentől kezdve szinte a bizonyossággal határos, hogy később válás lesz a dologból, vagy megcsalás vagy elhidegülés vagy együtt a három. Persze a későbbi életkorban szövődött kapcsolatoknál sem törvényszerű, hogy együtt maradnak, de a környezetemben azt figyeltem meg, hogy akik a húszas éveik második felében vagy után jöttek össze, nem váltak, a fiatalabban házasodtak igen, és a kapcsolatban eltöltött időt is figyelembe vesszük.
2014. dec. 2. 22:46
Ez az, ami már évmilliók óta nem megy ki a divatból.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook